| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
OmegaDeVille
Plutonowy

Plutonowy

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Identyfikacja czarnoprochowej dubeltówki

Witam serdecznie,
Od kilku miesięcy buduję swoją kolekcję historycznych militariów. Jednym z owoców mojego zbieractwa jest przedstawiona poniżej dubeltówka. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby koledzy ocenili jej wiek.

Dziękuję bardzo!

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 15 Sie, 2015 0:17

Powrót do góry
Razorblade1967
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant

Pochwał: 5

Edward Midletton był rusznikarzem działającym w Birmingham od 1849 (1850?) do 1895. Jego zakład mieścił się na 3. Fleet Street - w spisie figuruje jako "Gun Finisher" czyli nie budował broni od podstaw. Sama broń wygląda na lata 50 i 60-te XIX wieku - ale może być też późniejsza... bo w przypadku strzelb zamek kapiszonowy trichę się trzymał po tym jak armie z niego zrezygnowały. Rozumiem, że na Twoim egemplarzu nie ma numerów seryjnych czy dat...

Sob 15 Sie, 2015 13:13

Powrót do góry
OmegaDeVille
Plutonowy

Plutonowy

Dziękuję za Waszą pomoc - jesteście nieocenieni! Próbowałem już "szczęścia" na Forum "Broń Iveb", jednak tamtejsza atmosfera nie do końca mi odpowiada (aż roi się od wyzwisk i osobistych wycieczek). Tutaj natomiast jest bardzo miło Wink

Odnośnie dubeltówki - czy to jest ciekawa pozycja do kolekcji, czy też to jedna z pospolitych, nie wyróżniających się niczym strzelb, której jedynym atutem jest stan bardzo dobry zachowania?

Dziękuję!

Sob 15 Sie, 2015 16:21

Powrót do góry
Razorblade1967
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant

Pochwał: 5

OmegaDeVille napisał:
...czy to jest ciekawa pozycja do kolekcji, czy też to jedna z pospolitych, nie wyróżniających się niczym strzelb, której jedynym atutem jest stan bardzo dobry zachowania?

No cóż... próba wyszukania takiej strzelby za pomoca googli pokazuje jej stosunkowo sporą obecność na portalach gdzie handluje się bronią (w stylu "Gun Auction", "Armslist" itp.) - a same aukcje zaczynają się już od dolara, widziałem też wystawioną cenę 225 USD ze stycznia tego roku. To sugeruje, że nie jest to coś o dużej wartości kolekcjonerskiej i jest raczej powszechne.

Z drugiej strony po zdjęciach można sądzić, że naprawdę masz broń w świetnym stanie zachowania. Nie znam tematyki Twojej kolekcji, to i trudno mi oceniać czy "pasuje", ale moim zdaniem jak się ktoś interesuje bronią historyczną to choć nie jest to jakiś wyjątkowy egzemplarz to jednak jest to typowy przedstawiciel brytyjskiej broni tej klasy i warto go zachować. Tutaj już sam musisz podjac decyzję.

Sob 15 Sie, 2015 18:25

Powrót do góry
OmegaDeVille
Plutonowy

Plutonowy

Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź! O świetnym stanie świadczy między innymi fakt, że poprzedni właściciel z niej strzelał. Dla mnie jednak będzie stanowiła tylko i wyłącznie eksponat - nie ma sensu zakłócać jej spokojnej starości Uśmiech.

Pozdrawiam,
F

Sob 15 Sie, 2015 23:11

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: