| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
staregraty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I wojna Światowa - Bieszczady

Szukam map sztabowych z zaznaczonymi okopami z terenów Górnego Sanu.

Pon 26 Cze, 2006 20:14

Powrót do góry
granda
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Leslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I pewnie nie znajdziesz. Jedyne co mogę ci zaproponować, to zdac sie na szczęście. W najbiższe lato udaję się do kumpla (mieszka w biesach), będziemy kombinowac z wykrywaczami, tam można cuda znaleźć, z bunkrami jest ciężka sprawa- dużo zaminowanych, często nie znajdziesz choćbyś przechodził koło, dopóki nogi nie złamiesz na włazie.Uśmiech) Pewien starszy pan mówi że ponoc zna miejsce gdzie leży samolot z kościotrupami w mundurach Luftwaffe, ale nie chce powiedzieć gdzie:((
Jesli wybierasz się w biesy, mozemy się wspólnie zorganizować Bardzo szczęśliwy

_________________
...Byle nie dzisiaj

Wto 31 Paź, 2006 10:29

Powrót do góry
Kikapu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Skąd: Podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zaminowane (I-wojenne) bunkry w Bieszczadach? Hm.......na takie cudo jeszcze tam nie trafiłem.

Wto 31 Paź, 2006 20:26

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I pewnie nie znajdziesz.


Błąd Mr. Green
Cytat:
Jedyne co mogę ci zaproponować, to zdac sie na szczęście.

Kolejny błąd. Pare lat temu to wystarczyło, teraz bez dobrych namiarów można nakopać co najwyzej łuski Mr. Green
Cytat:
z bunkrami jest ciężka sprawa- dużo zaminowanych, często nie znajdziesz choćbyś przechodził koło, dopóki nogi nie złamiesz na włazie

Kolega chyba nie był w Bieszczadach Bardzo szczęśliwy jakie włazy? Bunkry UPA były drewniano-ziemne a nie betonowe, żadnych włazów tam nie ma Laughing I z tym zaminowaniem nie przesadzajmy-traf najpierw taki bunkier, a miny to żaden problem akurat.
Cytat:
Pewien starszy pan mówi że ponoc zna miejsce gdzie leży samolot z kościotrupami w mundurach Luftwaffe,

Haha starszy pan chyba dużo pije Twisted Evil O tym samolocie wiedza chyba wszyscy, info o nim jest przy cerkwii w Komańczy Mr. Green A tych trupów nie skomentuje haha co za bzdura Mr. Green

Cytat:
Zaminowane (I-wojenne) bunkry w Bieszczadach? Hm.......na takie cudo jeszcze tam nie trafiłem.

Trudno trafić na cos, czego nie było Twisted Evil

Wto 31 Paź, 2006 20:47

Powrót do góry
granda
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Leslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kolejny błąd. Pare lat temu to wystarczyło, teraz bez dobrych namiarów można nakopać co najwyzej łuski


Widocznie Twoje namiary polegały na chodzeniu utartymi szlakami.

_________________
...Byle nie dzisiaj

Sro 01 Lis, 2006 12:40

Powrót do góry
granda
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Leslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zaminowane (I-wojenne) bunkry w Bieszczadach? Hm.......na takie cudo jeszcze tam nie trafiłem.

Dlatego żyjesz dalej hehe

_________________
...Byle nie dzisiaj

Sro 01 Lis, 2006 12:43

Powrót do góry
miro5671
Kapitan

Kapitan





Posty: 1077
Skąd: ,,Brzegers,,
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

granda napisał:
Cytat:
Zaminowane (I-wojenne) bunkry w Bieszczadach? Hm.......na takie cudo jeszcze tam nie trafiłem.

Dlatego żyjesz dalej hehe


Uuuu...
To te bunkry są pewnie zaminowane wiszącymi szrapnelami Mr. Green

_________________
Strona z info.O Zlotach Poszukiwaczy Skarbów : https://www.facebook.com/ZlotyPoszukiwaczy

"...Poszukiwanie skarbów jest nie tyle zawodem, co stylem życia.
- Howard Jennings

Sro 01 Lis, 2006 13:57

Powrót do góry
granda
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Leslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co to są szrapnele
hehe
róbmy sobie jaja dalej

_________________
...Byle nie dzisiaj

Sro 01 Lis, 2006 16:35

Powrót do góry
miro5671
Kapitan

Kapitan





Posty: 1077
Skąd: ,,Brzegers,,
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Granda,
czy mógłbym ci zadać pytanie ???
Mianowicie - czy ty może jesteś kobietą ?Jeśli tak to sugeruje,żeby się nie złościć - złość wiadomo czemu nie służy ..... Wink
pozdrawiam
Miro.

