| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No ok, ale oni uzywają go nagminnie. Od razu mam przed oczyma obraz nawiedzonego kaznodzieji Mr. Green

Sro 12 Lip, 2006 22:59

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

najgorsze z jehowymi to są ich poglądy na temat transfuzji krwi. Przykładają do tego jakąś absurdalną wagę, twierdząc że w krwi jest dusza (!), wobec czego przetaczanie krwi pozbawia jej człowieka. Przez to są poważnym zagrożeniem.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 12 Lip, 2006 23:04

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zastanawiające są tylko powody, dla których Żydzi byli tak prześladowani. Przecież z niczego to się nie wzięło, coś musiało być przyczyną.

Prawdą jest, że niewielki procent Żydów był bogaty. Lichwa - to chyba jeden z powodów ich późniejszej eksterminacji. Możnowładcom życzali pieniądze na wysoki procent przez co ci pierwsi zadłużali coraz bardziej swe majątki. Sposobem ich oddłużania nie było zwracanie pożyczonych pieniędzy, lecz okresowe prowokowanie do wystapień przeciwko Żydom. Długi możnowładców były wysokie ale i biedota często u Żydów była zadłużona. Bogaty zyskał dużo, biedny mało, ale też wychodził na swoje.
Znam przypadek jednego hrabiego posiadającego majątek w pow. włoszczowskim. U okolicznych Żydów zastawił do wojny połowę swego majątku. Za okupacji przez hitlerowców w żaden sposób nie był prześladowany, okoliczni chłopi musieli za nędzną opłatą u niego pracować. Gdy jeden z nich, z powodu choroby nie mógł iść do żniw, został osadzony na kilka dni w areszcie włośzczowskim, a po zwolnieniu odrobić musiał wszystko z nawiązką. Za komuny hrabiemu majątek odebrano. W III RP łaskawie zrujnowany pałacyk przekazał gminie ale domaga sie zwrotu lasów. O niespłaconych żydom długach nie wspominano.
Ciekawostką jest w jaki sposób można było stać się towarzyszem tego hrabiego "należało w trzy godziny przejechać na koniu 3 mile, wypić 3 butelki wina i "zaliczyć" 3 kobiety.

Czw 13 Lip, 2006 9:38

Powrót do góry
Bruno
Leutnant

Leutnant





Posty: 237
Skąd: Pless
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To że tamta strona jest stroną świadków Jehowy dla mnie niema znaczenia. Ważna dla mnie jest treść i suche fakty. To że oni starają się przejaskrawiać co niektóre fakty to owszem można się z tym zgodzić. Ale większość opisanych tam faktów miała miejsce. Dlatego uważam ją za wiarygodną.

Nie zgadzam się natomiast tak jak i wy z ich interpretacją Pisma Świętego. Niezrozumiałym jest dla mnie fakt, że ci ludzie nie pozwalają na transfuzję krwi. To jest obłęd wynikający z złej interpretacji. Ich próby przepowiedzenia końca świata RÓWNIEŻ BYŁY TOTALN? KLAP?.
Ale suche fakty są faktami.

Czw 13 Lip, 2006 16:32

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja jako honorowy dawca krwi ( blisko 18 litrów ) nie rozumiem Świadków Jehowy jak mogą nie zgadzać się na transfuzję krwi?? Dla mnie jest to chore, jestem ciekaw jak by zareagowali rodzice - Świadkowie Jehowy gdyby ich dziecko umierało i tylko transfuzja mogłaby je uratować, pozwolili by umrzeć dziecku, czy złamaliby te swoje chore prawa???
_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Czw 13 Lip, 2006 22:10

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że raczej dali by mu umrzeć Evil or Very Mad Znam taką sytuację, gdy lekarz wbrew rodzicom jehowym zdecydował się na transfuzję krwi dziecku, bo inaczej by umarło. Gdy się potem o tym dowiedzieli, nie chcieli mieć z nim wspólnego, twierdząc że to już nie jest ich dziecko, bo wraz z transfuzją zmieniła się w nim dusza. I to dziecko wylądowało w domu dziecka. No comments...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 13 Lip, 2006 22:46

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To że tamta strona jest stroną świadków Jehowy dla mnie niema znaczenia.


Ma i to ogromne. To tak, jakby o Kościele pisali sataniści. ten sam poziom nienawiści do innej wiary.
Cytat:
Ważna dla mnie jest treść i suche fakty

Ważna jest ich interpretacja. Dla mnie artykuły kolesia, który oskarża Maryję o ludobójstwa i broni ZSRR nadają się tylko do śmieci.
Cytat:
Ale większość opisanych tam faktów miała miejsce.

A sprawdziłeś wszystko? Fakty może i się zgadzają, ale interpretacja już nie. Obwinianie Koscioła za całe zło na świecie to jakaś bzdura. Oczywiście na końcu zawsze jest napisane, że wszyscy są źli, ale Jechowi nie. Żenada.
Pozdrawiam!

Pią 14 Lip, 2006 0:39

Powrót do góry
Bruno
Leutnant

Leutnant





Posty: 237
Skąd: Pless
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrek czytam suche fakty, daty. Nie interesuje minie ich nadinterpretacja.
W książce "Gorliwi Kaci Hitlera" też znajduje się potwierdzenie niektórych faktów opisanych na stronach Rumburaka.

Pią 14 Lip, 2006 8:57

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fakty może i się zgadzają, ale interpretacja już nie.

No i bardzo dobrze. Najważniejsze są fakty. Interpretację każdy inteligentny człowiek sam sobie dośpiewa, bowiem właśnie jest inteligentny. Interpretacje są potrzebne dla tych, którzy sami nie potrafią wyciągnąć wniosków z faktów. Dlatego nie można dyskwalifikować żadnego źródła tylko z powodu interpretacji. Co innego, gdy przekłamuje fakty...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 14 Lip, 2006 11:59

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie macie racji. Podam prosty przykład z tej strony: w jednym z artykułów opisywana jest masakra w Rwandzie (fakt się zgadza, miało to miejsce). O spowodowanie masakry oskarża się Kościóły chrześcijańskie (bo mordów dokonywano w kościołach. Autor nie chce zauważyć, ze po prostu tam chronili się ludzie, dlatego najwięcej ciał było w świątyniach). Każda osoba choć trochę orientująca się w tym temacie wie, że Kościół nie miał zadnego związku z tą masakrą. A dla Jechwoych koronnym dowodem jest to, że 70% tamtejszej ludności to katolicy, i że Papież potępił (sic!) tą zbrodnię. To jest właśnie przykad na przekręcanie i manipulację. Fakt wjny się zgadza, ale interpretacja i opis przyczyn już nie.
Pozdrawiam!

Pią 14 Lip, 2006 12:25

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panowie wątek już prawie porusza kwetie życia na Marsie. Może czas go zamknąć? Nie wnosi nic do dyskusji o książce Grossa.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 14 Lip, 2006 13:10

Powrót do góry
Sylwestrus Flavius
Leutnant

Leutnant





Posty: 367
Skąd: Puławy - Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Kudi!!! Zamykam ten wątek gdyż dyskusja odbiegła od pierwotnego toru!!
Pozdrawiam

_________________

Zachęcam do Rejestracji

Pią 14 Lip, 2006 16:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.