| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Cytat:
Wybacz możesz napisać coś konkretnie?

Mogę red, ale sorry, nie teraz, po prostu brak czasu na źródła i analizy, bo praca dogoniła, ale bliżej wakacji, to owszem...
Ale- nie w tym wątku i nie w tej dyskusji, której poziom coraz bardziej mnie zniewala Rolling Eyes
A tak jeszcze bardziej serio - to na dyskusje o masonerii forum raczej się nie nadaje- raczej drink pod lipą w ciepły wieczór, albo koniaczek przy kominku ( koniecznie otwartym) zimą Wink
Pozdrawiam
PS.
Cytat:
"Nie wiem jak zabija się ludzi...
- zabijałem tylko komunistów"

Barabasz - tak rodzą się bestie, kreatury bez żadnych zasad, niezależnie od "ideologii" czy reżimu, któremu służą, a którym trudno czasem nawet przypisać cechy ludzkie i zaliczyć do szlachetnego gatunku homo, ale już nie sapiens. A komunista to nie robak , a też człowiek...
Nie wiem kto zacz Gan - Ganowicz, ale ten twój podpis mówi właściwie sam za siebie Zniesmaczony

Czw 03 Mar, 2011 23:11

Powrót do góry
barabasz
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Udajesz,że nie wiesz...a jak nie to nadrabiaj zaległości
Gan-Ganowicz to człowiek który całe życie i na całym globie walczył z czerwonymi metodą warstwową.
Warstwa ziemi
Warstwa komunistów
Warstwa ziemi
Warstwa komunistów
itd itd
Jego książeczka Kondotierzy była na początku '80 lat w podziemiu kultowa i pokrzepiała serca Wyluzowany
Prezydent Lech Kaczyński odznaczył Rafała Gan‐Ganowicza pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

_________________
"Wilkom może przewodzic tylko wilkołak...stadu świń starczy świniopas"
płk.Jerzy Łupaszka Dambrowski

Pią 04 Mar, 2011 17:35

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek napisał:

Mogę red, ale sorry, nie teraz, po prostu brak czasu na źródła i analizy, bo praca dogoniła, ale bliżej wakacji, to owszem...



Trzymam cię za słowo Twisted Evil
Tematyka masonerii bardzo mnie interesuje i od dłuższego czasu w tym siedzę. Wytoczyłeś ciężki zarzut więc liczyłem na jakiś konkret. Tak się składa, że masoneria jest w Polsce atakowana i krytykowana ale tak na prawdę mało kto pisze coś konkretnie - z reguły jak w tym wątku padają bzdurne oskarżenia, które faktycznie z masonerii nie mają nic wspólnego.
Wkrótce zamierzam wrzucić temat masonerii na forum ale póki co brak czasu...

pozdrawiam

R

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 04 Mar, 2011 20:09

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Red, to nie był zarzut, tylko stwierdzenie co do podobieństwa pewnych metod czy też środków działania w różnych sytuacjach...
Może więc szerzej w osobnym temacie, który założysz, nie pali się...

Cytat:
Gan-Ganowicz to człowiek który całe życie i na całym globie walczył z czerwonymi metodą warstwową.
Warstwa ziemi
Warstwa komunistów
Warstwa ziemi
Warstwa komunistów


Barabasz, kolego nieprzemakalny - toż to zwykły bandytyzm Zszokowany
A komunizm- to jednak także i ideologia.
Popełnianie zaś zwykłych morderstw z pobudek politycznych tylko - to bandytyzm...

Cytat:
Prezydent Lech Kaczyński odznaczył Rafała Gan‐Ganowicza pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Pan Prezydent śp. popełnił był wiele takich kontrowersyjnych decyzji...

Pozdrawiam

Sob 05 Mar, 2011 13:43

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Barabasz:

Cytat:
Prezydent Lech Kaczyński odznaczył Rafała Gan‐Ganowicza



Jakby na to nie patrzeć, order przyznano najemnikowi. Służba w obcych jednostkach wojskowych była i jest sprzeczna z polskim prawem.

Sob 05 Mar, 2011 18:06

Powrót do góry
sergiuszg44
Kapitan

Kapitan





Posty: 1205
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Służba w obcych jednostkach wojskowych była i jest sprzeczna z polskim prawem.


