| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mboro napisał:
Polska - marynarka wojenna = Marszałek Polski

Z zajęczym pagonem? Czy marszałkowskie insygnia na czarnym naramienniku? A może insygnia admiralskie, tylko z jednym paskiem więcej?
Tak na prawdę zawsze to będzie "nowotwór".

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Pon 08 Cze, 2009 13:20

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Problem jest taki, że u nas za mało marszałków mianowano i nikt z MW czy lotnictwa nie dostąpił tego zaszczytu, zatem nie powstały stosowne insygnia Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 08 Cze, 2009 13:23

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co za problem z MW - albo wzorem Niemiec - Wielki Admirał albo Admirał Floty Oceanicznej - może też być nasza rodzima tradycja i będzie Wielki Kaper...

Pon 08 Cze, 2009 15:08

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Co za problem z MW - albo wzorem Niemiec - Wielki Admirał albo Admirał Floty Oceanicznej - może też być nasza rodzima tradycja i będzie Wielki Kaper...

A taki problem, że to już nie będzie poważne - nie będzie miało oparcia w historii...

A co do ...Floty Oceanicznej... to na pewnym forum mają nawet medal z tym zwrotem - tyle, że ociera się to o śmieszność i nie ma nic wspólnego z poważnym forum historycznym.

Owszem - mamy własne odznaczenia IOH - ale skoro przyjęliśmy prawdziwe rangi i ich insygnia, to nie należy tego zmieniać i tworzyć fikcji...

Uważam, że temat należy zamrozić i ewentualnie wrócić do niego za jakieś 1,5 roku, gdy @maxi... będzie 3-gwiazdkowym jenerałem. Wink

Póki co - dyskusja jest jałowa.

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pon 08 Cze, 2009 18:04

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przykład idzie z góry więc nie możemy być gorsi - Ustawodawca jest kreatywny i na odwrót niż wszyscy na świecie wymyśla, że admirał floty jest niższy rangą od admirała więc i my możemy dokonywać dowolnych klasyfikacji...i tyle

Pon 08 Cze, 2009 18:30

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym jednak wolał żeby u nas było normalniej - tzn. niech admirał floty będzie nad admirałem..

Cytat:
A co do ...Floty Oceanicznej... to na pewnym forum mają nawet medal z tym zwrotem - tyle, że ociera się to o śmieszność

Nie tyle się o nią ociera, co jej granicę mocno przekracza. Ale nie ma się co martwić, śmiech to zdrowie, więc się śmiejmy Laughing

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 09 Cze, 2009 9:13

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars, lepiej niech to zostanie w wąskim gronie osób, bo ta sprawa stała się już tematem tabu i nie chce wiedzieć, jaka by była reakcja m.in. Dawida.

Wielki Admirał albo Admirał Floty Oceanicznej- pomysł lekko dziwny jak na nasze forum, ale jak ogół lub większość się zgodzi, to czemu nie? Jak ma być marszałek dla maxiego, to może tak dla Marmika i Ijona podobny stopień też skombinujemy?

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 09 Cze, 2009 22:13

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żeby nie popadać w śmieszność związaną z kreowaniem takich kuriozalnych rang, można by pomyśleć, czy by nie ustanowić stopnia marszałka bezpośrednio ponad stopniem generała broni (pomijając tym samym w innych armiach stopnie równorzędne generałowi armii - wtedy w armii ZSRR nad generałem-pułkownikiem byłby od razu marszałek ZSRR itp.). Analogicznie - w MW ponad admirałem byłby admirał floty - jako stopień równorzędny marszałkowi Polski. Co zrobić w tej sytuacji z lotnictwem - szczerze mówiąc nie wiem... Może marszałek Polski z pagonem na niebieskim tle? To niby też "nowotwór", ale tak jakby mniejszy Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 10 Cze, 2009 9:10

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy Koleżanki i Koledzy zauważli ale Maxikąsek otrzymał dziś drugą generalską gwiazdkę - gratulacje.

Pozdrawiam
Marek

Sro 22 Lip, 2009 19:22

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Maxikąsek otrzymał dziś drugą generalską gwiazdkę - gratulacje.



Pnie się po szczeblach kariery niczym Napoleon . Maxi Twoje Zdrowie Piwo Piwo Piwo

Sro 22 Lip, 2009 21:27

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No no, tym samym zwolnił sie etat generała jednogwiazdkowego. Muszę się pospieszyć Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 22 Lip, 2009 23:08

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gratulacje maxi Wink Mam nadzieję, że równie szybko dostaniesz trzecią gwiazdkę Uśmiech

P.S. Przepraszam za tak długą nieobecność, ale czegoś nie mogłem się dostać przez miesiąc do strony i forum IOH.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pią 24 Lip, 2009 22:02

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie spamować mi tutaj Uśmiech Gratulacje jak już musicie to składać w dziale ogólnym albo najlepiej przez priv a nie tech-org Wyluzowany

Pią 31 Lip, 2009 13:04

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawidzie, a co do rang austro-węgierskich, to będą w najbliższych dniach w końcu wstawione? Są już wykonane, tylko je wstawiać.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 11 Sie, 2009 22:12

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No może w końcu - zważywszy na nowych "generałów" warto jednak wprowdzić nowe stopnie - proponuje oprócz generała **** jednak dodać obydwu hetmanów - i polnego i wielkiego lub w ich miejsce Marszałka Forum - mielibyśmy już dwóch a nawet trzech... W końcu nawet w okresie międzywojennym planowano taką restytucję (hetmańską) - problemem był za to główny kandydat - nie do przyjęcia dla niektórych...

