| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ha, czyli wynikałoby z tego, że były też insygnia stosowne do munduru lotniczego? W takim razie rozwiązał nam się problem rangi marszałka dla każdego z rodzajów sił zbrojnych..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 08 Kwi, 2010 21:50

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli nastał już chyba czas aby wprowadzić nowe rangi - generała **** i marszałka - zresztą jeżeli są wątpliwości co do tego to może ankieta...?
Jak dowodzą praktyczne dośiwadczenia KW Lechici od wieków sa niezmiernie przywiązani do wyrafinowanych rang i tytułów...

Pią 09 Kwi, 2010 12:20

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Czyli nastał już chyba czas aby wprowadzić nowe rangi - generała **** i marszałka - zresztą jeżeli są wątpliwości co do tego to może ankieta...?
Jak dowodzą praktyczne dośiwadczenia KW Lechici od wieków sa niezmiernie przywiązani do wyrafinowanych rang i tytułów...

Ano nie nastał...

Póki co – jedynymi kandydatami na trójgwiazdkowych generałów są maxikasek i de Villars – dlatego nie widzę problemu kolejnej rangi (za ile postów ? 15 000 ? Po co ?).

Poza tym polskie stopnie na tym forum przedstawiają stan dla WP '39 oraz PSZ na Zachodzie, a tam po generale broni następował marszałek Polski – nie było czterogwiazdkowego generała (w LWP '43 też nie było, ale tam chorąży miał inny wygląd).

Mnie wystarczy obecny podział i nie ma co ponaglać Dawida Twisted Evil tym bardziej, że nadal w poczekalni są insygnia CK Armi (że o "wyprostowaniu" systemu odznaczeń i wdrożeniu nowych: za konkursy; nie wspomnę Twisted Evil Twisted Evil )...

pzdrwm Wyluzowany

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pią 09 Kwi, 2010 13:26

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie - skoro polski system stopni wojskowych w okresie miedzywojennym był bezpośrednio wzorowany na francuskim to gdzie się "zapodział" właśnie czterogweazdkowy generał??? Zna ktoś jakieś racjonalne wytłumaczenie poza ogólnikową a i to nieweryfikowalną niechęcia Marszałka?
A poza tym armia Austro - Węgier to także jakby wirtualna rzeczywistość w porównaniu z okresem międzywojennym - kiedy już przestała istnieć :wink: Pytanie więć skoro naruszamy regułę w jednym przypadku możemy i w innym - zwłaszcza, że w odróżnieniu od powyższej w większości międzywojennych armii takie stopnie jednak istniały...
Poza tym trzeba zmotywować naszych generałów do pięcia się w górę...
Pozdrawiam

Pią 09 Kwi, 2010 14:42

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym trzeba zmotywować naszych generałów do pięcia się w górę...
W przypadku najaktywniejszych userów nie widzę potrzeby dodatkowej motywacji.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 09 Kwi, 2010 16:33

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
A poza tym armia Austro - Węgier to także jakby wirtualna rzeczywistość w porównaniu z okresem międzywojennym - kiedy już przestała istnieć Wink

I tak lepiej niż funkcjonujące już na forum stopnie KRLD, które w międzywojnie były dopiero odległą przyszłością Wink

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Pią 09 Kwi, 2010 20:20

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Później będzie generalissimus, który wzorem tow. Józefa Wissarionowicza pozbędzie się kilku jenerałów Mr. Green

PS Witam po 1,5 rocznej przerwie Mr. Green

_________________
BEST DAMN THING

Pon 12 Kwi, 2010 14:49

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W każdym razie jeżeli mamy okres międzywojenny (lub lata 39-45) to nikt nie zaprzeczy, że stopień Marszałka jednak w nim obowiązywał - tak więc mamy to doczynienia ze sporą manipulacją historyczną - ot co...

Wto 13 Kwi, 2010 17:17

Powrót do góry
Accepted
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 493
Pochwał: 1
Skąd: Sulechów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ja jestem za tym, by wyróżnić szczególnie osoby znane także z innych forów z nieprzeciętnej wiedzy i za to że się nią dzielą:
Na pewno do tego grona zaliczam Tzaw1- który jak nic dla mnie powinien mieć stopień generalski. Woj42 także mam wrażenie, że na jakimś forum posiada szlify generalskie.
Z pewnością z wyodrębnieniem tych fachowców nie powinno być problemu, część z nich aktywnie i profesjonalnie zajmujących się historią, część z zamiłowania, ale ich wszystkich wkład w fora jest wyjątkowy, tak jak i wiedza, dzięki których wkładzie wielu z Nas forumowiczów może się wiele nauczyć, czy skorygować osądy historyczne.
Na tym forum doceniłbym też kolegę Zubka, którego wkład jest nieoceniony.
Innymi słowy, jestem za tym, by osoby z udokumentowanym wkładem w historię na forach internetowych, ale tak samo i w prasie dawać stopnie generalskie.
Czasami po prostu dziwnie się czuję krzyżując argumenty z chorążym Tzaw1 czy sierżantem Woj42 i występować z pozycji podporucznika;)
Nie wiem, czy jeszcze ktoś ma podobne odczucia?
I co o tym sądzicie?
Pozdrawiam, Michał

Pon 19 Kwi, 2010 14:27

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie będę pisał szczerze bo się nie chcę "wyrażać". Stopień na forum wynika TYLKO I WYŁĄCZNIE z ilości postów. Na dodatek - postów na tym forum. Nawet nie ich jakości - ilości. I tyle.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 19 Kwi, 2010 22:29

Powrót do góry
Accepted
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 493
Pochwał: 1
Skąd: Sulechów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Nie będę pisał szczerze bo się nie chcę "wyrażać". Stopień na forum wynika TYLKO I WYŁĄCZNIE z ilości postów. Na dodatek - postów na tym forum. Nawet nie ich jakości - ilości. I tyle.

