| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

odznaka pancerna z nr25

mam mozliwosc nabycia takowej odznaki ,cena 550eur czy moge prosic o opinie kolegow co do oryginalnosci tej odznaki?ma szanse?pozdr Robert


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 30 Lip, 2017 17:28

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8559
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W pierwszym odruchu chciałem napisać, że to dobry Gustav Brehmer. Jednakże delikatnie ujmując mijało by się to z prawdą.
http://www.warrelics.eu/forum/panzerkampfabzeichen-forum/25-panzerkampfabzeichen-gustav-brehmer-28860/
Puentując, szkoda pieniędzy.

Nie 30 Lip, 2017 19:06

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5226
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

popieram gdybania Pawła Kciuk w dół
tak sobie myślę, że chyba nie ma już okazji kupienia numerowanego PABa za takie pieniądze.

Nie 30 Lip, 2017 19:19

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nr25

wolka4 napisał:
popieram gdybania Pawła Kciuk w dół
tak sobie myślę, że chyba nie ma już okazji kupienia numerowanego PABa za takie pieniądze.

dziekuje za opinie i za link..niestety z angielskim nu mnie kiepsko nie zebym bym leniwy ,uzylem translaktora ale tlumaczy z przejezyczeniami..odznake sprzedaje moj dobry znajomy i jest przeswwiadczony ze ma oryginal..oczywiscie ja zycie znam stad zakupy weryfikuje kazdy moze sie pozlizgnac mi tez zdazalo sie i zdazy pewnie nieraz ale ryzyko bledu mozna wyeliminowac poprzez zwiekszona kontrole,takze dziekuje koledzy za opinie ,mam prosbe w tym linku jest pokazane oryginalne odznacznie jak i kopia ..czy moze mi ktos wskazac ktore detale przekreslaja te odznaczenie.;z angielskiego zrozumialem ze nr 25 jest inny ale patrze i roznic nie widze..w tej kopi winklera nit jest wypukly mocujacy nr25 ,w oryginale hansa wklesly i w prezentowanej odznace tez wklesly..ale moze chodzi o inne detale..potrzebuje te infos zeby wytlumaczyc mojemu dobremu znajomemu z Niemiec ze posiada kopie ,bo z pewnoscia zapyta sie dlaczego tak sadze..szpony orla widze roznice..material wykonania? mozesz mi npodac jakis detal ,detale co przekreslaja te odznake ? i dziekuje za pomoc w ocenie..ja wole przepuscic nawet okazje jak sa watpliwosci bo jak kolega napisal szkoda kasy....pozdr Robert

Nie 30 Lip, 2017 22:14

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: nr25

Karo32 napisał:
wolka4 napisał:
popieram gdybania Pawła Kciuk w dół
tak sobie myślę, że chyba nie ma już okazji kupienia numerowanego PABa za takie pieniądze.

dziekuje za opinie i za link..niestety z angielskim nu mnie kiepsko nie zebym bym leniwy ,uzylem translaktora ale tlumaczy z przejezyczeniami..odznake sprzedaje moj dobry znajomy i jest przeswwiadczony ze ma oryginal..oczywiscie ja zycie znam stad zakupy weryfikuje kazdy moze sie pozlizgnac mi tez zdazalo sie i zdazy pewnie nieraz ale ryzyko bledu mozna wyeliminowac poprzez zwiekszona kontrole,takze dziekuje koledzy za opinie ,mam prosbe w tym linku jest pokazane oryginalne odznacznie jak i kopia ..czy moze mi ktos wskazac ktore detale przekreslaja te odznaczenie.;z angielskiego zrozumialem ze nr 25 jest inny ale patrze i roznic nie widze..w tej kopi winklera nit jest wypukly mocujacy nr25 ,w oryginale hansa wklesly i w prezentowanej odznace tez wklesly..ale moze chodzi o inne detale..potrzebuje te infos zeby wytlumaczyc mojemu dobremu znajomemu z Niemiec ze posiada kopie ,bo z pewnoscia zapyta sie dlaczego tak sadze..szpony orla widze roznice..material wykonania? mozesz mi npodac jakis detal ,detale co przekreslaja te odznake ? i dziekuje za pomoc w ocenie..ja wole przepuscic nawet okazje jak sa watpliwosci bo jak kolega napisal szkoda kasy....pozdr Robert

jeszcze chcialem dodac ze w tej kopi winklera 2 jest calkiem rozna od tej przezemnie prezentowanej ..tutaj numer 25 jest jak w tej oryginalnej hansa..chyba ze cos zle zrozumialem przez angielskie tlumaczenie....pozdr

