| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rangi

Zauważyłem pewną niekonsekwencję, jeśli chodzi o rangi na forum. Konkretnie chodzi o ilość postów, za jakie przyznaje się poszczególne stopnie. Czy nie dało by się tego ujednolicić, tak aby równorzędne stopnie z poszczególnych armii były przyznawane za taki sam dorobek? Myślę, że było by to logiczne.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 15 Lip, 2006 16:36

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może by tak dołożyć baretki odznaczeń za jakieś wybitne osiągnięcia na forum. Widziałem coś takiego na kilku obcojęzycznych forach. Podnosi "wojskowość" użytkowników, a może i zachęci do pisania bardziej treściwych postów niż: "A mnie się najbardziej podoba..." lub "Czytałem kiedyś w Głosie Ciechanowa..." Mr. Green.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 15 Lip, 2006 16:42

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też na jednym forum to widziałem - tam były ordery, można było dostać min. krzyż zasługi (złoty, srebrny lub brązowy), w zależności od uznania ze strony administracji. Nawet mi się to podobało.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 15 Lip, 2006 16:44

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnie, żeby się dało to ujednolicić, powiem, że nawet trzeba... kiedyś na forum był nawet dosyć duży wątek odnośnie tego tematu, ale pewien użytkownik o nicku "szponiasty" ten temat wykasował z bliżej nieznanej nikomu przyczyn (zapytany też nie wiedział czemu to usunął 8)) Dokładnie to trzeba ujednolicić stopnie amerykańskie i legie, bo o ile dobrze pamiętam to reszta została wyrównana zgodnie z tym co kiedyś sugerował IjonTihy Wink

Tak więc czekam na sugestie Wink

Odnośnie tych dodatkowych odznaczeń to powiem że będą za bardzo niedługi czas Wink

P.S. Przenoszę temat do odpowiedniego działu 8)

Pozdrawiam
Dawid

Sob 15 Lip, 2006 16:46

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do uznania administracji pozostawię za ile konkretnie postów należy się dany stopień Wink , choć osobiście uważam że ilości przyjęte dla armii amerykańskiej są dobre, natomiast dla polskiej - chyba zbyt wyśrubowane. Najważniejsze, żeby nie było takich dysproporcji jak np to, że do polskiego gen.bryg. potrzeba 6000 postów, a do amerykańskiego brig.gen. - zaledwie 1500. (podczas gdy mając 1500 postów w armii polskiej ma się stopień zaledwie majora.)
pozdrawiam
ps. jakby trzeba było opracować tabelę równorzędnych stopni to mogę zaoferować swoją pomoc.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 15 Lip, 2006 17:04

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Początkowo stopnie dla większości armii były bardziej zbliżone do armii amerykańskiej, po iluś tam sugestiach powstał układ dla armii polskiej taki jaki jest po czym marynarka, lotnictwo, stopnie rosyjskie i chyba niemieckie zostały mniej więcej wyrównane do stopni polskich Wink

Jeżeli możesz to napisz jak powinny wyglądać stopnie amerykańskie i legii względem armii polskiej Wink I przy okazji możesz sprawdzić czy wszystkie stopnie wyglądają tak jak powinny Wink

Swoją drogą pisząc ponad 9 postów dziennie i tak szybko uzyskasz miano generała, także nie ma się o co martwić Wink

Sob 15 Lip, 2006 17:12

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Swoją drogą pisząc ponad 9 postów dziennie i tak szybko uzyskasz miano generała, także nie ma się o co martwić Wink

6000 : 9 = 666,(6)

Czyli prawie dwa lata Wink.
Oczywiście przy założeniu, że wydajność nie spadanie, a raczej na początku jest ona nieco wyższa Mr. Green .

PS
Swoją drogą to dobrze, że moderatorzy i redakcja nie podnosi się do rang generalskich "z urzędu" tak jak to ma miejsce na mniej ambitnych forach.
Tak trzymać Bardzo szczęśliwy.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 15 Lip, 2006 17:38

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po prostu to by było bez sensu wywyższać się na dzień dobry Wink Odpowiednie osoby mają odpowiednie kolorki i dodatkowe rangi Wink A reszta to na równi ze wszystkimi i to się w sumie nie nie zmieni Wink

