| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spięty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Wejście do szybu zostało zasypane piachem i przykryte gałęziami. Na forum chyba znajduje się dywersant który śledzi co się tutaj pisze, bo ślady zakopywania były dosyć świeże, nie przysypane śniegiem. Zresztą dosyć niedawno przechodziłem tamtędy i wszystko było ok. Komuś strasznie zależy, żeby nikt tam nie wszedł...

Sro 17 Lut, 2010 17:36

Powrót do góry
CGC
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 74
Pochwał: 1
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W latach 70 chodząc do 14 stki obszedłem większość podziemi,nic tam nie ma.Pan Chromicz opisywał na łamach NJ w latach 90 niesamowite opowieści podpierając się na opowieściach autochtonów.Teraz zbieram wszelkie ciekawe foto z jednostek z lat 1900-1945 na stronie http://www.k98bagnety.com/

Sob 20 Lut, 2010 22:43

Powrót do góry
CGC
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 74
Pochwał: 1
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

(Ciekawi mnie jeszcze Góra Szybowcowa, i to, co jest pod byłą szkołą wojskową Pod Jeleniami. Prawdopodobnie bardzo duży podziemny kompleks. Byłem słuchaczem tej szkoły i w ramach sprzątania rejonów zewnętrznych kazano nam zasypywać wejścia, wykopywać i odcinać korzenie drzew przy placu apelowym, bo się tak rozrosły, że zagrażały temu, co jest pod ziemia. Za mojej kadencji wycięto niemalże wszystkie drzewa przy placu apelowym.)
Topole rosnące wokół placu apelowego wycięto ze względu na to że korzenie tych drzew wrastały się w rury wodociągowe które były wkonane z azbestu(sic).Taka technika,rury te położyła francuska firma w 1936 roku.Pod placem apelowym prawdopodobnie znajduje się jeden lub dwa zbiorniki na wodę .Więcej zdjęć z tej jednostki: http://www.k98bagnety.com/12101.html

Pią 26 Lut, 2010 17:59

Powrót do góry
tajemniczy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zajmuje się ktoś tym tematem jeszcze? Czy ktoś już spenetrował wnętrza tych tuneli? I czy możne na mapie Jeleniej Góry pokazać wejścia? Sam próbowałem znaleźć jedno ale było zamurowane
Dołączam film http://www.youtube.com/watch?v=VYcwNolTgY8. Jak Ktoś z was pisał maja one 30 metrów okolo. ten film przedstawia te tunele na na zgorzeleckiej

Sob 29 Maj, 2010 9:37

Powrót do góry
Spięty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodzi ci konkretnie o tunele z filmu czy ogólnie tunele w Jelonce?

Sob 29 Maj, 2010 21:42

Powrót do góry
tajemniczy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ogólnie mi chodzi o te koło Dworca PKP. Bylem tam ostatnio i zrobiłem kilka zdjęć i nie wiem czy to są wejścia do tunelów, ponieważ pod tymi "kominami" nic nie ma , albo sa zasypane. Dołączam link do paczki zdjęć

http://www.sendspace.pl/file/a2beda1f0f9fb7db0103df4

Nie 30 Maj, 2010 14:50

Powrót do góry
Spięty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak na dobrą sprawę to na tych zdjęciach nie ma praktycznie nic wspólnego z wejściami do tuneli przy PKP. Jedynie na pierwszym zdjęciu jest wejście do bocznego tunelu, który jednak kończy się po paru/parunastu metrach. Są też dwa boczne korytarze: pierwszy zawalony a drugi niedokończony. Jeśli już byś chciał dostać się do głównego korytarza to musiałbyś wywalić dziurę bezpośrednio do niego czyli w wejściu naprzeciwko wejścia na dworzec. Powodzenia Laughing

Nie 30 Maj, 2010 15:26

Powrót do góry
tajemniczy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odwiedziłem też dzisiaj te tunele na Wzgórzu Kościuszki. Jednak znalazłem tylko to samo co przedstawił Hirshberg oraz nowy tunel około 15 metrowy, myślę ze to była jakaś imitacja tunelu. Załączam zdjęcia z kilkoma pytaniami w nazwie zdjęć
http://www.sendspace.pl/file/fa20ff61679f172371feca4

Nie 30 Maj, 2010 20:28

Powrót do góry
NONAME
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JG

Panowie spokojnie ! i nie na forum..

Pon 31 Maj, 2010 7:11

Powrót do góry
Spięty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NONAME przecież tutaj wszyscy są spokojni Razz tajemniczy nie mogę otworzyć zdjęć ale podejrzewam o który tunel Ci chodzi. Swoją drogą wstyd mi bo mieszkam niedaleko a już dawno nie byłem na Kościuszki zobaczyć co się zmieniło od mojej ostatniej wycieczki...

Pon 31 Maj, 2010 15:00

Powrót do góry
tajemniczy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: JG

Spoko

Ostatnio zmieniony przez tajemniczy dnia Pon 31 Maj, 2010 15:24, w całości zmieniany 2 razy

Pon 31 Maj, 2010 15:02

Powrót do góry
Spięty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: JG

tajemniczy napisał:
NONAME napisał:
Panowie spokojnie ! i nie na forum..
Nie rozumiem tego postu


Chodzi o to, że jak za dużo zdradzisz o swoich planach i miejscach to może się okazać, że jakiś frajer coś zrobi z tą informacją i zniszczy/zasypie wejście itp...

Zajrzyj na priv!!!

