| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PRL

Głęboki PRL.Zdjecie z roku 1963. Ceremonia wręczenia odznaczeń z okazji otwarcia nowej szkoły . Może to też ważne że jest to 1 września bo w tle widać spro kombatantów.Jakie oni dostali odznaczenia ?


Opis załącznika:

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 20 Sie, 2017 14:30

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Patrząc na okoliczność, rzekłbym, że to Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Nie 20 Sie, 2017 14:57

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł ten gościu po prawej chyba ma najbardziej widoczny ten medal.Wydaje mi się ze jest tam krzyż.Nie bedzie to ,,Zasłużony na polu chwały,,?
_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 20 Sie, 2017 15:01

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jurku, też taka była moja pierwsza myśl. Tylko nie bardzo mi to pasowało do uroczystości.Wstążka też wydawała mi się inna, jednak patrząc na jakość zdjęcia to odcienie bieli i czerni mogą być złudne. W medalu "Zasłużonym na Polu Chwały" wstążka ma dwa niebieskie paski na czarnym tle, na zdjęciu widzimy dwa ciemne paski na szarym tle.
W medalu KEN są dwa czerwone paski na białym tle. Tak samo wzór na samym medalu bliższy mi był do otwartej księgi z gałązką laurową niż do krzyża.
Jednak to tylko moje subiektywne wrażenie, może ktoś coś jeszcze dopowie. Obawiam się jednak, że uzyskanie jednoznacznej odpowiedzi będzie trudne, bo na zdjęciu takiej jakości każdy może widzieć co innego.

Nie 20 Sie, 2017 15:49

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IMO:
1. to Krzyż Zasługi
2. to Medal „Za udział w walkach w obronie władzy ludowej”.



Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Nie 20 Sie, 2017 16:27

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mirku, chyba prawidłowo rozszyfrowaleś te odznaczenia. Wink

Nie 20 Sie, 2017 18:07

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Mirku, chyba prawidłowo rozszyfrowaleś te odznaczenia. Wink

Też mi się tak wydaje, cieszę się że mogłem pomóc. Mr. Green

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Nie 20 Sie, 2017 18:33

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mirku, jedynka to na pewno KZ. Przypuszczam, że brązowy. Natomist 2 na pewno nie jest bliskim memu sercu ( Mr. Green ) medalem za walki o władzę ludową. Ma zupełnie inną wstążkę. To Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Nie 20 Sie, 2017 18:41

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Jurku, też taka była moja pierwsza myśl. Tylko nie bardzo mi to pasowało do uroczystości.Wstążka też wydawała mi się inna, jednak patrząc na jakość zdjęcia to odcienie bieli i czerni mogą być złudne. W medalu "Zasłużonym na Polu Chwały" wstążka ma dwa niebieskie paski na czarnym tle, na zdjęciu widzimy dwa ciemne paski na szarym tle.
W medalu KEN są dwa czerwone paski na białym tle. Tak samo wzór na samym medalu bliższy mi był do otwartej księgi z gałązką laurową niż do krzyża.
Jednak to tylko moje subiektywne wrażenie, może ktoś coś jeszcze dopowie. Obawiam się jednak, że uzyskanie jednoznacznej odpowiedzi będzie trudne, bo na zdjęciu takiej jakości każdy może widzieć co innego.

Dzięki Paweł
Myślę ze odpowiedż bedzie w przyszłości i to niedługo.Znam wszystkich panów z przeszłości.Odwiedzę rodziny i być może bedą mieli jeszcze legitymacje.Wszyscy to wielkie ,,ryby,, tamtych czasów .Posłowie ,sekretarze itp. Piwo

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 20 Sie, 2017 19:26

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5219
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Medal „Za udział w walkach w obronie władzy ludowej"- a sprawdżcie datę jego ustanowienia.
medal KEN- wg mnie nie pasuje środkowy pasek który jest dużo szerzy niż pownien

Nie 20 Sie, 2017 19:29

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Mirku, jedynka to na pewno KZ. Przypuszczam, że brązowy. Natomist 2 na pewno nie jest bliskim memu sercu ( Mr. Green ) medalem za walki o władzę ludową. Ma zupełnie inną wstążkę. To Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Dwójka to może być jeszcze: Medal Za udział w walkach o Berlin, z tym że pierwszy to chyba Srebrny Krzyż Zasługi.

