| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czapka i naramienniki pancerne ss

witam
mam taki zestawik czy to na 100%jednostek ss?od razu mówię że wszystko oryginalne pagony były w czapce więc jest to zestaw jednego żołnierza pagony kolor czarny z białym haftem czapka również czarna chociaż troszkę wyblakła i pod ciemny granat podchodzi w niektórych miejcach ale ogólnie czarna na 100%:-)pytałem na forum odkrywcy ale bez skutku.Sam znalazłem trochę w sieci i wszystko wskazuje na jednostki pancerne ss z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję że moje przypuszczenia się potwierdzą



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 04 Mar, 2017 8:26

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wygląda toto słabo
poza tym naramienniki szeregowego a czapka oficerska.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 04 Mar, 2017 18:38

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam
wygląda słabo?w jakim sensie?stan czy oryginalność?bo jeżeli chodzi o stan to naramienniki super ale nad czapką trzeba popracować potnik oraz naprawa daszka bo ogólnie materiał bez zarzutu jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne.Na pagonach ładnie odciśnięte ślady guzików widać że koleś trochę w tym śmigał i co do oryginalności nie mam obaw tylko chodzi mi o to żeby w miarę możliwości ustalić przypisać formacje które używały tego typu umundurowania

czyli naramienniki szeregowego ss?
czapka oficera ss?

czpka leżała na szafie na strychu a pagony były w środku z tąd przekonanie że to zestaw jednego żołnierza

Sob 04 Mar, 2017 22:05

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie chcę marudzić ale pagony są lewe, i skąd wzięły Ci się jednostki pancerne Waffen SS ?, białe obszycia to piechota. Wczesna feldmütze M43 po tych zdjęciach też nie wygląda dobrze.
_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Nie 05 Mar, 2017 0:31

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kompletnie nie znam się na umundurowaniu niemieckim tyle co wyczytałem w sieci i dopasowałem dlatego zapytałem tutaj aby potwierdzić swoje przypuszczenia?jak pisałem wcześniej co do oryginalności nie mam obaw e-maus po czym wnioskujesz że to lewizna?napisz na jakie szczegóły ma zwrócić uwagę ?i dlaczego jednostki pancerne?ponieważ nie wiem jakie formacje w tym okresie używały czarnych feldmutze 43 chyba tylko jednostki pancerne?

Nie 05 Mar, 2017 8:00

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dodatkowe fotki


Opis załącznika:
ślady po insygniach?

Opis załącznika:

Opis załącznika:
daszek i bebechy wszystko na "tekturkach"

Opis załącznika:

Opis załącznika:
resztki potnika to chyba również była tektura?

Opis załącznika:
szew zewnętrzny na tylnej części

Opis załącznika:
i nawet guziczek udało mi się "wypiąć"

Opis załącznika:

Nie 05 Mar, 2017 8:09

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

odnośnie naramienników widoczne ślady "zmęczenia"napewno były w użyciu nawet guziki się odbiły postaram się zrbić jakieś bardziej szczegółowe fotki

Nie 05 Mar, 2017 8:22

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tyle jeszcze udało mi się dorobić fotek


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
naramienniki

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
dodatkowe do czapki

Opis załącznika:
tył od wewnątrz

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 05 Mar, 2017 8:42

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skąd pomysł ze to pancerniacy zapytałem odnosząc się do pagonów.
Czarny pagon był wspólny dla wszystkich rodzajów wojsk Waffen SS, różnił je tak jak w Herr kolor obszycia.
To co wypiąleś z czapki to nie guzik i wnosi kolejne wątpliwości co do jej oryginalności.

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Nie 05 Mar, 2017 8:44

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bardzo wam koledzy dziękuję za poświęcony czas i mam nadzieję że te dodatkowe fotki pomogą ponieważ już nic z mojego aparatu więcej nie wyciągnę Crying or Very sad

Nie 05 Mar, 2017 8:44

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

możliwe że jakaś przeróbka?albo prywatne zamówienie?może inaczej czy ten "guzik" to powejenna produkcja?jeżeli okazałoby się że ten guziczek na wąsy to powojenny twór to mam problem Razz

Nie 05 Mar, 2017 8:51

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mam prośbę czy dałoby radę zapytać na waf lub gca czy innym forum jeżeli opinia e-mausa się potwierdzi to trudno będę musiał się ztym pogodzić chociaż jestem w 100%pewny że czapa jest oryginalna napewno ma ze 30-40lat minimum chyba że kopia z lat 60-70tych tylko czy robiono już wtedy takie:-)jedno wiem nie jest to twór 5-10 letni wstecz samo wykonanie oraz wygląd "na żywo" wskazują że to wiekowy przedmiot są ślady insygniów obszyć itd.ogólnie ślady zużycia no nie chce mi się poprostu uwieżyć dlatego tak usilnie drążę ten temat.Okoloiczności w jakich została trafiona zaprzeczają wszystkiemu więc dopóki nie będę 100% pewny to nie odpuszczęUśmiech

Nie 05 Mar, 2017 9:40

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proszę
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?p=7725828#post7725828

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Nie 05 Mar, 2017 10:25

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no cóż każdy pisze że fake ale nikt nie poparł dowodami swojego stwierdzenia?może po zdjęciach trudniej się identyfikuje jak się nie macało może to jakaś przeróbkaja jednak uważam że czapka i pagony są 100% dobre poprostu to "czuć w rękach" i z całym szacunkiem dla kolegów przemilczę to i dziękuję za poświęcony czas

Nie 05 Mar, 2017 19:36

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klasyczny syndrom wyparcia Uśmiech Najważniejsze, że z kulturą i spokojem.

