| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rusek44
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 73
Skąd: Danzig
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

rozstrzelanie niemców nad Bzurą

Słyszałem kiedyś taką historię, że po pierwszej fazie bitwy nad Bzurą polscy żołnierze wydzielili z grupy jeńcow niemieckich ok.200 osobowa ekipe z pułku który im najbardziej zalazł za skórę i rozstrzelali prawie że na oczach pozostałych jeńcow! powiedzcie czy to prawda??

Czw 03 Sie, 2006 22:19

Powrót do góry
degrelle
Feldwebel

Feldwebel





Posty: 91
Skąd: Europa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: rozstrzelanie niemców nad Bzurą

rusek44 napisał:
Słyszałem kiedyś taką historię, że po pierwszej fazie bitwy nad Bzurą polscy żołnierze wydzielili z grupy jeńcow niemieckich ok.200 osobowa ekipe z pułku który im najbardziej zalazł za skórę i rozstrzelali prawie że na oczach pozostałych jeńcow! powiedzcie czy to prawda??


mysle ze na tym forum nikt ci tego nie potwierdzi!

:czolg:

Pią 04 Sie, 2006 0:03

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nawet jeśli wyżej wspomniana historia jest bzdurą to idę o zakład, że nasi żołnierze nie zawsze walczyli zgodnie z zasadami, ale cóż trwała wojna totalna, a Polacy na pewno nie popełniali tak odrażających zbrodni jak Niemcy. Alianci też nie byli aniołkami.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 04 Sie, 2006 13:06

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: rozstrzelanie niemców nad Bzurą

degrelle napisał:
rusek44 napisał:
Słyszałem kiedyś taką historię, że po pierwszej fazie bitwy nad Bzurą polscy żołnierze wydzielili z grupy jeńcow niemieckich ok.200 osobowa ekipe z pułku który im najbardziej zalazł za skórę i rozstrzelali prawie że na oczach pozostałych jeńcow! powiedzcie czy to prawda??


mysle ze na tym forum nikt ci tego nie potwierdzi!

:czolg:

I masz rację, bo żeby potwierdzić to oprócz "pan powiedział pani", "słyszałem", "ktoś mówił" potrzebne są jakieś źródła, dokumenty, a nie tylko ustne przekazy. Gwarantuje jednak, że mimo Twoich wątpliwości na forum IOH znalazła by się spora grupa, która jeżeli miałaby jakiekolwiek dane dotyczące historii opisanej w poście podzieliła by się nimi z innymi.

Pią 04 Sie, 2006 17:49

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a Polacy na pewno nie popełniali tak odrażających zbrodni jak Niemcy.


Popełniali, popełniali, dlaczego niby mamy się różnić od innych narodowości ?.

Pią 04 Sie, 2006 18:02

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Popełniali, popełniali, dlaczego niby mamy się różnić od innych narodowości ?.


Nie no przesadasz teraz. My nie budowaliśmy obozów, nie mamy swojego Babiego Jaru, Palmirów, Wawra, Piaśnicy etc. Polscy żołnierze popełniali zbrodnie wojenne, bo to zdarza się w każdej armii. jednak skala był o wiele mniejsza i sam charakter zbrodni też inny.
Pozdrawiam!

Pią 04 Sie, 2006 22:30

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie no przesadasz teraz.


Nie przesadzam, czytam ze zrozumieniem, temat brzmi "rozstrzelanie...", więc pisze o rozstrzeliwaniu jeńców, a te było faktem.

Co do obozów, to się zgadzam.

Pią 04 Sie, 2006 22:36

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pisząc, że Polacy nie popełniali tak odrażających zbrodni jak Niemcy miałem na myśli, że nie mordowali na taką skalę. To jest bez porównania i nawet nie ma o czym dyskutować. Niemieccy żołnierze byli neopogańskimi barbarzyńcami. Zabijanie było nieodłączną częścią ich ideologii.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 04 Sie, 2006 23:21

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niemieccy żołnierze byli neopogańskimi barbarzyńcami. Zabijanie było nieodłączną częścią ich ideologii.


Mój drogi, w PSZ była przynajmniej jedna jednostka, która jeńców nie brała wcale, co więcej miała do perfekcji opanowane zacieranie śladów za pomocą czołgowych gąsienic. Znaczy oni też byli neopogańskimi barbarzyńcami ??.