_________________
Pozdrawiam. Mirek.


Ostatnio zmieniony przez Kosiornik dnia Nie 20 Sie, 2017 19:51, w całości zmieniany 1 raz

Nie 20 Sie, 2017 19:43

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: PRL

EK napisał:
Głęboki PRL.Zdjecie z roku 1963. Ceremonia wręczenia odznaczeń z okazji otwarcia nowej szkoły . Może to też ważne że jest to 1 września bo w tle widać spro kombatantów.Jakie oni dostali odznaczenia ?
chodzi o tą szkołę w ŁODZI http://www.sp169.edu.lodz.pl/historia/historia.htm
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Nie 20 Sie, 2017 19:45

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie. Jest napisane (odręcznie), że "we Wschowie".

Nie 20 Sie, 2017 19:50

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ilu dyskutantów, tyle opinii, a nawet więcej. Wink

Nie 20 Sie, 2017 20:09

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5219
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a czegoż się spodziewać Pawle po tych zdjęciach ?
Każdy widzi to co chce zobaczyć.
Skoro Jerzy "ma dojście " do rodzin na pewno nam powie co i jak.
No chyba , że to jakiś konkurs z tym zdjęciem Laughing Laughing

Nie 20 Sie, 2017 20:15

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To ta ekipa dygnitarzy Mr. Green http://elka.pl/content/view/37160/434/ a konkurs by sikę przydał Razz rozruszał by forum
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Nie 20 Sie, 2017 20:22

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wolka4 napisał:
Skoro Jerzy "ma dojście " do rodzin na pewno nam powie co i jak.


Przemku, nie bądź taki pewny! Mr. Green Na zdjęciu chłopaki wyglądają dość matuzalemowo. Raczej żaden z nich już nie żyje. A czy progenitura tychże przetrzymała takie pamiątki do dziś? Nie byłbym tego taki pewien...

Nie 20 Sie, 2017 20:24

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy już wam wszystkim tłumaczę o co chodzi.Otóż na podstawie tego zdjęcia powstał obraz w roku 1979 .Namalował jego podobno znany malarz /ja sie na tym nie znam/.Było to podczas pierwszego pleneru we Wschowie.Obraz nazywa się ,,Pieciu z marmuru,,.Przyznacie ze jak na tamte czsy tuż przed Solidarnością to dość odważnie. Muzeum chce ten obraz zakupić i to nie za małe pieniadze. Jak to bywa na ,,fb,, padły skomplikowane zapytania o zasadność tego zakupu. To prawda panowie z zdjęcia i obrazu to wysocy lokalni funkcjonariusze partyjni.A po transformacji nawet jednemu z nich bardzo zależało na zniszczeniu tego obrazu. Próbuję dojść do tego dlaczego przy otwarciu szkoły ich nagradzano i jakimi odznaczeniami. Problemem w tym towarzystwie jest ten pan środkowy.To żołnierz kombatant i nawet nie jestem pewny czy był partyjny. Dlatego początkowo mój kierunek myślenia był że to może odznaczenia kombatanckie.Tym bardziej że to był 1 września. Pomyślałem że przy okazji otwarcia urzadzono też dekorację kombatantów.W tle widać ich bardzo wielu. A takie ,, podwójne ,, załatwianie spraw w przeszłości PRL którą dokładnie pamiętam nie było czymś szczególnym i dziwnym Piwo
I myslę ze nie powinniśmy się sugerować kolorami wstążek na obrazie.Twórca obrazu w roku 1979 tak samo widział kolory na zdjęciu czarno białym tak jak my.



