| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zasobnik?

Witam . proszę o pomoc w rozszyfrowaniu przeznaczenia zasobnika , wydaję mi się że zasobnik służył do przenoszenia amunicji . Wysokość 46cm średnica 12cm .


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Nie 25 Paź, 2015 15:29

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nb.W.40 - Luftdicht - HMG 10 kg

a dokładniej masz opisane tutaj:

http://wehrmachts.kisten.free.fr/100mm_nbw40_2.htm

Pozdrawiam
Alek

Nie 01 Lis, 2015 17:07

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Nb.W.40 - Luftdicht - HMG 10 kg

Undergrounder napisał:
a dokładniej masz opisane tutaj:

http://wehrmachts.kisten.free.fr/100mm_nbw40_2.htm

Pozdrawiam
Alek
Dziękuję za podesłanie bardzo ciekawej i dogłębnej lektury . Jak myślisz czy kolor piaskowej farby mojej puszki może świadczyć o tym że mogła być na wyposażeniu np.Afrykańskich korpusów .
_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Nie 01 Lis, 2015 18:15

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak myślisz czy kolor piaskowej farby mojej puszki może świadczyć o tym że mogła być na wyposażeniu np.Afrykańskich korpusów .


Nie sądzę, kolor "piaskowy dunkelgelb" był używany również w południowych krajach europy z Jugosławią włącznie, tak jak parciane części wyposażenia, pasy szelki, żabki itp., które mylnie przez wielu określane są jedynie jako Afrikakorps i tylko z nią kojarzone a tak naprawdę nigdy Afryki nie oglądały. Poza tym Niemcy dostosowywali barwy, mam np. skrzynię sztabową, która ma na sobie wszystkie farby począwszy od feldgrau, poprzez kamo, dunkelgelb, kończąc na stahlgrau, więc pojemnik, który zaczął w Polsce mógł skończyć w Grecji czy we Włoszech i na powrót pod koniec wojny wrócić na północ, koniec wojny to prawdziwy "bajzel" nawet przy niemieckim porządku, braki wymuszały zmiany.

Pozdrawiam
Alek

Nie 01 Lis, 2015 21:05

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Undergrounder napisał:
Cytat:
Jak myślisz czy kolor piaskowej farby mojej puszki może świadczyć o tym że mogła być na wyposażeniu np.Afrykańskich korpusów .


Nie sądzę, kolor "piaskowy dunkelgelb" był używany również w południowych krajach europy z Jugosławią włącznie, tak jak parciane części wyposażenia, pasy szelki, żabki itp., które mylnie przez wielu określane są jedynie jako Afrikakorps i tylko z nią kojarzone a tak naprawdę nigdy Afryki nie oglądały. Poza tym Niemcy dostosowywali barwy, mam np. skrzynię sztabową, która ma na sobie wszystkie farby począwszy od feldgrau, poprzez kamo, dunkelgelb, kończąc na stahlgrau, więc pojemnik, który zaczął w Polsce mógł skończyć w Grecji czy we Włoszech i na powrót pod koniec wojny wrócić na północ, koniec wojny to prawdziwy "bajzel" nawet przy niemieckim porządku, braki wymuszały zmiany.

Pozdrawiam
Alek
Dzięki za opinię . Jeszcze jedno na jednej z giełd staroci znalazłem identyczną puszkę tylko trzy razy większą i tu mam pytanie czy taki właśnie zasobnik służył do przenoszenia kilku pocisków moździerzowych czy służył do transportu może innego rodzaju amunicji?
_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Nie 01 Lis, 2015 21:19

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na tej stronie, którą Ci podałem są też inne pojemniki, były większe, były i mniejsze, rodzajów do wyboru do koloru. Przejrzyj na spokojnie, tą stronkę którą Ci podałem są tam chyba wszystkie rodzaje pojemników, skrzynek, koszy itp. nosideł wykorzystywanych przez armię niemiecką.


Pozdrawiam
Alek

Nie 01 Lis, 2015 21:58

Powrót do góry
Loslau
Leutnant

Leutnant





Posty: 260
Pochwał: 17
Skąd: Rheinland-Pfalz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...a to było w środku Uśmiech


Opis załącznika:

Sro 04 Lis, 2015 15:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.