| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nabój strzałkowy (amunicja igłowa)

Remov czytając historie broni w układzie Bull pup na twojej stronie natknąłem się na ten rodzaj amunicji jej opis zakończyłeś zdaniem "I tutaj historia się urywa" czy to ma znaczyć że badania nad takową przerwano jeżeli nie to jakie są postępy

Sob 17 Cze, 2006 14:58

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: nabój strzałkowy (amunicja igłowa)

Jones napisał:
Remov czytając historie broni w układzie Bull pup na twojej stronie natknąłem się na ten rodzaj amunicji jej opis zakończyłeś zdaniem "I tutaj historia się urywa" czy to ma znaczyć że badania nad takową przerwano jeżeli nie to jakie są postępy
Kiedyś, w wolnej chwili to dopiszę Wink

Jak na razie, to po zakończeniu amerykańskiego programu ACR na początku lat 90., w którym występowały dwie konstrukcje strzelające amunicją flachette (Steyr ACR i AAI ACE) na świecie nie podejmuje się prób stworzenia tego rodzaju broni. Sporadycznie strzałki występują w nabojach do broni gładkolufowej oraz granatnikowej (a także w amunicji czołgowej). Powodów jest kilka - m.in. stabilizacja strzałki na torze lotu i wpływ wiatru na tor lotu lekkiego pocisku, brak możliwości stworzenia amunicji specjalnej, problem z sabotem etc.

_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Sob 17 Cze, 2006 15:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.