| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

LISTA GRUNDMANNA

Mija dziesięć lat od chwili gdy Kudi namówił mnie do udziału w szalonym projekcie. Szaleństwo polegało na tym, że pomysł dotyczył zbadania tego czym tak naprawdę była Lista Grundmanna. Dostaliśmy kilka tysięcy dokumentów z niemieckich archiwów, troche papieru z Ameryki i w Muzeum Narodowym we Wrocławiu też coś sie wygrzebało. Później tłumaczenie tego, analiza, weryfikacja, dłuuuugie dyskusje... Oczywiście tzw. wyprawy terenowe również. Wszędzie gdzie prof. Grundmann objawił się w dokumentach. Na koniec przyszedł bardzo w sumie prozaiczny wniosek - nigdy żadnej listy Grundmanna nie było. Nigdy nie było jakiegoś zaszyfrowanego wykazu. Nikt niczego nie ukrywał. Trzeba było prawie 70 lat aby to stwierdzić. Ileż to "dzieł" się zdezaktualizowało. Upada jeden z pomnikowych mitów na Dolnym Śląsku.
Jak, kiedy, kto? Można będzie sobie poczytać o tym już we wrześniu. Książka będzie w każdej dobrej księgarni w kraju. W "leśnych" i sztolniowych stoiskach pewnie nie, ale nikt nie ma zamiaru przekonywać już przekonanych.
Aha, książka jest gruba - coś koło 700 stron. Ale ma dużo obrazków W szoku



Opis załącznika:
Tego trzeba szukać pod koniec września.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 27 Lip, 2015 16:31

Powrót do góry
om79
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1401
Skąd: Bendsburg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no pięknie

czekamy z niecierpliwością Bardzo szczęśliwy Super

Pon 27 Lip, 2015 20:04

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To już wiem jaka będzie pierwsza książka, którą zakupię i przeczytam we wrześniu Super

Pon 27 Lip, 2015 20:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.