| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrk1 napisał:
Może w TV Polonia warto byłoby wyemitować program zarzucający Grassowi kłamstwo.


Jak Ty Piotrusiu chcesz zwalczac tp parszystwo nie znajac nawet ich imion? No chyba, ze teraz to Ty po Guenterze Grassie jedziesz. Moze faktycznie ten caly "Blaszany bebenek" to podle klamstwo.
Natomiast jesli masz na mysli GROSSA to juz inna sprawa.... Swoja droga to ja sie dziwie, ze wsrod tylu glosow jakie tu padly, wsrod tego potepienia grassowej teorii nikt nie zadal sobie trudu na powazna polemike. Bo przeciez czy to trudno i jednoczesnie uczciwie jest stwierdzic - Tak, my Polacy takze w tamtym okresie zachowalismy sie zle. Ale nie bylo to stanowisko narodu. To czynili jacys konkretni ludzie. To nie byl wynik realizacji panstwowej ideologii. To byla glupota. Ochydna, ale glupota.
Ale nie... Przeciez trzeba zaraz podnosic sprawe UB, administracji, wymiaru sprawiedliwosci. To znaczy nawet nie sprawe, a jakze trafiajaca w proste umysly kwestie "zazydzenia". A co to ma za znaczenie? Czy po sprawnej akcji przywracajacej "porzadek" po 68' cos sie zmienilo? Przybylo madrosci, uczciwosci, panstwo sie zrobilo sprawniejsze? Nikomu z tu piszacych napastliwe slowa o zydach do glowy nie przyjdzie, ze wlasnie - byc moze - dostarczaja kolejnego dowodu na istnienie w Polsce antysemityzmu. A moze po prostu lepiej jest zwyczajnie pogadac... Tak po prostu - Panie Gross, ja sie z Panem nie zgadzam bo Pan dokonuje uogolnienia. To jest nieuczciwe.
No, ale ja wiem, ze lepszy jest Madagaskar.....

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 10 Lip, 2006 18:14

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Trochę kultury nikomu nigdy nie zaszkodziło. Ale to już Twój problem Krecio.
Do antysemity mi jeszcze daleko. Czy wypowiedzenie krytycznych uwag wobec izraelskiego narodu jest już antysemityzmem? Czy nie za często bezpodstawnie to określenie jest używane?

Cytat:
Media w USA są w rękach żydwskich, którym na rękę jest kreowanie stereotypu Polaka-antysemity.

Dodał bym, że w rękach żydowskich jest kapitał - i to jest właśnie władza.
Podają tu zarzuty, że Polacy przejmowali majątki Żydów i na tym sie dorabiali. Temu nie można zaprzeczyć, ale nie można tego uogólniać.
Co stało sie z majątkami Żydów np. w Niemczech czy na Węgrzech. Kto przejął mienie Żydów zesłanych do obozów zagłady. Dlaczego im nie zarzuca się antysemityzmu?

Pon 10 Lip, 2006 18:17

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bo nikt w taki sposob jak my nie dostarcza pozywki dla kazdego kto chce nam zrobic "kuku".
Kultury nie mam bo niby skad?
Natomiast jesli uwazasz, ze mowienie w ten sposob o Zydach jest OK - to wlasnie musze Cie wyprowadzic z bledu. Jestes antysemita.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 10 Lip, 2006 18:24

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bo przeciez czy to trudno i jednoczesnie uczciwie jest stwierdzic - Tak, my Polacy takze w tamtym okresie zachowalismy sie zle. Ale nie bylo to stanowisko narodu. To czynili jacys konkretni ludzie. To nie byl wynik realizacji panstwowej ideologii. To byla glupota. Ochydna, ale glupota. Ale nie... Przeciez trzeba zaraz podnosic sprawe UB, administracji, wymiaru sprawiedliwosci.

