| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

" MAŁY MODELIK "

Rozumiem, że Japończycy do wielkich wzrostem się nie zaliczają, ale żeby aż taki " modelik " zbudować???? Co o tym sądzicie???


Opis załącznika:

_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Sro 05 Lip, 2006 14:53

Powrót do góry
Hadess
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 63
Skąd: Opoczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ten statek wygląda jakby był zbudowany z plastiku(nie zdziwiłbym sie gdyby tak było hyhy)
_________________
Oooo , ale fajnie,znalazłem bombę z II wojny!!!!


buuuum


Ostatnio zmieniony przez Hadess dnia Sro 05 Lip, 2006 22:09, w całości zmieniany 1 raz

Sro 05 Lip, 2006 16:03

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O żesz w mordę Zszokowany Zszokowany Zszokowany.
Cudo! A ja myślałem, że mój "Yamato" jest duży Evil or Very Mad.

Hadess napisał:
Ten statek wygląda jakby był zbudowany z plastiku(nie zdziwiłbym sie gdyby tak było hyhy)?

A ja nie zdziwiłbym się, gdyby nie był z plastiku i gdyby nie był statkiem Wink.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 05 Lip, 2006 16:29

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajny ten Yamato, na pewno nie jest z plastiku, widać, że pokład to drewno, pewnie tek Uśmiech

Sro 05 Lip, 2006 16:44

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wstawiłbym sobie taki za dom, do ogródka Bardzo szczęśliwy Super jest Bardzo szczęśliwy
_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Sro 05 Lip, 2006 16:51

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Tiaaa...powiadacie, że ten "Yamato" w 1:10 jest duży...
A co powiecie na skalę 1:1? Bardzo szczęśliwy
http://www.oshipee.com/omami/e-photo-yamatomovie-set.htm

Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez Krzychu74 dnia Sro 05 Lip, 2006 23:50, w całości zmieniany 1 raz

Sro 05 Lip, 2006 20:28

Powrót do góry
Hadess
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 63
Skąd: Opoczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za mój spam,pousuwałem treści nie związane z tematem,wybaczcie.Wracając do tego modelu to wygląda on paskudnie.Spójrzmy na szarą farbę, nie ma w niej ni krztyny metalowego połysku, model może być z plastiku ale powinien sprawiać chociaż wrażenie metalowego.Lina którą widać na dziobie statku jest takiego samego koloru jak kadłub.Nawet jeżeli lina jest metalowa to nie może być w 100% taka sama jak kadłub.Parkiet jest w skali 1:1 a statek 1:10, więc wygląda to bynajmniej dziwnie.Wracając do kolorów to widac tu tylko...6 odmian dziwne.
Pomysł świetny wykonanie do du**.W pierwszym planie widzimy działa tej krypy, niestety nie wyglądają one zbyt dobrze.Wydaje się że lufy z wieżyczką są połączone jakimś słabym tworzywem, metalu wogóle to nie przypomina.Chyba już więcej nie mam sie do czego przyczepic więc reszta jest oki

pozdrawiam

_________________
Oooo , ale fajnie,znalazłem bombę z II wojny!!!!


buuuum


Ostatnio zmieniony przez Hadess dnia Sro 05 Lip, 2006 22:22, w całości zmieniany 1 raz

Sro 05 Lip, 2006 21:09

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzychu74 - świetna robota Bardzo szczęśliwy. Dawno nie widziałem tak posprzątanego wątku Exclamation (i nie zakończyło się blokadą)

Hadess napisał:
Przepraszam za mój spam,pousuwałem treści nie związane z tematem,wybaczcie.

Bardzo szczęśliwy Piwo

Hadess napisał:
Spójrzmy na szarą farbę, nie ma w niej ni krztyny metalowego połysku, model może być z plastiku ale powinien sprawiać chociaż wrażenie metalowego.

A spójrzmy na podwodną część kadłuba. Wyraźnie widać "prześwitujące wręgi" czyli model jest ze stali lub laminatów.


Resztę poniżej napisał Human Piwo.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.


Ostatnio zmieniony przez Marmik dnia Czw 06 Lip, 2006 1:11, w całości zmieniany 1 raz

Sro 05 Lip, 2006 21:42

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przychodzę od przyjaciół, po ciężkim meczu, pełen złych myśli, a tu taaaakie kwiatki Uśmiech

Cytat:
Spójrzmy na szarą farbę, nie ma w niej ni krztyny metalowego połysku


To się za moich czasów właśnie kamuflażem nazywało, ale może ja się nie znam, przecież dopiero 15 lat się tym zajmuje.

Cytat:
Lina którą widać na dziobie statku jest takiego samego koloru jak kadłub


Koniecznie, ale to koniecznie, potrzebujesz nowego monitora, albo chociaż porządnego dostrojenia kolorów, ta lina, to łańcuch kotwiczny i jest jak najbardziej innego koloru.

