| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ID soldbuch

Proszę o potwierdzenie oryginalności soldbucha.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Ś.W.O.

Sro 07 Cze, 2017 13:33

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie wszystko z nim ok. Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sro 07 Cze, 2017 13:36

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to super !!! Bardzo dziękuję za pomoc ! Mam jeszcze jedno pytanie, jest to ekipa która brała udział w likwidacji żydowskiego getta w Warszawie (1943). Czy można to jakoś potwierdzić ? (z wpisów) W kilka dni po powstaniu wylądował w sanatorium co by potwierdzało fakt jego uczestnictwa ? Jestem zupełnym laikiem w tym temacie (mój pierwszy soldbuch w zbieraninie) to tylko takie moje domysły i przypuszczenia.


ps. proszę o odszyfrowanie wpisów o ile to możliwe,jaką miał broń ? czy dostał jakieś odznaczenia itp.

_________________
Ś.W.O.

Sro 07 Cze, 2017 14:47

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5219
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chciałbym ten soldbuch dotknąć i powąchać, w ciemno i na podstawie zdjęć bym go nie kupił.

na przedostatniej fotce widnieje jedyne odznaczenie - medal KVK II klasy z mieczami.
Nie za mało ??

Sro 07 Cze, 2017 15:06

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No właśnie problem w tym że ja nie mam o tym zielonego pojęcia a w grą wchodzi parę zł.

ps w takim razie dostał KVK grubo po powstaniu bo w 1944r ?

_________________
Ś.W.O.

Sro 07 Cze, 2017 16:00

Powrót do góry
laxymil
Leutnant

Leutnant





Posty: 449
Pochwał: 1
Skąd: Wehrkreis VIII
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajny Soldbuch , IMO -wszystko z nim w porządku .

Sro 07 Cze, 2017 17:40

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wolka4 napisał:
chciałbym ten soldbuch dotknąć i powąchać, w ciemno i na podstawie zdjęć bym go nie kupił.

na przedostatniej fotce widnieje jedyne odznaczenie - medal KVK II klasy z mieczami.
Nie za mało ??
A dlaczego za mało? Widocznie na nic innego nie zapracował.
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sro 07 Cze, 2017 18:37

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lax,twoja odpowiedź niestety ale nie bierze udziału w konkursie bo jest nie obiektywna Smutny
_________________
Ś.W.O.

Sro 07 Cze, 2017 18:58

Powrót do góry
laxymil
Leutnant

Leutnant





Posty: 449
Pochwał: 1
Skąd: Wehrkreis VIII
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Subiektywne spostrzeżenia każdy może mieć , co jest nagrodą w konkursie Wink

Sro 07 Cze, 2017 19:06

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Soldbuch oryginalny tak jak koledzy napisali miał KVK II klasy, z broni o ile się nie mylę to miał mausera i ma bagnet wpisany. Był przydzielony do zapasowej jednostki kadrowej saperów. Oczywiście ma liczne wpisy o szczepieniach i umundurowaniu no i wszędzie sie przeplatają pieczątki z Lazaretu. Nie wiem ile dałeś za niego ale to że owa jednostka brała udział w likwidacji z żydowskiego getta nie oznacza że ów żołnierz też tam był, z tego co widzę to jego jednostka liniowa to kompania kierowców.
To jest tylko moje luźne spostrzeżenie.
Pozdrawiam

Sro 07 Cze, 2017 19:14

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Nazir za info.
_________________
Ś.W.O.

Sro 07 Cze, 2017 19:23

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lax nagrodą w konkursie jest przelew i bez cenna dozgonna wdzięczność kolegi Uśmiech biorąc pod uwagę że jestem boski to będą też rozliczne rozkosze ale niestety już na tamtym świecie UśmiechUśmiechUśmiech
_________________
Ś.W.O.

Sro 07 Cze, 2017 19:35

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nazir napisał:
Witam! Soldbuch oryginalny tak jak koledzy napisali miał KVK II klasy, z broni o ile się nie mylę to miał mausera i ma bagnet wpisany. Był przydzielony do zapasowej jednostki kadrowej saperów. Oczywiście ma liczne wpisy o szczepieniach i umundurowaniu no i wszędzie sie przeplatają pieczątki z Lazaretu. Nie wiem ile dałeś za niego ale to że owa jednostka brała udział w likwidacji z żydowskiego getta nie oznacza że ów żołnierz też tam był, z tego co widzę to jego jednostka liniowa to kompania kierowców.
To jest tylko moje luźne spostrzeżenie.
Pozdrawiam


Dokładnie. W momencie wcielenia miał 18 lat. Nie każdy jest Rambo, a ten młodziak widocznie nie miał parcia na ordery, może wolał spokojnie dotrwać do końca wojny

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sro 07 Cze, 2017 20:17

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie trochę to wszystko naciągane.Być może i jego ,,grupa,, brała udział w dławieniu powstania .Ale on w tym czasie wg wpisów był w lazarecie i to chyba nie jako rekonwalescent tylko tam miał służbę.
Jeśli chcesz kupić coś ,,warszawskiego,, skontaktuj się z Przemkiem Korbielem.Posiada zestaw gdzie w soldbuchu są wpisy walk o ulice wymienione z nazwy podczas ,,Powstania Warszawskiego,,.Tyle ze to trochę kosztuje. Piwo



