| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Militaria / Helmut Weitze

Ponieważ nie bardzo mam możliwość podróżowania po Polsce, czy Niemczech za odznaczeniami, a allegro umiera w wielkiej agonii poszukuje sklepu internetowego, który rozwiąże mój problem. Trafiłem do Weitze'a. Widzę, że przedmioty w jego sklepie mogą przyprawić o zawrót głowy.. Bardzo szczęśliwy Macie może jakieś doświadczenie z tym sklepem, opinie?
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 04 Wrz, 2017 8:38

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja kupowałem, obsługa sprawna, wysyłka też. Fanty dobre, ale tez nie najtańsze

Pon 04 Wrz, 2017 8:43

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kontakt, wysylka na dobrym poziomie. Fantow sporo, trafiaja sie kopie. Jesli ktos kupi kopie i udowodni to np na WAF,GCA na pewno odzyska kase. Do tej sprawy podchodza uczciwie. Prze ostatnie kilka miesiecy zaobserwowalem wzrost cen blaszek typu KVK, VWA, OST. Kto przeglada oferty wie o czym mowa.
Oczywiscie sa inne sklepy. Osobiscie kupowalem jeszcze od Giel'a super kontakt wysylka expresem. Czasami lubi miec dziwne pomysly jak w przypadku zlotej za rany. Byla u nas dyskusja. Paczki przychodza szybciej niz poczta polska.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pon 04 Wrz, 2017 8:57

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Również kupowałem, wszystko ok, sklep ma dorbą renomę.
Kilka lat temu płaciłem przez paypal i z tego co pamiętam nie doliczali mi do ceny 4% prowizji ale nie wiem, czy to się już u nich nie zmieniło.

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pon 04 Wrz, 2017 11:24

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za opinie. Kupiłem własnie jeden z wymarzonych przedmiotów. Ktos powie, ze przepłaciłem..ale chyba sami wiecie jak to czasem bywa.... Laughing
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 04 Wrz, 2017 14:44

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie pierwszy i nie ostatni raz przepłacenie miało miejsce wśród wielu z Nas, tak było i tak będzie! Lepiej się pochwal, co zakupiłeś Super

Pon 04 Wrz, 2017 15:43

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wybór padł na Verwundetenabzeichen, dokładnie w wersji srebrnej na którą chorowałem już od jakiegoś czasu Wink


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 04 Wrz, 2017 16:02

Powrót do góry
pesta01
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 67
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajne trafienie, mój plan na 2018 to srebrna sygnowana 30 z pudełkiem. Piwo

Pon 04 Wrz, 2017 16:11

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ładna cynkowanie "4" Super

Pon 04 Wrz, 2017 16:13

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie moge doczekac się zamówienia Uśmiech będzie cieszyć oko Uśmiech Faktycznie to "4", chociaż w opisie nie ma o tym ani słowa (a jak widziałem zawsze jest o tym wzmianka o tego sprzedawcy). Trafił sie także niedawno pierwszy EK II (dokładnie"55"), więc jak wszystko przyjdzie to wrzucę zdjęcia W szoku
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 04 Wrz, 2017 16:18

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

castaway08 napisał:
wybór padł na Verwundetenabzeichen, dokładnie w wersji srebrnej na którą chorowałem już od jakiegoś czasu Wink
Ładny Steinhauer & Lück. Czy pudełko jest sygnowane?
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pon 04 Wrz, 2017 16:41

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie, ale jest w przyzwoitym stanie Uśmiech


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 04 Wrz, 2017 16:44

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major





Posty: 1609
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

castaway08 napisał:
wybór padł na Verwundetenabzeichen, dokładnie w wersji srebrnej na którą chorowałem już od jakiegoś czasu Wink