Przecież w tym kontekście toczy sie ta dyskusja. Nikt nie twierdzi, że Polacy sa święci. Zdarzały sie karygodne przypadki traktowania Żydów, ale były one sporadyczne i nie można ich przenieść na cały naród.
Co do wydarzeń kieleckich, to przynajmniej na podstawie znanych faktów należy stwierdzić, że ówczesna władza "maczała w tym palce", a przynajmniej nie zachowała się tak jak powinna. Do 1956 r. działania władzy nie tylko wobec Żydów były delikatnie mówiąc niewłaściwe.

Pon 10 Lip, 2006 18:27

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrk1 napisał:

Co do wydarzeń kieleckich, to przynajmniej na podstawie znanych faktów należy stwierdzić, że ówczesna władza "maczała w tym palce", a przynajmniej nie zachowała się tak jak powinna. Do 1956 r. działania władzy nie tylko wobec Żydów były delikatnie mówiąc niewłaściwe.


Poprosze o sygnature dokumentu, wskazanie archiwum itp. Chetnie bym to na wlasne oczy zobaczyl. A tak to znowu powtarzane sa plotki.
Jesli wladza do 1956 byla wobec Zydow "niewlasciwa" to co to znaczy? Zwlaszcza wobec przytaczanego przez m.in. Ciebie tak ogromnego "zazydzenia" aparatu panstwowego.
I prosba - nie nazywaj "wypadkami" zwyklego pogromu. Wypadek to jest jak Trabant wjedzie do rowu. To byl pogrom okreslonej grupy ludnosci przez inna a motywem byly kwestie narodowosciowe a nie sprawa ustalenia wyniku meczu.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 10 Lip, 2006 18:33

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jestes antysemita.


Dziękuję za uświadomienie mnie w tej kwestii. Dotąd uważałem, że Żydzi mi są w zasadzie obojętni. Potępiam ich za działania wojskowe skierowane przeciwko Palestyńczykom ( czy to jest dowód za uznanie mnie za antysemity?), a Palestyńczków za akty terroryzmu.
Czy używanie dużej litery przy pisaniu "Żyd" też jest wyrazem antysemityzmu?
Wskaż mi gdzie określiłem sie jako antysemita. Wydaje mi się, że krytyczne uwagi na temat Izraela są dopuszczalne.

Pon 10 Lip, 2006 18:35

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bo przeciez czy to trudno i jednoczesnie uczciwie jest stwierdzic - Tak, my Polacy takze w tamtym okresie zachowalismy sie zle. Ale nie bylo to stanowisko narodu. To czynili jacys konkretni ludzie. To nie byl wynik realizacji panstwowej ideologii. To byla glupota. Ochydna, ale glupota.


Albo nie czytałeś całego wątku albo nie zrozumiałeś. Przecież praktycznie każdy z nas napisał, że takie przypadki sie zdarzały. Że robili to pojedynczy, konkretni ludzie, a nie Naród jako całość. Ze to była głupota. Te słowa padły wielokrotnie w różnych postach.
Cytat:
Podają tu zarzuty, że Polacy przejmowali majątki Żydów i na tym sie dorabiali.

