| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Materia napisał:
To nie przypadek, tak właśnie idzie. Pewnie mają tam jakiś magazyn, czy coś tego pokroju i część paczek z najbliższego regionu tam trafia. Innego wytłumaczenia nie widzę, w Polsce czasem zdarza się podobnie. Kiedyś zamawiałem coś z okolic swojego miasta, wywieźli paczkę kilkadziesiąt kilometrów dalej, a potem trafiła do mnie Razz, trochę to trwało.


Ja kiedyś "skorzystałem" z Global Shipping Program przy zakupach na E-bay. Moja paczka szła i szła (na piechotę chyba) i wędrowała: Arizona US - California US - Amsterdam - Paryż - Warszawa - Zabrze - Warszawa - jakaś wioska - miejsce docelowe.

Przesyłka wyglądała dramatycznie, koszty złodziejskie, spore kłopoty z odbiorem na poczcie. Dramat. Szkoda, że E-bay zmusza klientów do tej formy wysyłki i jeszcze cenzuruje wszelkie komentarze na temat GSP. Allegro może się powzorować na takich rozwiązaniach, to będzie piękne samobójstwo Wink

Czw 07 Wrz, 2017 16:41

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paczucha w Warszawie! Coś czuje, ze będzie wielkie święto w poniedziałek Bardzo szczęśliwy
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pią 08 Wrz, 2017 13:16

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kromal napisał:
/.../

Ja kiedyś "skorzystałem" z Global Shipping Program przy zakupach na E-bay. Moja paczka szła i szła (na piechotę chyba) i wędrowała: Arizona US - California US - Amsterdam - Paryż - Warszawa - Zabrze - Warszawa - jakaś wioska - miejsce docelowe.

Przesyłka wyglądała dramatycznie, koszty złodziejskie, spore kłopoty z odbiorem na poczcie. Dramat. Szkoda, że E-bay zmusza klientów do tej formy wysyłki i jeszcze cenzuruje wszelkie komentarze na temat GSP. Allegro może się powzorować na takich rozwiązaniach, to będzie piękne samobójstwo Wink


eBay wcale nie zmusza klientów do tej formy wysyłki, to jest już wolny wybór sprzedawcy. Ja osobiście nigdy tego nie używam Razz

Natomiast kwestia "wędrówek" nie ma większego znaczenia dla czasu doręczenia, bo większość drogi odbywa się transportem lotniczym. Jak wysyłam z Wrocławia do Czech czy Niemiec, to i tak idzie przez Warszawę- chociaż do granicy jednej i drugiej jest ok 150 km Mr. Green A paczka UPS z Włoch też szła do mnie przez Kolonię. Po prostu poczty i firmy kurierskie mają swoje centra dystrybucji, i to do nich trafiają wszelkie przesyłki.

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pią 08 Wrz, 2017 14:55

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Planuje kupić kilka rzeczy w Helmut Weitze. Ktoś kupował u nich ostatnio?
Pytam bo wcześniej była mowa,że zdarzają się kopię. Na allegro co raz mniej ciekawych rzeczy więc zdecydowałem się
przepłacić na 2-3 rzeczy do kolekcji,których i tak u nas nie uda mi się kupić.Co szanowni koledzy sądzą


https://www.weitze.com/militaria/75/Wehrmacht_Heer_Paar_Kragenspiegel_Panzeraufklaerung__300175.html

https://www.weitze.com/militaria/27/Panzerkampfabzeichen_in_Bronze_Frank_amp_Reif_Stuttgart__297227.html

Szturm oryginalny,ale co do patek i samych czaszek nie jestem pewien.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

Czw 29 Mar, 2018 7:54

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć,
oba przedmioty są oryginalne, ale tego typu przedmioty spokojnie kupisz u nas w kraju i do tego taniej. Taki szturm pancerny Frank & Reif, to na naszym rynku zakup do 1000 zł z wliczonym kosztem przesyłki.
Jak chcesz, to w połowie kwietnia mogę załatwić Ci taki szturm pancerny.
Zerknij sobie z resztą do naszego działu sprzedaży. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych rzeczy.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 29 Mar, 2018 12:06

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Marcinem.
Weitze jest w 100% wiarygodną i rzetelną firmą i nawet jak sprzedadzą kopie (przy takiej ilości fantów nie są fizycznie w stanie wszystkiego dobrze zweryfikować), to nie ma żadnego problemu ze zwrotem.
Ceny mają z reguły bardzo wysokie, więc ja kupuję u nich tylko jak się trafi jakiś rodzynek, na którym się nie poznali Wink lub jak dadzą rozsądną cenę. Obie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko.
Na pewno nasze forum jest lepszym miejscem na zakupy.
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Czw 29 Mar, 2018 13:52

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chyba faktycznie macie Panowie rację,chociaż na patki z munduru pancerniaka poluję już dość długo i jeszcze u nas nie znalazłem w komplecie z czaszkami.Zaś na forum zawsze jak pojawi się coś ciekawego to szybko znika Uśmiech
Dziękuje i Pozdrawiam
Konrad

Czw 29 Mar, 2018 17:59

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

https://www.weitze.net/militaria/42/Krimschild_1941_1942__311442.html

https://www.weitze.net/militaria/15/Kubanschild_1943__307915.html

Proszę o poradę Panowie. Warto ? Chciałbym wziąć obie,cena wysoka.

Pon 27 Sie, 2018 18:20

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdybym to ja decydował, to bym się wstrzymał z zakupem.
Po pierwsze, to popularne szyldy. Po drugie, właśnie ze względu na popularność kupiłbym w bardziej zadowalającej kondycji. Bo za te pieniążki można nabyć tarcze w bardzo dobrym stanie i bez braków.

Pon 27 Sie, 2018 18:47

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poluj na forach na takie tarczki-wyjdzie taniej.Te od Weitzego są bez rewelacji a i cena z kosmosu.
Pozdrawiam
N.

Pon 27 Sie, 2018 23:32

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Materia napisał:
To nie przypadek, tak właśnie idzie. Pewnie mają tam jakiś magazyn, czy coś tego pokroju i część paczek z najbliższego regionu tam trafia. Innego wytłumaczenia nie widzę, w Polsce czasem zdarza się podobnie. Kiedyś zamawiałem coś z okolic swojego miasta, wywieźli paczkę kilkadziesiąt kilometrów dalej, a potem trafiła do mnie Razz, trochę to trwało.

Z Köln teraz trafi pod Leipzig nastepnie na lotnisko DHL w Leipzig no i poleci sobie do Poznania lub Warszawy następnie do Ciebie z doświadczenia wiem bo dużo kupuje z Polski i wysyłam z Niemiec do Polski. Jak dobrze idzie i kierunków nie pomyla co zdarza się ,to czas przesylki trwa około 5 dni.
Pozdrawiam Adam

Pon 27 Sie, 2018 23:44

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.