Wiem jakie są zasady, dlatego napisałem to jako wniosek techniczno-organizacyjny. Może trochę przesadziłem, wydaje mi się jednak, iż osoby o udokumentowanej działalności forumnowej z bogatą wiedzą powinny się jakoś wyrużniać tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam, Michał

Wto 20 Kwi, 2010 7:30

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co to jest "udokumentowana działalność"? Czy nie właśnie ilość postów? Stopień jest tylko wizualizacją tejże ilości, są fora gdzie stopni nie ma w ogóle, a od fachowców aż tłoczno (np. FOW).
O jakości decyduje nick - a konkretnie to jakie teksty są nim podpisywane. Sam wymieniasz kilka - więc tego się trzymaj - im wierz, innym nie.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 20 Kwi, 2010 14:34

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja w temacie głównym - kiedy zostanie dodana ranga marszałka ?

Czw 22 Kwi, 2010 17:10

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do kogo należy kierować wniosek o zmianę "przynależności armijnej" na Forum?

Nie 31 Lip, 2011 18:08

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pablo8019 napisał:
Do kogo należy kierować wniosek o zmianę "przynależności armijnej" na Forum?

Do nikogo Wink Wystarczy, że wejdziesz w edycje profilu (link "Profil" w górnym menu) i tam będzie opcja do zmiany "Twoja nacja" Wink

Nie 31 Lip, 2011 18:16

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pablo8019;

Cytat:
Do kogo należy kierować wniosek o zmianę "przynależności armijnej" na Forum



Sam to możesz zrobić Wink U góry masz odnośnik; profil, wchodzisz i trzecie pole to nacja klikasz i zmieniasz w.g uznania.

Nie 31 Lip, 2011 18:16

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak łatwego rozwiązania po doświadczeniach z innych forów, gdzie trzeba było pisać po moderatorach etc.

Nie 31 Lip, 2011 21:54

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie-czy dało by się mieć non stop ten sam stopień na forum pomimo ilości napisanych postów?Podoba mi sie Unteroffizier i chciałbym mieć go przez cały czas.Da się coś z tym zrobić?
Pozdrawiam
N.

Pią 13 Sty, 2012 23:07

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nordland76 napisał:
Mam pytanie-czy dało by się mieć non stop ten sam stopień na forum pomimo ilości napisanych postów?Podoba mi sie Unteroffizier i chciałbym mieć go przez cały czas.Da się coś z tym zrobić?
Pozdrawiam
N.


Niestety na chwilę obecną nie da się nic zrobić we wskazanym temacie, ale pomyślimy jak to rozwiązać Wink

Sob 14 Sty, 2012 17:41

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy Szanowne Gremium przewiduje rozwiniecie grupy rang o kolejne nacje ?

Sob 28 Sty, 2012 17:37

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wypada też zauważyć, że jeden z userów lada dzień osiągnie najwyższy jak dotąt możliwy stopień na forum... Uśmiech Czy w zaistniałej sytuacji przewidywane jest dodanie rangi marszałkowskiej ? A tak w ogole czy od strony technicznej to skomlikowana rzecz? Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 28 Lip, 2012 17:22

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Wypada też zauważyć, że jeden z userów lada dzień osiągnie najwyższy jak dotąt możliwy stopień na forum... Uśmiech Czy w zaistniałej sytuacji przewidywane jest dodanie rangi marszałkowskiej ? A tak w ogole czy od strony technicznej to skomlikowana rzecz? Uśmiech
Pozdrawiam


Zobaczymy, może licznik bije od nowa ? Mr. Green

Sob 28 Lip, 2012 17:45

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Gratulację dla usera Maxikasek z okazji trzeciej generalskiej gwiazdki Piwo Piwo Piwo
I co teraz z marszałkowską rangą ? Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 18 Sie, 2012 17:38

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może po prostu ją sobie podarować? Kiedyś musi sie osiągnąć najwyższą rangę.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 18 Sie, 2012 20:07

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niby tak - sęk w tym, że kiedy osiąga się wszystko w zbyt młodym wieku nie ma sie już potem tak silnej motywacji iść dalej Uśmiech
Przykład Zygmunta Augusta - wszak króla już w dziecięcym wieku + jego zachowania w wieku dorosłym gdzie zwyczajnie "nie chciało mu się" winien być wymownym ostrzeżeniem Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 19 Sie, 2012 12:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny Strona 26 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.