Nie tylko to... Rafał Gan-Ganowicz to recydywa ....stworzył bowiem konspiracyjną organizację i nielegalnie przekroczył (1950 ) granicę ,co było i jest sprzeczna z polskim prawem

Bardzo szczęśliwy

_________________
HEMOS PASADO !

Sob 05 Mar, 2011 19:48

Powrót do góry
barabasz
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W ostatnich dniach,w związku z wrocławską, "europejską" szopką stał się medialnym wielki autorytet,młodszy kolega Rettingera niejaki Zygmunt Bauman no profesor oczywiście
Tak,dokładnie ten-bardzo zdolny enkawudzista,politruk,wieloletni tuz informacji wojskowej i kbw,tw semjon itp.itp.
Żal mi było tych idiotów na czele z Hubnerową, zasłuchanych w jego bełkot o dobrodziejstwach postmodernizmu,tzw."kulturze europejskiej" etc...
I tylko zastanawiałem się ilu z tych idiotów wie jakiego bydlaka słucha...

Cóż, niestety jest tak jak ludowe przysłowie mówi.. kwiaty wyginęły więc gówna zakwitły
Wink

_________________
"Wilkom może przewodzic tylko wilkołak...stadu świń starczy świniopas"
płk.Jerzy Łupaszka Dambrowski

Sob 10 Wrz, 2011 13:40

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To forum historyczne a nie polityczne więc daruj sobie swoje tyrady-jak chcesz podyskutować o polityce to umówmy się na innym forum a tutaj nie prowokuj

Twisted Evil

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sob 10 Wrz, 2011 18:22

Powrót do góry
barabasz
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jak zawsze coś ci się pomieszało...ja tylko historycznie...

sytuacja jest kuriozalna,bezprecedensowa,były politruk i enkawudzista wykłada "europejskośc" traktowany jak gwiazda tej imprezki i autorytet

mało tego ta szumowina kilka lat temu w wywiadach dla zagranicznych periodyków komentując swoją stalinowską biografię usprawiedliwiała stalinowskie mordy na powojennej, niepodległościowej opozycji porównując je do obecnej walki z terroryzmem i al-kaidą

niby nic obecnie już nie powinno dziwic ale jednak mnie ruszyło Smutny

_________________
"Wilkom może przewodzic tylko wilkołak...stadu świń starczy świniopas"
płk.Jerzy Łupaszka Dambrowski

Sob 10 Wrz, 2011 18:42

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

barabasz napisał:
W ostatnich dniach,w związku z wrocławską, "europejską" szopką stał się medialnym wielki autorytet,młodszy kolega Rettingera niejaki Zygmunt Bauman no profesor oczywiście
Tak,dokładnie ten-bardzo zdolny enkawudzista,politruk,wieloletni tuz informacji wojskowej i kbw,tw semjon itp.itp.
Żal mi było tych idiotów na czele z Hubnerową, zasłuchanych w jego bełkot o dobrodziejstwach postmodernizmu,tzw."kulturze europejskiej" etc...
I tylko zastanawiałem się ilu z tych idiotów wie jakiego bydlaka słucha...

Cóż, niestety jest tak jak ludowe przysłowie mówi.. kwiaty wyginęły więc gówna zakwitły
Wink

Sam jesteś idiotą, że tak powiem, bo co to ma do rzeczy?
Poczytaj sobie:
Cytat:
Godzinny wykład Baumana nawiązywał do jego najnowszej książki "Kultura w płynnej nowoczesności". Uczony w swojej książce sięga do genezy pojęcia "kultura", analizuje procesy, którym podlegała w przeszłości i podlega obecnie, wskazuje na zagrożenia i szanse jej rozwoju w przyszłości.
Podczas wykładu, którego słuchało około 3 tys. osób zgromadzonych w hali, profesor przypomniał historię inicjatywy założenia Unii Europejskiej i podkreślił istotę budowania ponadnarodowej tożsamości kulturowej w Europie.
Zwrócił też drugiej strony uwagę na kultywowanie lokalnych tradycji i języków w krajach unijnych. Przypomniał słowa amerykańskiego krytyka literackiego i filozofa George'a Steinera, który mówił o tym, że nasz kontynent czerpie swój geniusz ze zróżnicowania językowego, kulturowego i społecznego. Bauman stwierdził także, że przyszłość polityczna Europy zależy w dużej mierze od losów europejskiej kultury.

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=4&sqi=2&ved=0CDIQqQIwAw&url=http%3A%2F%2Fwww.gazetawroclawska.pl%2Fkultura%2F448950%2Cekk-prof-zygmunt-bauman-o-przyszlosci-europy-w-kontekscie%2Cid%2Ct.html&ei=pqRrTvmDLo7G-QbF8vzQBA&usg=AFQjCNFDQ489MjhdenSw7NLMbFXCczBBCg

Cytat:
Profesor Zygmunt Bauman towarzyszy pracom nad Kongresem niemal od samego początku. Z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego napisał książkę o narodzinach i rozwoju pojęcia kultury, a także o możliwych kierunkach jej ewolucji w przyszłości. „Kultura w płynnej nowoczesności” ukazała się wiosną tego roku w Polsce i Wielkiej Brytanii w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Prezydencji 2011..

