| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 419
Skąd: Sztokholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolega Jones mowi o federacji Slowian. Ale pytanie czy Rosjanie sa slowianami, w mojej opini oni sa mieszanka wybuchowa Vikingow, Slowian i Monglow.
Od tych ostatnich przejeli metody rzadzenia. Od Vikingow metody wojowania...
To jest DZICZ, JA NIE CHCE BYC W TAKIEJ FERDERACJI...smrod, cebula i wodka...

Co innego federacja z Ukraina i krajami baltyckimi i moze kiedys z Bialorusia po usunieciu kolchoznika traktorzysty no i czescia Rosji(to co zostanie kiedy tam wejda Chiny...).
Taka wielnonarodowa Rzeczypospolita bylaby calkiem okej. Laughing

Wto 27 Cze, 2006 15:02

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzegorz napisał:

Taka wielnonarodowa Rzeczypospolita bylaby calkiem okej. Laughing


Tiaa, jasne.
Tylko ciekawe z czego by sie utrzymala.
Pozostaje tez inny problem - jak tu namowic zwasnione od zarania dziejow ludy slowianskie do stworzenia panstwa.
Juz Wieleci tlukli sie z Obodrzycami, Mazowszanie z Polanami, Polanie z Wislanami i tak moznaby wymieniac... Twisted Evil

Nie uderzajmy w mocarstwowe nuty, koledzy, I Rzeczpospolita upadla i juz sie nie odrodzi w tamtych granicach...

Wto 27 Cze, 2006 15:30

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Wroga postawa Rosji wobec nas utrzymywala i utrzymuje sie niezaleznie od naszego zaangazowania sie badz nie w sytuacje na Ukrainie.

A to dlatego, że Ukrainę to tylko jeden z różnych nieprzyjaznych gestów RP. Najważniejszy, ale nie jedyny. Po drodze były różne manifestacyjne gesty poparcia dla Czeczenii itp.
Cytat:
Projekt rury pod Baltykiem powstal wczesniej, zanim zaczeto "grac w pomaranczowe" na Ukrainie

Owszem, ale gdybyśmy mieli lepsze stosunki z Moskwą, to była by szansa na podłączenie się do tej inwestycji. A tak - nie ma tej szansy.


Cytat:
Kompletne wyautowanie wyautowanie Polski z rynku wschodniego to bujda na resorach

OK 1990 r. udział Rosji w handlu zagranicznym Polski wynosił ok. 35%. Potem spadł do 3%. W latach 94-97 nastąpiła pewna poprawa, ale potem nastapił kolejny spadek, i dzisiaj jest to 2,5% naszego eksportu i 5% importu. Takie wielkości uważasz za zadowalające? W naszym zasięgu jest zapewne bez problemu osiągnięcie 10% eksportu, tylko trzeba zadbać o lepsze relacje, także polityczne.
Cytat:
Nie byli w stanie zdzierzyc tamtejszej mentalnosci

Chyba ich nie doceniasz. Jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy, człowiek jest gotów na największe poświęcenia i pomysłowość. Tak już jego natura... Więc nie można zakładać, że my mamy na wieki wieków zagwarantowaną pozycję na rynku wschodnim. Jeśli o nią nie będziemy dbać, to będzie koniec. I gdzie będziemy eksportować? Do USA??
Cytat:
Nawet jak nie zyskamy na tym gospodarczo (co jest nieprawda, bo caly czas zyskujemy)

A jakie konkretnie są to zyski?


Cytat:
"Rosja bez Ukrainy to lew z wytrzaskanymi zebami".


I tu się odsłoniłeś. Chodzi o wybicie Rosji zębów... czy to aby nie jest jakaś fobia?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 27 Cze, 2006 15:45

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To jest DZICZ, JA NIE CHCE BYC W TAKIEJ FERDERACJI...smrod, cebula i wodka...