Ładny komplecik, srebrzenie w dobrym stanie - gratulacje Super

Wto 05 Wrz, 2017 8:40

Powrót do góry
silesia-antik
Adjudant

Adjudant





Posty: 142
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Militaria / Helmut Weitze

castaway08 napisał:
Ponieważ nie bardzo mam możliwość podróżowania po Polsce, czy Niemczech za odznaczeniami, a allegro umiera w wielkiej agonii poszukuje sklepu internetowego, który rozwiąże mój problem. Trafiłem do Weitze'a. Widzę, że przedmioty w jego sklepie mogą przyprawić o zawrót głowy.. Bardzo szczęśliwy Macie może jakieś doświadczenie z tym sklepem, opinie?


ja mam mieszane uczucia Zniesmaczony

https://www.weitze.net/militaria/44/Wehrmacht_Heer_Erkennungsmarke_1_K_Feld_Gend_Abt_695__165844.html

Wto 05 Wrz, 2017 14:37

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Militaria / Helmut Weitze

silesia-antik napisał:
castaway08 napisał:
Ponieważ nie bardzo mam możliwość podróżowania po Polsce, czy Niemczech za odznaczeniami, a allegro umiera w wielkiej agonii poszukuje sklepu internetowego, który rozwiąże mój problem. Trafiłem do Weitze'a. Widzę, że przedmioty w jego sklepie mogą przyprawić o zawrót głowy.. Bardzo szczęśliwy Macie może jakieś doświadczenie z tym sklepem, opinie?


ja mam mieszane uczucia Zniesmaczony

https://www.weitze.net/militaria/44/Wehrmacht_Heer_Erkennungsmarke_1_K_Feld_Gend_Abt_695__165844.html


dziękuję za dzisiejsza wysyłkę Kriegsverdienstmedaille Wink

_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 05 Wrz, 2017 14:47

Powrót do góry
silesia-antik
Adjudant

Adjudant





Posty: 142
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Militaria / Helmut Weitze

castaway08 napisał:
silesia-antik napisał:
castaway08 napisał:
Ponieważ nie bardzo mam możliwość podróżowania po Polsce, czy Niemczech za odznaczeniami, a allegro umiera w wielkiej agonii poszukuje sklepu internetowego, który rozwiąże mój problem. Trafiłem do Weitze'a. Widzę, że przedmioty w jego sklepie mogą przyprawić o zawrót głowy.. Bardzo szczęśliwy Macie może jakieś doświadczenie z tym sklepem, opinie?


ja mam mieszane uczucia Zniesmaczony

https://www.weitze.net/militaria/44/Wehrmacht_Heer_Erkennungsmarke_1_K_Feld_Gend_Abt_695__165844.html


dziękuję za dzisiejsza wysyłkę Kriegsverdienstmedaille Wink


Nie ma sprawy Super

Wto 05 Wrz, 2017 14:49

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Weitze ma opinię sklepu dobrego, ale stosunkowo drogiego. Nic w tym zresztą dziwnego, bo jeśli się chce pozyskać dobry materiał, to trzeba za niego dobrze płacić Mr. Green

Spotykam czasem właściciela na aukcjach lub targach, byłem też raz czy dwa u nich w sklepie stacjonarnym (jest to chyba największy sklep w Niemczech, a może i w całej Europie kontynentalnej). Na pewno jest to sklep profesjonalny i uczciwy, chociaż przy tak dużym przerobie mogą się czasem zapewne trafiać jakieś "robaczywki". Pamiętajcie jednak, że kupując u legalnej firmy zawsze macie pełne prawa konsumenckie, włącznie z prawem do zwrotu i gwarancją oryginalności.

Zgadzam się z tym, że Allegro dogorywa (dotyczy to wszystkich działów kolekcjonerskich). Ponieważ widzę, że koledzy są gotowi płacić "zachodnie" ceny, coraz częściej rozważam otwarcie własnego sklepu w necie (obecnie odznaczenia sprzedaję głównie na eBay, ale tam są różne ograniczenia; natomiast dobrze zorganizowany dział sprzedaży jest też przy forum WRF)

