| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KONKURS 2017

Witam,

odnalazłem regulamin KONKURSU 2015, i pozwalam sobie go wkleić w tegorocznej edycji. Uaktualniłem w nim jedynie datę oraz dokonałem kilku wyróżnień najistotniejszych punktów.

Jeśli ktoś uważa, że w regulaminie należy dokonać modyfikacji, możemy to wspólnie przedyskutować. Wszelkie inne uwagi również będą mile widziane Wyluzowany

Regulamin:
1. Pytania w konkursie mają dotyczyć z powinności odznaczeń i odznak ("falerystyka ogólnie pojęta" ).
2. Osoba, która jako pierwsza udzieliła prawidłowej odpowiedzi zadaje następne pytanie.
2.1 - Odpowiadający może dać jedną odpowiedź. Drugą ewentualnie dopiero po zanegowaniu odpowiedzi przez pytającego.
3. W przypadku poprawnej odpowiedzi w czasie 48 h pytający jest zobowiązany odpowiedzieć, po czym sam zadaje kolejne pytanie. Po 24h można udzielić częściowej podpowiedzi.
4. Pytający musi potwierdzić prawidłowość odpowiedzi.
5. Jeżeli użytkownik który udzielił poprawnej odpowiedzi, w ciągu 48 h nie zada następnego pytania czyni to poprzedni pytający .
6. Pytanie zadaje tylko osoba która udzieliła poprawnej i potwierdzonej odpowiedzi.
7. Pytania muszą być koniecznie numerowane - ułatwi to liczenie.
8. Konkurs ma być traktowany jako dobra zabawa, zdrowa rywalizacja a przy tym ma być dydaktyczną przygodą dla Nas wszystkich.
9. W przypadku pojawienia się trudnego pytania, na które po dłuższym czasie odpowiedzi brak; pytający staje przed wyborem:
9.1 - odpowiedź pada przez samego pytającego (autor pytania i własnej odpowiedzi - pasuje ), a kolejne pytanie zadaje osoba losowa, która pierwsza je zada w imię maksymy - "kto pierwszy ten lepszy "
9.2 - pytający udziela tyle podpowiedzi, ile będzie potrzebnych by w końcu dokonać prawidłowej odpowiedzi ( aż do skutku )
10. Konkurs trwa od dziś do 31-12-2017


Tak jak poprzednio, punkty będą podliczane - w miarę możności po zakończeniu każdej dziesiątki. Proponuję jednak nie czekać z zadaniem nowego pytania na podliczenie, co poprawi płynność. Tak też w zasadzie było w edycji 2016, dzięki czemu "przerobiliśmy" 720 pytań (w 2015 było ich 450, ale konkurs zaczął się w marcu).

Informacje o nagrodach będą się pojawiać w tym poście w miarę zgłoszeń. Dlatego proszę się nie dziwić, że post będzie edytowany Razz

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Wto 03 Sty, 2017 23:18

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pytanie Nr 1

A oto pierwsze pytanie na rozgrzewkę, tradycyjna wycinanka:

Czyj to jest monogram oraz z jakiego odznaczenia pochodzi?



Opis załącznika:

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Wto 03 Sty, 2017 23:35

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co taka cisza? Mr. Green

Podpowiedź: odznaczenie jest niemieckie

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sro 04 Sty, 2017 11:42

Powrót do góry
lukasz-41
Captain

Captain




Posty: 959
Pochwał: 1
Skąd: Europa, Ziemia, Układ Słoneczny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam w nowej edycji konkursu!

Wydaje mi się, że tło jest brązowe. Wobec tego może być to rewers Medalu Waleczności (Tapferkeitsmedaille) księstwa Sachsen-Altenburg.



Sro 04 Sty, 2017 13:19

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Mr. Green

zgadza się, ale odpowiedź nie jest kompletna. Przeczytaj proszę jeszcze raz pytanie Razz brak odpowiedzi na jego pierwszą część

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sro 04 Sty, 2017 15:21

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monogram Ernest II Sachsen-Altenburg. Reszta jak wyżej.
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sro 04 Sty, 2017 17:06

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
Monogram Ernest II Sachsen-Altenburg. Reszta jak wyżej.


Tak jest Super

Jako ciekawostkę dodam, że Ernst II był jedynym z dawnych panujących, który został obywatelem NRD. Pozwolono mu nadal mieszkać w znacjonalizowanym pałacu myśliwskim Fröhliche Wiederkunft w Wolfersdorf, gdzie zmarł w 1955 roku.