Właściwie, to do czego się tu odnieść? Merytorycznie taka wypowidź nic nie wnosi, ot upuściłeś sobie żółci. Wolnoć Tomku...
Domyślam się, że ty nie jadasz cebuli i nie pijasz wódki?? Laughing

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 27 Cze, 2006 15:50

Powrót do góry
Grzegorz
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 419
Skąd: Sztokholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Problem w tym ze Rosja NIE CHCE i nigdy nie chciala wspolpracy z wolna Polska, Rosja zawsze chciala Polske tylko zniewolic i podporzadkowac sobie.

Polacy i Rosjanie maja skrajnie odnmienne tradycje panstwowe i zupelnie inna mentalnosc.
Polska to cywilizacja lacinska, wolnosc i tolerancja,
Rosja to zamrodyzm, deportacje i rzezie setek tysiecy ludzi oraz NIEWOLNICTWO.
Wszytkie brudy takie jak donosicielsto, korupcja i inne ciekawe zwyczaje przyszly do Polski z rosyjskiej barbarii.

Na handlem z Roosja Polska mniej zarobi nizli na otwarciu rynkow i eksporcie do USA, EU i krajow arabskich.

Rosja w zamian za konsesje w handlu rzada od razu ustepstw politycznych i poniza Polske bezustannie.

Rosja ma 150 mln ludzi ale dochod narodowy wielkosci 16 milionowej Holandii, gdyby nie surowce i przemysl zbrojeniowy to juz dzisiaj moznaby uznac Rosje za kraj 3 swiata.

Wto 27 Cze, 2006 16:02

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:

OK 1990 r. udział Rosji w handlu zagranicznym Polski wynosił ok. 35%. Potem spadł do 3%. W latach 94-97 nastąpiła pewna poprawa, ale potem nastapił kolejny spadek, i dzisiaj jest to 2,5% naszego eksportu i 5% importu. Takie wielkości uważasz za zadowalające? W naszym zasięgu jest zapewne bez problemu osiągnięcie 10% eksportu, tylko trzeba zadbać o lepsze relacje, także polityczne.

Wcześniej było jeszcze większe, szły statki ze zbożem, załoga wracała pociągiem Laughing Problem że nasz eksport do Rosji rósł, kiedy zgadzaliśmy się na barter. Kiedy chcieliśmy gotówki, od razu spadał.
Ja bym się nie przejmował, jest jeszcze jeden wielki chłonny rynek- Chiny. Im jedzenia będzie zawsze brakować. A co do blokady rynków w Rosji, to nie jest to poniżanie tylko normalna rynkowa działalność. Jak nasi sobie w kulki lecą i fałszują towar, to normalne że ROsjanie się bronią.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/


Ostatnio zmieniony przez maxikasek dnia Wto 27 Cze, 2006 17:26, w całości zmieniany 1 raz

Wto 27 Cze, 2006 16:33

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A to dlatego, że Ukrainę to tylko jeden z różnych nieprzyjaznych gestów RP. Najważniejszy, ale nie jedyny. Po drodze były różne manifestacyjne gesty poparcia dla Czeczenii itp.


Owszem, nie byly to najrozsadniejsze incydenty ale przeciez i tak nic by nie zmienilo ich ewentualne niewystapienie. Rosja, drogi kolego, to taki dziwny twor ktory szanuje tylko silnych. A my jestesmy dla nich nadal utracona strefa wplywow. Oni tak czy siak rozgrywaliby z nami brzydka wojenke, lepiej jest wiec jesli cala Europa widzi ze to jest brzydka wojenka niz by miala nie widziec.

Cytat:
Owszem, ale gdybyśmy mieli lepsze stosunki z Moskwą, to była by szansa na podłączenie się do tej inwestycji.


Taa, i co jeszcze Bardzo szczęśliwy
Od poczatku NIE BYLO SZANS na podlaczenie sie do tej inwestycji, z prostego wzgledu ze jest to inwestycja nie ekonomiczna a czysto polityczna, dajaca Rosji do reki bron tzw. "kurkowa", ktora teraz mozna wykorzystac przeciw nam, Ukrainie czy Bialorusi bez wkurzania zachodu.

