| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fajfer185
Chorąży

Chorąży




Posty: 170
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kopie czy orginał

witam zastanawiam się nad kupnem tych monet co o nich myslicie podaje link
http://allegro.pl/3-4-rubla-5-zlotych-1835-mw-patyna-i5821513877.html
allegro.pl/rubel-1913-bardzo-ladny-z-polyskiem-i5821487797.html

Nie 29 Lis, 2015 20:22

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wg mnie wszystko ok. Monetki dobre. Tylko dlaczego sprzedający nie jest pewien oryginalności swoich monet i to w dodatku w gradingu. Trochę to dziwne. Bardzo szczęśliwy
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Nie 29 Lis, 2015 20:45

Powrót do góry
ms1975
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 450
Pochwał: 2
Skąd: Bolkow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Radzilbym unikac zakupow u tego sprzedajacego,ma kilka wystawionych aukcji z ta sama bajeczka.Moneta nie wyglada najgorzej ale niepokoja mnie wytarcia wokol orla,mysle ze wszystkie wystawiane monety to falsy,w tych czasach nie ma okazji Wink niby sie niezna a monet sprzedal sporo Evil or Very Mad

Pon 30 Lis, 2015 21:57

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia i niepokoi najbardziej fakt, że sprzedający w opisie aukcji nie jest pewien autentyczności ogradowanych monet. Grading, nawet polski już w pewien sposób daje gwarancje oryginalności. A tu taka kucha. Chociaż tym wszystkim polskim pseudo firmą gradingowym też trafiają się niezłe wpadki. Nasze rodzime firmy nastawione są tylko i wyłącznie na zysk wkładając do trumienek wszystko jak leci bez należytej weryfikacji. Najbardziej wiarygodny są i pewnie jeszcze długo będą firmy amerykańskie.
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pon 30 Lis, 2015 22:26

Powrót do góry
ms1975
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 450
Pochwał: 2
Skąd: Bolkow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mysle ze to walek,czlowiek ktory handluje monetami wystawia ogradowane monety w falsyfikatach Evil or Very Mad albo to ogradowane falsy albo moneta z pudelka zostala podmieniona na falsa tak czy owak przekret. Korci mnie zalicytowac zeby sie przekonac co z tego wyjdzie Wink

Pon 30 Lis, 2015 22:49

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest sporo tematów o wkładaniu w grading falsów Uśmiech Gradinguje oryginał, póżniej wkłada falsa albo wycierucha:)
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Nie 24 Sty, 2016 11:13

Powrót do góry
fajfer185
Chorąży

Chorąży




Posty: 170
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/5-marek-1901-i5939751513.html# witam czy ta moneta to orginał

Czw 28 Sty, 2016 20:25

Powrót do góry
ms1975
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 450
Pochwał: 2
Skąd: Bolkow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Ciezko stwierdzic,sprzedawca wystawil bardzo asekuracyjny opis.Na podatawie zdjec z aukcji nie jestem w stanie powiedziec czy moneta jest oryginalna ale patrzac na pozostale przedmioty wystawione przez tegoz sprzedawce smiem twierdzic ze wszystkie to lipa Wink No poza kopiejkami Wink Moze jestem przewrazliwiony ale czytajac takie opisy zapala mi sie czerwona lampka Evil or Very Mad

Czw 28 Sty, 2016 22:02

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmm, moim zdaniem to nie asekuracja, a prosta informacja. Nie znam się na monecie, więc ostrzegam, że może to nie być oryginał. Jest tylko jedno ale. Na tym serwisie działała kiedyś sprawna grupa wychwytująca falsyfikaty, czy działa do dziś, nie wiem; poza tym jak się nie jest pewnym autentyczności, to jest dział falsyfikaty.

Reasumując - monetę na serwisach zakupowo-aukcyjnych, kupuj tylko na własną odpowiedzialność. Zdjęcie nigdy nie daje pewności...

Czw 28 Sty, 2016 22:39

Powrót do góry
ms1975
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 450
Pochwał: 2
Skąd: Bolkow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Niezgodze sie,on nie ostrzega to typowe polowanie na jelenia,monety po dziadku a ja sie nieznam i wrazie co pocalujcie mnie w d...,Normalny czlowiek majac kilkanascie duzych srebrnych monet po dziadku udaje sie do specjalisty po opinie a nie wystawia na portalu aukcyjnym.Kiedys istnialo caffe allegro i dzial numizmatyka z niezawodnym Pibykiem ktory bardzo szybko uwalal takie aukcje niestery wlascicielom all bardziej zalezy na prowizjach niz na zetelnosci i caffe juz nie istnieje

Pią 29 Sty, 2016 8:05

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, mnie te opisy tez zawsze rozbrajają. Ostatnio widziałem Krzyz Walecznych wystawiony na allegro "jakis tam krzyżyk po dziadku".. Sam sprzedający chcąc dostać uczciwą cenę za przedmiot trochę mógłby się pointeresowac na jego temat. W dobie internetu nie trzeba nawet z domu wychodzić. Gdy widze takie aukcje z przytoczonym powyżej opisem, to od razu ja skreślam bo nie uważam żeby taka licytacja była jedynie efektem lenistwa, czy niewiedzy. Ostatnio miałem też przypadek VM wystawionej jako oryginał i kat. do 1939. Była to zwyczajna kopia grawerska, a sprzedający próbował wcisnąć kit ze portal wymusza z góry opisanie odznaczenia jako oryginalne.... Pomysłów zeby oszukać kupujących jest cała masa....
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pią 29 Sty, 2016 9:29

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niezgodze sie,on nie ostrzega to typowe polowanie na jelenia,monety po dziadku a ja sie nieznam i wrazie co pocalujcie mnie w d...,Normalny czlowiek majac kilkanascie duzych srebrnych monet po dziadku udaje sie do specjalisty


Niestety można mocno się zdziwić z tą normalnością. Wizyty u specjalistów zdarzają się nie często i czasem można oglądać białe kruki (oryginały) za małe kwoty.

Zgodzę się, że takie aukcje należy omijać; tak jak napisałem kupujący ponosi ryzyko.



Cytat:
dzial numizmatyka z niezawodnym Pibykiem

i to były piękne czasy...

Osób, które chcą wykorzystać naiwność jest wielu; dziw bierze, że ktoś w dalszym ciągu napiera się na numer z kufrem dziadka czy babci... Kciuk w dół

Z ocenianiem monet po zdjęciach też bym uważał. Kiedyś w ten sposób nabyłem monetę. "Cud, miód malina", aukcja ok, zdjęcie świetne, sprzedający nie mawiał o dziadku itp. Jak doszła, nie dawała mi spokoju. Sprawdziłem, potwierdziłem - bardzo dobry falsyfikat. Problemu ze zwrotem nie było (i takich ludzi powinno się chwalić; niestety jest ich coraz mniej). Stąd jestem bardzo sceptyczny z kupowaniem monet na odległość. Może to staroświeckie, ale jak mi zależy na monecie, jestem w stanie jechać kawał drogi, aby się jej przyjrzeć... Czołg2

Pią 29 Sty, 2016 10:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.