| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bikopo
Porucznik

Porucznik




Posty: 717
Skąd: GDAŃSK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do oceny

Jest prawie pewne, że szpangi są po jednym weteranie. Zastanawia mnie brak medalu za 12 lat służby. Starszy krzyż za 18 lat jest niemagnetyczny, młodszy już tak. Za Śląsk to Meybauer?
Pozdr. Bogdan



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 30 Paź, 2017 21:37

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IMO. Szpangi wygladają OK. Choć nie można wykluczyć powojennej produkcji z oryginalnych materiałów, zdarzło się pomijanie pośrednich odznaczeń, choć dziwne jest że są dwa skrajne za lata. Nie wykluczone że 18 była zamieniona z 12 w późniejszym czasie, choć nitka przytrzymująca jest taka sama???
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Wto 31 Paź, 2017 9:58

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Do oceny

bikopo napisał:
/.../ Za Śląsk to Meybauer?


Meybauera znam w wersji mosiężnej, z sygnaturą - a aplikacje są mocowane na nity. Ale szpila i reszta zapięcia wyglądają podobnie.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Wto 31 Paź, 2017 10:38

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brakiem medalu za 12 lat służby jakoś specjalnie bym się nie przejmował. Widziałem już w swej "karierze" falerystycznej kilkanaście zestawów gdzie czegoś brakowało. Słyszałem, że nie zawsze nagradzano żołnierzy wszystkimi medalami za wysługę, niestety jak do tej pory nie byłem w stanie tego zweryfikować.
Poniżej dwa przykłady z brzegu, gdzie brak medalu za wysługę. W swych obserwacjach nigdy na żadnej szpandze nie widziałem pełnego zestawu za wysługę. Zawsze występują medale za 4 i 12 lat lub 4 i 18. Widziałem nawet zestaw gdzie był krzyż za 25 lat oraz medal za 12 lat.
Co do orła śląskiego to rzeczywiście zapięcie wygląda jak od Meybauera. Jednak nigdy nie spotkałem się z wytłoczką tegoż odznaczenia produkcji Meybauera. Skłaniałbym się do tezy, że to wyrób z lat trzydziestych nieznanego producenta. Jednak jest to tylko moja subiektywna opinia na ten temat.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 31 Paź, 2017 12:16

Powrót do góry
bikopo
Porucznik

Porucznik




Posty: 717
Skąd: GDAŃSK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piwo Piwo Piwo
Pozdr. Bogdan

Czw 02 Lis, 2017 22:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.