Cytat:
OK 1990 r. udział Rosji w handlu zagranicznym Polski wynosił ok. 35%. Potem spadł do 3%. W latach 94-97 nastąpiła pewna poprawa, ale potem nastapił kolejny spadek, i dzisiaj jest to 2,5% naszego eksportu i 5% importu. Takie wielkości uważasz za zadowalające? W naszym zasięgu jest zapewne bez problemu osiągnięcie 10% eksportu, tylko trzeba zadbać o lepsze relacje, także polityczne.


Uhuhuuuuu...
To sie kolega zapedzil Bardzo szczęśliwy
Zapomniales ze w miedzyczasie Rosja zaliczyla solidny kryzys ekonomiczny a ponim jeszcze retorsje (jak to czesto w gospodarce bywa) i to on byl glownym (choc de facto nie jedynym) powodem spadku naszego tam eksportu, a nie czynniki polityczne. Co wiecej, w czasie rosyjskiego kryzysu wiele polskich firm nawiazalo wspolprace z zachodem, glownie z Niemcami, i nie wracalo juz do Rosji. Tym bardziej ze to trudny i niesolidny partner.
I tak nalezy interpretowac dane ktore przytoczyles, na tle szerszych zdarzen gospodarczych, nie zas bezwzglednie jak to uczyniles.

Cytat:
Chyba ich nie doceniasz. Jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy, człowiek jest gotów na największe poświęcenia i pomysłowość. Tak już jego natura... Więc nie można zakładać, że my mamy na wieki wieków zagwarantowaną pozycję na rynku wschodnim. Jeśli o nią nie będziemy dbać, to będzie koniec.


Prosimy o czytanie ze zrozumieniem. Ja nic nie zakladam ani nie suponuje.
Przedstawilem jedynie moje, konkretne doswiadczenia, ktore jednak dobrze wpisuja sie w ogolna opinie o robieniu biznesu z Rosja.

Cytat:
Cytat:
"Rosja bez Ukrainy to lew z wytrzaskanymi zebami".


I tu się odsłoniłeś. Chodzi o wybicie Rosji zębów... czy to aby nie jest jakaś fobia?


Jaka fobia ? Ze nie ufam Rosji ktora wielokrotnie wbijala nam noz w plecy, nagminnie niedotrzymywala umow, wymordowala miliony naszych obywateli, zabrala nam polowe przedwojennego panstwa a w zamian zafundowala nam zlowrogi i niefektywny ustroj, ktory odbija sie nam czkawka do dzis (i dlugo jeszcze bedzie).
To nie fobia tylko znajomosc historii.
Nota bene z cytatu przeze mnie przytoczonego wynika, ze Rosja ma wlasnie wybite zeby, jak wiec mozesz mnie posadzac o to ze chce jej je wybic ? Wink

Czy jak komus pozyczysz dwa razy kase, i ten ktos nie odda a przyjdzie pozyczac dalej to co, pozyczysz ?
Nie sadze.....

Ja pragne tylko zauwazyc, ze Rosja nigdy nie byla naszym sojusznikiem, nigdy tez nim nie bedzie. Stamtad, jak uczy historia, nigdy nic dobrego do nas nie przyszlo.
Dlatego ciesze sie z jej slabosci, bo dzieki temu moge miec jako taka gwarancje ze moje dziecko bedzie moglo chodzic do szkoly w wolnej Polsce a ja nie bede musial chwytac za karabin, jak musial moj dziadek, pradziadek i prapradziadek....

Pozdrawiam


PS
Ojcu sie upieklo Bardzo szczęśliwy Razz
Przygotowywal wprawdzie butelki i benzyne w piwnicy (na koktajle Molotowa), ale na szczescie nie musial ich uzyc Bardzo szczęśliwy


Ostatnio zmieniony przez Mum dnia Wto 27 Cze, 2006 17:39, w całości zmieniany 1 raz

Wto 27 Cze, 2006 16:39

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bartel

Maxi, Bartel to był premier w IIRP, a wymiana towar za towar to barter Wink Piwo Piwo
Pozdrawiam!