Wykład, który wygłosi profesor Bauman będzie nawiązywał do tematów podjętych w książce – m.in. roli Unii Europejskiej w kształtowaniu współczesnej kultury, związków między kulturą a procesami globalizacji, relacjom pomiędzy sztuką i polityką.

www.culturecongress.eu/event/bauman_lecture

co ma jego stara przeszłość, sprzed 50 czy 60 lat do rzeczy? o ile jest to prawda?

Pozdrawiam

Sob 10 Wrz, 2011 20:01

Powrót do góry
barabasz
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie dziwi mnie bełkot tego dziada-bolszewika o jakimś mariażu kominternowskiego internacjonalizmu z europejską chałturą cokolwiek to znaczy...
tylko skala pożytecznych idiotów ,którzy to kupują

na podlinkowanej propagandowej stronce kongresu oczywiście pominięto,że Bauman przebywał w czasie wojny w Moskwie ,pod kierunkiem nkwd przechodził kursy,został oficerem politycznym tzw politrukiem,po wojnie w okresie stalinowskim szkolił propagandowo w informacji wojskowej ,która była formacją zbrodniczą
wizytował i prowadził liczne szkolenia polityczne kbw i ub do 1953
bynajmniej nie sam rezygnując tylko będąc wyrzucony przez towarzyszy na skutek czystek i porachunków antysemickich
Jego donosicielstwo jako tw to już przy tym betka.
Zastanawia to,że w różnych wynurzeniach nawet obecnie prezentuje stalinowski punkt widzenia w sprawach niepodległościowych
jak widać idiotom to nie przeszkadza
no ale jakie autorytety...

_________________
"Wilkom może przewodzic tylko wilkołak...stadu świń starczy świniopas"
płk.Jerzy Łupaszka Dambrowski


Ostatnio zmieniony przez barabasz dnia Sob 10 Wrz, 2011 21:56, w całości zmieniany 1 raz

Sob 10 Wrz, 2011 21:38

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A u lekarza dawno byłeś?

Sob 10 Wrz, 2011 21:42

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

barabasz, nie chcę wchodzić w dyskusję, ale jedna uwaga, forum rzeczywiście jest historyczne, na dodatek - drugowojenne, więc proszę trzymać się tematu.

Pon 12 Wrz, 2011 10:16

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wracając do dra Retingera - czy ktoś wie, w jakich okolicznościach wmurowano tablicę pamiątkową w Krakowie ( niedaleko Rynku), kto był inicjatorem i czy to tylko taki lokalny gest władz samorządowych, czy też w ramach jakiegoś szerszego projektu?
Pozdrawiam

Pon 19 Wrz, 2011 0:24

Powrót do góry
barabasz
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z okazji otwarcia nowej siedziby Instytutu Mikrobiologii UJ...rozbudowanej dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych Wyluzowany
_________________
"Wilkom może przewodzic tylko wilkołak...stadu świń starczy świniopas"
płk.Jerzy Łupaszka Dambrowski

Sob 24 Wrz, 2011 22:11

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

re

...stadu świń starczy świniopas"

Ad @ barabasz - świetnie pasuje .

Istnieje coś takiego jak odpowiedzialność za słowa - Ciekawe co na takowe enuncjacje powiedziałaby córka doktora Wanda P. - jeszcze żyjąca w Krakowie. Bardzo miła Pani- mam przyjemność ją znać.

PS. Puste garnki najgłośniej dzwonią.

Czw 26 Kwi, 2012 8:20

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

barabasz napisał:
Z okazji otwarcia nowej siedziby Instytutu Mikrobiologii UJ...rozbudowanej dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych Wyluzowany

A tu podziękował ja Barabaszu za info Mr. Green
Pozdrawiam

Nie 29 Kwi, 2012 22:48

Powrót do góry
barabasz
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego u ciebie trudno mówić o jakimkolwiek stanie świadomości Mr. Green
_________________
"Wilkom może przewodzic tylko wilkołak...stadu świń starczy świniopas"
płk.Jerzy Łupaszka Dambrowski

Pią 26 Paź, 2012 13:16

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

barabasz napisał:
Kolego u ciebie trudno mówić o jakimkolwiek stanie świadomości Mr. Green

Że to niby do mnie Zdziwko ?
Nie rozumiem nic a nic Crying or Very sad
R

Sro 31 Paź, 2012 17:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek;


Cytat:
Że to niby do mnie



Nie sądzę. Raczej do krakusa57, on ma klucz do różnych barabaszy Laughing

Sro 31 Paź, 2012 19:57

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gleba

Jakaś niewidzialna siła usunęła mój wpis i stąd całe zamieszanie........no cóż. Aż strach pisać

