| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
Tak na serio to nie wiem czy jakby ci się dom palił nie wolałbyś aby twoi sąsiedzi byli przeszkoleni do gaszenia pożarów
Oczywiście że dobrze by było ale akurat przy gaszeniu pożaru najważniejszy jest odpowiedni sprzęt gaśniczy.
Cytat:
Mam tylko jedno pytanie. Ilu z Was odbyło służbę wojskową?
Nie to żebym coś Wam zarzucał, ale tyle tu różnych pomysłów. Ciekawe ile z autopsji
Myślę że większość odbyła, bo ja swoje pomysły biorę z doświadczenia Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Robert05 dnia Sob 26 Sie, 2006 23:40, w całości zmieniany 1 raz

Sob 26 Sie, 2006 21:13

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
najważniejszy jest odpowiedni sprzęt gaśniczy.

Ale lepiej jak sąsiedzi maja w domu gaśnice i potrafią się nią posługiwać niż jak jet super sprzęt cały na powiat a ty przypadkiem mieszkasz na jego obrzeżach
Cytat:
A wiesz czym teraz jest OSP. To nie ci panowie z brzuszkiem co kiedyś. Teraz każdy ratownik OSP- teraz taka nazwa funkcjonuje, musi mieć te same szkolenia jak PSP

YYYYYYY mój wujek jest w OSP i ostatnio był na dwu lub trzytygodniowym szkoleniu (i tylko z tytułu dowódcy sekcji) na którym zapisał aż 16-kartkowy zeszyt i jakoś nic nie słyszałem o bardziej specjalistycznych szkoleniach
Cytat:
Nie to żebym coś Wam zarzucał, ale tyle tu różnych pomysłów

Chodzi o to żeby rezerwa mogła spełnić jakieś funkcje jak nie trafi do wojska zawodowego (żeby nikt nie powiedział że to marnowanie czasu , pieniędzy etc)

Sob 26 Sie, 2006 23:13

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szkolenia ogólne: Ratownik OSP. Dowódca sekcji. Naczelnik. Komendant gminny.
techniczne: operator motopompy, kierowca, pilarz, operator sprzętu hydraulicznego (rozpieraki, nożyce itp.), ratownik przedmedyczny, płetwonurek (jeśli OSP ma ratownictwo wodne), stermotorzysta (jeśli ma łódź), obsługa aparatów powietrznych (teraz już nie jest wymagana),
związane z prawną stroną OSP: Skarbnik,
to tyle z pamięci.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 26 Sie, 2006 23:57

Powrót do góry
ZiemniaK27
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem MON troche przegina wcielając do wojska młodych ludzi. Załóżmy, że ktos ma plany na przyszłość, a tu buum, bo okazuje się, że musi iść do wojska. Mam nadzieje, że mnie nie wezmą. Uśmiech

Nie 10 Wrz, 2006 19:42

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam pomysł Exclamation Wcielajmy do wojska emerytów i rencistów. W sumie i tak nie mają nic do roboty. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 10 Wrz, 2006 21:50

Powrót do góry
RSOOST
Chorąży

Chorąży




Posty: 181
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Doskonaly pomysl kol.Marmik przy okazji poprawią swoją tężyzne fizyczną i odciążom naszą zadlużoną slużbe zdrowia bo poprostu nie będą mieli czasu chorować bo ciagle ćwiczenia, poligony no i wyjazdy na misje stabilizacyjne do cieplych krajów a mlodzi będą mieć pracę i będą utrzymywać tą armie. Myśle że powinismy napisać memorandum i wyslać do naszego kochanego ministra obrony przecież tam w sztabie generalnym same takie mlode roczniki wiec napewno zrozumieją ten problem. Pozdrawiam.

Pon 11 Wrz, 2006 0:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.