Sob 15 Lip, 2006 17:41

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Z grubsza mam opracowany system Wink Oprócz tych armii, o których pisał Dawid zrobiłem jeszcze Niemcy, z własnej inicjatywy Wink Jeśli chodzi o ilości postów - wyszedłem od tych które były dotychczas przypisane stopniom w US Army. Pododawałem w niektórych armiach maksymalnie jeden lub dwa stopnie (np. w WP - chorąży sztabowy i marszałek), tak aby liczba rang w każdej armii była jednakowa i każda ranga miała swój odpowiednik. Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną do gustu. Czekam na Wasze opinie. Wink
pozdr!

postów Polska (lotnictwo analogicznie)
0 Szeregowiec
20 Starszy szeregowiec
40 Kapral
60 Plutonowy
100 Sierżant
150 Starszy sierżant
200 Chorąży
250 Chorąży sztabowy
300 Podporucznik
400 Porucznik
450 Kapitan
500 Major
800 Podpułkownik
1000 Pułkownik
1500 Generał brygady
4000 Generał dywizji
6000 Generał broni
8000 Generał armii
10000 Marszałek Polski

postów US Army
0 Private 1st Class
20 Corporal
40 Sergeant
60 Sergeant 1st Class
100 Master Sergeant
150 First Sergeant
200 Warrant Officer Junior Grade
250 Chief Warrant Officer
300 Second Lieutenant
400 First Lieutenant
450 Captain
500 Major
800 Lieutenant Colonel
1000 Colonel
1500 Brigadier General
4000 Major General
6000 Lieutenant General
8000 General
10000 General of the Army

postów Legia
0 1'ere classe
20 Caporal
40 Caporal chef
60 Sergent
100 Sergent chef
150 Adjudant
200 Adjudant chef
250 Aspirant
300 Sous-lieutenant
400 Lieutenant
450 Capitaine
500 Commandant
800 Lieutenant colonel
1000 Colonel
1500 General de brigade
4000 General de division
6000 General de corps d'armee
8000 General d'armee
10000 Marechal de France

postów Niemcy
0 Schütze
20 Oberschütze
40 Gefreiter
60 Obergefreiter
100 Unteroffizier
150 Feldwebel
200 Oberfeldwebel
250 Stabsfeldwebel
300 Leutnant
400 Oberleutnant
450 Hauptmann
500 Major
800 Oberstleutnant
1000 Oberst
1500 Generalmajor
4000 Generalleutnant
6000 General der Infanterie
8000 Generaloberst
10000 Generalfeldmarschall

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 15 Lip, 2006 18:18

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym to nieco przesunął i przede wszystkim usunął generała armii (bo dziwnie mi się kojarzy). Przykład tylko dla Polski (reszta analogicznie).
0 Szeregowiec
20 Starszy szeregowiec
40 Kapral
60 Plutonowy
80 Sierżant
100 Starszy sierżant
150 Chorąży
200 Podporucznik
400 Porucznik
600 Kapitan
800 Major
1000 Podpułkownik
2000 Pułkownik
3000 Generał brygady
4000 Generał dywizji
6000 Generał broni
10000 Marszałek Polski

Nawet przy takich proporcjach ciężko będzie się dochrapać lampasów (IT ma raptem nieco ponad 1300), a jednak są bardziej przyziemne.

Choć jak znam życie zaraz pojawi sie tu kilkanaście innych propozycji Laughing. Więc pewnie zostanie po staremu Mr. Green.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 15 Lip, 2006 18:28

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osobiście generała armii bym zostawił, bo jest to stopień który mamy w dzisiejszej armii (4 gwiazdki), i który ma odpowiednik w każdej praktycznie armii świata.

A oto c.d. moich propozycji:
postów Rosja
0 Рядовой
20 Ефрейтор
40 Младший сержант
60 Сержант
100 Старший сержант
150 Старшина
200 Прапорщик
250 Старший прапорщик
300 Младший лейтенант
400 Лейтенант
450 Капитан
500 Маиор
800 Подполковник
1000 Полковник
1500 Генерал-майор
4000 Генерал-лейтенант
6000 Генерал-полковник
8000 Генерал aрмии
10000 Мáршал Росси́йской Федера́ции

postów marynarka
0 Marynarz
20 Starszy marynarz
40 Mat
60 Bosmanmat
100 Bosman
150 Starszy bosman
200 Chorąży marynarki
250 Chorąży sztabowy marynarki
300 Podporucznik marynarki
400 Porucznik marynarki
450 Kapitan marynarki
500 Komandor podporucznik
800 Komandor porucznik
1000 Komandor
1500 Kontradmirał
4000 Wiceadmirał
6000 Admirał
8000 Admirał floty
10000 ?????

