| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

RATUJMY PUSZCZĘ BIAŁOWIESKĄ!!!

Puszcza Białowieska jest zagrożona. Minister środowiska może wkrótce podjąć decyzję o wielokrotnym zwiększeniu wycinki drzew z tego wyjątkowego lasu. Oznacza to, że Puszcza zamieni się w zwykłą plantację drzew i straci swój niepowtarzalny, naturalny charakter. Podpisz petycję do premier Beaty Szydło i pomóż ocalić Puszczę. Im więcej nas będzie, tym większa szansa, że uda się ją uratować!

Tutaj możesz podpisać petycję: http://www.kochampuszcze.pl

Dziękuję!

* * *

pozdrawiam,
Robert Cyglicki
Greenpeace Polska

JEŻELI MOŻECIE - PODPISZCIE !! !! !!

Czw 21 Sty, 2016 8:52

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I tak ją zjedzą robale.
A Greenpeace to taka współczesna rodzina Corleone.

Czw 21 Sty, 2016 22:44

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No własnie, Greenpeace strasznie źle mi się kojarzy.
Chociaż czasem chłopaki potrafią rozbawić. Parę lat temu kolega, trzeci mechanik pokazywał nam ofertę pracy jaka dostał od Greenpeace (zachodził w głowę skąd mieli na niego namiary). Oferowali posadę zbawiania Świata w charakterze mechanika na jednym z ich statków. Płacili ... 700$ miesięcznie. Obśmialiśmy się z tej oferty jak norki!
A raz statek na którym pracowałem próbowali zablokować pływając na jakichś pontonikach. Ja sugerowałem by zatrąbić i płynąć dalej ale stary z pilotem mieli inne zdanie. Zawiadomili kogo trzeba i mundurowi zajęli się tym problemem.

Pią 22 Sty, 2016 7:33

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie też się nieciekawie kojarzy, ale z drugiej strony nie pozwólmy wyciachać naszych puszcz. A w tej chwili chcą zlikwidować TPN, BPN i przymierzają się do GPN...

Pią 22 Sty, 2016 12:11

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kto chce zlikwidować TPN?

Pią 22 Sty, 2016 16:49

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, słyszałem o takich co by chcieli zlikwidować TVN albo TVP ale TPN?

Pią 22 Sty, 2016 20:46

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Otóż istnieje w Zakopanem stowarzyszenie górali wywłaszczonych - ma cholernie skomplikowana nazwę, już nie pomnę jaką - ale szefuje mu Zośka Stachoń-Bigos.
A co do wycinki w Puszczy białowieskiej, to pod topór ma pójść 400.000 drzew. Dzisiaj powiedział to z Bożej łaski minister od środowiska - chyba od niszczenia środowiska...

Sob 23 Sty, 2016 9:29

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O!
To drewno kominkowe potanieje!

Sob 23 Sty, 2016 9:32

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to ten "minister" siedzi pod biurkiem rydzyka. Chciał lekką rączką podczas ostatnich rządów pisiaków wydać 20 mln zł na geotermię.
Po drugie, to, że drewno potanieje to żadna dla mnie pociecha, bo idioci ekolodzy przeforsować zakaz palenia paliwami stałymi w Krakowie, nawet nie wolno będzie palić w kominkach od 2019 roku. Gupi

Sob 23 Sty, 2016 10:59

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Otóż istnieje w Zakopanem stowarzyszenie górali wywłaszczonych - ma cholernie skomplikowana nazwę, już nie pomnę jaką - ale szefuje mu Zośka Stachoń-Bigos.
A co do wycinki w Puszczy białowieskiej, to pod topór ma pójść 400.000 drzew. Dzisiaj powiedział to z Bożej łaski minister od środowiska - chyba od niszczenia środowiska...