Wto 13 Paź, 2009 16:26

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ehh...po co modzić nowe odznaki rang hetmańskich? Chyba nie chcesz, by się tutaj zrobił drugi Historicus (niektórzy zauważyli, że już nasze forum jest do niego podobne). A co do nowych "generałów"- prawdopodobnie już niedługo (moje domysły) wylecą tymi drzwiami, którzy tutaj przyszli. Dlatego "specjalnie dla nich" nie robił bym takich rang jakich Marku zaproponowałeś.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 13 Paź, 2009 16:39

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Racja, lepiej nie przeginać z tymi rangami, bo się robi h.......... z forum Zniesmaczony Mnie osobiście, w kontekście bezczynności administracji w sprawie generalskiej świętej trójcy, kwestia rang już nie interesuje.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 15 Paź, 2009 8:54

Powrót do góry
Łącznik Klossa
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 116
Skąd: Toruń
Archiwum: Tajne!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już nic nie róbcie, wiecie teraz jest dobrze, nie może być wszystko, bo w różnych krajach jest różnie, jak byście dali u każdego kraju wszystkie, to by było nie równo i by się bałagan straszny zrobił, co do dodawania nacji to też nie szalejmy. I tak jest ich dość sporo i myślę, że wystarczy, jeszcze kto powie, że chce, żeby była armia Tadżycka. Administratorzy mają większe zmartwienia na głowie niż dodawanie takich rzeczy. Zresztą to i tak tylko taka zabawa, równie dobrze mogłoby być napisane tylko ile masz postów i tyle. Cieszcie się lepiej, że w ogóle są stopnie, bo to dodaje uroku forum Bardzo szczęśliwy.
_________________
"Kto stracił pieniądze, ten nic nie stracił. Kto przegrał bitwę i stracił wojsko, ten mało stracił. Kto stracił wiarę, ten wszystko stracił." - Napoleon Bonaparte

Sob 13 Mar, 2010 19:58

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gratulacje dla De Villarsa - naszego nowego Generała Brygady począwszy od dnia 16 marca 2010 roku :beer: :beer: :beer: - tak trzymać...
Pozdrawiam

Wto 16 Mar, 2010 22:47

Powrót do góry
crolick
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 201
Pochwał: 2
Skąd: East Staines Massive
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

danziger napisał:
Z zajęczym pagonem? Czy marszałkowskie insygnia na czarnym naramienniku? A może insygnia admiralskie, tylko z jednym paskiem więcej?
Tak na prawdę zawsze to będzie "nowotwór".
Nie będzie. Rokossowski miał mundur marynarski - gdzieś na DWS jest nawet zdjęcie.
_________________
http://www.dws.org.pl/

Sro 17 Mar, 2010 3:28

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie będzie. Rokossowski miał mundur marynarski - gdzieś na DWS jest nawet zdjęcie.

What? A z jakiego tytułu, przecież nie miał stopnia we flocie? Z nietypowych mundurów Rokossowskiego to kojarzę na jakimś zdjęciu mundur biały (letni?)
Chętnie zobaczę to zdjęcie o którym piszesz - możesz je wkleić?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 17 Mar, 2010 18:41

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

crolick napisał:
Nie będzie. Rokossowski miał mundur marynarski - gdzieś na DWS jest nawet zdjęcie.

A nie Żymierski?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 18 Mar, 2010 1:23

Powrót do góry
crolick
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 201
Pochwał: 2
Skąd: East Staines Massive
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uhh oczywiście miałem na myśli Żymierskiego - nie wiem skąd mi do głowy przyszedł Rokossowski Rolling Eyes
Mnóstwo fotek Żymierskiego w mundurze marszałka (marynarskim!) można znaleźć tu:
http://www.fotohistoria.pl/
(w wyszukiwarce należy wpisać Żymierski i zdjęcia w mundurze marynarskim są na 28 i 29 stronie - nie umiem podać linka do tych stron, nawigowanie po tym serwisie IMO mocno kuleje)

_________________
http://www.dws.org.pl/

Czw 18 Mar, 2010 12:07

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Faktycznie. Nie miałem pojęcia, że występował w takim mundurze..
Swoją drogą fajna stronka i fajne fotki, żeby tylko nie ta siermiężna nawigacja.. Na szczęście można kopiować adresy obrazków:
[img]http://www.fotohistoria.pl/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=31326&g2_serialNumber=3[/img]

[img]http://www.fotohistoria.pl/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=31322&g2_serialNumber=3[/img]

[img]http://www.fotohistoria.pl/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=31079&g2_serialNumber=3[/img]

[img]http://www.fotohistoria.pl/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=31075&g2_serialNumber=3[/img]

[img]http://www.fotohistoria.pl/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=30207&g2_serialNumber=3[/img]

EDIT: nie wiem czemu [img] nie działa.. Rolling Eyes

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 18 Mar, 2010 13:10

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja znalazłem takie wyjaśnienie:
Cytat:
Rok 1949

W cytowanym przepisie znajdujemy curiosum: stopień marszałka marynarki. Panowała wówczas zasada, że minister Obrony Narodowej przybywając oficjalnie do lotnictwa lub marynarki wojennej przybywa w mundurze danego rodzaju sił zbrojnych. Stopień ten, podobnie jak i pozostałe admiralskie – co do wykonania – wyglądał następująco. Wężyk admiralski, nad nim oznaka z galonu oficerskiego, w tym przypadku jak współczesnego kapitana marynarki z wyhaftowanymi dwiema skrzyżowanymi buławami marszałkowskimi.

źródło: Symbolika MW: Stopnie wojskowe i barwy korpusów w Marynarce Wojennej 1918-2009.

pzdrwm Wyluzowany

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Czw 08 Kwi, 2010 9:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następny Strona 25 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.