Miałem problem z ostatnim stopniem admiralskim który byłby odpowiednikiem stopni marszałkowskich w armiach lądowych. Może by wprowadzić jakąś rangę hipotetyczną, np. Generał-Admirał (wzorem carskiej Rosji), albo Admirał Polski (na wzór Francji, gdzie funkcjonował stopień Amiral de France czyli Admirał Francji)? A może ktoś ma jeszcze inną propozycję?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 15 Lip, 2006 18:42

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Osobiście generała armii bym zostawił, bo jest to stopień który mamy w dzisiejszej armii (4 gwiazdki), i który ma odpowiednik w każdej praktycznie armii świata.

W dzisiejszych SZ RP nie ma generała armii tylko generał.

de Villars napisał:
Miałem problem z ostatnim stopniem admiralskim który byłby odpowiednikiem stopni marszałkowskich w armiach lądowych.


Może faktycznie, aby nie utrudniać lepiej zakończyć na 4-gwiazdkowych generałach (admirałach) z kosmicznym wynikiem 10000 postów Mr. Green. Hipotetyczne stopnie to chyba lekka przesada Wink.

PS
Admirał floty jest stopniem niższym niż admirał Wink.

PSPS
Moja ostateczna propozycja (dla MW)
0 Marynarz
20 Starszy marynarz
40 Mat
60 Bosmanmat
80 Bosman
100 Starszy bosman
150 Chorąży marynarki
200 Podporucznik marynarki
400 Porucznik marynarki
600 Kapitan marynarki
800 Komandor podporucznik
1000 Komandor porucznik
2000 Komandor
3000 Kontradmirał
4000 Wiceadmirał
6000 Admirał floty
10000 Admirał

ewentualnie gdyby pozostać przy 3-gwiazdkowacach:
...
5000 Wiceadmirał
10000 Admirał

Choć sądzę, że zostanie po staremu Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
Za to baretki to niegłupi pomysł na podniesienie poziomu forum. Taka "marchewka" 8).
Zdaje się, ze Napoleon powiedział "Dajcie mi dość medali, a zawojuję cały świat" Bardzo szczęśliwy .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 15 Lip, 2006 18:50

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Admirał floty jest stopniem niższym niż admirał

Formalnie masz racje, ale taki stan jest wynikiem... nieznajomości morskich tradycji przez polskich posłów. Od wieków, w każdej szanującej się flocie, admirał floty był stopniem wyższym od admirała, i nawet gdy w polskiej flocie nie było stopnia "admirał floty", to nazwa czwartego stopnia admiralskiego z innych flot wojennych tak była tłumaczona. Ja wolę oddać hołd tradycji niż inwencji (p)osłów Mr. Green
Cytat:
W dzisiejszych SZ RP nie ma generała armii tylko generał.

To tylko słówka, ale niech będzie, już tłumaczę czemu napisałem tak jak napisałem. Otóż określenie generał używane jest na określenie każdego ze stopni generalskich i kiedy się go używa, to tak naprawdę do końca nie wiadomo, czy mówiący ma na myśli stopień "Generał" (4 gwiazdki na pagonach), czy też oficera noszącego jakikolwiek stopień generalski. Stąd wolałem użyć nazwy "Generał armii", jako czytelniejszej, oraz mającej już w WP swoją tradycję.
ps. nazwa stopnia "Generał" to czysta zżynka z US Army, gdzie nazwa ta brzmi analogicznie, w związku z czym trzeba dodawać "4-gwiazdkowy", co szczerze mówiąc nie brzmi zbyt poważnie, i raczej kojarzy mi się ze świętami niż wojskiem Mr. Green

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 15 Lip, 2006 19:08

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Określenia admirał też używa się dla wszystkich stopni admiralskich, określenia komandor dla wszystkich komandorskich i nie widzę tu nic niepoważnego czy kojarzącego się ze świętami Wink.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 15 Lip, 2006 19:22

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no niestety moja kreatywność nie sięga tak daleko żeby wymyślić jeszcze jeden stopień admiralski Rolling Eyes
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 15 Lip, 2006 19:27

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety administracja forum działa tak jak redakcja gazety: tydzień=miesiąc=rok.
rangi miały być wyrównane wg jednego schematu. Obecne ustawienie wojsk lądowych Polski i MW jest moim dziełem, wg stopni z okresu II RP - tak zażyczyło sobie szefostwo gazety.
wg schematu:

SZEREGOWI
Marynarz 0 szeregowy
Starszy marynarz 20 starszy szeregowy

PODOFICEROWIE MŁODSI (od 40)
Mat 40 kapral
Bosmanmat 60 plutonowy

PODOFICEROWIE STARSI (od 80)
Bosman 80 sierżant
Starszy bosman 100 starszy sierżant

