| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

17 Bateria Artylerii Stałej - Międzyzdroje 2015

Witam wszystkich serdecznie,

Dziś w ramach rekreacji i wyciszenia postanowiłem odwiedzić fortyfikacje w okolicy Międzyzdrojów a mianowicie 17 Baterie Artylerii Stałej. Wrzucę kilka zdjęci, jakie udało mi się zrobić i trochę info o samym ośrodku. Przyznam, że pierwszy raz miałem okazję odwiedzić to miejsce w Wolińskim Parku narodowym, jednak to co rzuciło się w oczy to to, że miejsce to obumiera.. Wiele wejść zostało zamkniętych na amen, wiele bunkrów zasypanych, baterie oczywiście zezłomowane... Wiem, że otwarcie baterii do zwiedzania wiązałoby się z koniecznością stałego utrzymania "w formie", do tego jest to teren PN i zwiększony ruch nie jest tu za bardzo wskazany... Jednak wielka szkoda, że takie fajne miejsce jest zapomniane i niszczeje gdzieś w głuszy.... Brak większego oznakowania, informacji, nie jestem pewien czy w ogóle odwiedziłem cały kompleks w całości... i zupełnie przypadkiem sam natknąłem się na przydrożny schron.. oczywiście również zasypany i zawalony drzewem....



Opis załącznika:
ogrodzenie z drutu kolczastego w drodze do ośrodka

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
jeden z budynków - niestety wejście zasypane

Opis załącznika:
jw

Opis załącznika:
Zablokowane wejście do jednej z baterii

Opis załącznika:
Zalane wejście do kompleksu z powyższego zdjęcia

Opis załącznika:
Kolejne zamknięte drzwi...

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Pozostałości po stanowisku

Opis załącznika:
jw

Opis załącznika:
jw

Opis załącznika:

Opis załącznika:
jedna z dwóch znajdujących sie przy stanowisku wind amunicyjnych

Opis załącznika:
Zdjęcie robione "zza krat" ponieważ budynki pod bateriami nie są dostępne do zwiedzania. widoczne pomieszczenia i zejście w dół

Opis załącznika:
Druga strona tego samego pomieszczenia

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Kolejne stanowisko, niestety w znacznie gorszym stanie...

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Zasypany budynek z wcześniejszej fotografii z innego ujęcia

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Pamiątkowa tablica XX Zjazdu Kresowych Żołnierzy AK z 2002 roku

_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Nie 16 Sie, 2015 22:24

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześc. Jakieś 10 dni temu zwiedzałem to miejsce razem z żoną. Ma swój klimat, tylko szkoda ze nikt tym za bardzo się nie opiekuję. Szkoda, że nie da się wejśc do środka pewnie było by co pooglądac. Byłeś Kolego na najbardziej wysuniętym w stronę morza punkcie ( bunkierek wiszący na klifie widoczny z plaży ? ) Jeśli jeśli pozwolisz dorzucę kilka fotek.
PS. Dobrze znowu zajrzec na forum

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 21 Sie, 2015 11:19

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że ma swój klimat. Podczas całego wyjazdu nad morze najbardziej wypocząłem własnie tam! Uśmiech Juz sam drut kolczasty ciągnący sie wokół ośrodka robi wrażenie. Niestety wszystko pozamykane, ale wiąże się to pewnie z kosztami utrzymania... Gdyby wszystko było dostępne musieli by to konserwować - tu i tam widoczne były ubytki w suficie. Jakby komus spadło na łeb byłby problem, a tak zamknęli i maja z głowy... Nie wiem czy byłem.. jedyny bunkier jaki widziałem przy plazy blisko (a w zasadzie jego posostałości) to ten tuz obok schodów prowadzących z góry na plazę. Jeśli to nie to no to własnie wychodzi brak oznakowania.. z plaży niestety nic innego nie zaobserwowałem.. Wrzucaj fotki śmiało, chętnie zobaczę Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pią 21 Sie, 2015 12:29

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dodaje kilka fotek bunkra wiszącego na klifie.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Widok z boku

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Wczołgałem się do środka i udało zrobić się fotkę z perspektywy obserwatora

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 21 Sie, 2015 20:13

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dorzucę kilka fotek baterii tej bardziej zaniedbanej ( numer 44 )


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Winda amunicyjna

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 21 Sie, 2015 20:29

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dwie ostatnie fotki przedstawiają kopułę oraz hydrant ( z napisem MAGDEBURG )


Opis załącznika:

Opis załącznika:
Hydranty znajdują się w bezpośrednio przy stanowiskach

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 21 Sie, 2015 20:32

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

masakra.... Crying or Very sad jak ja przegapiłem ten wiszący bunkier Wink Przyznaj się, że skakałeś przez jakieś ogrodzenia, bo nawet nie mam pojęcia w którym to miejscu.... ten bunkier z ostatniego zdjęcie podobnie...
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pią 21 Sie, 2015 20:46

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapewniam cię, że byłeś nie dalej jak 60-70 m od tych dwóch bunkrów. Na pewno widziałeś pracujący radar na klifie. Jeśli stanąłbyś na plaży na przeciwko niego ( oczywiście twarzą w stronę klifu ) i spojrzał w prawą stronę to dostrzegłbyś ten wiszący bunkier pośród traw i drzew.
Zerknij na swoje przedostatnie zdjęcie ( wykonane od czoła ), jeśli udałbyś się z 70 m centralnie za plecy tego ze zdjęcia to trafiłbyś na ten drugi, którego nie widziałeś.
Żeby dostać się do tego wiszącego nie trzeba skakać przez ogrodzenie ( dziury są już zrobione przez ciekawskich, z niego jest najładniejszy widok na plażę w Międzyzdrojach ). Stojąc pomiędzy bateriami ( na drodze ) idziesz w stronę klifu przez prowizoryczne ogrodzenie z drewna ( wiesz na pewno o jakim mowa ) i docierasz do ogrodzenia. Trzeba wyjść na samą krawędź klifu i dopiero wtedy widać te maleństwo Uśmiech
ZWIEDZANIE WISZĄCEGO BUNKRA JEST NA WŁASNE RYZYKO, PONIEWAŻ ZJECHAĆ PO ZBOCZACH KLIFU, MOŻE SIĘ OBSUNĄĆ ITD.
Trzeba uważać, ale ja obszedłem go dookoła i wczołgałem się do wąskiej szczeliny żeby zrobić zdjęcie ( nie odpuszczam takich okazji ).

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Sob 22 Sie, 2015 18:07

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.