Wto 27 Cze, 2006 17:08

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oops. przejęzyczenie Embarassed Laughing już poprawiłem Piwo
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 27 Cze, 2006 17:26

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polska to cywilizacja lacinska, wolnosc i tolerancja,
Rosja to zamrodyzm, deportacje i rzezie setek tysiecy ludzi oraz NIEWOLNICTWO.

Wprost genialne. W dwóch zdaniach opisałeś historię świata Zszokowany
Cytat:
Rosja, drogi kolego, to taki dziwny twor ktory szanuje tylko silnych

Wiem. Ale nie tylko Rosja taka jest. Słabeuszy każdy ma w d...., tylko nie każdy to mówi. Dlatego trzeba być silnym. A jak nie, to nie ma co prężyć nieistniejących muskułów, bo jest tylko śmiech na sali...

Cytat:
to on byl glownym (choc de facto nie jedynym) powodem spadku naszego tam eksportu, a nie czynniki polityczne.

A czy ja napisałem, że czynniki polityczne były jedyne? Nie nadinterpretuj moich wypowiedzi. Ja tylko przedstawiłem fakty, które są takie jakie są. Liczby nie kłamią, wnioski wyciągnij sam. Zresztą sam przyznałeś, że nie był to czynnik jedyny...

Cytat:
Jaka fobia ?

Ano taka, że żyjesz przeszłością. Ja, w przeciwieństwie do ciebie, się nią tylko interesuję. Ale to już twoja sprawa.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 27 Cze, 2006 19:22

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A czy ja napisałem, że czynniki polityczne były jedyne? Nie nadinterpretuj moich wypowiedzi. Ja tylko przedstawiłem fakty, które są takie jakie są. Liczby nie kłamią, wnioski wyciągnij sam...


Przeciez wlasnie to zrobilem - wyciagnalem wnioski. Ty podales suche liczby, bez sladu komentarza. A ze Twoja wypowiedz miala taki kontekst jaki miala, odczytalem je tak jak je odczytalem. Na przyszlosc prosze bys komentowal suche liczby oprocz automatyczgo przepisywania ich ze zrodel - komentarz wiele zmienia i wyjasnia.

Cytat:
A jak nie, to nie ma co prężyć nieistniejących muskułów, bo jest tylko śmiech na sali...

Totez wlasnie dlatego, ze nie jestesmy mocarstwem staramy sie przekonac innych do swych racji. Taktyka prosta ze az oczywista. Stad zaangazowanie w kwestii Ukrainy i skuteczne zainteresowanie sprawa panstw Uni.
Mocarz polega na sile, slabszy na sprycie. Sposobem Dawid powalil Goliata.

Cytat:
Ano taka, że żyjesz przeszłością. Ja, w przeciwieństwie do ciebie, się nią tylko interesuję. Ale to już twoja sprawa.


Tak sie sklada ze historia lubi sie powtarzac. Wiec tym bardziej powinienes wiedziec, ze dzisiejsza Rosja zbytnio sie od tej historycznej nie rozni, ba - wrecz dazy do przeksztalcenia sie w Sowiety bis.
Jesli tego nie widzisz to trudno, Twoja sprawa.
I nie wysnuwaj pochopnych wnioskow. To ze w przeciwienstwie do Ciebie niepokoje sie, widzac ze nasz odwieczny nieprzyjaciel zachowuje sie dokladnie tak samo, jak sie zachowywal zawsze i nigdy nic dobrego z tego nie wyszlo wcale nie oznacza, ze zyje przeszoscia. Wrecz przeciwnie - zyje dniem dzisiejszym i patrze daleko w przyszlosc. A co sie dzieje dzisiaj wszyscy widzimy.


Pozdrawiam




PS. zwracajac sie do innego forumowicza warto robic to z duzej litery. Ot tak, dla zwyklego poszanowania rozmowcy....


