| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W necie nie udało mi się znależć ładnych fotek tych działek.


Poważnie?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/9/96/MG_FF.jpg

Pierwsze z brzegu zdjęcie z wikipedii.

Sob 30 Gru, 2006 13:18

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdjęć lotniczych Oerlikonów MG FF (w odmianach) trochę można znaleźć.Rzadsze są fotki ich lądowej wersji (w Niemczech 2cm FlaK 28 i 29).Łatwiej znaleźć zdjęcia wersji używanej przez Kriegsmarine.
Pozdrowienia
Grendel

Nie 31 Gru, 2006 9:07

Powrót do góry
jerzyn123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsze z brzegu zdjęcie z wikipedii-wprowadza w błąd, gdyż ff nie ma tych rur z boków. Co to jest nie wiem, ale przy takiej konstrukcji nie jest to potrzebne. Myślałem o zdjęciach, z krórych można coś podejrzeć, a nie o skanie z fotografii i to jeszcze prawdopodobnie drukowanej w technologii z lat 50. Wiele typów broni ma swoje świetnie opracowane strony, a na temat mg ff i jego mutacji - nic. Nawet na stronach o broni pokładowej są jedynie fotki pokazujące koniec lufy i to wszystko.

Nie 31 Gru, 2006 23:27

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak już pisałem, jak poszukać, to w literaturze znajdzie się nieco zdjęć MG FF.Tak na szybko - zamieszczam jedno z polskiej monografii Bf 109 autorstwa Pęczkowskiego.
Dużo trudniej jest znaleźć zdjęcia 2cm Flak 28 czy 2cm Flak 29, zwłaszcza z epoki - jeśli ktoś ma ładne, nawet z e-bay - prosiłbym o zamieszczenie.
Ładne zdjęcia 2cm FlaK 28 można znaleźć
TUTAJ.

Pozdrowienia
Grendel

P.S.
Nie mieszajmy w tym wątku lotniczych MG FF (i modyfikacji), bo były one zasilane z bębna i z magazynkiem, który jest tu tematem nie miały nic wspólnego.



Opis załącznika:
MG FF

Opis załącznika:
Ju 88 A-14

Opis załącznika:
Rysunek MG FF w Bf 110 z japońskiego Aero Details

Opis załącznika:
FlaK 29 na podstawie morskiej używany w Danii w roli stacjonarnej na Wale Atlantyckim - aktualnie w muzeum

Opis załącznika:
2cm FlaK 28

Wto 02 Sty, 2007 4:20

Powrót do góry
jerzyn123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wstawię fotkę znalezioną kiedyś w necie ff- m.


Opis załącznika:

Wto 02 Sty, 2007 12:26

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej

To jeszcze moje 3 gr. o magazynkach:
Z tego co wiem oryginalne do FF były 3 magazynki: pudełkowy na 15 (generalnie do broni w ruchomych stanowiskach) oraz bębnowe na 45 i 60 naboi. Wg.A Williamsa Niemcy skonstruowali jeszcze bębnowy na 30 (również do ruchomych stanowisk).

maxikasek napisał:
Do wersji Fw 190A-5 opracowano własnie 90-nabojowy bęben, potem mógł być stosowany do wcześniejszyh wersji (ale zachodzę jak skoro specjalnie dla zabudowy w skrzydłach zmniejszono bębny do 60 naboi).


Nie jestem pewien (widziałem gdzieś taki rysunek ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie), ale wydaje mi się że ten na 90 był magazynkiem talerzowym, umieszczonym płasko w skrzydle (dlatego się mieścił).
Niemcy eksperymentowali też z zasilaniem taśmowym do FF. Konstrukcja była dosyć oryginalna, jako że oryginalne FF nie miały oczywiście mechanizmu podawania taśmy a to nie zawsze jest łatwo dorobić. W związku z tym zastosowano mechanizm poruszany nie przez automatykę działka, ale przez silniczki elektryczne, służące także do przesuwania taśmy. Do 217 w którejś z wersji myśliwskich (nocnych) miał właśnie takie "taśmowe" MG FF.

_________________
Pozdr.
Speedy

Wto 02 Sty, 2007 14:23

Powrót do góry
jerzyn123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na jednym z forów ktoś pokazał wykopka.


Opis załącznika:

Wto 02 Sty, 2007 16:14

Powrót do góry
miraul
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

z muzeum w kołobrzegu


Opis załącznika:

Wto 12 Mar, 2019 11:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.