| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ss? czy dobry? prosze szybko jak można

Witam Kolegów i Koleżanki ,dopiero zaczynam wtajemniczenie o nieśmiertelnikach ? czy ten cały komplet to jest dobry z nadaniem? Z góry dziękuje Buziak http://allegro.pl/show_item.php?item=5486779442&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0 czas się kończy do końca ,no i podoba mi się ten komplet?

Czw 02 Lip, 2015 7:41

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

komplet SS

Na temat blaszki się nie wypowiem bo SS to nie moje klimaty ale gość ma dwa negatywy na 58 sprzedanych gratów.Troszkę dużo.Pozdrawiam Tomek.

ps.Obym się mylił Uśmiech

Czw 02 Lip, 2015 8:16

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: komplet SS

boskitomasz napisał:
Na temat blaszki się nie wypowiem bo SS to nie moje klimaty ale gość ma dwa negatywy na 58 sprzedanych gratów.Troszkę dużo.Pozdrawiam Tomek.

ps.Obym się mylił Uśmiech
Nie , odpuszczam, coś mi podpada , bity tak mocno że z tyłu widać kontre , tu znalazłem orginał z nadaniem ,porównajcie,ale mogę się mylić? na tym 3 marca był bity nr.09737 a ma tamtym 30 czerwiec nr.09758 to nie możliwe że przez 4 miesiące tylko 21 żołnierzy było przydzielonych, no i nadanie w orginale frontowe, a tamte jak nowe? i w dodatku z Krakowa

Czw 02 Lip, 2015 18:39

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Blacha dobra. Gość sprzedaje nieśmiertelnik i nigdzie nie pisze, że z książeczką.
Książeczka nie musi pochodzić akurat od tej blaszki.

Czw 02 Lip, 2015 18:45

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cyfry mi się nie zgadzają 7-ka w tych 3-ch orginalnych jest inna? 9-tka ,5-ka, masowo wydawany Estończykom i właśnie jest to komplet? właśnie chodzi mi o komplet i w tyn jest problem że nie pasuje mi nadanie do tej blaszki,co sadzisz? i dla tego cena taka za nią?, wszyscy myślą że jest orginalne nadanie do niej.Powiedz czy warka gra świeczki?

Czw 02 Lip, 2015 19:49

Powrót do góry
S1977
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 283
Pochwał: 2
Skąd: Lubuskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sprawdź pocztę.

Czw 02 Lip, 2015 20:34

Powrót do góry
alfiasty
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 352
Skąd: Leubus ;)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam Piwo ja bym się nie czepiał Super
_________________
-------------------------------------------------------
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach ! .Fiodor Dostojewski

Czw 02 Lip, 2015 20:51

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

alfiasty napisał:
Witam Piwo ja bym się nie czepiał Super
Nadanie jest kopią? tak mi się wydaje i może nie tylko nadanie? bo kto sprzedaje blaszkę z takim nadaniem? może nie wiedział że nie od tej blaszki? itd.itd za mało czasu. Odpuszczam i dzięki wszystkim Wink Pozdrawiam

Czw 02 Lip, 2015 21:09

Powrót do góry
greg collector
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Mimo że już po aukcji, to blacha była oryginalna a co do soldbucha, to się nie wypowiem po takim małym fragmencie widocznym na aukcji.
Pzdr

_________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Pią 03 Lip, 2015 0:42

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan





Posty: 1181
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JUMNJI napisał:
alfiasty napisał:
Witam Piwo ja bym się nie czepiał Super
Nadanie jest kopią? tak mi się wydaje i może nie tylko nadanie? bo kto sprzedaje blaszkę z takim nadaniem? może nie wiedział że nie od tej blaszki? itd.itd za mało czasu. Odpuszczam i dzięki wszystkim Wink Pozdrawiam

Czesc
JUMNJI jakie nadanie ? Do nieśmiertelnika ? Bardzo szczęśliwy

_________________
*Pozdrawiam Adam*

Pią 03 Lip, 2015 15:19

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W aukcjach Izofeny co innego jest ciekawego. Cenę podbija S...n, który jest jej mężem. Blaszki sprzedaje z konta żony i podbija cenę.