Ostatnio zmieniony przez Mum dnia Sro 28 Cze, 2006 8:26, w całości zmieniany 1 raz

Wto 27 Cze, 2006 19:55

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kolega Jones mowi o federacji Slowian. Ale pytanie czy Rosjanie sa slowianami, w mojej opini oni sa mieszanka wybuchowa Vikingow, Slowian i Monglow.
Od tych ostatnich przejeli metody rzadzenia. Od Vikingow metody wojowania...
To jest DZICZ, JA NIE CHCE BYC W TAKIEJ FERDERACJI...smrod, cebula i wodka...

Co innego federacja z Ukraina i krajami baltyckimi i moze kiedys z Bialorusia po usunieciu kolchoznika traktorzysty no i czescia Rosji(to co zostanie kiedy tam wejda Chiny...).
Taka wielnonarodowa Rzeczypospolita bylaby calkiem okej.

Kolega leniwy czy nie umie znaleźć tematu Panslawizm i PRZECZYTAć CAŁY ZE ZROZUMIENIEM ??

Sro 28 Cze, 2006 0:43

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Totez wlasnie dlatego, ze nie jestesmy mocarstwem staramy sie przekonac innych do swych racji. Taktyka prosta ze az oczywista. Stad zaangazowanie w kwestii Ukrainy i skuteczne zainteresowanie sprawa panstw Uni.


Przez to zaangazowanie mamy prawie wojenne stosunki z Moskwą i rurę pod Bałtykiem. A na Ukrainie i tak jest burdel i ludzie psioczą na tą całą wymyślona przez media "rewolucję". Oby nigdy wiecej takiego zaangażowania.
Cytat:
Ano taka, że żyjesz przeszłością. Ja, w przeciwieństwie do ciebie, się nią tylko interesuję. Ale to już twoja sprawa.

Mum napisał wszystko w tym temacie Piwo
Pozdrawiam!

Pią 30 Cze, 2006 0:58

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
rurę pod Bałtykiem.

Jak nie przez Bałtyk to przez Rumunię po prostu Ruskie chcą nas ominąć
Cytat:
Przez to zaangazowanie mamy prawie wojenne stosunki z Moskwą

Wojenne stosunki z Rosją to my mamy odkąd Iwan Groźny wyzwolił Ruś z władzy Ordy no z przerwa na stosunki wasalne
Cytat:
A na Ukrainie i tak jest burdel

Tam jest to co w Polsce po '89
Cytat:
Oby nigdy wiecej takiego zaangażowania.

Jak tak bedziemy czekac to się zaangarzują się ruskie jak w '44

Pią 30 Cze, 2006 1:24

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak nie przez Bałtyk to przez Rumunię po prostu Ruskie chcą nas ominąć


Angażujac się w awanturę na Ukrainie dalismy im do tego doskonały powód. Sami robimu Ruskim na złość, a potem dziwimy się, że nas nie lubią.
Cytat:

Wojenne stosunki z Rosją to my mamy odkąd Iwan Groźny wyzwolił Ruś z władzy Ordy no z przerwa na stosunki wasalne

Tyle, ze od tamtych cxzasów trochę się zmieniło. To samo możnaby powiedzieć o Niemcach, a jakoś lepiej sie dogadujemy. Moze dlatego, że Niemcy nie maja swojego Dudajewa, któremu możnaby wybudować rondo w Warszawie.
Cytat:
Jak tak bedziemy czekac to się zaangarzują się ruskie jak w '44

Nie te czasy Jones. I co dało nasze zaangażowanie?
Pozdrawiam!

Pią 30 Cze, 2006 11:58

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To samo możnaby powiedzieć o Niemcach, a jakoś lepiej sie dogadujemy

Poczekaj czy to czasem nie Niemcy za naszymi plecami ugadali się z Ruskimi o ta rure co do nich idzie?? I chyba nawet ich były kanclerz jest w radzie nadzorczej koncernu współpracujacego z gazpromem ale to chyba tylko przypadek
Cytat:
Nie te czasy Jones.