Cytat:
Parkiet jest w skali 1:1 a statek 1:10, więc wygląda to bynajmniej dziwnie


Pokład jest jak najbardziej 1:10, drewno to takie zwierzę, że jego fakturę da się skalować, chyba nie uważasz że modelarze klasy Naviga. budują swoje żaglowce z drewnem 1:1 ??

Cytat:
Wydaje się że lufy z wieżyczką są połączone jakimś słabym tworzywem, metalu wogóle to nie przypomina.

Szczerze zdziwiłbym się, jakby brezentowe osłony mechanizmów podniesienia luf, przypominały metal, przypominają to co trzeba- brezentowe osłony.

Faktycznie, nie ma się do czego przyczepić, chociaż z bliska, z planami, kto wie.

Czw 06 Lip, 2006 0:53

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A mnie się ten model podoba, nawet jeśli kolor farby nie jest do końca prawidłowy Wink Chętnie bym zobaczył analogiczne modele innych okrętów, bo niestety mało co się zachowało w oryginale...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 06 Lip, 2006 8:32

Powrót do góry
Hadess
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 63
Skąd: Opoczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To się za moich czasów właśnie kamuflażem nazywało, ale może ja się nie znam, przecież dopiero 15 lat się tym zajmuje.


szary kamuflaż???Przecież to bez sensu, i tak jak sie patrzy z samolotu na morze to wyraźnie widać by było "szarą plamę" na niebieskim tle.Statki z lotu ptaka chyba nie widzą, więc przeciw komu miałby byc wymierzony ten kamuflaż?
pozdrawiam

PS:co do monitora, to rzeczywiście jest słaby. Czołg2

_________________
Oooo , ale fajnie,znalazłem bombę z II wojny!!!!


buuuum

Czw 06 Lip, 2006 10:53

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
szary kamuflaż???Przecież to bez sensu, i tak jak sie patrzy z samolotu na morze to wyraźnie widać by było "szarą plamę" na niebieskim tle.Statki z lotu ptaka chyba nie widzą, więc przeciw komu miałby byc wymierzony ten kamuflaż?


Leciałeś kiedyś nad morzem, na wysokości kilku tysięcy metrów ??, bo ja tak i zapewniam Cię że morze wcale nie jest niebieskie.

Szary kamuflaż wymyślili ludzie daleko od Ciebie mądrzejsi i bardziej doświadczeni w maskowaniu obiektów na morzu, więc nie jest chyba tak, że nie wiedzieli co robili, co więcej okręty wojenne dalej maluje się na szaro, a Rosjanie malują nawet pokłady swoich okrętów na ceglany czerwony.

Czw 06 Lip, 2006 11:05

Powrót do góry
Hadess
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 63
Skąd: Opoczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leciałeś kiedyś nad morzem, na wysokości kilku tysięcy metrów ??, bo ja tak i zapewniam Cię że morze wcale nie jest niebieskie.

Szary kamuflaż wymyślili ludzie daleko od Ciebie mądrzejsi i bardziej doświadczeni w maskowaniu obiektów na morzu, więc nie jest chyba tak, że nie wiedzieli co robili, co więcej okręty wojenne dalej maluje się na szaro, a Rosjanie malują nawet pokłady swoich okrętów na ceglany czerwony.



fajnie dzięki za wyjaśnienia, ale czemu kamuflaż nie moze byc niebieski?I czemu Rosjanie maluja okręty na czerwono?Czyzby morza były aż tak zanieczyszczone?
Question

_________________
Oooo , ale fajnie,znalazłem bombę z II wojny!!!!


buuuum

Czw 06 Lip, 2006 11:25

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I czemu Rosjanie maluja okręty na czerwono

Pewnie z powodów ideologicznych Laughing

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 06 Lip, 2006 11:31

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę, że chcąc wrzucić model mojego ulubionego pancernika w skali 1:10 jako ciekawostkę niechcący rozpętałem dyskusję na temat kamuflażu i nie tylko Laughing Laughing Laughing
_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Czw 06 Lip, 2006 12:10

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
fajnie dzięki za wyjaśnienia, ale czemu kamuflaż nie moze byc niebieski?I czemu Rosjanie maluja okręty na czerwono?Czyzby morza były aż tak zanieczyszczone?


A kto powiedział, że nie może, może i nawet w czasie drugiej wojny światowej był taki kamuflaż, konkretnie używali go Amerykanie, jednak od niego odeszli, to chyba o czymś świadczy. A Rosjanie nie malują okrętów na czerwono- malują je na szaro z ceglastymi pokładami, dlaczego ?- pewnie Zabłocki lub Kostriczenko znają odpowiedź, ja nie.

Czw 06 Lip, 2006 12:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.