| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gratuluję odznaczonym Uśmiech

Nie 22 Lut, 2009 17:56

Powrót do góry
Zubek
Gość

Witam,
do gratulacji przyłączam się jak najbardziej.
Z zapytaniem tylko - a Maxikasek? Poza konkursem? Smutny

Zaciekawiło mnie zaś odesłanie Crolicka w jednym ze wcześniejszych postów -

Cytat:
MILITARIA -> Militaria-identyfikacja,dyskusje

Ja rozumiem, co to jest: erotyka! Jak takie słowo nie rozumieć? Ale czemu w MILITARIA Rolling Eyes ?

No, chyba, że to taka "tajna broń" Wink
Pozdrawiam

Nie 22 Lut, 2009 18:17

Powrót do góry
crolick
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki

Pochwał: 2

Dawid159 napisał:
Kolejność medali i ich nazwy zmienione Wink
Ja bym jeszcze proponował zmianę kolorystyki dotychczasowych medali, bo teraz wszystko jest czerwone i na pierwszy rzut oka nie można odróżnić co jest co. IMO dobrym pomysłem byłoby podział poszczególnych klas kolorystycznie np.
- odznaki za frekwencję oraz za obecność utrzymać w tonacji czerwonej (tak jak obecnie)
- odznaki 'portalowe' w tonacji żółtej
- odznaki pochwalne w tonacji zielonej
- odznaki za zasługi w tonacji niebieskiej
Wtedy od razu na pierwszy rzut oka można rozróżnić co jest co, bo teraz to wszystko się zlewa w jedną czerwoną masę... Wink

PS. W opisie jednego z odznaczeń jest błąd:
Odznaka "za roczn? obecność"

Nie 22 Lut, 2009 18:28

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik

No i poza tym, niektórym medalom przydałby się antyaliasing Wink

Nie 22 Lut, 2009 20:58

Powrót do góry
mboro
Moderator
Major

Major

Pochwał: 35

O qrtka - DZIęKI !
Wyluzowany

PS. Dawid, czy nowe odznaczenia były wykonane w GIMPie, o którym mi wspominałeś, czy może w czymś innym ?
Przyznam się, że ostatnio nie mam czasu nad nim siedzieć, a i efekty mam mizerne...
Zniesmaczony

Ale mam w zanadrzu parę 'ciekawostek' (tyle, że w paincie) Razz

pzdrwm Wyluzowany

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Nie 22 Lut, 2009 21:12

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор

Pochwał: 4

Podejrzewam, że to był photoshop Wink Pewności nie mam, nie ja je robiłem Wink

Pogadam z grafikiem i zrobimy jakieś rozróżnienie kolorystyczne Wink

Nie 22 Lut, 2009 21:14

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 3

Wielkie dzięki Piwo Mile zaskoczony i zszokowany Zszokowany Uśmiech

Taki styl pisma wyraża ironię

Nie 22 Lut, 2009 23:29

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik

Pochwał: 8

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zadeklaruję zrzeczenie się owego medalu na aukcje dla Sióstr Sercanek? Wink
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pon 23 Lut, 2009 2:10

Powrót do góry
shady94
Chorąży

Chorąży

gratulacje dla wszystkich odznaczonych !

Pon 23 Lut, 2009 9:44

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Pochwał: 36

Cytat:
Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zadeklaruję zrzeczenie się owego medalu na aukcje dla Sióstr Sercanek?

Ciesz się że nie ma u nas jak w II RP, gdzie za przyznane odznaczenie (cywilne) trzeba było zapłacić. Wink

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 23 Lut, 2009 10:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Jako wyróżniony tym zaszczytnym orderem zwracam się do Kapituły o oznaczenie maxikaska . Jeżeli jednak Kapituła nie posiada takiego orderu to chętnie odstąpię swój . Proszę forumowiczów o poparcie mojej prośby.

maxikaskowi należy się i już Exclamation Piwo W niczym nie byłem od Niego lepszy , a zasługi maxiego dla forum IOH są bezsprzeczne.

Pon 23 Lut, 2009 20:39

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik

Oczywiście że tak ! On powinien go dostać jako pierwszy. Jeden z najbardziej zasłużonych i pomocnych użytkowników forum Uśmiech

Pon 23 Lut, 2009 20:51

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik

[quote="seth"]
Cytat:
Jako wyróżniony tym zaszczytnym orderem zwracam się do Kapituły o oznaczenie maxikaska . Jeżeli jednak Kapituła nie posiada takiego orderu to chętnie odstąpię swój . Proszę forumowiczów o poparcie mojej prośby.
Witam, oczywiście popieram Uśmiech Pozdrawiam.

