| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bitwa o Anglię - film

Wczoraj, czy kilka dni temu natrafiłem w jakiejś telewizorni na Bitwę o Anglię, właściwie fragment tylko obejrzałem - i jest tam scena, gdy we Francji ląduje postrzelany Heinkel bodajże. A obsługa naziemna Luftwaffe wydobywa z rozbitej przedniej kabiny jednego z lotników ( drugi pilot? fotel po prawej stronie). I zastanowił mnie taki szczegół - mianowicie jeden z mechaników wyłamuje fragmenty rozbitej szklanej? kabiny łomem, ale drugi - usiłuje wyrwać fragment przezroczystej osłony gołymi rękami... Ejże - a czy w takich sytuacjach nie stosowano rękawic? Samolot postrzelany, kabina przednia rozbita, stercza jakieś ostre fragmenty - i bez rękawic?
Dodam, że samolot obserwowany był przez mechaników już chwilę wcześniej, gdy ciągnąc za sobą "ogon" dymu nadlatywał do lotniska, więc zaskoczenia specjalnego nie było...
W sumie drobnostka, ale jakoś mnie to zastanowiło...

Pią 26 Sty, 2018 8:54

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Bitwa o Anglię - film

Hej
Zubek napisał:
I zastanowił mnie taki szczegół - mianowicie jeden z mechaników wyłamuje fragmenty rozbitej szklanej? kabiny łomem, ale drugi - usiłuje wyrwać fragment przezroczystej osłony gołymi rękami... Ejże - a czy w takich sytuacjach nie stosowano rękawic? Samolot postrzelany, kabina przednia rozbita, stercza jakieś ostre fragmenty - i bez rękawic?
.


No właśnie - raczej dla filmowego efektu, nie sądzę by Niemcom brakowało rękawic roboczych.

Ale gwoli ścisłości, to nie było oczywiście szkło mineralne tylko plexi (poli(metakrylan metylu)) i to zapewne nie za grube.

_________________
Pozdr.
Speedy

Pią 26 Sty, 2018 10:36

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ano - dzięki - ale zdziwiło mnie to jeszcze i z takiego powodu, że w sumie ten film, stary już nieco, ale zrobiony został wówczas z dużą dbałością o szczegóły, przy skorzystaniu z konsultantów - byłych lotników RAF i Luftwaffe, biorących udział w walkach...

Pią 26 Sty, 2018 16:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.