| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ziko9999
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hełm m42

Czekam na opinie co koledzy o tym garze myślą???

Pią 22 Gru, 2017 0:32

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1023
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W najlepszym wypadku czyszczony ( mów ie o tym piaskowym kamuflażu ). Sam hełm i wkład oryginalne ( wewnętrzna /pierwotna farba też ). Nie wypowiem się na temat kalki, bo zdjęcia są kiepskie i trudno cokolwiek o niej powiedzieć.

Pią 22 Gru, 2017 17:36

Powrót do góry
ziko9999
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Foty faktycznie nie najlepsze dodaje trochę lepsze,jeśli chodzi o kamo to nie jest piaskowe tylko zima zdjęcia przekłamują, kalkę trudno lepiej uchwycić bo jest pod cienką warstwą kamo oczywiście można by spróbować odsłonić ją lepiej jakimś acetonem czy innym syfem ale strach coś skiepścić ,nie za bardzo rozumie stwierdzenie "w najlepszym przypadku czyszczony" Uśmiech

Pią 22 Gru, 2017 18:35

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sadzac po nitach i fakcie ze helm wydaje sie byc czysty od spodu pod obrecza - liner byl niemal na pewno przekladany. chyba lipa
_________________
pozdrawiam !! michal

Pią 22 Gru, 2017 22:26

Powrót do góry
ziko9999
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To że czysty i zadbany to nie argument że lipny na tej podstawie bym go nie przekreślał Uśmiech

Sob 23 Gru, 2017 2:59

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czysty i zadbany to wlasnie swietny argument, jesli cos wyglada nienaturalnie i nie tak jak powinno po 70ciu latach - szczegolnie brak kurzu.. brudu i osadow pod obrecza linera - to zdecydowanie cos nie gra.

liner jest na bank przekladany
kazdy doswiadczony kolekcjoner wie ze takich rzeczy sie nie czysci.
zdecydowanie nie helm ktory bym rozwazal do kolekcji. jak kupowac - to tylko 100% pewne rzeczy

swieza i czerwonawa rdza na obreczy linera oraz oble (zaokraglone) Dringi do paska tez wygladaja podejrzanie - moze byc ze liner to kopia

_________________
pozdrawiam !! michal

Sob 23 Gru, 2017 4:43

Powrót do góry
ziko9999
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No sam nie wiem co o tym myśleć bo mam spore braki ale jeśli chodzi o deringi, to mnie akurat nie niepokoi bo są w tej postaci dosyć często spotykane natomiast moze fotki trochę przekłamują ale to tylko tyle co do czystego obwodu wokół obręczy znowu aż tak różowo nie jest,pozatym jest naprawdę sporo podobnych stanów w sieci i nie twierdzę że wszystkie są ok ale część na pewno tym bardziej że kosztują spore pieniążki podaje przykładowy link dla zainteresowanych https://fjm44.com/product/named-three-tone-normandy-camouflage-single-decal-ef-64-m42-helmet/

Sob 23 Gru, 2017 16:24

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ziko9999 napisał:
No sam nie wiem co o tym myśleć bo mam spore braki ale jeśli chodzi o deringi, to mnie akurat nie niepokoi bo są w tej postaci dosyć często spotykane natomiast moze fotki trochę przekłamują ale to tylko tyle co do czystego obwodu wokół obręczy znowu aż tak różowo nie jest,pozatym jest naprawdę sporo podobnych stanów w sieci i nie twierdzę że wszystkie są ok ale część na pewno tym bardziej że kosztują spore pieniążki podaje przykładowy link dla zainteresowanych https://fjm44.com/product/named-three-tone-normandy-camouflage-single-decal-ef-64-m42-helmet/


Pozwolilem sobie zamiescic ten helm na WAF:
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=942310

niemniej przydaly by sie DOBRE nieporuszone zdjecia - najlepiej wez go na dwor i zrob pare zdjec w neutralnym dziennym swietle

_________________
pozdrawiam !! michal

Sob 23 Gru, 2017 17:08

Powrót do góry
ziko9999
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zamieszczenie go na WAF-e ciekawe co wyjdzie,co do fotek na dziennym świetle to dziś miałem to zrobić ale nie zdążyłem wiadomo jaki mamy czas,wchodzę na z forum z doskoku pomiędzy zadaniami wydanymi przez Szefową oprawy świątecznej Mr. Green A przy okazji składam wszystkim ZDROWYCH WESOŁYCH I BOGATYCH ŚWIĄT

Pozdrawiam!!!Adam

Sob 23 Gru, 2017 17:32

Powrót do góry
ziko9999
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę że na WAF-e szybko się z nim rozprawili no cóż trzeba się jeszcze wiele nauczyć żeby dobrze lokować pieniążki Embarassed Evil or Very Mad Piwo Piwo Piwo

Sob 23 Gru, 2017 17:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.