| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

III Rzesza a Polska

Czytując te wszystkie tematy strasznie forumowicze porównują Polskę do III Rzeszy, a naszych "przywódców" to przywódców nazistowskich Niemiec. Dlaczego porównujecie Polskę, aż tak źle Question Przecież PiSu nie można porównywać do NSDAP Zniesmaczony I dlaczego waszym zdaniem Giertych, jest od razu Reichsjugendfuehrerem Question Exclamation Po prostu chce aby Polska była bardziej patriotyczna - co niestety w dzisiejszym nowoczesnym świecie przypominającym "globalną wioskę" raczej jest niemożliwe. Chłoniemy inne kultury, przede wszystkim państw zachodnich i USA, i nawet dodatkowe lekcje historii nie pomogą nam utrzymać w 100 % naszej polskości. Zaoceaniczne wpływy zaczęły się w 1942 r. kiedy Amerykanie zaczęli szykować się do desantu w Europie i rozpowszechnili takie rzeczy jak Coke, gumę do żucia i różne produkty amerykańskie. Od tego czasu Polak nie gada z Niemcem jak z wrogiem, bo oboje słuchają tej samej muzyki i obydwaj lubią chodzić na dyskoteki (tak współcześnie). Przypomnienie historii powoduje przypomnienie wzajemnych krzywd i oziembienie stosunków międzypaństwowych. Jako państwo "czysto" polskie z małą mniejszością nie mamy problemów z masą imigrantów jak państwa zachodnie. Jaki wniosek?? To one powinny miec więcej lekcji historii bo to one są bardziej narażone na wpływ cudzoziemców. Polska jest państwem demokratycznym ale nie jest to demokracja ludowa, bo tylko co 10 Polak jest "chłopem" czyli rolnikiem. W Rzeszy przed wojną było więcej rolników Uśmiech Dopiero przemysł wojenny zmniejszył tę liczbę. Polskę nie należy porównywać do Rzeszy bo to my byliśmy "tymi dobrymi" w tej wojnie i nie mamy się wstydzić naszej historii.
Geje i lesby(tak slangiem Wink ) żądają u nas praw. Czy prawo przedwojenne mówiło coś o homoseksualiźmie? Albo wtedy było to cos wstydliwego, obecnie to na paradach oni ryczą i są dumni ze swojej orientacji seksualnej... Tak być nie powinno, za niedługo to ludzie o "zwykłych" upodobaniach będą musieli manifestować o swoje prawa Mr. Green Nie chciałbym aby naszym państwem rządził gej, a jego "żoną" był mężczyzna. "Pierwsza dama" świetnie by reprezentowała Polske na arenie międzynarodowej Zniesmaczony
Rzesza była państwem totalitarnym gdzie każdy miał robić to co każe Fuhrer. U nas nie ma Ein Reich, ein Volk, ein Fuehrer na szczęście małe ingerencje w TVP nie powodują tworzeniem ograniczonych wiadomości i odbudowaniem cenzury. Jakoś wciąż można obejrzeć amerykańskie filmy Uśmiech
Radio Maryja jest najciekawszym aspektem ogólnej dyskusji na forum. Ojca Dyrektora nazywa się człowiekiem z wielką władzą, jednak jakim kosztem wypracował sobie tą władzę Question Doprowadził do zmiany roli RM z rozgłośni w której ludzie odmawiali modlitwy i słuchali mszy na stację polityczną. Rydzyk zakopał się głęboko, że kardynałowie i Rzym nie może go zdjąć to jest złe.

Moje poglądy są zagmatwane, ale mam nadzieję, że nie uznacie ich za całkiem bezmyślnych bo polityką interesuje się tylko trochę, niektóre wypowiedzi w kilku tematach natchnęły mnie taką refleksje Uśmiech

Pią 23 Cze, 2006 13:13

Powrót do góry
Belizariusz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 148
Skąd: Thorn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Popieram. Tak samo nie za bardzo podoba mi się nazywanie organizacji narodowych faszystami, albo nawet nazistami. Narodowcy w okresie odrodzenia się naszego państwa w okresie międzywojennym walczyli z polityką Niemiec, a więc dlaczego nazywa się ich nazistami. Raczej Dmowski nie jeździł na konferencje do Mussoliniego, albo do Hitlera.
_________________
"Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem."