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Wto 05 Wrz, 2017 15:15

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I myślę, że taki sklep to bardzo dobry pomysł. Jeżeli chodzi o numizmatykę to mamy kilka "pozaallegrowych" zrzeszających większe firmy - chociażby numimarket. Poza tym takie marki jak Niemczyk sprzedaż mają na swoich własnych stronach. Przydałby sie taki sklep kolekcjonerski na terenie Polski Uśmiech Zawsze czekam na aukcje Tomka, czy kolegi Bikopo (czasem udawało sie coś wylicytować Uśmiech) ale nie dziwie się, ze z wiadomych powodów jest ich na allegro coraz mniej...
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 05 Wrz, 2017 15:17

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

castaway08 napisał:
/.../ Zawsze czekam na aukcje Tomka, czy kolegi Bikopo (czasem udawało sie coś wylicytować Uśmiech) ale nie dziwie się, ze z wiadomych powodów jest ich na allegro coraz mniej...


Powody są dwa: po pierwsze drastyczna podwyżka opłat (dotyczy zwłaszcza przedmiotów droższych niż 100 zł) oraz liczne zmiany organizacyjne (likwidacja komentarzy zwrotnych, ciągłe mieszanie w formularzach sprzedaży i wprowadzaniem różnych dupereli zwiększających pracochłonność obsługi). O ile dla hobbystów sprzedających okazjonalnie nie ma to tak dużego znaczenia, to dla wystawiających regularnie wzrost kosztów i innych obciążeń jest trudny do przyjęcia.

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Wto 05 Wrz, 2017 15:24

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozumiem Cie doskonale. Sama sytuacja z komentarzami i reputacją (obu stron) budowana nieraz latami zniechęca mnie do tego serwisu straszliwie.. No ale czasem jednak się wpadnie w odwiedziny. Nam jako kupującym na pewno jest łatwiej, aczkolwiek dużo przez 11 lat sprzedałem i kupiłem, a komentarzy obecnie mam 5... Poza tym brak wystawiania komentarzy nieuczciwym kupujacym może skutkować sztucznym podbijaniem cen i licytacja dla zabawy. No bo co w takiej sytuacji może obecnie zrobić sprzedający? Poza zwrotem prowizji..chyba nic. Nie ma się co zastanawiać! Czekam na sklep internetowy Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 05 Wrz, 2017 15:30

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przesyłka załadowana i leci z Hamburga W szoku W szoku W szoku W szoku
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Sro 06 Wrz, 2017 14:05

Powrót do góry
Andrzej.korbiel
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

:(

Allegro zwariowalo z cenami ! Wiadomo koszta ponosza sprzedajacy ale z automatu musza byc wyzsze ceny i nie wszystkie rzeczy opłaca sie wystawiac! Chca dorownac ebay tyle ze to nie ta ilosc ludzi co tam jest ! Smutny

Sro 06 Wrz, 2017 15:03

Powrót do góry
Balwi
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 73
Skąd: CIN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Allegro raczej chce się zmienić w coś w stylu Amazona, wszystko firmowane ich marką sprzedażową.

Zaczęli od komentarzy, które ludzie zbierali latami, non stop zmiany na gorsze dla mikrosprzedawców, podwyższanie prowizji w działach, które generowały ruch w używanych rzeczach a nie nowych, tak jak zakłada ich polityka.

Coraz gorzej się tam dzieje.

Sro 06 Wrz, 2017 16:04

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, że moja przesyłka z Hamburga wylądowała narazie w Koeln W szoku Do Polski to w druga stronę! Wink
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Czw 07 Wrz, 2017 12:43

Powrót do góry
Materia
Go Cho

Go Cho





Posty: 75
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To nie przypadek, tak właśnie idzie. Pewnie mają tam jakiś magazyn, czy coś tego pokroju i część paczek z najbliższego regionu tam trafia. Innego wytłumaczenia nie widzę, w Polsce czasem zdarza się podobnie. Kiedyś zamawiałem coś z okolic swojego miasta, wywieźli paczkę kilkadziesiąt kilometrów dalej, a potem trafiła do mnie Razz, trochę to trwało.
_________________
Lisek.

Czw 07 Wrz, 2017 16:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.