Trzeba spojrzeć na sytuację po wojnie. Mieszkan brakowało bo miasta legły w gruzach. Do Polski napływali ludzie z Kresów, Anglii, obozów i Niemiec itp. Rodziły się dzieci, demobilizowano żołnierzy. Ci wszyscy ludzie musieli gdzieś mieszkać. Prawda jest, że przed wojna spora liczba mieszkań należała do Żydów. Praktycznie cała społeczność ?ydowska zostałą wymordowana przez Niemców. część mieszkań, która nie uległa zniszczeniu została zasiedlona przez Polaków. Czy te mieszkania miały stać puste a rodziny gnieździć się na ulicy albo w kanałach? Zresztą taksa sama sytuacja była z mieszkaniami Polaków. Ile było takich osób, które wracały do swojej kamienicy, a tam mieszkał już ktos inny?
To co napisał Gross to wielkie uproszczenie i krętactwo. Pominął zupełnie kontekst historyczny i społeczny. Ale chyba wszystko zostało tu już napisane na ten temat. Szkoda, że i tak sie nic nie zmieni. W USA rozgłos będą miały bzdury Grossa, gdyz jako żydowski historyk zawsze będzie bardziej wiarygodny dla tamtejszej opinii publicznej niż historyk polski. Wszak wszyscy Polacy to antysemici, mordercy i pomocnicy Hitlera Evil or Very Mad
Swoją droga ciekawe czemu Gross nie napisze książki o Łotyszach, Litwinach czy Ukraińcach? Dopiero byłoby o czym pisać.
Żydzi to jednak niewdzięczny naród, sami dają argumenty, aby ich nie lubić.
Pozdrawiam!

Pon 10 Lip, 2006 18:39

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie nazywaj "wypadkami" zwyklego pogromu.


Nazwałem to wydarzenia kieleckie, a nie wypadki. "Zwykły pogrom", co mam przez to rozumieć, że normalnością było zabicie Żyda, a "niezwykły pogrom" to wybicie narodu żydowskiego?

Pon 10 Lip, 2006 18:39

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrk1 napisał:

Czy używanie dużej litery przy pisaniu "Żyd" też jest wyrazem antysemityzmu?


Nie. Jest wyrazem znajomosci zasad ortografii. Zeby zostac precyzyjnym - nie jest to przejaw antysemityzmu. Natomiast pisanie tego slowa z malej litery - podobnie jak w odniesieniu do innych nacji - jest dowodem na :
1. lekcewazacy lub nawet pogardliwy stosunek do jakiegos narodu

lub

2. analfabetyzm

Sam sobie wybierz.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 10 Lip, 2006 18:40

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrk1 napisał:

Nazwałem to wydarzenia kieleckie, a nie wypadki. "Zwykły pogrom", co mam przez to rozumieć, że normalnością było zabicie Żyda, a "niezwykły pogrom" to wybicie narodu żydowskiego?


Chyba - paradoksalnie - daleki od prawdy nie jestes. Tak czy owak nie nazywaj "wydarzeniami" czegos co nosi miano pogromu. W czasie tego pogromu mialo miejsce wiele wydarzen...

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 10 Lip, 2006 18:45

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Swoją droga ciekawe czemu Gross nie napisze książki o Łotyszach, Litwinach czy Ukraińcach? Dopiero byłoby o czym pisać.
Żydzi to jednak niewdzięczny naród, sami dają argumenty, aby ich nie lubić.

W innym temacie
Cytat:
krecio napisał:
Przekonywanie przekonanego to bezsensowne zajecie.

Z obiema wypowiedziami się zgadzam.

Pon 10 Lip, 2006 18:48

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Poprosze o sygnature dokumentu, wskazanie archiwum itp. Chetnie bym to na wlasne oczy zobaczyl. A tak to znowu powtarzane sa plotki.


To Ty wskaż sygnatury i materiały świadczace, że było inaczej.
A tu kilka materiałów do poczytania:
Krzysztof Kąkolewski, Umarły cmentarz, Von Borowiecky, Warszawa 2004
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_kielecki
http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_1030.html
http://www.platformakociewie.pl/show.php?p=teksty/rewolucja
http://www.polskiejutro.com/art/a.php?m=w&p=207-208zakul&id=9524
„Wokół pogromu kieleckiego"-publikacja IPN

Pon 10 Lip, 2006 18:52

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie. Jest wyrazem znajomosci zasad ortografii. Zeby zostac precyzyjnym - nie jest to przejaw antysemityzmu. Natomiast pisanie tego slowa z malej litery - podobnie jak w odniesieniu do innych nacji - jest dowodem na :
1. lekcewazacy lub nawet pogardliwy stosunek do jakiegos narodu

lub

2. analfabetyzm


Krecio Ty chyba też mistrzem ortografii nie jesteś Wink Żyd piszemy wielką literą, jezeli mamy na myśli przedstawiciela narodu, a małą, jezeli wyznawcę religii judaistycznej (tak samo jak małą literą piszemy katolik etc.).