Wiesz co? Miłośnicy wycieczek górskich bujcie się, chcą nam zamknąć szlaki tatrzańskie W szoku
I nie powiedział tego szef stowarzyszenia teorii spiskowych, tylko dyrektor TPN. I co ty na to?
A żeby było jeszcze weslej, istnieje od przeszło 20 lat coś takiego jak Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie, zarządzająca sobie ziemiami TPN w chochołowskiej i lejowej. Jakoś lasów nie po wycinali, pustynie z parku nie uczynili.
Nie rzebym popierał politykę prywatyzacji parków narodowych, ale jak widzę takie "sperexpresowo-faktowe" pokrzykiwanie "zabiorą nam, chamy, oszusty"... Eh... Rolling Eyes
A Białowieską i tak zjadają robale, jak już wspomniałem, zresztą nie tylko ją. Od trzech, czterech lat świerki w Tatrach też coś zjada na skalę jakiej nie widziałem przez 20 lat mojego bywania tam.

Sob 23 Sty, 2016 12:41

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez reaktywacja napisał:
erkael56 napisał:
Otóż istnieje w Zakopanem stowarzyszenie górali wywłaszczonych - ma cholernie skomplikowana nazwę, już nie pomnę jaką - ale szefuje mu Zośka Stachoń-Bigos.
A co do wycinki w Puszczy białowieskiej, to pod topór ma pójść 400.000 drzew. Dzisiaj powiedział to z Bożej łaski minister od środowiska - chyba od niszczenia środowiska...

Wiesz co? Miłośnicy wycieczek górskich bujcie się, chcą nam zamknąć szlaki tatrzańskie W szoku
I nie powiedział tego szef stowarzyszenia teorii spiskowych, tylko dyrektor TPN. I co ty na to?
A żeby było jeszcze weslej, istnieje od przeszło 20 lat coś takiego jak Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie, zarządzająca sobie ziemiami TPN w chochołowskiej i lejowej. Jakoś lasów nie po wycinali, pustynie z parku nie uczynili.
Nie rzebym popierał politykę prywatyzacji parków narodowych, ale jak widzę takie "sperexpresowo-faktowe" pokrzykiwanie "zabiorą nam, chamy, oszusty"... Eh... Rolling Eyes
A Białowieską i tak zjadają robale, jak już wspomniałem, zresztą nie tylko ją. Od trzech, czterech lat świerki w Tatrach też coś zjada na skalę jakiej nie widziałem przez 20 lat mojego bywania tam.


Reniferze drogi - wspólnota o której piszesz to coś innego, a to całe towarzystwo Bigosowej to coś innego.

Co do szlaków, to zamknąłbym je tak, jak na Słowacji - od listopada do kwietnia. Mam dość idiotów pchających się w góry, których potem trzeba znosić w worku i pakować do trumny.

Sprywatyzuj Parki Narodowe - po roku ich już nie będzie. Zobacz, co się dzieje w Beskidach - lasy są wycinane bez litości i pardonu.

A co do kornika, to i tak i owak będzie zżerał drzewa bo tego nie wytępisz, ale - wbrew temu, bo głosi minister niszczenia środowiska - las sam się obroni, bo na tym polega jego homeostaza. Każda gradacja patogenów musi się załamać i skończyć. I się skończy bez interwencji p. ministra za dychę.

Sob 23 Sty, 2016 14:51

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Puszcza dała sobie radę bez człowieka przez tysiąclecia to i dalej da radę, tylko nie można pozwolić przy niej gmerać.

Sob 23 Sty, 2016 15:16

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może ustalmy pewne fakty. Nikt nie zamierza ani nie ma pozwolenia w ingerowanie w obszarach rezerwatu i obszarów ściśle chronionych. W pozostałych prowadzi się normalną gospodarkę leśną i nie widzę powodu dla którego nie mianoby tego robić, poza tym że ekomafia ma tu jakieś swoje interesy.

Sob 23 Sty, 2016 15:43

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Reniferze drogi - wspólnota o której piszesz to coś innego, a to całe towarzystwo Bigosowej to coś innego.