Nie 30 Lip, 2017 22:18

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: odznaka pancerna z nr25

Karo32 napisał:
mam mozliwosc nabycia takowej odznaki ,cena 550eur czy moge prosic o opinie kolegow co do oryginalnosci tej odznaki?ma szanse?pozdr Robert


Witaj , po 500 euro to chodzą same czołgi do wieńca. Jest Jarmark i są dwie dobre cyfry PAB. Wiesz gdzie trzeba pytać Mr. Green

_________________
pozd Darek

Nie 30 Lip, 2017 22:43

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8559
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak na szybko bo niestety jestem w pracy. Na pierwszy rzut oka widać na rewersie odznaczenia nity. W oryginale te nity są "sklepane", w kopii widać, że są pół okrągłe. Szpilka w kopii jest nieco dłuższa. Detale głowy orław oryginale są bardziej "ostre".
Mnie osobiście jeszcze jeden detal rewersu nie daje spokoju, a mianowicie na zdjęciu zarówno Twoim, jak i na zdjęciu Winklera widoczny jest pewien detal. Zdjęcie poniżej.
W oryginale taki lekki ubytek nie występuje. Jak będę siedział przed normalnie ym komputerem to zaznaczę bardziej szczegółowo o co mi chodzi.



Opis załącznika:

Pon 31 Lip, 2017 11:06

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panz 25

Bati napisał:
Tak na szybko bo niestety jestem w pracy. Na pierwszy rzut oka widać na rewersie odznaczenia nity. W oryginale te nity są "sklepane", w kopii widać, że są pół okrągłe. Szpilka w kopii jest nieco dłuższa. Detale głowy orław oryginale są bardziej "ostre".
Mnie osobiście jeszcze jeden detal rewersu nie daje spokoju, a mianowicie na zdjęciu zarówno Twoim, jak i na zdjęciu Winklera widoczny jest pewien detal. Zdjęcie poniżej.
W oryginale taki lekki ubytek nie występuje. Jak będę siedział przed normalnie ym komputerem to zaznaczę bardziej szczegółowo o co mi chodzi.

Ok dziekuje za pomoc bede wdzieczny za kazda wskazowke..z jednej strony ja nie nabede kopi ale zanim mojemu znajememu powiem ze odznaka jest watpliwa,chcialbym mu dac argument na ktorym sie opieram,jakbym osobiscie sprzedajacego nie znal to bym sie nie wglebial,ale chcialbym mu wyjasnic jezeli ma kopie,tym bardziej ze On wie ze ja daje odznaki do oceny ,juz raz dzieki Wam koledzy moj znajomy dokonal zwrotu pancerki 50 gdzie numerek byl niedobry,i wie ze na polskim Forum zostala odkryta ta falszerka,
Pozdr i dziekuje za poswiecenie czasu przy ocenie tej odznaki,szacunek koledzy,pozdr
Robett

Pon 31 Lip, 2017 15:04

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5226
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tutaj nie ma wątpliwości oryginał - kopia.
Spójrz na wiatrak od strony rewersu - płaski.
i jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem - tego "prześwitu" w okolicy wieżyczki, chyba , że źle to zinterpretowałem



Opis załącznika:

Pon 31 Lip, 2017 17:03

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8559
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przemku, ten jak piszesz "prześwit" to kolejny element układanki. który dyskwalifikuje to odznaczenie.
Swój poprzedni post napisałem może nazbyt chaotycznie, ale nie miałem warunków aby się skupić Wink
Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem fragment, który mnie niepokoi. Wygląda to na niedokładność matrycy, niemniej na oryginałach Brehmera taki "uskok" na rancie w zaznaczonym miejscu nie występuje.