Gwoli sprawiedliwości, powinniście się podzielić tym pierwszym tegorocznym punktem Razz, ale regulamin nie przewiduje takiej sytuacji. Dlatego prawo zadania następnej zagadki otrzymuje Mirek Winner

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sro 04 Sty, 2017 17:25

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ha! Podebrałem Łukaszowi odpowiedź...
Żartuję, wiedziałem co to jest, tylko nie miałem dostępu do komputera i nie dałbym pełnej odpowiedzi, bo nie pamiętałem nazwy odznaczenia. Sorki Łukasz
Pytanie 2.
Proszę o pokazanie całości, lub podanie nazwy odznaczenia i kraju pochodzenia?



Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sro 04 Sty, 2017 19:34

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ERINNERUNGSKREUZ FÜR FREIWILLIGE HILFSTÄTIGKEIT WÄHREND DES KRIEGES 1870/71 FEINST IN GOLDBRONZE


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 05 Sty, 2017 13:25

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, ale jak w pierwszym pytaniu odpowiedź nie jest kompletna.
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 05 Sty, 2017 17:36

Powrót do góry
Kar98
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki




Posty: 342
Skąd: Zgierz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Erinnerungskreuz für Freiwillige Hilfstätigkeit während des Krieges 1870/71
FEINST IN GOLDBRONZE
Niemcy
Zdjęcia już były.

_________________
Dum Spiro Spero

Czw 05 Sty, 2017 18:09

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Teraz OK.
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 05 Sty, 2017 18:28

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
Ha! Podebrałem Łukaszowi odpowiedź...
Żartuję, wiedziałem co to jest, tylko nie miałem dostępu do komputera i nie dałbym pełnej odpowiedzi, bo nie pamiętałem nazwy odznaczenia. Sorki Łukasz
Pytanie 2.
Proszę o pokazanie całości, lub podanie nazwy odznaczenia i kraju pochodzenia?
Prosze przeczytać , Question Question Question prosze pokazać całość,!!!! lub powtarzam lub !!!!!!,lub!!!! podanie nazwy odznaczenia Question a jak napisałem po niemiecku , to chyba logiczne że nie z chin
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 05 Sty, 2017 18:51

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
Ha! Podebrałem Łukaszowi odpowiedź...
Żartuję, wiedziałem co to jest, tylko nie miałem dostępu do komputera i nie dałbym pełnej odpowiedzi, bo nie pamiętałem nazwy odznaczenia. Sorki Łukasz
Pytanie 2.
Proszę o pokazanie całości, lub podanie nazwy odznaczenia i kraju pochodzenia?
żeby było napisane i podać nazwę odznaczenia a nie lub ,to bym się zgodził , coś od początku zaczyna ten konkurs śmierdzieć
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 05 Sty, 2017 18:58

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To nie wąchaj.
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 05 Sty, 2017 19:01

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: KONKURS 2017

tompress napisał:
Witam,

odnalazłem regulamin KONKURSU 2015, i pozwalam sobie go wkleić w tegorocznej edycji. Uaktualniłem w nim jedynie datę oraz dokonałem kilku wyróżnień najistotniejszych punktów.

Jeśli ktoś uważa, że w regulaminie należy dokonać modyfikacji, możemy to wspólnie przedyskutować. Wszelkie inne uwagi również będą mile widziane Wyluzowany

Regulamin:
1. Pytania w konkursie mają dotyczyć z powinności odznaczeń i odznak ("falerystyka ogólnie pojęta" ).
2. Osoba, która jako pierwsza udzieliła prawidłowej odpowiedzi zadaje następne pytanie.
2.1 - Odpowiadający może dać jedną odpowiedź. Drugą ewentualnie dopiero po zanegowaniu odpowiedzi przez pytającego.
3. W przypadku poprawnej odpowiedzi w czasie 48 h pytający jest zobowiązany odpowiedzieć, po czym sam zadaje kolejne pytanie. Po 24h można udzielić częściowej podpowiedzi.
4. Pytający musi potwierdzić prawidłowość odpowiedzi.
5. Jeżeli użytkownik który udzielił poprawnej odpowiedzi, w ciągu 48 h nie zada następnego pytania czyni to poprzedni pytający .
6. Pytanie zadaje tylko osoba która udzieliła poprawnej i potwierdzonej odpowiedzi.
7. Pytania muszą być koniecznie numerowane - ułatwi to liczenie.
8. Konkurs ma być traktowany jako dobra zabawa, zdrowa rywalizacja a przy tym ma być dydaktyczną przygodą dla Nas wszystkich.
9. W przypadku pojawienia się trudnego pytania, na które po dłuższym czasie odpowiedzi brak; pytający staje przed wyborem:
9.1 - odpowiedź pada przez samego pytającego (autor pytania i własnej odpowiedzi - pasuje ), a kolejne pytanie zadaje osoba losowa, która pierwsza je zada w imię maksymy - "kto pierwszy ten lepszy "
9.2 - pytający udziela tyle podpowiedzi, ile będzie potrzebnych by w końcu dokonać prawidłowej odpowiedzi ( aż do skutku )
10. Konkurs trwa od dziś do 31-12-2017