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sro 31 Paź, 2012 20:39

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I mój, że to z tym Instytutem Mikrobiologii to sobie Barabasz jaja lekkie zrobił Crying or Very sad - a ja go potraktowałem poważnie całkiem Embarassed
Ale - tak wracając do tematu - sporo kontrowersji budzi postać J.R. nie od dziś - gdzieś trafiłem na dyskusję o tej arcyciekawej postaci ( tylko, kurde, teraz znaleźć nie mogę), a tam - cała masa wątpliwości, w tym również co do epizodu meksykańskiego, znajomości z Sikorskim czy działalności wywiadowczej na rzecz MI 6...
Jednym zdaniem - co tam Bond- film o J.R. byłby super trillerem Mr. Green
R

Sro 31 Paź, 2012 20:52

Powrót do góry
barabasz
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jan Jażwiński- Dramat dowódcy-pamiętniki
Sporo i na temat o prawdziwych intencjach Retingera,a co najważniejsze relacja z pierwszej ręki

_________________
"Wilkom może przewodzic tylko wilkołak...stadu świń starczy świniopas"
płk.Jerzy Łupaszka Dambrowski

Czw 12 Gru, 2013 14:07

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
akurat co Retingera - to dość sceptycznie należałoby podchodzić do wszelkich relacji z pierwszej ręki - również do pamiętników jego sekretarza, o czym była tu już mowa. To człowiek niesłychanie inteligentny, w świecie bywały ( w tzw. Wielkim Świecie), agent wpływu i wywiadów, postać o kilku twarzach i sylwetkach niemalże jednocześnie - i kto go tam tak naprawdę wie, jaką rolę aktualnie i wobec kogo odgrywał?

Świat wywiadu politycznego i wielkiej polityki oraz zakulisowych dysput, rozgrywek, nacisków czy ustaleń - to mroczny świat iluzji, wyrafinowanej intelektualnej gry, niedopowiedzeń i kamuflażu na każdym kroku - Rosjanie niesłychanie celnie nazywają to określeniem " maskirowka" - czego chyba tłumaczyć nie trzeba?

A prawdziwa maskirowka to akcja, rozgrywka i dezinformacja na kilku poziomach przynajmniej, gdzie na jednym z nich jest np. celowo ukryta i zakamuflowana wskazówka co do "prawdziwych" intencji gracza, ale jednocześnie jest to głęboko ukryty kolejny fałszywy krok...

Stąd też - z rezerwą pewną, bo tak naprawdę można tylko domniemywać z większym czy mniejszym prawdopodobieństwem, z jaka misją tak "naprawdę" przybył do Polski Retinger - a jak już na to wpadniemy w swej genialnej kalkulacji- to może okazać sie to kolejną ślepa uliczką, fałszywym tropem, założonym przez autorów i wykonawców misji, który jednak prowadzić ma donikąd...

Ot tak, z jakichś tam lektur różnistych mi się nasunęło...
Pozdrawiam
R

Sob 14 Gru, 2013 12:02

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chyba najzabawniejsze jest co innego - sam Retinger przynajmniej kilka razy czuł się baardzo rozbawiony gdy ktoś mu cytował jakie to niesamowite ploty z tzw. wielkiego świata krążą u rodaków na temat tych jego wywiadowczych związków i różnych nacjonaalistycznych i innych relacji u upodobań. Co do wywiadu to chyba nawet potwierdzał dodając, że czemu miałby współpracować tylko z tymi... Uśmiech
Prawda zas jest chyba o wiele bardziej prozaiczna - nasz bohater nie miał dla siebie miejsca w II RP mimo, że sie starał i próbował jakoś w tym kraju odnaleźć. Pośrednio więc - wyganiając go w świat - pomogliśmy mu widac w karierze na o wiele większym szczeblu niż do tej pory Uśmiech Pisarz z niego był dosyć marny za to genialny rozmówca umiejący "gadać i dogadać się" z bardzo wielu ludźmi. Poza wszystkim był tez ponad wszelką wątliwośc polskim patriotą w bardzo u nas rzadkim nie emocjonalnym ale pragmatycznym znaczeniu tego słowa. Proponuję poczytać jego własne rzeczy a dosyć jasne będzie w jak ciut odmienny sposób patrzył na polską rację stanu. Problem w tym, ze u nas takie spojrzenie oznacza zaraz intrygi, bycie Żydem czy pakt z samym diabłem... Po prostu był człowiekiem na nieco innym niż taki prosty ala konfedaracja barska sposobie myślenia umiejącym tez nie tylko gadać ale przede wszystkim działać - a choćby to ostatnie to już gdzienigdzie grzech bardzo poważny...

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 14 Gru, 2013 20:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.