Pon 10 Lip, 2006 18:55

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przy takich tematach emocje rosną, ale proszę bez personalnych utarczek...
Piotrek, a kto zabrania Polakom, żeby trzymali w garści światowe media? Jak ktoś uciuła parę milionów to może sobie kupić każdą stację tv lub gazetę. Z tego co piszesz można na siłę wyczytać, że swój majątek Żydzi zdobyli nieuczciwie...

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 10 Lip, 2006 18:58

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Piotrek, a kto zabrania Polakom, żeby trzymali w garści światowe media?


Zabraniać nikt nie zabrania, jest wolny rynek. Ale fakty są inne Wink
Cytat:
Z tego co piszesz można na siłę wyczytać, że swój majątek Żydzi zdobyli nieuczciwie.

Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Gdzieś Ty to wyczytał?? Normalnie szok, Kudi skąd Ty to wziąłeś?

Pon 10 Lip, 2006 19:01

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No przecież napisałeś:
"A ksiażka Grossa uzyskała szeroki rozgłos w USA, gdzie wszystkie duże gazety, będą ce notabene własnością Żydów... Media w USA są w rękach żydwskich".
Jakiś nieletni zacznie czytać to forum HISTORYCZNE uzupełniając swoją wiedzę i pomyśli, że Żydzi stworzyli jakiś "układ" w USA. Jeszcze nasi Bliźniacy wyjadą do Stanów, żeby te układy rozbijać i kto będzie rządził Polską?

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 10 Lip, 2006 19:08

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tego co piszesz można na siłę wyczytać, że swój majątek Żydzi zdobyli nieuczciwie...

Powszechnie wiadomo, że Żydzi parali się handlem i na tym robili majątki. Karczmy, to też ich domena. Pracowitość i "głowa" do interesu - to początki zbijania fortuny. Za to Żydów cenię tak jak Niemców za dyscyplinę i porządek.

Pon 10 Lip, 2006 19:13

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nieeee... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Teraz to mnie Kudi zmartwiles. Nie czytales "Miedzynarodowego Zyda" Forda? Nie wiesz co to jest z tym kapitalem? Adolfa tez nie miales w rekach?
A wogole to nawet po co to czytac skoro TO JEST WIADOME. Zyd ma w swoich lapach media, kapital itd. wiec jest zly i nalezy go nielubic, a jak bedzie okazja to sie cos wymysli.
Taki jest tu schemat myslenia. Bardzo prosty. Wlasnie mnie olsnilo!!!!

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 10 Lip, 2006 19:18

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:

Krecio Ty chyba też mistrzem ortografii nie jesteś Wink


eeeee... radze sobie. Nie uzywam polskich znakow z przyczyn technicznych Rolling Eyes Rolling Eyes

Poza tym - drogowskaz wskazuje, a nie chodzi Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 10 Lip, 2006 19:21

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrk1 napisał:

Powszechnie wiadomo, że Żydzi parali się handlem i na tym robili majątki.


A skad ta "powszechnosc". Ja np. wiem, ze ich domena bylo rzemioslo, sztuka, literatura, bankowosc, prawo itd. To znaczy, ze inni w tych zawodach nie pracowali? Wyswechtane komunaly Kolega prawi. O zabarwieniu antysemickim oczywiscie Neutral Neutral Neutral
A kogo najbardziej zlupil krol Francji Filip Piekny? Kto wtedy mial kase? Zydzi?