Kiedyś usłyszałem takie zdanie: "Niemcy wrzucili granat i zabili całą załogę wozu, potem nie patrzyliśmy kim był ten Niemiec, zabijaliśmy każdego, przecież mógł on uczestniczyć w zabiciu naszych kolegów".

Od tego czasu delikatnie i z odpowiednim dystansem traktuje peany o rycerskości naszych żołnierzy.

Pią 04 Sie, 2006 23:56

Powrót do góry
Oberst
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 744
Skąd: Remscheid
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

John_Brown napisał:
Pisząc, że Polacy nie popełniali tak odrażających zbrodni jak Niemcy miałem na myśli, że nie mordowali na taką skalę. To jest bez porównania i nawet nie ma o czym dyskutować. Niemieccy żołnierze byli neopogańskimi barbarzyńcami. Zabijanie było nieodłączną częścią ich ideologii.

Witam!
Nie wiedzialem,ze moj dziadek byl barbarzynca!
Dla ciebie kazdy zolnierz niemiecki to jakis morderca, albo co??
Smutny

_________________
Przepraszam za ortografie

Sob 05 Sie, 2006 11:18

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dla ciebie kazdy zolnierz niemiecki to jakis morderca, albo co??


Nie obraź się, ale dla mnie tak. Było ich zbyt wielu, by rozpatrywać tą sprawę indywidualnie. Zdarzali się oczywiście porzadni ludzie, jednak w całej swojej masie Wehrmacht był dla mnie zbrodniczy. To m.in. dzięki niemu mieliśmy obozy, to Wehrmacht wywalczył miejsce na ich zbudowanie,zresztą pomagając potem w łapankach.
Pozdrawiam!

Sob 05 Sie, 2006 14:24

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: rozstrzelanie niemców nad Bzurą

rusek44 napisał:
Słyszałem kiedyś taką historię, że po pierwszej fazie bitwy nad Bzurą polscy żołnierze wydzielili z grupy jeńcow niemieckich ok.200 osobowa ekipe z pułku który im najbardziej zalazł za skórę i rozstrzelali prawie że na oczach pozostałych jeńcow! powiedzcie czy to prawda??
Nie jest to prawda, jako dowód można podać fakt że hitlerowska propaganda o takim zdarzeniu nie wspominała. Jeśli coś takiego by miało miejsce to na pewno by to nagłośnili. Pozdrawiam.

Sob 05 Sie, 2006 15:04

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Cytat:
Dla ciebie kazdy zolnierz niemiecki to jakis morderca, albo co??


Nie obraź się, ale dla mnie tak. Było ich zbyt wielu, by rozpatrywać tą sprawę indywidualnie. Zdarzali się oczywiście porzadni ludzie, jednak w całej swojej masie Wehrmacht był dla mnie zbrodniczy. To m.in. dzięki niemu mieliśmy obozy, to Wehrmacht wywalczył miejsce na ich zbudowanie,zresztą pomagając potem w łapankach.
Pozdrawiam!


A co jest najgorsze to to że dziś żyjący jeszcze żołnierze Wermachtu nie mają wyrzutów sumienia za zbrodnie których sie dopuszczali. Wszystko zrzucają na ustrój jaki wtedy panował i realia. A może po prostu to tylko wymówka a tak naprawdę są draniami takimi jakimi byli wtedy po dzień dzisiejszy

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 05 Sie, 2006 16:26

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pisząc o "zbrodniach niemieckich" miałem na myśli żołnierzy niemieckich z II WŚ. A co do tego czy każdy Niemiec to barbarzyńca to oczywiście, że nie, ale też nie dam sobie wmówić, że ktoś w latach przedwojennych w Niemczech stawiał opór Hitlerowi, popierała go zdecydowana większość nie było żadnych zorganizowanych i stanowczych przeciwstawień się.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Sob 05 Sie, 2006 23:14

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przeciwstawien przeciw Hitlerowi byly, i to dosc duze, tylko ze taki Skur....n mial za duza sile, bu duzo Dobroci pokazal, kazdy Niemiec mial nagle Prace i Pieniadze i wkoncu bylo go nacos stac, i to bylo wazne dla Ludnosci, ze im lepiej szlo, a dlaczego?? Hitler nas z nedzy wyciagl! i kazdy mu wierzyl i wszystko polykali a po Wojnie kazdy sie obudzil !!!