Pon 23 Lut, 2009 21:08

Powrót do góry
borys
Major

Major

seth przyznaj się ,chcesz odstąpić medal bo liczysz na hurysy'Bardzo szczęśliwy'
popieram 'Piwo'

Pon 23 Lut, 2009 21:14

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

borys:

Cytat:
seth przyznaj się ,chcesz odstąpić medal bo liczysz na hurysy

O to , to , w rzeczy samej Wink

Pon 23 Lut, 2009 21:17

Powrót do góry
Zubek
Gość

Cytat:
Jako wyróżniony tym zaszczytnym orderem zwracam się do Kapituły o oznaczenie maxikaska .

To święta racja!
Ale maxikaskowi należałby się także medal specjalny: Za ofiarność i odwagę oraz bohaterską cierpliwość w prostowaniu, dodawaniu, wyjaśnianiu, informowaniu, uzupełnianiu... Wink

Pozdrawiam

Pon 23 Lut, 2009 21:42

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik

A czemu nie wymyślić specjalnego orderu (jakiegoś super fajnego Wink Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy) specjalnie dla Maxikasa?? Chyba tylko ona tak zasłużył się dla sprawy naszego forum.

Jestem na tak Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pon 23 Lut, 2009 22:22

Powrót do góry
mboro
Moderator
Major

Major

Przyłączam się do pomysłu setha - ale jakoś nie udziela mi się nastrój pozostałych forumowiczów, tak podobny do entuzjazmu (czyt. wazeliny Twisted Evil ) znanego z innego, wspominanego tu wcześniej (bynajmniej nie z sympatią), forum...

Twisted Evil

EDIT.
Jednak - istotnie, należałoby zastanowić się nad reformą systemu odznaczeń. Tyle, że jak zauważył Marmik, wszystko co zostanie tu napisane, nie będzie miało znaczenia, jeśli nie będzie odzewu "z drugiej strony".
Przydałaby się debata - nowe określenie hierarchii - za co mają być przyznawane odznaczenia i ile ich ma być.
Rozumiem, że Order Zasługi Forum, to jak odpowiednik polskiego OOB - odznaczenie jednoklasowe.
Istnieją ordery za zdjęcia i artykuły - może należałoby pomyśleć, czy nie powinny one być np. trzyklasowe (z jasnym określeniem kryteriów).
Za co przyznawany jest Krzyż Zasługi.
Medale pochwalne - OK. - tu nie mam zastrzeżeń (może jedynie będę nadal forsował ich ujednolicenie).

Na koniec - odznaczenia 'za pietruszkę'; czyli za obecność.
Może rzeczywiście należałoby wprowadzić np. za 6-miesięcy, potem istniejące (roczny i dwuletni), a potem np. za 5 lat obecności - rezygnując tym samym z 'blach' za frekwencję...
Przy czym wyświetlany byłby jedynie stopień najwyższy - dotyczy to także odznaczeń za pochwały - skoro ktoś ma 60 pochwał (kosmos Mr. Green ), to wyświetlany jest medal za 50 - wiadomo, że za 20 i 5 pochwał już ma...

No, ale to są sprawy na szerszą i merytoryczną dyskusję.

pzdrwm

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Ostatnio zmieniony przez mboro dnia Pon 23 Lut, 2009 22:59, w całości zmieniany 1 raz

Pon 23 Lut, 2009 22:32

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik

[quote="mboro"]
Cytat:
Przyłączam się do pomysłu setha - ale jakoś nie udziela mi się nastrój pozostałych forumowiczów, tak podobny do entuzjazmu (czyt. wazeliny Twisted Evil ) znanego z innego, wspominanego tu wcześniej (bynajmniej nie z sympatią), forum...

Witam, nie chodzi przecież o "wazelinę", po prostu maxikasek nie dostał medalu, bo pewnie jest członkiem tej "tajnej kapituły" Uśmiech . A samemu trochę niezręcznie przyznać sobie medal, a tak będzie miał (lub nie Wink ) na wniosek innych użytkowników forum. Pozdrawiam. Piwo

Pon 23 Lut, 2009 22:45

Powrót do góry
mboro
Moderator
Major

Major

Wiem, wiem Piwo

Skoro już tak 'jedziemy' z kandydaturami, to proszę o rozpatrzenie mojego wniosku o odznaczenie co najmniej Krzyżem Zasługi użytkownika Grossus Poloniae - to co wyprawia (w pozytywnym znaczeniu) w dziale 'Numizmatyka' zasługuje na szacunek i odpowiednie uhonorowanie.