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 10 Lip, 2006 19:27

Powrót do góry
Sylwestrus Flavius
Leutnant

Leutnant





Posty: 367
Skąd: Puławy - Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panowie ostrzegam!!! Proszę bez awantur bo będę zmuszony zamknąć ten temat! Wiem że trudno pohamować emocje, jeśli ktoś popełnia "błędy" ale nie wolno osądzać kogoś
Pozdrawiam Piwo

_________________

Zachęcam do Rejestracji

Pon 10 Lip, 2006 19:28

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No przecież napisałeś:
" A ksiażka Grossa uzyskała szeroki rozgłos w USA, gdzie wszystkie duże gazety, będą ce notabene własnością Żydów... Media w USA są w rękach żydwskich ".


Bo tak jest. Ale nigdzie nie napisalem, że dorobili się tego w sposób nieuczciwy.

Pon 10 Lip, 2006 19:34

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Krecio!
przytoczony cytat nie odzwierciedla mojej opinii. Pisałem też o ich pracowitości i "głowie do interesu". Trudno wymieniać wszystkie zawody, które uprawiali. Do tych przez Ciebie wymienionych dorzuciłbym jeszcze np. muzykę. O handlu napisałem, gdyż o tym można przeczytać w różnych książkach opisujących wcześniejsze wieki. Choćby w "Panu Tadeuszu".
Coś mi sie wydaje, że Ty we wszystkich chcesz widzieć antysemitów.

Pon 10 Lip, 2006 19:37

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A skad ta "powszechnosc"


Z podręczników historii Krecio. Tych do podstawówki także. Praktycznie wszystkie karczmy w Królestwie należały do Żydów. Zarządcami większości folwarków takze byli Żydzi. Po prostu byli fachowcami w tej dziedzinie i znali się na robocie. Powstania kozackie były baardzo antysemickie własnie dlatego, że zarzadcy folwarków, Żydzi, dawali chłopom-Ukraińcom ostro w kość.
Cytat:
Ja np. wiem, ze ich domena bylo rzemioslo, sztuka, literatura, bankowosc, prawo

Z tą sztuką i literaturą bym nie przesadzał. Było wielu wybitnych twórców żydowskich, jak Rubinstein czy Tuwim, ale jednak stanowili mały procent w porónaniu do reszty. Co do pozostałych zawodów to zgoda. Po wojnie bardzo brakowało adwokatów i lekarzy własnie dlatego, że przed wojną większość z nich była Żydami.
Cytat:
O zabarwieniu antysemickim oczywiscie

Masz jakąś obsesję albo nie rozumiesz słowa "antysemityzm" Exclamation
Cytat:
A kogo najbardziej zlupil krol Francji Filip Piekny? Kto wtedy mial kase? Zydzi?

Templariuszy. Co nie zmienia faktu, że wiekszość monarchów, w tym polscy, zaciągało długi u Żydów, którzy byli znakomitymi bankierami.
Pozdrawiam!

Pon 10 Lip, 2006 19:40

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie mówię, że napisałeś. Ale puszczanie takich "pawi" w stylu obecnie oświeconej władzy może skutkować, że będziesz powołany na świadka komisji ds. układów trzymających władzę. Skoro piszesz, że Żydzi mają w ręku GW i Wprost, kto wie co jeszcze. A może jeszcze mają w ręku polskie banki? No i już jest odpowiedź, dlaczego kredyty takie drogie. Pewnie i w PZPN mają swoich ludzi i dlatego tak nam się źle wiedzie Uśmiech

Piotr1
no skoro swoją wiedzę o tym narodzie, jego kulturze i przedstawicielach czerpiesz z "Pana Tadeusza"...

Całe szczęście, że Żydzi zdobyli najwięcej Nagród Nobla. A to nie oznacza, że byli w układzie, ale to, że mamy lepsze leki, fizykę kwantową, kuchenki mikrofalowe, latamy w kosmos... i możemy pisać swoje posty Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 10 Lip, 2006 19:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.