Historia się kołem toczy i to może wrócić (no chyba że jesteś jasnowidzem i zobaczyłeś ze sie to nie stanie Wink )
Cytat:
Angażujac się w awanturę na Ukrainie dalismy im do tego doskonały powód

Doskonały powód to my daliśmy rozpoczynając "Jesień ludów"

Pią 30 Cze, 2006 12:24

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Doskonały powód to my daliśmy rozpoczynając "Jesień ludów"


Co to za porównanie w ogóle? 89r. zmienił historię swiata i sytuację geopolityczną w skali globalnej. A co zmieniła pomarańczowa rewolucja? Nic.
Cytat:
Poczekaj czy to czasem nie Niemcy za naszymi plecami ugadali się z Ruskimi o ta rure co do nich idzie?? I chyba nawet ich były kanclerz jest w radzie nadzorczej koncernu współpracujacego z gazpromem ale to chyba tylko przypadek

racja, ale jednak stosunki z Niemcami mamy lepsze niż z Rosją.
Cytat:
Historia się kołem toczy i to może wrócić (no chyba że jesteś jasnowidzem i zobaczyłeś ze sie to nie stanie

Nie trzeba byc jasnowidzem, żeby wiedzieć, że konflikt na miarę II wojny i takie metody prowadzenia polityki mają dzis nikłe szanse na realizację w dobie globalizacji. Dziś państwa podbija się gospodarczo albo demograficznie, a nie militarnie. Wychodzi taniej i krew się nie leje, a opinia publiczna nie lubi krwi. Bo jak zmonopolizujesz gospodarkę jakiegos kraju, to po co masz go fizycznie zajmować? I tak doisz go jak krowę.
Pozdrawiam!

Pią 30 Cze, 2006 12:49

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dziś państwa podbija się gospodarczo albo demograficznie, a nie militarnie. Wychodzi taniej i krew się nie leje, a opinia publiczna nie lubi krwi. Bo jak zmonopolizujesz gospodarkę jakiegos kraju, to po co masz go fizycznie zajmować? I tak doisz go jak krowę.

Brawo!! Sam doszedłeś do mojej konkluzii nie pomagając Ukrainie pozwalamy na uzależnianie się gospodarczo od Rosji ty chcesz żebyśmy siedzieli cicho aby przypadkiem się nie zdenerwowali w Moskwie to jest wałśnie podporządkowywanie Rosji
Cytat:
A co zmieniła pomarańczowa rewolucja? Nic

Zmieniła sytuacje geo-polityczną w środkowej Europie i ograniczyła na jakiś czas możliwość szachowanie Polski przez gazprom , ale nasi i tak zaprzepaszcza ten czas płacząc nad rozlanym mlekiem (rurociąg po dnie Bałtyku) zamiast starać się o dostawy np z Amienii , Azerbejdżanu lub Iranu (ten ostatni to kapke niebezpieczny partner ale chyba lepszy niż Rosja)

Pią 30 Cze, 2006 13:25

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie pomagając Ukrainie pozwalamy na uzależnianie się gospodarczo od Rosji ty chcesz żebyśmy siedzieli cicho aby przypadkiem się nie zdenerwowali w Moskwie to jest wałśnie podporządkowywanie Rosji


jedno zdanie i dwa błędy Wink Po pierwsze gospodarczo Ukraina nie jest w stanie zaproponować nam takich dostaw gazu i ropy jak Rosja. Pod tym względem połowa swiata jest od Rosji uzależniona i nic się nie zmieni, bo tak Pan Bóg rozplanował złoża surowcowe Wink
Cytat:
Zmieniła sytuacje geo-polityczną w środkowej Europie

Wiesz co to geopolityka? Zszokowany W jaki niby sposób zmieniła tą sytuację? Czy za przykładem Ukrainy zmienił się ustrój w Polsce, na Białorusi, na Węgrzech, w Czechach? Wiesz kto zwyciężył w wyborach parlamentarnych 26 marca 2006r.? Partia Regionów Janukowycza. Tam się nic nie zmieniło, cała ta rewolucja to pic medialny. Nasze zaangazowanie oprócz popsucia stosunków z Rosją nic nie dało. Juszczenko z Timoszenko sami się zniszczyli, a władzę przejmuje Janukowycz. Standardowo.
Pozdrawiam!