Pią 23 Cze, 2006 14:08

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałeś na myśli narodowych socjalistów z B&H Question Oni nie za bardzo wiedzą co to jest. Ich idee nie są raczej tym co reprezentował Hitler i NSDAP, a na pewno nie w takim świetle. Ale to rozwinięte i niebęde się wypowiadał.

Pią 23 Cze, 2006 15:58

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I dlaczego waszym zdaniem Giertych, jest od razu Reichsjugendfuehrerem

Z panem ministrem oświaty jest problem bo on jest fanatykiem i ośmiesza ważne idee chcąc wprowadzać zbyt radykalne rozwiązania

Pią 23 Cze, 2006 16:13

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co nazywasz radykalnym rozwiązaniem Question Że woli uczyć nas naszego poczucia narodowości od WFu Question Ja jestem jak najbardziej za WFem ale jego działania nie są całkiem złe. Co w nim widzisz fanatycznego. Odkąd doszedł do władzy zmienił swoje podejscie do Polaków, odcina się od MW. Stołek zmienia ludzi Laughing

Pią 23 Cze, 2006 16:17

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co nazywasz radykalnym rozwiązaniem


Wprowadzenie nauczania obywatelskiego , jak to oceniać?? Nie oceniać to będzie tak jak na religii część ma to w d... bo się do średniej nie liczy
a w ogóle to jak nauczać patriotyzmu to trzeba czuć na lekcji sie tego nie nauczysz musisz mieć po temu atmosferę

Cytat:
odcina się od MW. Stołek zmienia ludzi

Odpowiem tak w Lpr jest pełno członków MW a ZSRR też się "odcinało"
od Katynia stołek zmienia ludzi, ale tu chodzi oto, że opinia publiczna zmusza do tuszowania

Pią 23 Cze, 2006 16:30

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jak to oceniać??
Lepsze to od zakładania palarni w liceach Wink Zauważ, że 90 % uczniów uczęszcza na Religie i nie mają tego w miejscu gdzie plecy tracą szlachetną nazwę Uśmiech
Cytat:
atmosferę
Haha, to już całkiem. Jaka atmosfera na lekcji ?? Mazurek Dąbrowskiego w tle. Patriotyzmu powinni nauczać rodzice jak już napisałem. A co byście powiedzieli o wprowadzeniu Przysposobienia Obronnego ?? To by była klapa, ale nie Patriotyzm Exclamation Exclamation Jak jesteś innej narodowości to tego nie rozumiesz. Nie chciałbym, żeby w Polsce było jak w Niemczech - czyt. I post |^|.

Pią 23 Cze, 2006 16:58

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zauważ, że 90 % uczniów uczęszcza na Religie i nie mają tego w miejscu gdzie plecy tracą szlachetną nazwę


Kiedy ostatnio byłeś na lekcji religii w szkole?? Chodzą, bo tak wypada, bo każą rodzice tak samo jak idą do bierzmowania nic nie rozumiejąc

Cytat:
Haha, to już całkiem. Jaka atmosfera na lekcji ?? Mazurek Dąbrowskiego w tle. Patriotyzmu powinni nauczać rodzice jak już napisałem. A co byście powiedzieli o wprowadzeniu Przysposobienia Obronnego ?? To by była klapa, ale nie Patriotyzm Jak jesteś innej narodowości to tego nie rozumiesz. Nie chciałbym, żeby w Polsce było jak w Niemczech -

Nie czytasz ze zrozumieniem napisałem że na lekcji NIE DA się nauczyć patriotyzmu i zgadzam się z tobą że to powinni zrobić rodzice ale co smutne częstokroć tego nie robią

