| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WolnymKrokiem
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podziemia Dolnego Śląska - turystyczne

Dzień dobry!

Od przeszło roku szlajam się notorycznie po przeróżnych podziemnych atrakcjach Dolnego Śląska. Im więcej wypraw za mną, tym coraz głębiej przekonuje się, że jeszcze więcej będzie przedemną. Dolny Śląsk w swojej historii został niejednokrotnie przekopany ze względu na bogate złoża surowców kopalnianych, czy też dla założeń militarnych (ogólny Projekt "Riese"/"Olbrzym"). Fauna w Górach Stołowych sprzyjała także powstaniu wielu jaskiń, których nieliczne zakamarki można zwiedzać z przewodnikami lub na własną rękę.

Opisując swoje wyprawy powstał dość spory zbiór podziemnych atrakcji jakie możemy napotkać na terenie Dolnego Śląska. Oczywiście nie są one wszystkimi dostępnymi atrakcjami, jednak lista będzie na bierząco uzupełniana.



Z mojej strony, chciałbym poprosić Was o rady, gdzie jeszcze mógłbym się udać i co Waszym zdaniem zasługuje na uwagę Question Każda pomoc mile widziana!

Jakby kogoś interesuje dana tematyka i chciałby pomóc to zapraszam do zapoznania się z aktualnym zbiorem >>Podziemia Dolnego Śląska<<

Pozdrawiam!

Pon 09 Sty, 2017 0:35

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zajmujesz się tym hobbystycznie czy profesjonalnie? Interesują Cię dziury w ziemi przygotowanie do ruchu turystycznego czy także takie na dziko?

Pon 09 Sty, 2017 21:09

Powrót do góry
WolnymKrokiem
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sport typowo hobbistyczny. Raczej interesowałoby mnie turystyczniejsze miejsce, które bez ryzyka narażenia życia osób postronnych mógłbym polecić. Ogólnie moim założeniem jest trochę szersze rozpropagowanie idei aktywnego spędzania czasu i poznawania historii związanego z podziemiami na Dolnym Śląsku. Większość z nich ma naprawdę ciekawą historię i pomimo tego, że dla niektórych dziura w ziemi to dziura w ziemi to historie są wciągające.

Pon 09 Sty, 2017 22:15

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Chłopaki z kamiennogórskiego Arado, pracują nad kolejną trasą podziemi. Obiekt o dźwięcznej nazwie " Wrota Czasu"usytuowany jest w Jeleniej Górze. Myślę, że zapowiada się dość interesująco...

http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artykul/wrota-czasu-w-podziemiach-w-jeleniej-gorze-arado,3485482,artgal,t,id,tm.html

Warto również zwiedzić Jaskinię Niedzwiedzią

http://jaskinianiedzwiedzia.pl/o-nas.html

Pozdrawiam

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Sro 11 Sty, 2017 18:53

Powrót do góry
WolnymKrokiem
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki! Uśmiech Z Chłopakami z Arado mieliśmy już wcześniej przyjemność dlatego wiemy że atrakcja będzie bombą Uśmiech

Dzięki za podpowiedzi!

Sro 11 Sty, 2017 19:40

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jeszcze jedna miejscówka, w sumie część obiektu "Riese". Aczkolwiek warta uwagi i godna polecenia.

http://eloblog.pl/podziemia-zamku-ksiaz-kompleks-riese/

Pozdr.

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Czw 12 Sty, 2017 10:09

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik





Posty: 762
Pochwał: 1
Skąd: Obleśnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szklary dawna kopalnia niklu, ja tam łaziłem kiedy jeszcze nie stworzono trasy turystycznej. Jest moc Twisted Evil http://www.kopalniaszklary.pl/
_________________
Na imie mam Legion a obliczem moim miliony-monetek Uśmiech .

Czw 12 Sty, 2017 22:25

Powrót do góry
WolnymKrokiem
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O takie rady mi chodziłoUśmiech Dzięki! Kciuk do góry

Pią 13 Sty, 2017 22:24

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słuchaj beltin, alfonsie, to temat o dziurach w ziemi a nie w dupie. Twisted Evil

Pon 14 Maj, 2018 15:53

Powrót do góry
korto
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Byliśmy w kopalni złota. Może nie wygląda jakoś imponująco na tle innych kopalni w Polsce, ale ogólnie to była zdecydowanie pozytywna wycieczka.

Czw 13 Lip, 2023 8:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.