Zgadza się. Towarzystwo bigosowej jest jak jak stowarzyszenie badaczy UFO. Nikt o zdrowych zmysłach nie podchodzi do niego poważnie.
Cytat:
Sprywatyzuj Parki Narodowe - po roku ich już nie będzie. Zobacz, co się dzieje w Beskidach - lasy są wycinane bez litości i pardonu.

Jak już mówiłem ie jestem zwolennikiem ich prywatyzacji, ale jak widać nawet górale uchodzący za opartych, tępych chamów wiedzą że na turystyce można zarobić o wiele więcej niż na drewnie.
A tak w ogóle, to który rezerwat/park narodowy w Beskidach jest tak bezpardonowo wycinany?

A jeśli chodzi o "idiotów w workach", ja tu dostrzegamy wyłącznie korzyści. Każdy idiota wyeliminowany ze społeczeństwa korzystnie wpływa na intelektualną ewolucję społeczeństwa. A ty znowu ulegasz prasowym sloganom. W górach, są, były i zawsze będą wypadki bo takie są góry, a biorąc pod uwagę ilości turystów ilość wypadków i tak jest bardzo mała. Wprowadzanie ograniczeń niczego tu nie zmieni, podobnie jak sugerowane się słowakami. Ich szlaki są zupełnie inne od naszych które są przystosowane do intensywnego amatorskiego ruchu. Są przede wszystkim bardzo długie w porównaniu z naszymi, w większości przypadków wykluczające jednodniową wycieczkę z dziećmi. Niewielki ruch i duże przestrzenie, dzikie szlaki, to przedewszystkim to co odróżnia ich od naszych. Inne realia, inne przepisy.
A poza tym, nie bądź świętrzy od papieża, co ci przeszkadza że ktoś sobie poszedł i nawet zginął? Jego sprawa.

Sob 23 Sty, 2016 16:24

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wycinane są całe połacie lasów na stokach gór Pasma Babiogórskiego - jak będziesz jechał do Zakopanego, to popatrz sobie na nie od strony Makowa Podhalańskiego i Jordanowa. Najlepiej teraz - w latach 80. były one całkowicie zalesione - dzisiaj świecą tam białe połacie śniegu leżącego na porębach. Jak tak dalej pójdzie, to lasy całkowicie znikną.
Co do wypadków - niedawno zginął mój kolega z TOPR. Pod lawiną. Dla Ciebie to "prasowy slogan", a dla mnie tragedia.

Nie 24 Sty, 2016 10:58

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie są góry, mówiłem. Kolega jak rozumiem kogoś szukał?

Cytat:
Wycinane są całe połacie lasów na stokach gór Pasma Babiogórskiego

Czy ty aby nie przypisujesz działalności ludzkiej tego co jakieś 3-4 lata temu położył halny?
Cytat:
Jak tak dalej pójdzie, to lasy całkowicie znikną

A ja odnoszę wrażenie że siejesz sztuczną panikę.

Nie 24 Sty, 2016 18:48

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tam znikną!
Działka mi zarasta, dziabać nie nadążam. Zostawisz to diabelstwo w spokoju to zaraz zarasta, głownie brzozy i sosny.

Nie 24 Sty, 2016 22:39

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez reaktywacja napisał:
Takie są góry, mówiłem. Kolega jak rozumiem kogoś szukał?

Cytat:
Wycinane są całe połacie lasów na stokach gór Pasma Babiogórskiego

Czy ty aby nie przypisujesz działalności ludzkiej tego co jakieś 3-4 lata temu położył halny?
Cytat:
Jak tak dalej pójdzie, to lasy całkowicie znikną

A ja odnoszę wrażenie że siejesz sztuczną panikę.


Wybacz Reniferze, ale leśnikiem w tym towarzystwie jestem ja. Halny swoją drogą, a cięcia swoją. A tnie się wszystko, co popadnie i da się przerobić na palety. Palety idą do Niemiec, tam się je rozbija i robi z nich brykiety, którymi się pali w kotłowniach i piecach. Niemcy chronią swoje lasy naszym kosztem.