Pozdrawiam

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Nie 06 Sie, 2006 0:43

Powrót do góry
Oberst
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 744
Skąd: Remscheid
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A co jest najgorsze to to że dziś żyjący jeszcze żołnierze Wermachtu nie mają wyrzutów sumienia za zbrodnie których sie dopuszczali. Wszystko zrzucają na ustrój jaki wtedy panował i realia. A może po prostu to tylko wymówka a tak naprawdę są draniami takimi jakimi byli wtedy po dzień dzisiejszy


Rozmawiales kiedys z weteranem wehrmacht?Na pewno nie,bo bys takich bzdur nie pisal,albo Brodeur,Piotrek!
W tej chwili oddalamy sie od tematu!
Nie nalezy to do tematu "nienawisc miedzy:::"

_________________
Przepraszam za ortografie

Nie 06 Sie, 2006 0:47

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hey, Oberst

was machst Du hier??
Verteidigst Du die Deutschen?

Gruss Fabian

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Nie 06 Sie, 2006 0:50

Powrót do góry
Oberst
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 744
Skąd: Remscheid
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

@von Waldow
Co ja tu robie?
Nie lubie,jak ktos na mojego Dziadka pluje!!!
Smutny

_________________
Przepraszam za ortografie

Nie 06 Sie, 2006 1:15

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hallo Oberst,

Mein Großpa war auch in der SS, es ist ein Polnisches Forum und ich denke die Polen haben einen Grund die Duetschen zu Hassen, Man soll nicht die Vergangenheit verdrängen, oder hast Du eine andere Meinung?

Gruss Fabian

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Nie 06 Sie, 2006 1:31

Powrót do góry
Oberst
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 744
Skąd: Remscheid
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wlasnie,to jest polskie forum.Pisz po polsku.Maz GG?Napisz na priwatna wiadomosc.
_________________
Przepraszam za ortografie

Nie 06 Sie, 2006 1:44

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jawohl Oberst,

Niemam GG, co ci mam napisac?
Mozesz Pierwszy odpisac Prywatnie.


Pozdrawiam

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Nie 06 Sie, 2006 1:49

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nikt, ale to nikt nie w mówi mi, że żołnierze Wehrmachtu to zbrodniarze. Tacy sami żołnierze jak inni tylko po przeciwnej stronie. To że zdarzały się incydenty to chyba nie podlega dyskusji. Nie osądzajmy jednak źle, zarówno zwykłego Helmuta z Wehrmachtu czy też Aloszy z Armii Czerwonej patrząc na nich przez pryzmat Hitlera czy Stalina.
Oberst, dziękuję za kulturę na forum i używanie zrozumiałego języka Piwo . Czego nie mogę powiedzieć o von Waldow'ie Zniesmaczony.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 06 Sie, 2006 1:52

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Znowu jestem ten Najgorszy. Rolling Eyes

Pozdrawiam

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Nie 06 Sie, 2006 1:54

Powrót do góry
Oberst
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 744
Skąd: Remscheid
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Halo!
Nadal zbieram slow,nie chce mi sie wiezyc,ze nadal w polsce tak mysla!Niestety w niemczech tez mamy takich poje.....wiem,to polskie forum,dla tego prubuje pisac po polsku.

_________________
Przepraszam za ortografie

Nie 06 Sie, 2006 2:05

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tacy sami żołnierze jak inni tylko po przeciwnej stronie. To że zdarzały się incydenty to chyba nie podlega dyskusji.


Ja bym jednak powiedział, ze nie tacy sami. Z całym szacunkiem, ale porównanie polskich żołnierzy Września do Wehrmachtowców zakrawa na obrazę. Poczytaj sobie i podaj mi analogiczne zbrodnie Polaków:
http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/zbrodnie_wh_ss_0.htm
http://www.poszukiwania.pl/portal/modules.php?name=News&file=article&sid=58

To tylko kropla. Dodaj do tego zbrodnie popełnione na Wschodzie. I jeszcze raz powtarzam: TO DZIęKI ZOŁNIERZOM WEHRMACHTU ISTNIAŁY W POLSCE OBOZY KONCENTRACYJNE.

Trzeba być niedoukiem, żeby wierzyć w "rycerski Wehrmacht" (to nie było do Ciebie Marmik).
No i miałem racje, że dziadziuś von Waldowa był w SS Evil or Very Mad W pewnym sensie podziwiam za odwagę ujawnienia publicznie tego faktu. Ja bym się chyba spalił ze wstydu Embarassed Embarassed Embarassed

P.S. Oberst, rozmawiałem z weteranem Wehrmachtu. I co to ma do rzeczy?

Nie 06 Sie, 2006 13:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.