Pią 03 Lip, 2015 17:15

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan





Posty: 1181
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perperuna75 napisał:
W aukcjach Izofeny co innego jest ciekawego. Cenę podbija S...n, który jest jej mężem. Blaszki sprzedaje z konta żony i podbija cenę.
Zniesmaczony
W takim razie sam ja kupiłUśmiech coś mu nie idzie bo blacha była 2 raz sprzedawana

_________________
*Pozdrawiam Adam*

Pią 03 Lip, 2015 17:20

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Donkey77 napisał:
perperuna75 napisał:
W aukcjach Izofeny co innego jest ciekawego. Cenę podbija S...n, który jest jej mężem. Blaszki sprzedaje z konta żony i podbija cenę.
Zniesmaczony
W takim razie sam ja kupiłUśmiech coś mu nie idzie bo blacha była 2 raz sprzedawana
No i zapłacą prowizje tzn:on ,chyba że żona wniesie o zwrot prowizji to dostanie ostrzeżenie, a jak są w separacji to NEGATYWA Mr. Green ps. na razie nie będę zdradzał tajemnicy a jak dostanę fotki to nad czymś po debatujemy Piwo

Sob 04 Lip, 2015 1:08

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak nikt go nie przebił to zawsze może jeszcze zaproponować sprzedaż osobie która dała najlepszą ofertę.

Sob 04 Lip, 2015 18:20

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perperuna75 napisał:
Jak nikt go nie przebił to zawsze może jeszcze zaproponować sprzedaż osobie która dała najlepszą ofertę.
Coś w tym stylu ale nie do końca , padło zapytanie?itd,itd Wink

Sob 04 Lip, 2015 21:05

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JUMNJI napisał:
perperuna75 napisał:
Jak nikt go nie przebił to zawsze może jeszcze zaproponować sprzedaż osobie która dała najlepszą ofertę.
Coś w tym stylu ale nie do końca , padło zapytanie?itd,itd Wink

Mnie osobiście nie interesuje bo już mam taki Mr. Green . Zdjęcie fragmentu tego soldbucha pokazane było też na innej aukcji, więc miało charakter tylko podglądowy. Sam nieśmiertelnik równie dobrze mógł być nie nadany.
Pokazany wcześniej przez kolegę "orginał z nadaniem" to też żaden komplet. Oba przedmioty pochodzą z Heidelager i tyle mają wspólnego Wink

Nie 05 Lip, 2015 10:30

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perperuna75 napisał:
JUMNJI napisał:
perperuna75 napisał:
Jak nikt go nie przebił to zawsze może jeszcze zaproponować sprzedaż osobie która dała najlepszą ofertę.
Coś w tym stylu ale nie do końca , padło zapytanie?itd,itd Wink

Mnie osobiście nie interesuje bo już mam taki Mr. Green . Zdjęcie fragmentu tego soldbucha pokazane było też na innej aukcji, więc miało charakter tylko podglądowy. Sam nieśmiertelnik równie dobrze mógł być nie nadany.
Pokazany wcześniej przez kolegę "orginał z nadaniem" to też żaden komplet. Oba przedmioty pochodzą z Heidelager i tyle mają wspólnego Wink
Chciałbym powrócić do blaszki?i nie jestem do niej przekonany?, teraz dopiero doszłem że to blaszka zwykłego rekruta szkolonego tam, który nie miał przydzielonej jednostki macierzystej ,miał on formę bardziej ewidencyjną niż personalną ,bo po zakończeniu szkolenia i przydzieleniu go do odpowiedniej jednostki był zazwyczaj kasowany i nadawany nowy Eureka Wink myślałem że to coś w tym stylu? Bardzo szczęśliwy W szoku Szczena OK

Nie 05 Lip, 2015 18:54

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie o to chodzi, że ten nieśmiertelnik był nadawany rekrutowi a gdzie później trafiał rekrut... mozliwości było wiele.
Moim zdaniem blaszka nienadana.