Opis załącznika:

Pon 31 Lip, 2017 18:49

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kciuk w dół wystarczy spojrzeć na numerek, materiał,wiatrak,nity ,szpony orła i piórka na piersi ,ect,ect lipa na całego


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Pon 31 Lip, 2017 19:18

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cd


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Pon 31 Lip, 2017 19:24

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5226
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

akurat " numbershield " przy tej jakości zdjęć jest najbardziej w porządku

Pon 31 Lip, 2017 19:30

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wolka4 napisał:
akurat " numbershield " przy tej jakości zdjęć jest najbardziej w porządku
nie widzisz Zdziwko , brak groszku i zle wycięty czołg pod numer a o podstawie i kształcie cyferek nie wspomnę


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Pon 31 Lip, 2017 19:52

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: odznaka pancerna z nr25

Karo32 napisał:
mam mozliwosc nabycia takowej odznaki ,cena 550eur czy moge prosic o opinie kolegow co do oryginalnosci tej odznaki?ma szanse?pozdr Robert

dziekuje koledzy za pomoc w wykryciu lipy..mojemu znajomemu przedstawilem argumenty przeciwko ktorym nie ma antidotum i z przykroscia musial uznac fakt ze od 10lat posiada kopie..napisal ze zaluje tylko ze przed laty nie posiadal tego materialu..ale doszlismy do wniosku ze czlowiek uczy sie cale zycie a najlepszym przy zakupie jest ostroznosc i nic nie czynic w pospiechu,lepiej zapytac sie bardziej doswiadczonych kolegow,nie podpalac sie.. dzialac z zimna glowa..lepiej stracic okazje jak wciagnac tzw kupe;.takze dziekuje bardzo za Wasze opinie,wiedze i czas..szacunek..szczegolnie Bati Twoje spostrzezenie co do tego detalu laczacego te kopie bylo strzalem w serce:)trzeba miec oko zeby to wypatrzec..pozdrawiam Robert Karo32

Wto 01 Sie, 2017 12:15

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę późno tu zajrzałem.
Na potwierdzenie wcześniejszych opinii, pomijając wady setup'u porównaj detale awersu. Co prawda mój to grade III, lecz cyfra nie ma tu znaczenia



Opis załącznika:

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Wto 01 Sie, 2017 13:12

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pab25

e-maus napisał:
Trochę późno tu zajrzałem.
Na potwierdzenie wcześniejszych opinii, pomijając wady setup'u porównaj detale awersu. Co prawda mój to grade III, lecz cyfra nie ma tu znaczenia

czesc Jacek,
dziekuje za Twoja opinie,ciesze sie ze zabrales glos na naszym forum,gdyz Twoja wiedza i wypowiedzi merytoryczne sa nie do zastapienia na naszym podworku,patrzac na fotki zamieszczone przez Ciebie czlowiek nie ma watpliwosci i wrecz odznaka zaprezentowana prezemnie wyglada niechlujnie.. szpilki od gasienic,okienka,nie mowiac juz o samym wiencu .kolka napinajace gasienice..na kopi brak wszsytkich malych ale istotnych elementow,na kopi jest wszystko rozmazane w oryginale kazdy detal jest dopracowany co na podstawie zamieszczonych zdjec widac dokladnie..tez szczegol podany przez kolege Ehre o zlym wyprofilowaniu odznaki widac tutaj dokladnie..mysle ze watek jak ten wnosi duzo do zycia kolekcjonerskiego mlodego pokolenia,staszego a i koledzy z wiedza moga sie pogimnastykowac bo wiadomo ze wiedze trzeba uzywac zeby mogla wzrastac..w kazdym razie koledzy szacunek i dziekuje za Wasze opinie..jeden ogorek zostal wyeliminowany z rodziny oryginalow..takze moj znajomy z Niemiec dziekuje za lekcje i choc stracil kase czego mu wspolczuje to stwierdzil ze czlowiek uczy sie cale zycie..pozdrawiam Robert karo32

Wto 01 Sie, 2017 13:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.