Pon 31 Maj, 2010 15:23

Powrót do góry
NONAME
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tzn . spokojnie

Dokładnie Spięty , służyłem pod Jeleniami kupę lat , wiem kto ma plany niemieckie tych okolic i jak to było ze mną , dlatego też takie sprawy proponuję na privie Uśmiech , o reszcie postaram się jeszcze napisać ale raczej nie dziś..

Wto 01 Cze, 2010 13:50

Powrót do góry
Hirschberg
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Trochę mnie tu nie było, aż wstyd jako autor tego wątku.
Widzę , że zainteresowanie podziemną Jelonką nie maleje.
Nawet gdzieś widziałem link do tego tematu, miało to być dowodem na to, że podziemia istnieją.
Jest nawet kilka osób z którymi służyłem w jednej jednostce - Pozdrowienia Panowie.
Prawdopodobnie będę w Jeleniej w przyszłym tygodniu i nie ukrywam chętnie bym pozwiedzał "od spodu" i przypomniał stare dobre czasy.
Jeżeli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt.
Pozdrawiam

Pon 07 Cze, 2010 14:02

Powrót do góry
wiewior123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam Wink
mam nadzieje ze ktos tu jeszcze zaglada bo ostatnie posty juz jakis czas temu zostaly napisane.
w ten weekend zamierzam wybrac sie z kolegami na wzgorze i chyba w okolice zgorzeleckiej polazikowac troche, ale pytanie mam odnosnie innego tunelu
czy slyszal ktos o wejsciu do podziemi w okolicach ulicy wiejskiej na zabobrzu? w poblizu mostu ?
pozdto

Czw 02 Wrz, 2010 20:31

Powrót do góry
Spięty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak ja zaglądam regularnie ale już chyba wszyscy zapomnieli o tym wątku;p Ja nic nie słyszałem o podziemiach przy Wiejskiej ale w Jelonce mieszkam dopiero 5 lat, więc możliwe, że jeszcze takie informacje do mnie nie dotarły;p Pozdrawiam

Pią 03 Wrz, 2010 9:50

Powrót do góry
wiewior123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szukalem szukalem ale nie znalazlem niestety a ktos mi o tym calkime sensownie opowiadal, widac pijacki belkot Wink
a powiedz mi prosze czy wiesz gdzie znalezc te tunele na kolo ronda na zgorzeleckiej??

Pon 13 Wrz, 2010 14:47

Powrót do góry
Spięty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem gdzie:) Tylko nie tunele a schrony. I nie są wcale jakieś rewelacyjne ani duże. Czas zwiedzenia wszystkich trzech to mniej niż godzina. Ale skoro dalej chcesz wiedzieć gdzie są to ci podam

Wto 14 Wrz, 2010 9:35

Powrót do góry
chinczyk
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: JG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam czy jeszcze ktoś interesuje się tym tematem , z checia bym sie wybral pod Wzgorze, albo poszukać gdzies indziej , mieszkam w JG od roku czasu i sporo juz sie naczytalem o podziemiach. Ostatnio uslyszalem odopowiesc o podziemiach w tak duzych ze miescily sie tam czolgii, czy mozliwe ze chodzi o sklad broni pod dworcem PKP ?

Nie 17 Kwi, 2011 11:55

Powrót do góry
Spięty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ktoś ci głupot naopowiadał. Jedynie co to pod wzgórzem są 3 komnaty na tyle duże aby zmieścić taki sprzęt, jednak po adaptacji ich na inne cele nie ma tam wstępu od strony tuneli, tylko bezpośrednio od strony ulicy.
Pozdrawiam.

Nie 17 Kwi, 2011 15:25

Powrót do góry
chinczyk
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: JG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ktoś wybiera się może pod Wzgórze Kościuszki, dziś byłem tam na spacerze, zrobilem zdjecia i zastanawiam sie ktoredy wejsc aby jak najwiecej zobaczyc

Nie 17 Kwi, 2011 16:33

Powrót do góry
Spięty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bez różnicy którędy, tyle samo zobaczysz. Jednak dostać się tam w obecnych czasach nie jest już tak łatwo. Mimo wszystko życzę powodzenia.

Nie 17 Kwi, 2011 21:09

Powrót do góry
Melanocetus
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bylem tam w zeszlym roku ale legalnie. Widzialem przeswit wewnatrz wiec prawdopodbnie gdzies jest dziura umozliwiajaca wejscie. Od gory jest wykute wejscie do wnetrza szybu ale szyb ma podloge zasypana smieciami. Podejrzewam ze pod sterta smieci moze byc jakas klapa lub cos co umozliwia wejscie do bunkra. Domniemanego polaczenia bunkra z korytarzami obok PKP nie ma. Wnetrze podziemi wyglada jak siec korytarzy sztolni. Bunkier wydrazony jest w piaskowcu.


Opis załącznika:

Czw 21 Kwi, 2011 12:34

Powrót do góry
Melanocetus
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy słyszał ktoś o podziemiach do których wejscie jest gdzies w okolicy dawnego Zrembu? Nie chodzi mi o schrony na wylocie do Zgorzelca ale o jakis duży obiekt. Bo tak gdzies mi sie o uszy obiło. Na Dębowej Górze jest chyba zasypany szyb wentylacyjny. Może właśnie do tego podziemia.
A drugie pytanie dotyczy wojskowego obiektu w Popielówku. Może ktoś coś wie w temacie?

Pon 25 Kwi, 2011 16:51

Powrót do góry
scout1942
Sierżant

Sierżant




Posty: 95
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Siema.

Jak ktoś coś i ten teges to na [email protected]
Często latam po terenie, niekoniecznie z piszczałką.
Pozdrawiam

Czw 18 Sie, 2011 10:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.