Tak jak poprzednio, punkty będą podliczane - w miarę możności po zakończeniu każdej dziesiątki. Proponuję jednak nie czekać z zadaniem nowego pytania na podliczenie, co poprawi płynność. Tak też w zasadzie było w edycji 2016, dzięki czemu "przerobiliśmy" 720 pytań (w 2015 było ich 450, ale konkurs zaczął się w marcu).

Informacje o nagrodach będą się pojawiać w tym poście w miarę zgłoszeń. Dlatego proszę się nie dziwić, że post będzie edytowany Razz
Kosiornik napisał:
To nie wąchaj.
Ty nie masz tu nic do gadania , własciciel niech się wypowie i nie ferr podkradać i żerować jak hiena
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 05 Sty, 2017 19:12

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie właściciel, tylko prowadzący a o żerowaniu to Ty właśnie nie powinieneś się wypowiadać. Przyswajasz?
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 05 Sty, 2017 19:29

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: KONKURS 2017

Ehre napisał:


Ty nie masz tu nic do gadania , własciciel niech się wypowie i nie ferr podkradać


Przepraszam, ale formalnie rzecz biorąc, prowadzący konkurs nie ma prawa ingerować w decyzje zadającego pytanie.

Ma jednak prawo do wyrażania własnych opinii, toteż chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1. Do tej pory dobrym zwyczajem było "niepodbieranie" pytania, gdy zasadnicza część odpowiedzi była prawidłowa, a brakowało tylko jednego, mniej istotnego, elementu. Regulamin nic na ten temat nie mówi, ale miło jest przestrzegać również niepisanych zasad.

2. Pytanie Mirka było rzeczywiście sformułowane niezbyt szczęśliwie, głownie poprzez użycie słowa "lub"

3. Prawidłowa i PEŁNA odpowiedź według mnie do tej pory jeszcze nie padła, bo kraj pochodzenia tego odznaczenia to Badenia Razz

4. Proszę uczestników, by kierowali się zawartością merytoryczną pytań i odpowiedzi, a nie osobistymi sympatiami (lub antypatiami) Przyjaciele

5. Przypominam, że konkurs ma być zabawą. Proszę o mniej emocji i więcej luzu, koledzy Luzik

W związku z powyższym uważam, że najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem będzie powtórzenie pytania Nr 2 - bez przyznawania punktu.

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Czw 05 Sty, 2017 19:50

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: KONKURS 2017

tompress napisał:
Ehre napisał:


Ty nie masz tu nic do gadania , własciciel niech się wypowie i nie ferr podkradać


Przepraszam, ale formalnie rzecz biorąc, prowadzący konkurs nie ma prawa ingerować w decyzje zadającego pytanie.

Ma jednak prawo do wyrażania własnych opinii, toteż chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1. Do tej pory dobrym zwyczajem było "niepodbieranie" pytania, gdy zasadnicza część odpowiedzi była prawidłowa, a brakowało tylko jednego, mniej istotnego, elementu. Regulamin nic na ten temat nie mówi, ale miło jest przestrzegać również niepisanych zasad.

2. Pytanie Mirka było rzeczywiście sformułowane niezbyt szczęśliwie, głownie poprzez użycie słowa "lub"

3. Prawidłowa i PEŁNA odpowiedź według mnie do tej pory jeszcze nie padła, bo kraj pochodzenia tego odznaczenia to Badenia Razz

4. Proszę uczestników, by kierowali się zawartością merytoryczną pytań i odpowiedzi, a nie osobistymi sympatiami (lub antypatiami) Przyjaciele

5. Przypominam, że konkurs ma być zabawą. Proszę o mniej emocji i więcej luzu, koledzy Luzik

W związku z powyższym uważam, że najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem będzie powtórzenie pytania Nr 2 - bez przyznawania punktu.
Może by cały konkurs powtórzyć , bo pierwsza odpowiedz byłą podebrana Kciuk w dół a Beendigung to rzeczownik Razz Erinnerungskreuz für freiwillige Hilfstätigkeit 1870/71

Gestiftet wurde dieses Kreuz am 25. Juni 1871 von Großherzog Friedrich. Nach der Beendigung des Krieges 1870/71 sollte auch die Arbeit und Opferwilligkeit sowie Hingebung von Personen im eigenen Land gewürdigt werden. Ausgezeichnet wurden Männer, Frauen und Jungfrauen, die sich durch Pflege der Verwundeten und Kranken, durch Fürsorge der Truppen und Unterstützung der Familien der zum Wehrdienst eingezogenen Reservisten und Landwehrmänner hervorgetan haben. Das Kreuz war nicht rückgabepflichtig. Es kommen Kreuze in Goldbronze oder Bronze vergoldet vor.