Pią 23 Cze, 2006 17:10

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem skąd jesteś ale na Śląsku jest troszkę inaczej Uśmiech Religia i Patriotyzm to ważne zagadnienia, nie da się nauczyć ich na lekcji, tylko historia przypominając dokonania przodków ułatwia zadanie rodzicom. Nie uważam jednak, że źle by to wpłynęło na Polskę. Jednak zauważ Jones jak dyskusja zlazła Uśmiech

Pią 23 Cze, 2006 17:27

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem skąd jesteś ale na Śląsku jest troszkę inaczej Religia i Patriotyzm to ważne zagadnienia

Zagłębie Dąbrowskie. Nie wiem ile masz lat ,ale wśród niestety większej części młodzieży nie , u inny zgadzam się że tak ale młodzież to już inna bajka

Pią 23 Cze, 2006 17:31

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zależy jaka uczelnia Uśmiech Niski poziom czyli małe zainteresowanie Religia, wyzszy inaczej, ale Jones OT się robi nie odpisuj juz. Poczekajmy na inne opinie...

Pią 23 Cze, 2006 17:47

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam Dąbrowszczaków Piwo Mam żonę z Zagłąbia Laughing Piwo Co do lekcji Przysposobienia Obronnego to bym się nie śmiał. Sam miałem- prowadził były trep. Zajęć z obronności prawie wogóle nie było- twierdził że jak ktoś chce to pójdzie do wojska i tam będzie mógł ćwiczyć do woli. Za to I pomoc i zajęcia z symboli narodowych do bólu. "Inteligenty, psia ich mać, jaja obrosły, dziewuchy po krzakach ciągają, a czwartej zwrotki hymnu nieznają" Bardzo szczęśliwy No i wkuwaliśmy 4 zwrotki Hymnu, Rotę na wyrywki.
Palarnie w szkolenie są potrzebne - bo cała młodzież pali przed szkołą. Mam niedaleko takie technikum, wszyscy palą przed bramą i nauczyciele nic im nie mogą powiedzieć bo są poza terenem szkoły Twisted Evil

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 23 Cze, 2006 18:18

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kredki, ale tak to chociaż zachowa sie pozory tego na co sie nie powninno zezwalać, ale zauważcie, że na naszym forum straszne OFF-TOPICI się robią Exclamation

Pią 23 Cze, 2006 18:46

Powrót do góry
Colo_Ogame
Corporal

Corporal





Posty: 41
Skąd: Nowy Sącz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polska nigdy się nie zmieni to My Polacy musimy się zmienić wszystko przez to jacy jesteśmy , przez nasze czyny możemy być tak traktowani Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony
_________________
Zapraszam do komentowania mojego bloga Bardzo szczęśliwy
http://przygody-czworki-wspanialych.blog.onet.pl/


Ostatnio zmieniony przez Colo_Ogame dnia Sob 24 Cze, 2006 10:24, w całości zmieniany 1 raz

Sob 24 Cze, 2006 0:51

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie OT:
Colo-cośtam - skoro już nie możesz się powstrzymać od pisania dyrdymałek - to przynajmniej pisz normalną czcionka i w normalnym kolorze i - do licha! - przeczytaj co wypisujesz nim wyślesz post!
Oszczędź nam takich kwiatków, jak:
Cytat:
przesto

czy
Cytat:
Zapraszamdo


Swoją drogą - to "zapraszamdo" mi się podoba ;o)Wymówcie to na głos - brzmi interesująco ;o)

