| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elnio
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 231
Pochwał: 6
Skąd: Gdynia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rangi

Mam dziwne wrażenie, że z rangami na tym forum coś jest nie tak, jak być powinno.
Przykładowo:
- dlaczego polski generał brygady ma aż trzy gwiazdki, a generał broni tylko jedną ?
- dlaczego amerykański podpułkownik (Lieutenant Colonel) jest pomiedzy generalem dwugwiazdkowym i trzygwiazdkowym ?
- rosyjskie pagony sa z różnych rodzajów wojsk, co mocno zaciemnia obraz.

Pią 11 Lut, 2005 16:54

Powrót do góry
Gość


Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

hmmmmmmmmmmmmmm

miło powitać fachowca

Sob 12 Lut, 2005 0:03

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Co do polskich to faktycznie zamieniono generałom emblematy. No i brakuje czterogwiazdkowego- po prostu generała.

Sob 12 Lut, 2005 22:30

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czterogwiazdkowy general??????????? Chcesz tego naprawde???

Ja wolalbym, zeby moze do rang doszly jeszcze odznaczenia........tylko nie wiem za co. Ale ciekawa sprawa to by byla. Bo co bedzie chlopaki jak za dwa lata, wszyscy bedziecie marszalkami????????

O tym trzebaby pomyslec.......

Czw 10 Mar, 2005 19:55

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

skoro jest wśród rang to czemu nie? chyba że są to rangi przedwojenne. a propos marszałkowania to rydzu widzę że jeszcze z miesiąc i masz to jak w banku Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Wto 15 Mar, 2005 16:27

Powrót do góry
admin
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Proszę o dokładne instrukcje po kolei to ponaprawiam rangi.
Generalnie miały być przedwojenne.

pozdr
admin

Wto 15 Mar, 2005 20:58

Powrót do góry
Gość


Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale napiszę to, co jest dla mnie ewidentne:
- w polskich pagony generała broni i brygady są zamienione miejscami

Na amerykańskich słabo się znam, ale zajrzałem na pierwszą lepszą stronę jaka wyskoczyła mi w wyszukiwarce o rangach w czasie II wś i stwierdzam, co nastepuje (w nawiasach polskie odpowiedniki - tu moge się mylić, bo będę trochę strzelał):
- private (szeregowy) - pusty rękaw
- od private 1st class (starszy szeregowy) do second lieutenant (podporucznik) wszystko jest ok.
- first lieutenant (porucznik) - srebrny prostokącik
- captain (kapitan) - dwa srebrne prostokąciki
- major - złoty listek
- lieutenant colonel (podpułkownik) - srebrny listek
- colonel (pułkownik ) - srebrny orzeł
- generałowie są ok, ale między dwu- a trzygwiazdkowym niepotrzebnie wisi lieutenant colonel

Radzieckich i niemieckich stopni nie mam już siły szukac po necie, ale jak napisałem wyżej pagony z różnych rodzajów wojsk starsznie zaciemniaja obraz

Czw 24 Mar, 2005 22:10

Powrót do góry
elnio
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 231
Pochwał: 6
Skąd: Gdynia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jakimś sposobem mnie wylogowało - to powyżej jest moje Rolling Eyes

Czw 24 Mar, 2005 22:11

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No..

Na rangach znam się jak na balecie, ale pomysł z odznaczeniami pana rydza-śmigłego: POPIERAM w 100% Laughing .
Np. moderatorzy co miesiąc decydowali o przynaniu komuś odznaczenia, za jakiś fajny post czy dobre zdjęcie albo info na różne tematy, ale to już nie odemnie zależy, gdyby jednak napewno bym takie coś wprowadził...
Pozdrawiam

Czw 24 Mar, 2005 22:37

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja bym zrobił stopnie i pagony tylko Polskie ale z lądowych, marynarki, artylerii i kawalerii i może lotnictwa- chodzi o to by różniły się wyglądem albo chociaż nazwą...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 26 Mar, 2005 18:45

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ijon - pomysł w sumie niezły, ale ja poproszę jeszcze wojska pancerne. Choć prawdę mówiąc pewnie będą takie same jak piechoty, ale pewny nie jestem... Może dzięki takiej zmianie się dowiem!

Nie 27 Mar, 2005 0:31

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Blad w RANGACH!!!!

Faktem jest, ze jest blad w rangach!!!!!! O tym nie trzeba nikomu mówic, bo general brygady ma jedna gwiazdke.

Fajnie byloby, gdyby istnialy jeszcze rangi marynarki i lotnictwa.

Pon 28 Mar, 2005 21:15

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

POPRAWCIE TEN BLAD, BO SIE RYCZEC CHCE!!!!!

Chodzi mi o te gwiazdki u polskich generalów

Wto 29 Mar, 2005 23:13

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Już poprawione
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Wto 29 Mar, 2005 23:35

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

NADAL SA BLEDY!!!

A wojsku amerykanskim i niemieckim chyba tez sa bledy!!!!!!

Sro 30 Mar, 2005 12:44

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

U amerykanów bylo i jest do dzisiaj tak:


Second Lieutenant
First Lieutenant
Captain
Major
Lieutenant Colonel
Colonel

BRIGADIER GENERAL
MAJOR GENERAL
LIEUTENANT GENERAL
GENERAL

Sro 30 Mar, 2005 12:50

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

U niemców brak BRIGADEGENERAL, za to wzieliscie GENERALOBERST (General Pulkownik). Jak juz to i u rosjanów to samo i u niemców tez.

Sro 30 Mar, 2005 12:52

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

ZAUWAZYLISCIE BLEDY U AMERYKANOW????????

PROSZE POPRAWCIE TAKZE I TAM

Czw 31 Mar, 2005 1:48

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przeglądne niedługo wszystkie rangi i ułoże tak jak trzeba. Proszę tylko o cierpliwość - jestem tu nowy i zrobienie porządku ze wszystkim zajmie mi troche czasu Wink

Pią 01 Kwi, 2005 20:49

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:
U amerykanów bylo i jest do dzisiaj tak:

Second Lieutenant
First Lieutenant
Captain
Major
Lieutenant Colonel
Colonel

BRIGADIER GENERAL
MAJOR GENERAL
LIEUTENANT GENERAL
GENERAL
Właśnie uporządkowałem rangi amerykańskie. Niech ktoś sprawdzi czy teraz jest dobrze Wink

Pon 04 Kwi, 2005 16:41

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

salut! żeby nie było, że francuskie są bezbłędnie to dodam, że "caporal-chef" czy "sergent-chef" pisze się właśnie tak... a "chief" to może być po angielsku "wódz"... Bardzo szczęśliwy
cordialement

Pią 08 Kwi, 2005 18:54

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

ZlamanyMiecz napisał:
salut! żeby nie było, że francuskie są bezbłędnie to dodam, że "caporal-chef" czy "sergent-chef" pisze się właśnie tak... a "chief" to może być po angielsku "wódz"... Bardzo szczęśliwy
cordialement


Dzięki za sugestie Wink Jak możesz to sprawdź czy teraz jest dobrze Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam
Dawid

Pią 08 Kwi, 2005 19:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.