| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy miał chyba na myśli, że marszałkiem byłby generał broni z najwyższą liczbą postów.

Sob 30 Maj, 2009 19:11

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W czym problem? rangi to tylko taki mały dodatek, bo liczy sie poziom merytoryczny, dobra atmosfera i kultura na forum Piwo
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 30 Maj, 2009 19:52

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana :

Cytat:
liczy sie poziom merytoryczny, dobra atmosfera i kultura na



Liczy się . Tyle , że tematem tego postu są rangi , więc nie dziwota że userzy martwią się jaką rangę będzie miał Maxikasek za kilka lat Laughing Proponuję "Słońce IOH " Wink

Sob 30 Maj, 2009 20:29

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proponuję "Słońce IOH "

Laughing Nie wiem czym godzien stawać w gronie innych "słoneczek" i "wielkich konstruktorów" z historii znanych Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 30 Maj, 2009 22:25

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
Proponuję "Słońce IOH "

Laughing Nie wiem czym godzien stawać w gronie innych "słoneczek" i "wielkich konstruktorów" z historii znanych Wink


To może "Supernowa"? Twisted Evil

Odnośnie Marszałka - jeśli w danej armii byłoby co najmniej dwóch generałów broni, to ten z wyższą ilością postów dostawałby Marszałka. Oczywiście mogłoby się to zmieniać z dnia na dzień...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 31 Maj, 2009 13:21

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no jak to, degradować chcesz marszałków? Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 31 Maj, 2009 23:39

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale zdaje się , że jest precedens historyczny - w latach pięćdziesiątych jeden z Marszałków Związku Radzieckiego został zdegradowany do rangi generała pułkownika...

Pozdrawiam

Pon 01 Cze, 2009 9:49

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Faktycznie był taki przypadek - Grigorij Kulik - zdegradowany do szeregowca w 1950 r. No ale Kulik się naraził swojemu adminowi Bardzo szczęśliwy A tu się postuluje degradowanie za nic. A za nic, jak wiadomo, w Związku Radzieckim dostawało się tylko 5 lat Bardzo szczęśliwy
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 01 Cze, 2009 10:47

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety nie pamiętam nazwiska tego marszałka ale przypadek dotyczył bodajże roku 1958 zaś degradacja polegała jedynie na odebraniu tytułu Marszałka i pozostawieniu mu poprzedniej rangi generała pułkownika...
Pozdrawiam

Pon 01 Cze, 2009 11:02

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to może chodzi o Siergieja Warencowa (1901-1971), który miał stopień Głównego Marszałka Artylerii (stopień równoważny Marszałkowi ZSRR), który w 1963 r. został zdegradowany do stopnia generała-majora i wydalony z armii?
Liczne perturbacje ze stopniem wojskowym miał też Siergiej Sztemienko, ale on nigdy nie był marszałkiem, a jedynie generałem armii.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 01 Cze, 2009 14:19

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A tu się postuluje degradowanie za nic. A za nic, jak wiadomo, w Związku Radzieckim dostawało się tylko 5 lat

Wg życzenia - zamiast Marszałka może być 5-letni ban Twisted Evil

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 01 Cze, 2009 16:15

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jeszcze odnośnie marszałków - od kiedy stopień ten nie istnieje w WP i właściwie dlaczego - kwestia kolejnej mody?
Pozdrawiam

Pon 01 Cze, 2009 17:00

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stopień z tego co mi wiadomo to istnieje i ma się dobrze, a nadaje się go chyba w bezpośrednim zagrożeniu wojną lub za szczególne zasługi dla WP.

Pon 01 Cze, 2009 17:14

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O ile sie orientuje istnieje, tylko nie jest nadawany. Za Wiki
Cytat:
W Polsce istnieje stopień Marszałka Polski. Po raz pierwszy stopień został nadany w 1920 Józefowi Piłsudskiemu [1] za zasługi dla odzyskania przez Polskę niepodległości. W obecnym stanie prawnym najwyższy stopień wojskowy może zostać nadany przez Prezydenta RP na wniosek Ministra Obrony Narodowej, generałowi lub admirałowi za szczególne zasługi dla Sił Zbrojnych. Obecnie żaden żołnierz nie nosi stopnia Marszałka. Zwyczajowo powołuje się Marszałków jedynie podczas wojny lub w obliczu zagrożenia wojną.
Ogólnie spotkałem sie z również z tezą że np. stopień marszałka nadawany jest za wygraną kampanie wojenną. Opcji kilka, nie wiadomo do końca która prawdziwa. Chyba kiedyś była już na forum dyskusja o stopniu marszałka w WP.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pon 01 Cze, 2009 17:30