Jeśli zaś chodzi o temat wątku - szanowni - ja tylko zapytam krótko - a KTO będzie tego uczył?
Daawno temu, gdy ja chodziłem do szkoły podstawowej uczył mnie jeszcze przedwojenny historyk.Dzięki niemu coś umiem i wiem.W szkole średniej (całkiem niezłej) moja historyczka była sekretarzem POP(mówiła
"Makczu Pikczu" oraz "Miśśiśipi").Z tego, co opowiadał mi mój bratanek, który jest historykiem i czasami ma wykłady dla nauczycieli - od moich czasów niewiele się zmieniło...
Druga kwestia - KTO będzie pisał program i podręczniki?Bo inaczej napisze je liberał, a inaczej narodowiec(z dwojga złego - wolę już liberała - trochę mniej pominie i przekłamię, ale - TO NAJWAŻNIEJSZE - nie będzie KOMENTOWAŁ).
Trzecia kwestia - pomysł w "Wychowaniem Patriotycznym" to kompletna paranoja.Najlepszym wychowaniem patriotycznym jest codzienne drugie śniadanie w teczce, pracujący rodzice, ładny i bezpieczny kraj dający Ci perspektywy na przyszłość.Kraj, w którym chce się mieszkać.Twój kraj.Wszystko inne to pitolenie i odwracanie uwagi.
Można by to mnożyć i wydłużać, ale po co?
Wymysły p. Giertycha przypominają mi stare powiedzonko o nowomianowanych dyrektorach (w tym wypadku - ministrach), którzy od razu po ZASI?DNIęCIU (bo oni nie siedzą, a zasiadają) za biurkiem zaczynają się zastanawiać: "Co by to jeszcze spieprzyć?"
A to, że p. Giertych sie zmienia NA URZęDZIE świadczy nie o tym, że stołek zmienia, ale, że DLA STOŁKA zrobi się wszystko - można nawet wypiąć sie na niegdysiejszych parteigenossen...
Rozpisałem się, choć nie powinienem.
Pozdrowienia
Grendel

Sob 24 Cze, 2006 8:14

Powrót do góry
Belizariusz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 148
Skąd: Thorn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Że woli uczyć nas naszego poczucia narodowości od WFu

Z tą 4 godz. W-F-u to też jest trochę źle. Niby jest to dodatkowa godzina, ale obowiązkowa. W mojej szkole niektórzy w ogóle się nie zapisali na to. Z resztą po ca takie coś jak każdy sam może iść na bieżnię i robić ze trzy kółka na dzień, albo na basen. Wszystko da się uzgodnić. A coś dodatkowego z historii by się przydało, bo poziom jest często taki, że czasami nie przerobi się całego materiału. Np. w mojej klasie (historyczno- językowej III gimn.) nie zdążyliśmy przerobić nic o latach od 1960 do czasów współczesnych. Nie musi być koniecznie kolejna godz. historii. Może być nawet jakieś kółko zainteresowań z historii i patriotyzmu. Bo często w szkołach takiego czegoś brakuje.

_________________
"Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem."

Sob 24 Cze, 2006 8:41

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Belizariusz napisał:
Może być nawet jakieś kółko zainteresowań z historii i patriotyzmu. Bo często w szkołach takiego czegoś brakuje.


Patriotyzm to nie jest cos, czego sie powinno uczyc w szkole. Patriotyzmem sie nasiaka w domu, wiele zalezy od postawy rodzicow i sposobu w jaki sie wyrazaja o Ojczyznie i rodakach. Szacunek wzgledem pewnych wartosci, bo na nim sie opiera patriotyzm, nie jest czyms czego sie mozna "nauczyc". To nie jest wiedza czyli zbior informacji, a subtelna emocja, ktora sie odczuwa.
Stad ciezko jest sobie wyobrazic jak taka lekcja mialaby wygladac.

Sob 24 Cze, 2006 9:47

Powrót do góry
Colo_Ogame
Corporal

Corporal





Posty: 41
Skąd: Nowy Sącz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel ja to pisałem o pierwszej w nocy ,a co do czcionki to wolny kraj Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy
_________________
Zapraszam do komentowania mojego bloga Bardzo szczęśliwy
http://przygody-czworki-wspanialych.blog.onet.pl/

Sob 24 Cze, 2006 10:26

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Colo_Ogame - dostajesz ostrzeżenie.
Przyczyna:
- brak dbałości merytorycznej o poziom własnych wypowiedzi,
- brak poszanowania języka polskiego,

Sob 24 Cze, 2006 11:25

Powrót do góry
Belizariusz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 148
Skąd: Thorn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Patriotyzm to nie jest cos, czego sie powinno uczyc w szkole. Patriotyzmem sie nasiaka w domu, wiele zalezy od postawy rodzicow i sposobu w jaki sie wyrazaja o Ojczyznie i rodakach. Szacunek wzgledem pewnych wartosci, bo na nim sie opiera patriotyzm, nie jest czyms czego sie mozna "nauczyc". To nie jest wiedza czyli zbior informacji, a subtelna emocja, ktora sie odczuwa.