_________________
Strona z info.O Zlotach Poszukiwaczy Skarbów : https://www.facebook.com/ZlotyPoszukiwaczy

"...Poszukiwanie skarbów jest nie tyle zawodem, co stylem życia.
- Howard Jennings

Sro 01 Lis, 2006 17:34

Powrót do góry
staregraty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W jakie okolice jeżdzisz z wykrywaczem, bo ja katuje Sianki i mam dobre efekty. Aczkolwiek na wakacjach trafiłem miejsce koło Baligrodu gdzie ktoś wcześniej wykopał kilkadziesiąt trupów i po raz pierwszy chyle pokłony przed nim bo zostawil po sobie porządek. Przy kazdym wykopanym trupie zostawił krzyż i świeczkę.

Sro 01 Lis, 2006 18:18

Powrót do góry
Kikapu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Skąd: Podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Staregraty widzę, że masz spore znajomości w BPN i SG, skoro zapuszczasz sie do Sianek, albo dużo szczęścia. Jednak lepiej nie polecaj kolegom tej miejscowości, bo już z Ukraińskimi pogranicznikami naprawde nie ma żartów (mam w Siankach znajomego straznika, który zna pare ciekawych historii "bratniej miłości polsko-ukrainskiej").

P.S. Staregraty jestem z rejonu Krosna, i kilka razy w sezonie robie wypad w Bieszczady na wykopki, więc jak jestes zainteresowany wspólną kiedyś eksploracją odezwij sie na priwa.

pozdr.

Sro 01 Lis, 2006 18:48

Powrót do góry
Kikapu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Skąd: Podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

granda napisał:
Dlatego żyjesz dalej hehe


Bez przesady z tą bieszczadzką wunderwaffe. Chodę po nich od 15 lat i mam nadzieje, że jeszcze długo pochodzę Wink

Sro 01 Lis, 2006 18:57

Powrót do góry
staregraty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mam znajomości i to duże bo kilkalat tam robiłem w lesie, mam baze noclegową i wszystko co tam potrzeba. z ciekawych gratów co tam wyszły to dam ci nr. Odkrywcy w którym się opublikowałem. Teraz katuje rejon Lubaczowa i trafiłem na miejsce po ekshumacji, na 20 mk około 100 guzików z koroną, 2o haków 2 zapalniczki, 4 pikle, 2 orły i wieleinnych drobiazgów.

Sro 01 Lis, 2006 19:49

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dajcie se luzu...koles zle sie wyslowil-albo tylko nieprecyzyjnie o bunkrach a wy podkrecacie...
Znam, bunkry nie tylko drewnianoziemne-sa i kute w skale-lupek ladnie sie rozbiera po kawaleczku.
Lubie Bieszcze...

staregraty-nasz tego samego nicka na Allegro?
Co do Odkrywcy-wstaw tu skan twego artykulu-w celach niekomercyjnych nasz prawo.Albo podaj ogolnie nr.wydania.

Sro 01 Lis, 2006 23:02

Powrót do góry
staregraty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomineliście jeszcze bunkry w starych studniach, nieraz już całkowicie zarośniętych i trudnych do znalezienia.

Czw 02 Lis, 2006 11:35

Powrót do góry
parthagas
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Mława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem po raz pierwszy na tym forum, witam wszystkich serdecznie. Chętnie latem bym z kimś połaził, dopiero od roku mam wykrywkę, a moje okolice trochę przeeksplorowane. Narobiliście mi apetytu na te Biesy. Byłem 2 razy na Roztoczu, na Mołotku, trochę fajnych fantów znalazłem, ale niestety czas nie pozwolił na dalsze działania.

Czw 30 Lis, 2006 23:39

Powrót do góry
kubekg
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Jastrzębie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem nowy na tym forum ale juz na kilku forach jestem stałym użytkownikiem musiałem sie zalogowac poniewaz ta sprawa z bunkrami mnie tez dotyczy. Otóz bunkrów zaminowanych to raczej nie ma a tak serio to bunkry sa betonowe ale one pochodza z II wojny swiatowej a dokładnie z "Lini Mołotowa" sam chodze po tych bunkrach sa one zdewastowane i zarośniete. Nie daleko Soliny a dokładnie w m.Bóbrka jst taki jeden schron dla armaty i ckm-u dokłądnie jego przeznaczenia nie znam ale wiem na 100% miał chronic drogi z soliny do Uherc Mineralych Laughing http://www.fortress.hg.pl/mapa/data/wsch/184_bobrka.htm ale to wszytsko tak jak pisałem sa obiekty z II wojny swiatowej a obiekty z I wojny swiatowej sa głównie na wzgórzach gdzie stał front ale to sa obiekty drewniano-ziemne. Jak znajde cos to napisze gdzie stał front to w tych miejscach można szukać czegos choc po tylu latach wszytsko jest zardzewiałe i spróchniałe. Pozdr Piwo :czolg:

Pon 30 Lip, 2007 12:36

Powrót do góry
Michaś
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazłem I wojenną mogiłe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam jestem nowy na tym forum i mieszkam w okolicach Górnego Sanu znam też parę miejsc gdzie jeszcze nikt nie kopał! Podczas mojego ostatniego wypadu natknąłem się na doś sporą mogiłę w okolicach Rozsypańca , myśle że na oko leży tam z 200 może więcej wojaków CK i Carskich w prawie kompletnym umundurowaniu i wyposazeniu ! Myśle że zostali oni pochowani przez miejcową ludność zamieszkójącą okoliczne wioski . Może ktoś mi poradzi co mam robić , ewentualnie gdzie mam to zgłosic ? Question Question Question Question

Pon 19 Lis, 2007 16:12

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Znalazłem I wojenną mogiłe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Michaś napisał:
myśle że na oko leży tam z 200 może więcej wojaków CK i Carskich w prawie kompletnym umundurowaniu i wyposazeniu!


Dobrze, że myślisz! Ale skąd wiesz iż oni, śp. żołnierze austryjaccy i carscy, leżą w prawie kompletnym umundurowaniu. I jak się natknąłeś na tą mogiłę?

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pon 19 Lis, 2007 18:47

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Znalazłem I wojenną mogiłe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Michaś napisał:
Może ktoś mi poradzi co mam robić , ewentualnie gdzie mam to zgłosic ? Question Question Question Question


Austriacki Czarny Krzyż. Szczegóły przez PW.

Wto 20 Lis, 2007 8:43

Powrót do góry
Michaś
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I wojenna mogiła

Ponieważ po odkopaniu 50-cio centymetrowej warstwy ziemi i kamieni znalazlem 4 szkielety jeden na drugim w resztkach umundurowania i z częściowym wyposażeniu(min.2 bagnety z pochwą w dobrym stanie i takie tam różne ... (3 CK i 1 Carak ) . A biorąc pod uwagę długość tych dwóch nasypów które się tam znajdują to myśle że spoczywa tam ok 200 wojaków ! A znalazłem to miejsce całkiem przypadkiem podczas wypadu z wykrywaczem ! Wyluzowany

Pią 23 Lis, 2007 16:39

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Michaś;

Cytat:
! A znalazłem to miejsce całkiem przypadkiem podczas wypadu z wykrywaczem !


....bo jak wszyscy wiemy grobów nie należy rozkopywać . Nawet tych znalezionych przypadkowo .

Pią 23 Lis, 2007 22:25

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja dalej czekam na Prywatną Wiadomość od kol. Michasia, żeby mu wyjaśnić co należy zrobić, aby ta mogiła została należycie upamiętniona. Czyżby jego pytanie "Może ktoś mi poradzi co mam robić , ewentualnie gdzie mam to zgłosic ?" było tylko pustą retoryką? Rolling Eyes

Sob 24 Lis, 2007 9:58

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bo jak wszyscy wiemy grobów nie należy rozkopywać . Nawet tych znalezionych przypadkowo

Oczywiście, ale czasami właśnie natykasz się na nie przypadkowo (są nieoznaczne). Akurat z cmentarzami jest inna sprawa, bo w terenie najczęściej widac, że leży tu opuszczony cmentarz, ale z pojedynczymi mogiłami lub szczątkami jest już zupełnie inna sprawa.

Nie 25 Lis, 2007 19:03

Powrót do góry
sanoczanin
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 154
Skąd: SANOK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie najlepiej powiadomic najbiszy posterunek policji,na ostatnich wakacjach bylismy z zona w bieszczadach i chodzac z po lesie z odkrywkami znalezlismy dwie mogily rozkopane a szczatki rozrzucone wokolo.Oczywiscie zebralismy je i na nowo pochowalismy stawiajac prowizoryczne krzyze.Niestety takie nagane zachowanie rzutuje na wszystkich poszukiwaczy i jak jeden narozrabia opinie maja wszyscy taka sama.pozdrawiam

Sob 01 Gru, 2007 12:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.