| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Generał Heinrici

Generał-pułkownik Gotthard Heinrici (1886-1971) - jeden z najzdolniejszych dowódców wojsk lądowych III Rzeszy. Nigdy nie otrzymał buławy marszałkowskiej - ponoć z powodu iż odmówił przeprowadzenia rozwodu ze swoją żoną, która była Żydówką. Udało mu się tylko uzyskać dla niej i dzieci tytuły "honorowych aryjczyków". Prawda to?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 24 Cze, 2006 23:19

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem, że uratował front północno-ukraiński swego czasu i dowodził wojskami na przedpolach Berlina.

Nie 25 Cze, 2006 13:09

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam książkę Żydowscy żołnierze Hitlera autorstwa Bryana M. Rigg'a, w której można przeczytać właśnie o tym, że przed dojściem do władzy Hitlera, siły zbrojne nie zaprzątały sobie głowy "rasową przynależnością" rekrutów. Jednak po tym wydarzeniu zostały zmuszone do przeanalizowania rodowodów swoich żołnierzy. Śledztwa owocujące usuwaniem z armii niepożądanych "mieszańców" były jednak wypaczane niespójnym stosowanie nazistowskiego prawa. Zezwalano na liczne wyjątki umożliwiające żołnierzom pozostanie w armii, lub chroniące ich rodziców, żony lub krewnych przed więzieniem lub losem jeszcze gorszym. Jako ciekawostkę można dodać ma wielu tego rodzaju zwolnieniach widnieje własnoręczny podpis Hitlera.

A co do gen. Gotthard'a Heinrici - sprawdzę czy uzyskał takowe zwolnienie (ponieważ książkę wypożyczyłem, przeczytałem, oddałem a mam jedynie własnoręczną fiszkę, która jej dotyczy), ale podejrzewam że tak właśnie było.

EDIT Exclamation Poniżej link do felietonu Koziołki historii Stanisława Lema, gdzie pisze o w/w książce:

http://tygodnik.onet.pl/1596,1208611,felieton.html

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Nie 25 Cze, 2006 14:36

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem


Ilustracja z recenzji książki ŻYDOWSCY ŻOŁNIERZE HITLERA Bryana Marka Rigga, przedstawiająca Generała Gottharda Heinrici (pierwszy z lewej), żonatego z półkrwi Żydówką, podczas spotkania z Hitlerem w 1937 r.
Hitler często poświadczał aryjskość oficerów pochodzenia żydowskiego:
Cytat:
W styczniu 1944 roku lista wyższych oficerów "spokrewnionych z żydowską rasą" liczyła 77 nazwisk, w tym 23 pułkowników i 15 generałów.
Wszyscy mieli świadectwa "niemieckiej krwi" podpisane przez Hitlera.

Takim najbardziej znanym przykładem "aryjskości" był feldmarszałek lotnictwa Erhardt Milch, gdy ktoś w rozmowie kwestionował pochodzenie Milcha słyszał taką reprymendę z ust wysokiego funkcjonariusza III Rzeszy "W moim sztabie to ja decyduję, kto jest Żydem!"

Nie 25 Cze, 2006 15:50

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to zdaje się powiedział Goering.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 25 Cze, 2006 16:07

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co do gen. Gotthard'a Heinrici - sprawdzę czy uzyskał takowe zwolnienie (ponieważ książkę wypożyczyłem, przeczytałem, oddałem a mam jedynie własnoręczną fiszkę, która jej dotyczy), ale podejrzewam że tak właśnie było.

Byłbym Ci bardzo wdzięczny Harpoon gdybyś mógł to przy jakiejś okazji sprawdzić. Ja aktualnie nie mam dostępuj do tej książki.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 25 Cze, 2006 16:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.