Pią 30 Cze, 2006 13:36

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po pierwsze gospodarczo Ukraina nie jest w stanie zaproponować nam takich dostaw gazu i ropy jak Rosja.

Ja pisze o dostawach z kaukazu a ty mi wyjeżdżasz z ukrainą!!
Cytat:
Czy za przykładem Ukrainy zmienił się ustrój w Polsce, na Białorusi, na Węgrzech, w Czechach?

Za przykładem Polski , Czech i Węgier zmiania się ustrój na Ukrainie a to że wygrał janukowycz nic nie znaczy w Polsce tez wygrał raz SLD i co mamy powrót do Prl-u??

P.S
Wyjaśnienie jakbyś Piotrek nie wiedział

PPS+PPR=PZPR=SDRP=SLD

Pią 30 Cze, 2006 13:43

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja pisze o dostawach z kaukazu a ty mi wyjeżdżasz z ukrainą!!


Piszesz o gazociągu Sarmackim Question Twisted Evil Mazenie ściętej głowy Mr. Green
Cytat:
przykładem Polski , Czech i Węgier zmiania się ustrój na Ukrainie

A to niby w jaki sposób?
Cytat:
a to że wygrał janukowycz nic nie znaczy

Właśnie wiele znaczy. Janukowycz był kontrkandydatem Juszczenki, przeciwnikiem rewolucji. Wybierajac teraz Janukowycza ludzie dali do zrozumienia, że nie chcą juz Juszczenki i pomarańczowego obozu. Odcięli się od pomarańczowej rewolucji. Zresztą pogadaj z ludźmi na Ukrainie to powiedzą Ci to samo. Nic się nie zmieniło oprócz tego, ze jest większa wojna na górze no i troche więcej wolnosci w mediach. A żyje się nadal tak samo.
Cytat:
Wyjaśnienie jakbyś Piotrek nie wiedział

PPS+PPR=PZPR=SDRP=SLD

Komu jak komu, ale mi nie musisz tego tłumaczyć Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Piwo

Pią 30 Cze, 2006 13:56

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Właśnie wiele znaczy. Janukowycz był kontrkandydatem Juszczenki, przeciwnikiem rewolucji.

A PZPR była kontrkandydatem Solidarności , Juszczenko pokłócił się z Timoszczenko a Kaczory z Tuskiem i Wałensą ja widzę analogie ty nie??
Cytat:
Mazenie ściętej głowy

Mówisz o dobrych stosunkach z Rosją be podporządkowanie się to dopiero mażenie ściętej głowy

Pią 30 Cze, 2006 14:01

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie te manewry miały być tylko demonstracją siły.

Słyszałem coś kiedyś, że w Brześciu n. Bugiem mają budować wyrzutnie rakiet o zasięgu ok. 200 km - tak, aby mogły mieć w zasięgu Warszawę.

Ktoś jeszcze słyszał coś o tym?

Pozdrawiam

Sro 26 Lip, 2006 19:47

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ROsja sprzedała Białorusi kilka dywizjonów rakiet S-300, ale sa to wersje z początku lat 80-tych o zasięgu 50km, które sami ROsjanie wycofali ze służby w połowie lat 90-tych. Nowe wersje mają zasięg do 200km.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 26 Lip, 2006 20:16

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale S-300 to chyba rakieta przeciwlotnicza, więc o czym w ogóle mówimy? A jeśli chodzi o rakiety ziemia-ziemia o zasięgu 200 km, to zapewne chodzi o zwykłe rakiety taktyczne, nie przeznaczone do atakowania miast. Tego że Warszawa leży mniej niż 200 km od granicy z Białorusią, nie należy z tym wiązać.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 26 Lip, 2006 22:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.