Kreuz aus Goldbronze in Form des Eisernen Kreuzes. Vorder-und Rückseite mit rundem Mittelschild. Die Kreuzarme sind mit polierten Kanten umrandet denen sich ein geriffelter Rand anschließt. Die Innenseiten der Kreuzarme sind glatt. Am oberen Kreuzarm eine Öse mit Bandring.

Vorderseite:

Im Mittelschild das erhabene Genfer Kreuz mit kleinem Rand.
Auf den Kreuzarmen: oben – eine Krone – , links – 1870 -, rechts – 1871 -, unten – das badische Wappen -
Rückseite:

Im runden Mittelschild 2 in sich verschnörkelte Buchstaben – F – in lateinischer Schreibschrift, darüber eine Krone.
Erinnerungskreuz für freiwillige Hilfstätigkeit 1870/71Vorderseite:Erinnerungskreuz für freiwillige Hilfstätigkeit 1870/71
Erinnerungskreuz für freiwillige Hilfstätigkeit 1870/71 RückseiteRückseite: Erinnerungskreuz für freiwillige Hilfstätigkeit 1870/71
Gestiftet:25.Juni 1871 durch Großherzog Friedrich
Verliehen:1871
Daten:
Material: Goldbronze
Größe: 38 mm
Gewicht: ca. 15 g

_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 05 Sty, 2017 20:21

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I tu też soczyście. Brawo
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 05 Sty, 2017 20:51

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszyscy wiemy, że kolega Ehre jest mistrzem "kopiuj-wklej" ale wolałbym żeby konkurs wrócił na bardziej proste tory Mr. Green
_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Czw 05 Sty, 2017 20:55

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To nie te czasy Laughing aby klikać w klawiaturę
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 05 Sty, 2017 21:18

Powrót do góry
lukasz-41
Captain

Captain




Posty: 959
Pochwał: 1
Skąd: Europa, Ziemia, Układ Słoneczny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aktualnie "bawię", jeśli tak można powiedzieć, na pięknym zimowym Pomorzu, z którego usiłuję się wydostać - jak dotąd bezskutecznie. Z powodów niezależnych od siebie, dopiero teraz mam dostęp do internetu. Przeglądam dotychczasowe wpisy i robi mi się trochę smutno. Wydaje się, że nasz konkurs trochę dziczeje, jak wiele rzeczy wokół, niestety. Tomek wyjął mi z ust (czy raczej spod palców) myśl, która też mi przyszła do głowy. W poprzednich edycjach raczej nie podbieraliśmy sobie odpowiedzi. Ja oczywiście nie mam i nie mogę mieć pretensji o podebranie mojej odpowiedzi - wychodziłem właśnie, aby jechać na rzeczone Pomorze i po prostu nie wczytałem się się dokładnie w treść pytania. A później straciłem kontakt z siecią na dłużej niż bym chciał.

Jeśli chodzi o pytanie kol. Kosiornika, to oczywiście ostateczna ocena odpowiedzi zależy od pytającego, ale faktycznie w pytaniu było słówko "lub". Ja w takiej sytuacji odpowiedź kol. Ehre zapewne bym uznał, i nie zmienia tego fakt, że jego pretensje były hmm... właśnie bardzo w stylu kol. Ehre.

Dołączam się do apelu Tomka: Panowie, to przecież zabawa, zachowajcie odrobinę dystansu. Nie odpowiecie na jedno pytanie, to odpowiecie na kolejne.

Pozdrowienia ze śnieżnej Kościerzyny.



Opis załącznika:

Czw 05 Sty, 2017 21:40

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie podebrałem odpowiedzi Łukaszowi, też wiedziałem co to jest i celowo po poście Tomka odczekałem by się Łukasz poprawił, nie odpowiadał, więc odpowiedziałem ja, gdybym tego nie zrobił, zrobił by to ktoś inny, np. Jumnji, tak postąpił w poprzedniej edycji z moją odpowiedzią.
Wieczorem zadam powtórnie pytanie nr. 2, chyba że zostanę wykluczony z konkursu.

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 05 Sty, 2017 21:54

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
/.../ chyba że zostanę wykluczony z konkursu.


Tak łatwo się nie wymigasz Razz Do roboty Mr. Green

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Czw 05 Sty, 2017 22:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny Strona 1 z 46

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.