Nie 05 Lip, 2015 19:38

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perperuna75 napisał:
Właśnie o to chodzi, że ten nieśmiertelnik był nadawany rekrutowi a gdzie później trafiał rekrut... mozliwości było wiele.
Moim zdaniem blaszka nienadana.
Na pewno do waffen-ss ale jakiej? było ich 38 ,nie liczę regimentów?aha no i Kamiński - ss-sturmbrigade bez oznaczenia, a 23 Chrwacka została rozwiązana pod koniec 44 i wchłonięta do 23 OchDGrenPanc Nederland to 39 i powiedz gdzie tu szukać? tak myślę że nie wszyscy dostawali nowe blaszki po wcieleniu do macierzy? bo to wiadomo koniec wojny?albo się mylę? co sądzisz? a nadana na pewno bo po nr. rekruta można chyba by znalezć i do jakiej jednostki macierzystej został przydzielony po przeszkoleniu tam byli w większości sami Estończycy. Ps.dostałem nowe fotki 2-ch sztuk tak jak wcześniej wspomniałem ,wyglądają tak jakby z jednej stajni? coś mi tu wszystko zalatuje?,wrzucić fotki czy zacząć nowy temat? Wink

Nie 05 Lip, 2015 21:09

Powrót do góry
daro2904
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 790
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to ja wrzóce fotki wg. mnie blachy dobre tak jak koleżanka potwierdziła

Nie 05 Lip, 2015 22:07

Powrót do góry
greg collector
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JUMNJI napisał:
perperuna75 napisał:
Właśnie o to chodzi, że ten nieśmiertelnik był nadawany rekrutowi a gdzie później trafiał rekrut... mozliwości było wiele.
Moim zdaniem blaszka nienadana.
Na pewno do waffen-ss ale jakiej? było ich 38 ,nie liczę regimentów?aha no i Kamiński - ss-sturmbrigade bez oznaczenia, a 23 Chrwacka została rozwiązana pod koniec 44 i wchłonięta do 23 OchDGrenPanc Nederland to 39 i powiedz gdzie tu szukać? tak myślę że nie wszyscy dostawali nowe blaszki po wcieleniu do macierzy? bo to wiadomo koniec wojny?albo się mylę? co sądzisz? a nadana na pewno bo po nr. rekruta można chyba by znalezć i do jakiej jednostki macierzystej został przydzielony po przeszkoleniu tam byli w większości sami Estończycy. Ps.dostałem nowe fotki 2-ch sztuk tak jak wcześniej wspomniałem ,wyglądają tak jakby z jednej stajni? coś mi tu wszystko zalatuje?,wrzucić fotki czy zacząć nowy temat? Wink


Wrzuć fotki do tego wątku, a blaszka tak jak pisałem wcześniej była dobra, widziałem te blaszki jeszcze przed czyszczeniem i znam ich historie wyciągnięcia z ziemi, to nawet nie byli ludzie z "naszej branży", po prostu zwykły przypadek przy robotach ziemnych, blachy nigdy nie zostały nadane dlatego ich numeracja jest wysoka i zbliżona do siebie, w większości trafiły się kolejno jeden numer za drugim. I tyle w tym temacie. Jeśli Ci zalatują to po prostu ich nie kupuj Laughing
Pzdr

_________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Nie 05 Lip, 2015 22:09

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pisząc, że możliwości było wiele miałam na myśli jednostki szkolące się tam w owym czasie a nie wszystkie dywizje SS Wink .
Przydzielany na początku nieśmiertelnik był najczęściej noszony do końca kariery. I tak np wczesne blaszki Estn SS Legion z 1943 noszono w 20 Dywizji Grenadierów SS mimo, że wybijano już nowe 20 Waff Gren Div d SS (estn nr 1). A jeśli ktoś był wcześniej np w schutzmannschaft batl to zazwyczaj dalej nosił blachę schuma.
Odnośnie takich rekruckich blaszek to wyglada to tak jakby przeznaczono je dla osób jeszcze bez konkretnego przydziału.
Wstaw w wątku fotki nowych blaszek to obejrzymy Bardzo szczęśliwy

Nie 05 Lip, 2015 22:10

Powrót do góry
greg collector
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

daro2904 napisał:
to ja wrzóce fotki wg. mnie blachy dobre tak jak koleżanka potwierdziła

Blaszki z fotek również są oryginale.

_________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Nie 05 Lip, 2015 22:11

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Te blaszki też dobre. Zbliżone numery sugerują to, że blaszki nie zostały wydane.

Nie 05 Lip, 2015 22:16

Powrót do góry
JUMNJI
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 590
Skąd: Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perperuna75 napisał:
Te blaszki też dobre. Zbliżone numery sugerują to, że blaszki nie zostały wydane.
No właśnie Piwo Теперь все понимают Wink kolega też w pęczku trafił 60st , coś takiego szukam Wink

Nie 05 Lip, 2015 22:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.