| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, dzieki deVillars za Strone, Wink


moze zaczne w Polsce tez moim Nazwiskiem Handlowac, ale mysle ze bym mial Problemy z moja Rodzina. Laughing

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Sob 02 Wrz, 2006 18:53

Powrót do góry
Grün
Starszy marynarz

Starszy marynarz




Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja chciałbym przypomnieć, w tzw. "kwestii formalnej", że w Polsce nic takiego jak szlachta nie ma od roku 1921, bowiem szlachectwo, herby i tytuły zostały zniesione przez konstytucję marcową i o ile mi wiadomo nigdy nie zostały przywrócone. Można mówić zatem jedynie o ludziach pochodzenia szlacheckiego.
To w odpowiedzi na pytanie o prawo Rzeczypospolitej, od którego wątek się zaczął.
A oto odnośny artykuł konstytucji marcowej:

Art.96. Wszyscy obywatele są równi wobec prawa. (...) Rzeczpospolita Polska nie uznaje przywilejów rodowych ani stanowych, jak również żadnych herbów, tytułów rodowych i innych z wyjątkiem naukowych, urzędowych i zawodowych. Obywatelowi Rzeczypospolitej nie wolno przyjmować bez zezwolenia Prezydenta Rzeczypospolitej tytułów ani orderów cudzoziemskich.

Pon 25 Wrz, 2006 19:45

Powrót do góry
nordskelt
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp. (Landsberg)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niechodzi o to by być od kogoś lepszym, raczej o samą przynależność do elity, prestiż
a takie pseudo-herby noworóbki są bezsensu i w mych oczach, robienie czegoś takiego to głupota

Sro 10 Sty, 2007 22:31

Powrót do góry
albin
Kapral

Kapral





Posty: 55
Skąd: Koszalin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz chyba jest to do zrobienia,ale napewno nie za darmo.

Czw 01 Mar, 2007 9:20

Powrót do góry
hleb
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 276
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

albin napisał:
napewno nie za darmo.



Jeżeli chcesz się uszalchić, to i żdane pieniądze nie pomogą, bo nie jest to od nich zależne. Na prestiż trzeba zapracować [samodzielnie lub dzieki przodkom Twisted Evil ] Tylko takie szlachectwo ma wartość i o takim tu rozmawiamy.
A co herbów, to w końcu znaki jak każde inne. Jeżeli znasz zasady kompozycji heraldycznej sam możesz sobie herb zaprojektować. I umieścić np. na sygnecie Mr. Green

_________________
DISCERNERE VERA ET FALSA

Pią 02 Mar, 2007 19:35

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja nadal polecam osoby prowadzace www.novaheraldia.net sa to naprawde profesjonalisci, ktorych poznalem osobiscie.

W Polsce jest ten problem, ze malokto zna sie na nowych herbach. Zna sie raczej stare szlacheckie. Ale.......to juz historia.

Pią 09 Mar, 2007 19:39

Powrót do góry
hleb
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 276
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybacz Rydzu, ale nawet "nowe" herby tworzy się według starych, średniowiecznych zasad. Inaczej jest to właśnie logo, o którym pisałeś.
Dobrze skomponowany herb to nie tylko komunikat, ale również, a może przede wszystkim, dzieło sztuki. Niestety, często o tym zapominamy, próbując upchnąć na tarczy herbowej (o ograniczonej przecież powierzchni) masę znaków, które dla odbiorcy pozostają z reguły nieczytelne...

_________________
DISCERNERE VERA ET FALSA

Pią 09 Mar, 2007 21:18

Powrót do góry
hleb
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 276
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybacz Rydzu, ale nawet "nowe" herby tworzy się według starych, średniowiecznych zasad. Inaczej jest to właśnie logo, o którym pisałeś.
Dobrze skomponowany herb to nie tylko komunikat, ale również, a może przede wszystkim, dzieło sztuki. Niestety, często o tym zapominamy, próbując upchnąć na tarczy herbowej (o ograniczonej przecież powierzchni) masę znaków, które dla odbiorcy pozostają z reguły nieczytelne...

_________________
DISCERNERE VERA ET FALSA

Pią 09 Mar, 2007 21:19

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, ze herby tworzy sie wraz ze starymi zasadami itd. Ale w Polsce nie zna sie ogolem na nowej heraldyce. Czyli tzw. tworzacej, bo herby to raczej juz byly. Cos innego w Zjednoczonym Krolestwie, Francji, Niemczech gdzie herby mozna nadal rejestrowac w odpowiednich urzedach lub towarzystwach.

Sob 10 Mar, 2007 15:10

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

koncowka nazwiska -ski moze swiadczyc rowniez o pochodzeniu zydowskim lub romskim

Sob 28 Cze, 2008 9:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.