| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tara
Kapral

Kapral





Posty: 47
Skąd: Czeladź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

co kupić?

Witam
Chciałbym zacząć swoją przygodę z wykrywaczem i jako totalnie zielony nie wiem co zakupić na początek. Chciałbym na początek coś powiedzmy w granicach 500zł może używanego.Proszę o dobre rady dobrych ludzi.

Pią 09 Cze, 2006 15:08

Powrót do góry
marek1105
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

polecam garretta ace 150 uzywanego za tyle kupisz. bardzo dobry na poczatek. pozdrawiam Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Pią 09 Cze, 2006 16:43

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dobrze ze pytasz. Unikaj chinskiej produkcji (na allegro wystepuja pod nazwa profesjonalne wykrywacze metali, MD...) Uwazaj na polskie produkty bo tu tez niektorzy piszac o parametrach swoich wykrywaczy sa chyba w stanie upojenia. Tak jak napisal marek garret 150/250 bedzie dobrym wyborem na poczatek. Ma wszystko co potrzeba wykrywaczowi, no moze poza kolorem i brakiem regulacji glosnosci. Bardzo prosty w obsludze. Po pewnym czasie poczujesz niedosyt i bedziesz chcial go wymienic na cos lepszego ale na poczatek jest okej. Sa jeszcze jedyne i sluszne polskie wykrywacze ze stajni rutusa. Sprzecik niczego sobie, troche czescie trzeba je regulowac i wogole trzeba poznac sprzet. Sam mam rutusa ultre 2 i moge powiedziec ze sprzet mimo swoich wad jest dobry i wart posiadania. Uzywanego kupisz za 600 (najlepiej kupi ultre 2)
Jest oczywiscie wiele innych dobrych wykrywaczy ale te 2 mialem przyjemnosc najdluzej uzywac.

Pią 09 Cze, 2006 19:20

Powrót do góry
marek1105
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

palacz wiesz moze ile kosztuje garrett 300 nigdzie nie moge go znalezc. pozdrawiam

Pią 09 Cze, 2006 19:49

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie orientuje sie. Za to znalazlem ostatnio takie oto forum - tu powinni wiedziec wszystko o garrettach http://www.garrett.pl/hobby/forum/phpBB2/index.php

Pią 09 Cze, 2006 21:58

Powrót do góry
Marik8
Kapral

Kapral





Posty: 43
Skąd: Toszek
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Garrett Treasure Ace 300

Ja kupiłem na allegro używanego za 350zł.Musisz obserwować aukcje.Sprzęt bardzo dobry Piwo
_________________
M@A@R@I@K@8

Pią 09 Cze, 2006 23:06

Powrót do góry
marek1105
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

lepszy jest niz garrett 250?? czym sie rozni oprocz wygladu?? Uśmiech

Sob 10 Cze, 2006 10:42

Powrót do góry
tara
Kapral

Kapral





Posty: 47
Skąd: Czeladź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za opinie, też myślałem właśnie o tym modelu chociaż dużo na forum można przeczytać dobrego na temat Smętka jak on wypada w porównaniu z Garetem i czy nadaje się na początek. Zapomniałem napisać, że głównie interesuje mnie zbieranie kolorowej drobnicy monety itp...

Pon 12 Cze, 2006 13:18

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tara napisał:
można przeczytać dobrego na temat Smętka jak on wypada w porównaniu z Garetem i czy nadaje się na początek. ,,, głównie interesuje mnie zbieranie kolorowej drobnicy monety itp...


No to Smętka sobie odpuść w tym przypadku - oczywiście to sprzęt bardzo dobry i chwalony przez poszukiwaczy ale militarystów. Chcąc trafiać monety nie nacieszyłbyś się Smętkiem.
Na początek możesz szukać używanego Tackera IV - sam zaczynałem od niego i zatrzymałem jako dyżurny model w razie usterki w moim innym albo kolegi któregoś...
Kiedy Jacobego sprzęt miał awarię brał mojego trackera... i trafiał monetki aż miło Uśmiech. Ja moje "największe" trafienia miałem właśnie BH IV Uśmiech

Pon 12 Cze, 2006 13:56

Powrót do góry
Jacoby
Chorąży

Chorąży





Posty: 153
Skąd: Deszczno/Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Z tym Elpas masz rację-dodam tylko,że piękne trafienia były i to na granicy zasięgu-20-25 cm.
Dla początkujących to chyba najlepszy sprzęt,jaki można polecić
(nie znam oczywiście rodziny Garreta).
Z resztą na plaży najszybciej można nauczyć sie szukać moniaków.....
Pozdrawiam

_________________
"Zwyciężyc i spocząć na laurach to klęska.Być pokonanym a nie poddać sie to zwycięstwo".
Marszałek II RP Jóżef Piłsudski

Pon 12 Cze, 2006 14:09

Powrót do góry
tara
Kapral

Kapral





Posty: 47
Skąd: Czeladź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na allegro znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item109641116_bounty_hunter_quick_draw_ii_bcm_.html
Jak myślicie brać go czy czekać na ACE 250


Tak trochę się pośpieszyłem z tym postem, ktoś go wylicytował minutę przed zakończeniem aukcji. Prawdę mówiąc liczyłem na to, że gość mi jeszcze raz wystawi tą aukcję(jeśli by było warto licytować oczywiście). Co powiecie o Bounty Hunter Quick Draw II czy była to okazja czy spokojnie mogę dalej sobie szukać ACE 250?

Swoją drogą dziwne, że wszyscy na Allegro pozbywają się chińszczyzny z powodu wyjazdu cha cha Razz

pozdrawiam

Pią 16 Cze, 2006 13:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.