Pon 06 Mar, 2017 7:40

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Są świadkowie nie ma dowodów więc nie można skazać oskarżonego tak bym to ująłWink

Pon 06 Mar, 2017 21:20

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

panzerwaffe45 napisał:
Są świadkowie nie ma dowodów więc nie można skazać oskarżonego tak bym to ująłWink


dowody sa, Pagony to po prostu zal absolutny, moje dzieci lepsze uszyja...
co do czapki - powojenne bundeswehry/paramilitary najlatwiej odroznic po bebechach i potniku - dlatego ktos to wyrwal.

te przedmioty nie maja nic wspolnego z druga wojna czy niemiecka panzerwaffe z tego okresu. owszem moze sa oryginalne i stare .. z lat 60tych..moze 80tych...

_________________
pozdrawiam !! michal

Sro 08 Mar, 2017 7:55

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja wiem, co Kolega teraz może czuć, dlatego napisałem, że dostrzegam syndrom wyparcia.
Rok temu też miałem "mega trafienie" w starym domu. Byłem tak pewny swego, że odkupiłem dwie stare czapki od właściciela i za nic nie mogłem uwierzyć potem, że to graty cywilne i powojenne. I tu też tak może być. Skoro nie jest to wyrób regularnych WSS, to może jakiś HJ sobie szył na szybko, albo chociaż Werwolf? No w ostateczności dzieciak na zabawę choinkową Wink

Sro 08 Mar, 2017 12:31

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kromal napisał:
A ja wiem, co Kolega teraz może czuć, dlatego napisałem, że dostrzegam syndrom wyparcia.
Rok temu też miałem "mega trafienie" w starym domu. Byłem tak pewny swego, że odkupiłem dwie stare czapki od właściciela i za nic nie mogłem uwierzyć potem, że to graty cywilne i powojenne. I tu też tak może być. Skoro nie jest to wyrób regularnych WSS, to może jakiś HJ sobie szył na szybko, albo chociaż Werwolf? No w ostateczności dzieciak na zabawę choinkową Wink


absolutnie !, kazdy chyba mial kiedys ten syndrom (bardzo ladna nazwa BTW), ja chyba jakos sie wyleczylem okolo 20 lat temu, lekiem dla mnie byla bardzo podobna czapka... myslalem ze mam pancerniaka cudnego.. a tu dupa - jakas powojenna straz pozarna czy listonosz z dobra kopia orzelka i kokardy.
kolega panzerwaffe nie wie jeszcze zapewne ze te przedmioty sa juz kopiowane i kombinowane od wczesnych lat powojennych. Pamietam ze moja czapka pancerniaka byla na 100% donbra z lodzkich magazynow filmowych wyciagnieta w latach 70tych lol, i choc z lodzkiej filmowki wyszlo bardzo duzo prawdziwych mundurow - to nie byl to :d

_________________
pozdrawiam !! michal

Sro 08 Mar, 2017 20:01

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jak wspomniał Michał; pierwsze co się rzuca w oczy to wyrwana podszewka ( a to już bardzo zły znak ). A właśnie po podszewce można łatwo rozpoznać kopie/ produkcje powojenną od produkcji wojennej. Kolejna oznaka wskazująca produkcję powojenną to "guziki" - typowe dla okresu powojennego . Czpaka tak jak wspomniał Michał najprawdopodobniej Feureschutzu, Bahnschutzu albo czegoś w ten deseń.

Naramienniki , też daleko odbiegające od tych produkowanych "masowo", ale też produkowanych prywatnie.

Sro 08 Mar, 2017 22:26

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

panzerwaffe45 napisał:
kompletnie nie znam się na umundurowaniu niemieckim tyle co wyczytałem w sieci i dopasowałem dlatego zapytałem tutaj aby potwierdzić swoje przypuszczenia?jak pisałem wcześniej co do oryginalności nie mam obaw e-maus po czym wnioskujesz że to lewizna?napisz na jakie szczegóły ma zwrócić uwagę ?i dlaczego jednostki pancerne?ponieważ nie wiem jakie formacje w tym okresie używały czarnych feldmutze 43 chyba tylko jednostki pancerne?


Czarnych czapek używał chociażby BAHNSCHUTZ, FUERSCHUTZPOLIZEI , POSTSCHUTZ czy NSKK. I wszystkie te formacje nosiły równeiż czarne mundury ( no może poza NSKK bo ta formacja używała także mundurów brunatnych , podobnych do tych noszonych przez SA ).

Ale ta czapka, sądząc po wyprutych "bebechach", nie jest wojennym oryginałem, a raczej powojennym wytworem ( po wojnie zarówno bahnschutz jak i Feurschutz nadal używały czarnych mundurów ).

Sro 08 Mar, 2017 22:35

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

panzerwaffe45 napisał:
możliwe że jakaś przeróbka?albo prywatne zamówienie?może inaczej czy ten "guzik" to powejenna produkcja?jeżeli okazałoby się że ten guziczek na wąsy to powojenny twór to mam problem Razz


Ten guzik jest powojennym wytworem i nie ma co do tego, żadnej wątpliwości.

Sro 08 Mar, 2017 22:36

Powrót do góry
panzerwaffe45
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: pomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzięki wielkie przyjąłem to na klate:-)300zł poszło ale nauka kosztuje:-)

Pią 10 Mar, 2017 20:41

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

za 300 oryginały to chyba tylko od lumpa co nic nie wie na temat tego co ma. Oryginal to wielokrotność tej kwoty.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 12 Mar, 2017 9:43

Powrót do góry
Andrzej.korbiel
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tu pare zdjec!

Kilka zdjec odnosnie samego szycia dla porownania!


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 12 Mar, 2017 14:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.