| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angrytob
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Vasa

Czy ktoś z Was składa drewniane modele? Bo ja właśnie zaczynam i przydałby mi się jakiś mentor co bym się go mógł poradzić. Chodzi o drewniany model żaglowca Vasa. A może znajdzie się ktoś, kto składał już coś podobnego. Albo jeszcze lepiej składa tą nową Vasę od DeAgostini?

Pon 30 Sty, 2017 14:49

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie trochę z innej "beczki" : czy wiesz ile numerów będzie liczyć całość ? Question
Jeśli nie wiesz to śpieszę z odpowiedzią : ok. 140 numerów Zdziwko .
Tak więc kolejne pytanie : czy to się opłaca ?
A wracając do tematu : owszem robię różne modele choć miałem przerwę ale są to modele kartonowe . Dwa z nich znajdziesz tutaj na forum : wagon i parowóz . Oczywiście jeśli będę mógł jakoś pomóc to nie ma problemu . Uśmiech

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Wto 31 Sty, 2017 0:30

Powrót do góry
angrytob
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Opłaca się czy nie, już zamówiłem  Ale skoro składałeś jakieś modele to proszę powiedz mi czym malować metalowe zdobienia? Jakie farby będą wyglądały najładniej i najlepiej będą kryły. Wiem, że do 8 numeru prenumeraty będą dołączone farby, ale jeszcze nie zamówiłem prenumeraty. Na razie kupuje w kiosku. Jest sens samemu kupować farby? Czy te dołączone są zwykle wystarczająco dobre?

Wto 07 Lut, 2017 12:55

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie kupowałem tego typu wydawnictw i nie mogę ocenić jakości dołączanych farb . Tym bardziej że nie wiadomo nawet kto jest producentem . W czasach kiedy kleiłem i dużo malowałem modeli na rynku dostępny był tylko jeden rodzaj farb : Humbrol . Obecnie jest zatrzęsienie farb do modeli i trudno jest obiektywnie ocenić która jest lepsza a która gorsza . Zajrzyj na stronę sklepu internetowego :
http://www.mojehobby.pl/
Moim prywatnym zdaniem bardzo dobre są właśnie farby Humbrol ale byc może ktoś inny będzie miał inne zdanie .

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Sro 08 Lut, 2017 0:27

Powrót do góry
angrytob
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc, zapytam jeszcze na jakimś innym forum. Może ktoś będzie wiedział Uśmiech

Sro 08 Lut, 2017 13:30

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dużo wiadomości na temat farb znajdziesz na tych forach :
http://www.konradus.com/forum/
http://www.kartonwork.pl/forum/
http://www.kartonowki.pl/

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Czw 09 Lut, 2017 9:56

Powrót do góry
angrytob
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już zapytałem w kilku miejscach, ale na razie cisza. Dzięki za linki, tam też spróbuję Uśmiech

Pią 10 Lut, 2017 14:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.