CHOR?ŻOWIE (od 150)
Chorąży marynarki 150 chorąży

OFICEROWIE MŁODSI (od 200)
Podporucznik marynarki 200 podporucznik
Porucznik marynarki 500 porucznik
Kapitan marynarki 800 kapitan

OFICEROWIE STARSI (od 1000)
Komandor podporucznik 1000 major
Komandor porucznik 2500 podpułkownik
Komandor 4000 pułkownik

GENERAŁOWIE (od 6000)
Kontradmirał 6000 gen. brygady
Wiceadmirał 8000 gen. dywizji
Admirał 10000 gen. broni

Marszałka nie ma bo nie może być marszałków w kilku formacjach. Miała być to ranga którą otrzymywałby użytkownik z największą ilością postów, spośród tych którzy przekroczyli 15000 postów. Marszłaek Polski byłby dla Polski i Marynarki i lotnictwa, Marszałek ZSRR dla ZSRR, Marszałek Rzeszy dla Niemiec itd...

wg powyższego schematu są stopnie rosyjskie.

były przygotowane stopnie niemieckie i amerykańskie ale naczalstwo nie wcieliło ich uznając że nie zna naramienników, bo się kilka nowych pojawiło...

legia cudzoziemską sienie zajmowałem bo nie bawi mnie ona i uważam że powinna być jak już armia francuska.

lotnictwo jest kalką wojsk lądowych polskich - osobiście uważam że kawaleria miałaby przynajmniej nowe nazwy stopni, i byłaby lepsza niż lotnictwo...

pomysł odznaczeń był też poruszany. Ostrzeżenia miały być w postaci brzozowych krzyżyków Twisted Evil . Pochwały i aktywność w postaci odznaczeń. Sprawa utknęła ze względów jak w pierwszym zdaniu postu Twisted Evil Evil or Very Mad

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 15 Lip, 2006 20:20

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety administracja forum działa tak jak redakcja gazety: tydzień=miesiąc=rok.

Czyli w najbliższym czasie nie ma co się spodziewać reformy?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 15 Lip, 2006 20:29

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
były przygotowane stopnie niemieckie i amerykańskie ale naczalstwo nie wcieliło ich uznając że nie zna naramienników, bo się kilka nowych pojawiło...

legia cudzoziemską sie nie zajmowałem bo nie bawi mnie ona i uważam że powinna być jak już armia francuska


przygotujcie rangi obcych wojsk wg podanego schematu z kompletem naramienników. Wtedy pozostanie adminowi tylko wklejenie tego.

A Wy zasłużycie na odznaczenie Wink

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 15 Lip, 2006 20:46

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
przygotujcie rangi obcych wojsk wg podanego schematu z kompletem naramienników. Wtedy pozostanie adminowi tylko wklejenie tego.A Wy zasłużycie na odznaczenie Wink


Jakoś inaczej widziałbym koncepcję odznaczeń.
Mianowicie za wartość merytoryczną ocenianą przez kapitułę wyłonioną z moderatorów i redakcji, a nie techniczne wspieranie admina.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 15 Lip, 2006 21:53

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, za jakość merytoryczną. Choć to może być trochę trudne do oceny i subiektywne, ale zawsze jeśli jakieś "jury" wydaje werdykt to jest on w pewnym sensie subiektywny. Na to lekarstwa chyba nie ma. (no chyba że głosować demokratycznie, np. smsami Bardzo szczęśliwy )

PS: Odnośnie admirała floty. Czy ktoś wie jakie są przeciwwskazania, żeby poprawić błąd posłów i postawić admirała floty w Polsce ponad admirałem? Byłoby wtedy tak jakoś "normalniej" .
Piszę trochę nie w temacie (dot. II części postu) więc jeśli ktoś uzna to za stosowne, to można to przenieść do innego tematu Uśmiech

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Sob 15 Lip, 2006 22:30

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przygotujcie rangi obcych wojsk wg podanego schematu z kompletem naramienników

Ja osobiście nie dysponuję odpowiednimi umiejętnościami technicznymi Embarassed A naramienników z jakiejś innej strony nie chciałbym wam podsyłać, bo z tego mogą wyniknąć jakieś kłopoty. Różni są ludzie...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 15 Lip, 2006 22:44

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Z tego co jest napisane pod rangami:
http://obliczahistorii.pl/forum/rangi.php
to nasze forum współpracuje z:
http://www.uniforminsignia.net/
Pogadać z nimi i powinni pomóc.