Tak, tylko, że większość rodziców ,albo nie ma czasu na przekazanie wartości dzieciom, albo mają to to wszystko gdzieś, bo patriotyzm kojarzy im sie tylko z Giertychem.

_________________
"Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem."

Sob 24 Cze, 2006 14:37

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

skoro nie mają czasu, to po co mają dzieci? Wiem że trudno znaleźć czas jak się robi na dwóch etatach, ale dziecko to świadomy wybór.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 24 Cze, 2006 14:47

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Belizariusz napisał:

Tak, tylko, że większość rodziców ,albo nie ma czasu na przekazanie wartości dzieciom, albo mają to to wszystko gdzieś, bo patriotyzm kojarzy im sie tylko z Giertychem.


Nie sadze.
Z Giertychem kojarzy sie bardziej slepy nacjonalizm i pseudoreligijny fanatyzm, jednak z patriotyzmem ma to niewiele wspolnego.
Co wiecej, nie zgodze sie ze wiekszosc rodzicow nie ma czasu. Powtarzam - wiele zalezy tu od sytuacji polityczno - gospodarczej. Ciezko jest kochac panstwo rzadzone w taki sposob jak dzis, gdzie nie licza sie kompetencje a kontakty i wiernosc "partii rzadzacej" (ach, jak to brzmi Wink ).
Klarowne i uczciwe sprawowanie wladzy w oparciu o szeroko rozumiana etyke - oto moja recepta na umocnienie patriotyzmu.
To i tylko to, a nie przymusowa lekcja wymyslona przez ksenofoba o konskiej fizjonomii... Wink

Sob 24 Cze, 2006 14:50

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wprowadzenie nauczania obywatelskiego , jak to oceniać??

A jak oceniać taką kiche jak WOS? Przecież to zwykła prounijna indoktrynacja.

Sob 24 Cze, 2006 15:06

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi sie wydaje że co do wychowania patriotycznego to wystarczy miec wreszcie dobra reprezentacj w kopanej!! Lepszych przejawów dziś patriotyzmu nie uświadczysz. Niestety młodzi ludzie muszą sie z czymś identyfikować. A zresztą jak mialaby wyglądać nauka czegoś co jest trudne do uchwycenia?? Kiedyś uczono miłości do ZSRR, PRL, klasy robotniczej i partii. Ja myśle że jesteśmy patriotami i nie mamy z tym problemów.... (patrzcie na naszych kibiców na mundialu i 13 mln przed TV) Dziś trzeba jednak innego patriotyzmu-przecież nikt za kraj nie musi umierać. Trzeba uczyć młodych i starszych też (choć chyba to niemożliwe)żeby nie łamać przepisów choćby ruchu drogowego, nie wsiadać po pijaku za kierownice, czy nie brać łapówek. Od tego się moim zdniem powinno zacząć. Bo dla mnie to też patriotyzm. A przemoc w szkole czy jej problemy nie znikna ze szkół, po wprowadzeniu takiej lekcji!!
A Gietrych i fanatyzm?? Panowie pokażcie mi przykłady fanatyzmu, bo ja ich nie widze!!

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 24 Cze, 2006 19:49

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z Giertychem kojarzy sie bardziej slepy nacjonalizm i pseudoreligijny fanatyzm, jednak z patriotyzmem ma to niewiele wspolnego.

O ile z tym pierwszym można by się zgodzić (tylko czemu przymiotnik "ślepy"?), to z tym drugim już mniej. Przynajmniej ostatnio, od kiedy to O. dyrektor wyraźnie postawił na PiS, Giertch zdecydowanie przestał uderzać w religijna nutę. Być może jednak jest to tyl;ko zagranie taktyczne.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 24 Cze, 2006 20:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.