Cytat:
Gregski:

A tam znikną!
Działka mi zarasta, dziabać nie nadążam. Zostawisz to diabelstwo w spokoju to zaraz zarasta, głownie brzozy i sosny.


U nas przede wszystkim jodła i buk z domieszkami sosny, dębu, brzozy i olszy - taki był pierwotny skład Puszczy Karpackiej. Dopiero za CK Monarchii zmieniono skład drzewostanów na monokulturę świerkową.

Pon 25 Sty, 2016 9:22

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Palety idą do Niemiec... Niemcy...

Aha... Evil or Very Mad wiedziałem że to te podstępne fryce znowu coś knowają.

Jak zobaczę, to uwierzę. Puki co widzę że od początku usiłujesz różnymi chwytami wywrzeć określone wrażenie, jakby nas właśnie okradali znaszychh rezerwatów przyrody.
Nawiązując do wypowiedzi Gregskiego, w "mojej"-moich dziadków okolicy perspektywa od lat 80-tych wygląda tak że kiedyś gdzieś na horyzoncie widywało się ciemny pasek ściany lasu, dookoła łany zbórz i wykoszone łąki. Dzisiaj nie widać horyzontu ponieważ wszędzie wyrasta las, a tam gdzie go jeszcze nie ma rośnie trawa wielkości jak z Parku Jurajskiego.
Chcesz natury? Wal w dolinę Kostrzynia na Mazowszu. Ja się o przyszłość lasów polskich nie obawiam.

Pon 25 Sty, 2016 20:00

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez reaktywacja napisał:
Cytat:
Palety idą do Niemiec... Niemcy...

Aha... Evil or Very Mad wiedziałem że to te podstępne fryce znowu coś knowają.

Jak zobaczę, to uwierzę. Puki co widzę że od początku usiłujesz różnymi chwytami wywrzeć określone wrażenie, jakby nas właśnie okradali znaszychh rezerwatów przyrody.
Nawiązując do wypowiedzi Gregskiego, w "mojej"-moich dziadków okolicy perspektywa od lat 80-tych wygląda tak że kiedyś gdzieś na horyzoncie widywało się ciemny pasek ściany lasu, dookoła łany zbórz i wykoszone łąki. Dzisiaj nie widać horyzontu ponieważ wszędzie wyrasta las, a tam gdzie go jeszcze nie ma rośnie trawa wielkości jak z Parku Jurajskiego.
Chcesz natury? Wal w dolinę Kostrzynia na Mazowszu. Ja się o przyszłość lasów polskich nie obawiam.


No niestety nie - to nie podstępni Fryce, tylko chciwi i głupi Polacy. Wszak najlepsze interesy robi się zawsze z pazernymi naiwniakami.

Przyjedź i zobacz, albo czekaj - wrzucę Ci fotę. Masz szczęście, że tam u Ciebie nie ma rabunkowej wycinki. U nas to na porządku dziennym i już nikt nie ma nad tym kontroli... Kiedyś te góry były jednolicie zielone - teraz są jak widzisz. Akurat zdjęcie jest niewyraźne, bo i pogoda do niczego, ale jak sie rozpogodzi, to zrobię drugie zdjęcie.



Opis załącznika:
Widok na Pasmo babiogórskie od strony Jordanowa

Wto 26 Sty, 2016 9:23

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na Pomorzu to nawet zalesiano najgorsze gleby, te których uprawa jest nieopłacalna więc chyba procent powierzchni lasów się zwiększył. Teraz ten proces chyba się zatrzymał bo Unia dopłaca do każdego zaoranego ugoru.

Wto 26 Sty, 2016 19:20

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez - reaktywacja - no, zrobiło się trochę pogodniej. Zdjęcie tego samego łańcucha górskiego w pogodny dzień. Po drugiej stronie jest jeszcze gorzej...


Opis załącznika:
Widok na Pasmo Babiogórskie od strony Jordanowa

Sob 18 Mar, 2017 11:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.