Pozdrawiam.

Nie 16 Lip, 2006 3:30

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Niestety administracja forum działa tak jak redakcja gazety: tydzień=miesiąc=rok.

Skoro kolega działa szybciej to może się zamienimy Question

IjonTihy napisał:
były przygotowane stopnie niemieckie i amerykańskie ale naczalstwo nie wcieliło ich uznając że nie zna naramienników, bo się kilka nowych pojawiło...

Ja nie znam, nikt mi nie podał wzorów także nie ma... proste 8)

IjonTihy napisał:
pomysł odznaczeń był też poruszany. Ostrzeżenia miały być w postaci brzozowych krzyżyków. Pochwały i aktywność w postaci odznaczeń. Sprawa utknęła ze względów jak w pierwszym zdaniu postu

Po pierwsze sprawa nie utknęła chociaż możesz sobie twierdzić co Ci się podoba Mr. Green Skoro ty działasz na zasadzie tydzień=tydzień, miesiąc=miesiąc a rok=rok i w ogóle wszystko robisz na czas to nic tylko pogratulować. Tak się składa, że mam różne inne ważniejsze rzeczy do zrobienia niż te ostrzeżenia i medale, które już są prawie skończone... ale skoro sprawa utknęła to chyba nie będę jej odtykać, bo i po co Twisted Evil

de Villars napisał:
Czyli w najbliższym czasie nie ma co się spodziewać reformy?

O jakiej reformie mowa Question

IjonTihy napisał:
A Wy zasłużycie na odznaczenie

Ciekawie na jakiej podstawie to odznaczenie miałoby być przyznane Question Bo medale, które zostaną wprowadzone będą przydzielane za spełnienie różnych warunków

Twisted Evil Twisted Evil

Nie 16 Lip, 2006 11:52

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro kolega działa szybciej to może się zamienimy Question

chętnie - tyle że nie znam się na phpie i tych tam rzeczach do robienia forum

Problemem jest to że ogół moderatorów, w tym najważniejszy Szponiasty mało się intersują takimi sprawami. Poprzednim razem dyskusja toczyła sie praktycznie tylko między mną a Dawidem

Cytat:
O jakiej reformie mowa

wyrównanie rang pomiędzy różnymi armiami..

Cytat:
były przygotowane stopnie niemieckie i amerykańskie ale naczalstwo nie wcieliło ich uznając że nie zna naramienników, bo się kilka nowych pojawiło...

Ja nie znam, nikt mi nie podał wzorów także nie ma... proste


Cytat:
przygotujcie rangi obcych wojsk wg podanego schematu z kompletem naramienników

Ja osobiście nie dysponuję odpowiednimi umiejętnościami technicznymi A naramienników z jakiejś innej strony nie chciałbym wam podsyłać, bo z tego mogą wyniknąć jakieś kłopoty.


Pamietam jak to było. Chodzi o to żeby ktoś uporządkował brakujące armie i pokazał jak powinny wyglądać naramienniki. Grafik redakcji już je przerobi na odpowiednie. Sek w tym że nikt nie wie jak to ma wyglądać. Nawet Ci co uznają się za speców od III Rzeszy. Widocznie na SS się znajomość armii kończy Twisted Evil

Cytat:
Ciekawie na jakiej podstawie to odznaczenie miałoby być przyznane ? Bo medale, które zostaną wprowadzone będą przydzielane za spełnienie różnych warunków


Cytat:
Jakoś inaczej widziałbym koncepcję odznaczeń.
Mianowicie za wartość merytoryczną ocenianą przez kapitułę wyłonioną z moderatorów i redakcji, a nie techniczne wspieranie admina.


Fakt.
Ale skoro ma być duża różnorodność odznaczeń to może być i medal "Za zasługi" - dla kogoś kto przysłuży się w rozwoju forum. Ja społeczność forum rozumiem inaczej niż: uzytkownicy - tylko piszą, admin, technicy - tylko naprawiają i organizują, modowie - pilnują i organizują.

A skoro juzzaczynamy te tematy to może by tak pierwsze propozycje odznaczeń?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 16 Lip, 2006 14:50

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
A skoro juzzaczynamy te tematy to może by tak pierwsze propozycje odznaczeń?

Hmm o ile się nie mylę to będzie tylko 12 medali i doskonale już wiadomo za co będą przyznawane, więc w jaki sposób jeszcze jakieś nowe odznaczenia chcesz wsadzić Question

Nie 16 Lip, 2006 15:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny Strona 1 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.