| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chrzan233
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 134
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mam problem, pomocy Panowie!!!

Otóż dwa dni temu otrzymałem list z Niemiec (niby jak zwykle;)- tym razem jednak był to mandat z fotoradaru, z okolicy Kassel. 30 Euro, dwa tygodnie na zapłatę, niby nie problem, ale jednak...
Jako, że mieszkam w UK, a kraje Unii podpisały jakąś umowę ostatnio, właśnie na temat wymiany danych kierowców pojazdów, wszystko byłoby cacy, tylko kompletnie nie znormalizowane zostały zasady płatności.
Żadnej strony internetowej do uiszczenia zapłaty, tylko wypełniony po części przekaz pocztowy, zresztą w języku niemieckim. Jako, że akurat prowadziła żona, wysłałem ją dzisiaj na pocztę, do banku (w UK), żeby zapłaciła co narozrabiałaWink
I tu zaczyna się problem- pracowniczki ani poczty, ani banku nie miały pojęcia co ze świstkiem papieru zrobić. Ja też nie bardzo wiem. Olałbym temat, ale kilka razy w roku przejeżdżam trasę z UK do Polski i nie chciałbym mieć niepotrzebnej kontroli w związku z nieuregulowanym mandatem, Także prośba do społeczności forum- może znajdzie się ktoś, kto przebywa we wrogim kraju;) i zechce mi pomóc.
Proszę o wiadomość na priw, gdyby taka osoba się znalazła.

Pią 29 Wrz, 2017 18:07

Powrót do góry
tom1976
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 72
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj

Mialem podobny problem na pismie jest nr tel i imeil do kontaktu w niemczech musisz zadzwonic lub napisac podadza Ci jak zaplacic, nr konta itp.

Pią 29 Wrz, 2017 18:32

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałem podobny problem na Słowacji, ale po tygodniu pojechałem do najbliższej słowackiej poczty i tam zapłaciłem ten mandat.

Pią 29 Wrz, 2017 19:29

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja nie byłbym nadgorliwy, może Ci się upiecze. Jeśli nie to komornik bez twojej fatygi ściągnie Ci to z konta.
_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pią 29 Wrz, 2017 21:19

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

e-maus napisał:
Ja nie byłbym nadgorliwy, może Ci się upiecze. Jeśli nie to komornik bez twojej fatygi ściągnie Ci to z konta.


Może, ale nie warto, bo trafiasz na rejestr, a wtedy może Cię zatrzymać i skasować pierwszy lepszy patrol, nie mówiąc już o sprawie karnej. Dlatego lepiej jest jednak zapłacić, a nie kombinować.

Sob 30 Wrz, 2017 8:27

Powrót do góry
chrzan233
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 134
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Może, ale nie warto, bo trafiasz na rejestr, a wtedy może Cię zatrzymać i skasować pierwszy lepszy patrol, nie mówiąc już o sprawie karnej. Dlatego lepiej jest jednak zapłacić, a nie kombinować.


Też tak mi się wydaje, no cóż, pozostaje chyba tylko zadzwonić. Zobaczymy kogo niemiecki zaskoczy- mój urzędników, czy na odwrót Zszokowany

Nie 01 Paź, 2017 12:48

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chrzan233 - i jak to się wszystko skończyło? Zapłaciłeś czy komornik skasował?

Czw 31 Maj, 2018 15:08

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mandat

Komornik nie robi tego za darmo !! oplaty extra beda wyzsze od takiego np. 30 Euro madatu.

Nie 29 Lis, 2020 16:21

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mandat za granica.

sprzątanie domu napisał:
Jeśli nie to komornik bez twojej fatygi ściągnie Ci to z konta.

Komornik nie sciaga naleznosci za darmo !!! Nie zaplacony mandat na czas to sa kary dodatkowe.

Nie 29 Lis, 2020 16:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.