pzdrwm Wyluzowany

Stanisław Lem

Pon 23 Lut, 2009 23:06

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

KOńczcie już te peany Panowie. Przyzwyczajony jestem, że gdzie się pojawię to kobiety tracą głowę. Ale pierwszy raz to robią faceci Embarassed Laughing

Pon 23 Lut, 2009 23:23

Powrót do góry
Zubek
Gość

Cytat:
Na koniec - odznaczenia 'za pietruszkę'; czyli za obecność.
Może rzeczywiście należałoby wprowadzić np. za 6-miesięcy, potem istniejące (roczny i dwuletni), a potem np. za 5 lat obecności - rezygnując tym samym z 'blach' za frekwencję...
Przy czym wyświetlany byłby jedynie stopień najwyższy - dotyczy to także odznaczeń za pochwały - skoro ktoś ma 60 pochwał (kosmos ), to wyświetlany jest medal za 50 - wiadomo, że za 20 i 5 pochwał już ma...

To może wprowadzić tak - medal za frekwencję, za obecność na forum - a potem "okucia" za następny okres? To samo z pochwałami - medal jeden- i dalsze "okucia" za kolejne pochwały?

Chociaż z tymi pochwałami to różnie bywa...

Osobiście powiem tak - namęczyłem sie i naszukałem sporo o niemieckich spadochroniarzach z 7 FD na Sanie czy na Wiśle, którzy mosty mieli pono wysadzać - i kosztowało mnie to sporo czasu i nakładu pracy - i nic.
Ale napisałem - co wiedziałem - np. na temat dwóch okrętów o tej samej nazwie - prosta sprawa - i autor tematu przyznał mi pochwałę.

Proszę nie odbierać tego jako skargi ( to mosty to frajda była dla mnie!) - ale nie każdy do końca zdaje sobie sprawę z możliwości wnioskowania o pochwały za "coś" dla każdego innego dyskutanta...

Redaktorzy i tak taki wniosek zweryfikują, żeby faktycznie był merytorycznie uzasadniony!

Może wymaga to jednak szerszego rozpropagowania?
Pozdrawiam

Sro 25 Lut, 2009 1:25

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Zubku, pochwałę dostaje się ogólnie za całokształt. To, że akurat wystawiona była w tym wątku to tylko dlatego, że tam pojawił się wniosek. Przynajmniej ja tak robiłem. Dość rzadko się zdarzało, że ktos dostawał pochwałę za dyskusję w jednym wątku- musiała byc naprawdę interesująca i merytoryczna. A już na pewno nie dostaje się pochwał za "pomógł w ID- pochwała" Wink

Sro 25 Lut, 2009 9:52

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik

Zubek, wszystko zależy w jakim temacie udzielasz informacji i czy jesteś lubiany przez innych uczestników. Ogólnie jeśli ktoś dostanie z dwie pochwały to już następne lecą lawinowo a jeśli nie uda Ci sie przebić to pochwały nie doświadczysz. Czytając uzasadnienia pochwał czasami trudno sie z nimi zgodzić, brakuje obiektywizmu. W przypadku pochwał jest wiele do zrobienia.
Staram sie nie zabierać głosu w sprawach pochwał czy też nadawania medali, nie o nie chodzi. Jednak zawsze dziękuje za kolejne wyróżnienia bo wiem że ktoś dostrzega mój wkład, dlatego tak cieszy pochwala od Grendela czy ostatnio nadany medal, to ma wartość.

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 25 Lut, 2009 17:33

Powrót do góry
Zubek
Gość

To były tylko przykłady- pozwoliłem sobie podać ze swego podwórka - bo nie mam pretensji o brak pochwały, za to bardzo mile zadziwiły mnie wnioski o pochwały.

Jednakże - tu już głos się pojawił - otrzymanie 20, 50 pochwał graniczy z cudem, a jednocześnie może w pewien sposób zdewaluować to wyróżnienie.

Z drugiej zaś strony - są tu znawcy i specjaliści, którzy jednak są wyraźnie niedoceniani - albo - ich uzupełnienia, sprostowania, merytoryczne uwagi - traktowane są jako coś całkiem normalnego!

Cytat:
W przypadku pochwał jest wiele do zrobienia.

Dodać tylko mogę - aktywizacja, zachęta dyskutantów do większej ilości wniosków, niektórym naprawdę się należy - i nic, bo wniosku brak. A weryfikacja przez " redakcje" zapobiec powinna pochwałom za:

Cytat:
"pomógł w ID- pochwała"

Temat- jak sie zdaje - do dalszej dyskusji na forum!
Pozdrawiam

Czw 26 Lut, 2009 0:45

Powrót do góry
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny Strona 9 z 13

Skocz do: