| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

! Maja a komunizm w III RP

Witam PT.Forumowiczów,
Dziś,jak w każdy 1 Maja chciałem przypomnieć dzieciom i wnukom, jak to kiedyś świętowano to robotnicze święto,jakie to kiedyś śpiewano piosenki.Wszedłem więc na You Tube i wpisałem hasło"piosenki 1-Majowe". Ku memu zaskoczeniiu otworzyła się strona nazywająca się..."Piosenki komunistyczne", wśród nich min."Umiłowany kraj",Na lewo most,na prawo most" i podobne.
Widocznie jest to zgodne z ostatnimi decyzjami IPN-u o zwalczaniu reliktów komunizmu w naszym kraju. Biorąc pod uwagę,że osób w moim i podobnym wieku w Polsce żyje jeszcze spora gromadka,przeszkadzająca rządzącym i będąca "drugim sortem" lub "reliktem przeszłości, mam propozycję: dopóki żyjemy to echa "komunizmu" będą się odzywały i przeszkadzały obecnej ekipie w jej szczytnym celu zmiany historii. Może by więc minister ochrony środowiska z pomocą IPN-u sporządził listę proskrypcyjną takich jednostek i wywiózł ich do Puszczy Bialowieskiej w celu zbierania szkodników zjadających ten drzewostan. Skutkiem takiego kroku byłoby wymarcie w puszczy jednostek niegodnych miana Polaka i równocześnie uratowanie drzew przed wycinką.
A przy okazji-dlaczego na liście piosenek "komunistycznych" nie ma repertuaru np.piosenek Santor,Przybylskiej i innych,którzy wtedy śpiewali?
Podsumowując-chyba za długo żyję i zamiast walczyć z PRL-em próbowałem wychować dzieci na normalnych Polaków. I po co mi to było???

Nie 01 Maj, 2016 18:49

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego (po fachu Wink )

Pozdrowienia z matecznika sowieckiego militaryzmu (Borne Sulinowo) przesyła sowiecki pachołek w sowieckim mundurze (czyli sort najgorszy z najgorszych), aktualnie pijący sowiecką wódkę "s prazdnikom pierwogo maja" (którego tradycje wywodzą się, jak wiadomo, ze Związku Sowieckiego) Na na na

P.S. Uwaga na klocki! One również (podobnie jak piosenki) należą do arsenału sowieckich jaczejek walczących z Dobrą Zmianą W szoku

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ipn-interweniuje-w-sprawie-klockow-z-figurka-oficera-nkwd/5621v5

Nie 01 Maj, 2016 20:00

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sam na akademiach śpiewałem te piosenki, wtedy mi się podobały i teraz chętnie ich słucham Mr. Green Mr. Green Mr. Green
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Pon 02 Maj, 2016 10:30

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miło je było usłyszeć jeszcze raz. A tak BTW, to z satysfakcją oglądam pochody 1-Majowe w Moskwie. Najciekawsze są defilady... Bardzo szczęśliwy Przynajmniej mają co pokazać!

Pon 02 Maj, 2016 17:51

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wszedłem więc na You Tube i wpisałem hasło"piosenki 1-Majowe". Ku memu zaskoczeniiu otworzyła się strona nazywająca się..."Piosenki komunistyczne", wśród nich min."Umiłowany kraj",Na lewo most,na prawo most" i podobne.


Po prostu tak sobie to nazwał "jutuber" który założył kanał z takimi piosenkami (choć ja zrobiłem to samo co ty i nic takiego mi nie wyszkoczyło Wink ).

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 08 Maj, 2016 19:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.