Opis załącznika:

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 20 Sie, 2017 20:42

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po kolorystyce sądząc to ten drugi i ostatni ma Medal Za udział w walkach o Berlin.
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Nie 20 Sie, 2017 20:49

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na podstawie tego obrazu nie ustalimy medali. Wiadomo ze zdjęcia, że towarzysz pierwszy od prawej ma Krzyż Zasługi. Na obrazie jest coś innego. Raczej szedłbym w kierunku odznaczeń resortowych. Nie kombatanckich. Popatrz Jurku na zdjęcie. Większość towarzyszy ma identyczny medal. Wygląda to tak, jakby chwilę wcześniej byli udekorowani.

Mirku, mnie także od razu przyszedł do głowy Berlin. Ale patrz wyżej. Poza tym na podstawie zdjęcia możemy mieć całkowitą pewność (wstążka!), że to nie "Za Berlin".

Nie 20 Sie, 2017 20:53

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
Po kolorystyce sądząc to ten drugi i ostatni ma Medal Za udział w walkach o Berlin.

Mirek pisałem wcześniej .Artysta tak samo jak my widział w roku 1979 jedynie zdjęcie czarno białe. Piwo

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 20 Sie, 2017 21:05

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
Kosiornik napisał:
Po kolorystyce sądząc to ten drugi i ostatni ma Medal Za udział w walkach o Berlin.

Mirek pisałem wcześniej .Artysta tak samo jak my widział w roku 1979 jedynie zdjęcie czarno białe. Piwo

Wiem Jurku, czytałem Twój wpis, ale tak sobie gdybam. Ślęczę nad tym zdjęciem już w sumie ponad godzinę i właśnie pasuje mi tu SKZ i Medal Za udział w walkach o Berlin., to chyba najbardziej prawdopodobne.

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Nie 20 Sie, 2017 21:21

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
EK napisał:
Kosiornik napisał:
Po kolorystyce sądząc to ten drugi i ostatni ma Medal Za udział w walkach o Berlin.

Mirek pisałem wcześniej .Artysta tak samo jak my widział w roku 1979 jedynie zdjęcie czarno białe. Piwo

Wiem Jurku, czytałem Twój wpis, ale tak sobie gdybam. Ślęczę nad tym zdjęciem już w sumie ponad godzinę i właśnie pasuje mi tu SKZ i Medal Za udział w walkach o Berlin., to chyba najbardziej prawdopodobne.

Ja wiem że w czasach PRL wiele spraw było naciąganych.Ale chyba ,,Za Berlin ,, aby otrzymać to faktycznie trzeba było tam być.Znajac z grubsza biografię panów ze zdjecia to poza środkowym żaden tam nie był. Piwo

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 20 Sie, 2017 21:28

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
Kosiornik napisał:
EK napisał:
Kosiornik napisał:
Po kolorystyce sądząc to ten drugi i ostatni ma Medal Za udział w walkach o Berlin.

Mirek pisałem wcześniej .Artysta tak samo jak my widział w roku 1979 jedynie zdjęcie czarno białe. Piwo

Wiem Jurku, czytałem Twój wpis, ale tak sobie gdybam. Ślęczę nad tym zdjęciem już w sumie ponad godzinę i właśnie pasuje mi tu SKZ i Medal Za udział w walkach o Berlin., to chyba najbardziej prawdopodobne.

Ja wiem że w czasach PRL wiele spraw było naciąganych.Ale chyba ,,Za Berlin ,, aby otrzymać to faktycznie trzeba było tam być.Znajac z grubsza biografię panów ze zdjecia to poza środkowym żaden tam nie był. Piwo

To nich mi cholera innego nie pasuje. Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Nie 20 Sie, 2017 21:34

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poza wszystkim, medal za walki o Berlin ustanowiono w 1966... A fota jest z 1963 r.

Nie 20 Sie, 2017 21:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.