Opis załącznika:

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Sro 07 Cze, 2017 21:04

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jurek przypuszczam że wpisów z powstania w getcie to raczej nie mieli bo powstanie trwało tylko kilka dni a akurat saperzy to wpadli tylko na sam koniec (taki tylko epizod).Pewnie uczestnictwa osobistego w tym zabiegu nie da się na 100% potwierdzić ponieważ nie jest to nigdzie zapisane ale na 99% już tak.Pionier ersatz bataillon 14 z Góry kalwarii w powstaniu był.A dokładnie Reserve pionier bataillon 14 którego pieczątka jest,co jeszcze bardziej naprowadza nas na cel.To nie były aż 63 dni jak w PW.Oczywiście nie będę się upierał przy mojej teorii, bo w zagadnieniu soldbuchów jestem leszczem-niestety Smutny Co do naszego kolegi o którym wspomniałeś to musiał bym chyba mieć maybacha na wymianę UśmiechUśmiechUśmiech Oczywiście zapytam o cenę.Temat jest rozwojowy więc proszę o dalsze opinię i konwersację.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Tomek.
_________________
Ś.W.O.

Sro 07 Cze, 2017 22:36

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boskitomasz napisał:
Jurek przypuszczam że wpisów z powstania w getcie to raczej nie mieli bo powstanie trwało tylko kilka dni a akurat saperzy to wpadli tylko na sam koniec (taki tylko epizod).Pewnie uczestnictwa osobistego w tym zabiegu nie da się na 100% potwierdzić ponieważ nie jest to nigdzie zapisane ale na 99% już tak.Pionier ersatz bataillon 14 z Góry kalwarii w powstaniu był.A dokładnie Reserve pionier bataillon 14 którego pieczątka jest,co jeszcze bardziej naprowadza nas na cel.To nie były aż 63 dni jak w PW.Oczywiście nie będę się upierał przy mojej teorii, bo w zagadnieniu soldbuchów jestem leszczem-niestety Smutny Co do naszego kolegi o którym wspomniałeś to musiał bym chyba mieć maybacha na wymianę UśmiechUśmiechUśmiech więc nawet nie zapytam o cenę Smutny Temat jest rozwojowy więc proszę o dalsze opinię i konwersację.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Tomek.

No to Tomek zyczę powodzenia w utwierdzaniu się w pewności.
Jak już wcześniej napisał,,Nazir,, koleś był saperem ale pełnił funkcję kierowcy/wynika z wpisów/.Ma także wpis co prawda bez daty że był wysłany do Lipska a od Warszawy to kawałek. A tak jak pisałem wcześniej tyle wpisów ,,lazaretowych,, wg mnie świadczy o tym że miał coś wspólnego z szpitalem.Jakby był ranny to załapał by się na jakąś ,,czarną za rany,,.Chyba że był ,,chorowity,, co też mogło się zdarzyć. Piwo

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Sro 07 Cze, 2017 22:43

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sam jego pobyt w Górze kalwarii mnie cieszy bo to moje rejony.Co do getta nie można tego wykluczyć ani też potwierdzić.Poza tym w samej Górze kalwarii było getto i chociaż można być pewnym że w jego likwidacji brał udział.Mam w planach podjechać do muzeum w Górze i pogadać z kustoszami może coś nowego to wniesie do sprawy.Pamiątka jest ewidentnie regionalna.Napiszę jak by coś się udało ustalić.Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam Tomek.
_________________
Ś.W.O.

Czw 08 Cze, 2017 11:57

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boskitomasz napisał:
Sam jego pobyt w Górze kalwarii mnie cieszy bo to moje rejony.Co do getta nie można tego wykluczyć ani też potwierdzić.Poza tym w samej Górze kalwarii było getto i chociaż można być pewnym że w jego likwidacji brał udział.Mam w planach podjechać do muzeum w Górze i pogadać z kustoszami może coś nowego to wniesie do sprawy.Pamiątka jest ewidentnie regionalna.Napiszę jak by coś się udało ustalić.Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam Tomek.

Tomek to masz fajne muzeum. U mnie z muzeum współpraca układa się idealnie.Nawet możemy gadać o czasach pruskich.W końcu Fraustadt terytorialnie tam był. Natomiast jak słyszą o mojej wiedzy ,opracowaniach,przedmiotach związanych z III Reich dostają wysypki. Nie ma mowy o jakiejkolwiek wspólpracy w tym temacie.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 08 Cze, 2017 12:14

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdam relację jak już tam dotrę.Najbardziej bym się cieszył gdyby ten soldbuch został w tym muzeum.Ale pewnie będzie jak zwykle że brak kasy i abym go sprezentował.No cóż pożyjemy,zobaczymy.
_________________
Ś.W.O.

Czw 08 Cze, 2017 12:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.