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stopień z pewnością istnieje, tylko nikt go dzisiaj nie nosi. Formalnie kryterium jego nadania jest takie jak pisze Brodeur - wygrana kampania, choć w rzeczywistości różnie to bywało - przepis zawsze można nagiąć, tak jak zrobiono to w przypadku wszystkich właściwie marszałków powojennych.. Zresztą był taki pomysł za Wałęsy, żeby żyjącego wówczas jeszcze gen. Maczka awansować na stopień marszałka Polski.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 02 Cze, 2009 9:00

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O to miła niespodzianka - a, że jak mówił kiedyś Napoleon każdy żołnierz nosi w plecaku buławę marszałka...
Ale jak już jesteśmy przy temacie to w 1936 roku świeżo po awansie genarała Rydza-Śmigłego na Marszałka i słynnej "buławizacji" pojawiły się podobno głosy o przywróceniu stopnia Hetmana - może warto więc i o tym tutaj pomyśleć...

Wto 02 Cze, 2009 14:28

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem stopień hetmana można by wprowadzić tylko wtedy, gdyby udało się stworzyć hierarchę rang Polski przedrozbiorowej. Tylko że to szalenie trudne, a jeśli taka hierarchia miał by być ekwiwalentna (w sensie że każdy stopień ma swój równorzędny odpowiednik w innej "armii") to pozostałych istniejących na forum - to wręcz niewykonalne..
Natomiast co do marszałka - nie widzę przeszkód by ten stopień wprowadzić na forum, gdy już będą kandydaci z odpowiednią liczba postów, nie widzę też by marszałków było więcej niż 1 - w końcu nigdzie nigdy nie było takiego wymogu, by był tylko jeden naraz - wręcz przeciwnie, w armiach które w ogóle miewały marszałków, było ich zazwyczaj wielu na raz (pominąwszy armie małe liczebnie).

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 02 Cze, 2009 14:35

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To myślę, że w okolicy 15000 - 20000 postów by Marszałek był...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 03 Cze, 2009 12:07

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

My tu o marszałkach a tu nasz Maksi raźno zmierza ku awansowi na dwugwiazdkowego generała - może więc wypadałoby zdopingować Naszych Pułkowników do szybszego ubiegania się o awans - bo niedługo zostaniemy bez brygadiera...
Pozdrawiam

Sro 03 Cze, 2009 12:35

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wystarczy poczyścić forum ze zbędnych wątków i będzie degradacja Wink
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Sro 03 Cze, 2009 15:36

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ot spiskowcy Wink Normalnie Klub Mrówczy się zebrał Laughing Wink
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 03 Cze, 2009 16:52

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I znowu wszystkiemu winny Dziadek Wink Bardzo szczęśliwy
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Sro 03 Cze, 2009 17:18

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja się dziwie, po co w ogóle obradować nad wprowadzeniem rangi marszałka? Wg. mnie ta ranga nie jest potrzebna w ogóle na forum, a jak by była wprowadzona dla najlepszego forumowicza (czyli pewnie dla naszego maxikaska) to niektórzy mogliby się obrazić, powyzywać się nawzajem, doprowadzać do kłótni o to, komu jeszcze się taki należy. Ja w moim osobistym przekonaniu chciałbym tego uniknąć.

P.S. Ja już jestem marszałkiem, bo jak Żukow to żukow Laughing

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 03 Cze, 2009 19:54

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O co miałyby być kłótnie? O ilość postów? Posiedzisz tu dłużej to nazbierasz tyle ile trzeba. Z resztą. Maxikasek jest generałem i jakoś chyba nikt się jeszcze na niego z tego powodu obraził i jeszcze chyba nikt go nie wyzywał od tego. Czasem mam wrażenie, że nie zawsze wiesz co piszesz. Wink Wink
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Sro 03 Cze, 2009 20:34

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale nie chodzi mi o ilość postów, tylko o działalność na forum porui. Jeśli o ilość postów, to nawet nic przeciwko nie będę miał, ale jeśli chodzi o to pierwsze, to raczej bym się z marszałkiem wstrzymał.

P.S. Coś mi się krochmali w głowie. Zawsze jak sobie post poukładam, to potem mi się krochmali Wink Nie te lata, nie te lata już...

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 03 Cze, 2009 20:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następny Strona 23 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.