| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Starzy dyktatorzy

Jak myślicie kto zastąpi np Fidela lub Kima (nie są już najmłodsi i informacja o ich śmierci może paść lada dzień) i jak się zmieni polityka ich państw czy upodobni sie do polityki chin cy wręcz przeciwnei stanie się bardziej skrajna??
P.S
Jeżeli chodzi o brata Fidela to jest on młodszy tylko o 5 lat więc byłoby to tylko rozwiazanie doraźne

Sro 07 Cze, 2006 23:31

Powrót do góry
Carthon
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 652
Pochwał: 1
Skąd: Dixieland
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do Fidela- nikt, komunizm się skończy i zacznie demokracja tam już nawet członkowie partii komunistycznej stracili wiarę w "jedyny słuszny ustrój"
Co do Korei- nie przesadzaj 65 lat Kim Dzong Ila to wiek zaawansowany ale nad grobem to on raczej nie stoi Bardzo szczęśliwy a w tym przypadku na pewno ktoś go zastąpi ...tam komunizm (w iście stalinowskim wydaniu) się szybko nie skończy..niestety...

Sro 07 Cze, 2006 23:53

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli by miało dojść do zmiany władzy w KRLD (nie jest powiedziane że tylko na skutek naturalnej śmierci Kima), to sądzę że liczyć mógłby się ktoś z kręgów militarnych, jako że armia jest najbardziej liczącą się siłą w tym kraju.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 14 Cze, 2006 18:13

Powrót do góry
whiteman
1'ere classe

1'ere classe




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fidel kaput komunizm kaput razem z nim , wydaje mi sie ze Fidel zabierze kubanski socjamizm do piachu, bo kto po nim ma przejac wladze. Armia? nie , zgadzam sie z Carthonem, moze bedzie potyczka wewnatrz Kuby ale to mala i komunisci nie wygraja napewno

Wto 18 Lip, 2006 22:20

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A skąd taka pewność? Finał komunizmu na Kubie co poniektórzy wieszczą już od 15 lat, i jakoś im się to nie może sprawdzić Bardzo szczęśliwy
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 18 Lip, 2006 22:31

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz, Fidel nie jest długowieczny na szczęście Laughing Może znowu się wypieprzy i połamie Question W tym wieku to już nie przelewki.
Ja myślę, że sama ludnośc na Kubie ma już dośc tego chorego systemu, jakim jest socjalizm. Wbrew teoriom lewaków, nie znam w historii przykładu zadnego państwa, w którym był socjalizm/komunizm, ale ludzie byliby szczęśliwi Mr. Green To systemy patologiczne z założenia, choć hasełka mają chwytliwe, szczególnie dla ciemnej biedoty.
Pozdrawiam!

Wto 18 Lip, 2006 22:39

Powrót do góry
whiteman
1'ere classe

1'ere classe




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolunizm wygral tylko w biednych panstwach albo narzucono go gdzies sila , podstawowe zalozenia tego ustroju sa bledne i nie do zrealizowania , a bezklasowe spoleczenstwo jest U T O P I A Bardzo szczęśliwy pozdrawiam .

Wto 18 Lip, 2006 22:44

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak to nie długowieczny? Zszokowany 8 dych na karku,a trzyma się przecież nieźle...
Cytat:
Wbrew teoriom lewaków

Kogo takiego?
Cytat:
nie znam w historii przykładu zadnego państwa, w którym był socjalizm/komunizm, ale ludzie byliby szczęśliwi

A jak definiujesz szczęście? I w jakim systemie ludzie są szczęśliwi? (Może ograniczmy się do systemów doczesnych, raj wyłączamy z rozważań Laughing)

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 18 Lip, 2006 22:47

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

whiteman napisał:
Kolunizm wygral tylko w biednych panstwach albo narzucono go gdzies sila , podstawowe zalozenia tego ustroju sa bledne i nie do zrealizowania , a bezklasowe spoleczenstwo jest U T O P I A Bardzo szczęśliwy pozdrawiam .

Przecież to są rzeczy oczywiste...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 18 Lip, 2006 22:49

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars, nie dla wszystkich Twisted Evil Żebyś się jeszcze nie zdziwił hehe

Wto 18 Lip, 2006 22:58

Powrót do góry
whiteman
1'ere classe

1'ere classe




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek nie rozumiem? Laughing

Wto 18 Lip, 2006 23:14

Powrót do góry
Hadess
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 63
Skąd: Opoczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak Fidel umrze to ludzie nie będą już bali się krzyknać"koniec komunizmu, chcemy demokracji", Che tak zrobił, ale przed śmiercią Fidela i chyba każdy wie co się z nim stało...
Jeżeli nie znajdzie się żaden "poplecznik","fanatyk"Fidela na Kubie to będzie demokracja, przynajmniej jakis zalążek demokracji, później się rozkręcą.

_________________
Oooo , ale fajnie,znalazłem bombę z II wojny!!!!


buuuum

Wto 18 Lip, 2006 23:38

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
8 dych na karku,a trzyma się przecież nieźle...


W końcu wykituje. Ma już bliżej niż dalej.
Cytat:
Kogo takiego?

Wszystkich lewackich działaczy, którzy uważają, ze jedynym słusznym systemem jest socjalizm/komunizm.
Cytat:
I w jakim systemie ludzie są szczęśliwi?

Myślę, ze nie ma i nigdy nie będzie idealnego systemu, w którym wszyscy byliby szczęśliwi. To utopia, dlatego komunizm, który chciał wszystkich uszczęśliwić, był chory. Zamiast uszczęśliwiać, wszystkich pogrążył w biedzie i cierpieniu (oczywiscie oprócz aparatczyków systemu). Moim zdaniem najbardziej optymalny jest kapitalizm. Nie wszyscy są w nim szczęśliwi, bo tak nie moze być. ludzie za bardzo się między sobą różnią. A w kapitaliźmie prawie każdy ma szansę na osiagnięcie sukcesu na miarę swoich możliwości. Może ktos kiedyś wymysli lepszy system, ale wolnego rynku raczej nic nie wyprze.
Pozdrawiam!

Wto 18 Lip, 2006 23:42

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hadess napisał:
Che tak zrobił, ale przed śmiercią Fidela i chyba każdy wie co się z nim stało...

Tzn. co zrobił? Demokracji chciał? Zszokowany Laughing
Piotrek napisał:
Wszystkich lewackich działaczy, którzy uważają, ze jedynym słusznym systemem jest socjalizm/komunizm.

Pojęcie "lewactwa" jest dla mnie dość niejasne i często nadużywane. W moim odczuciu jest to sformułowanie określające poglądy skrajnie lewicowe. A socjalizm na pewno takim poglądem nie jest. często pojęcie "lewactwa", czy epitet "lewaka" jest używany na określenie osoby mającej poglądy na lewo wobec osoby wygłaszającej sąd. W takim ujęciu dla osoby o poglądach tzw. prawicowych, lewakiem będzie już centrysta (a socjalista tym bardziej), co jednak, jak już napisałem, jest według mnie nadużyciem.
piotrek napisał:
A w kapitaliźmie prawie każdy ma szansę na osiagnięcie sukcesu na miarę swoich możliwości.

Właśnie, na miarę swoich możliwości. Tu jest pies pogrzebany. Kapitalizm daje bowiem wszystkim ułudę nieograniczonych możliwości, która nie wytrzymuje konfrontacji z realiami i staje się w ten sposób źródłem frustracji.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 19 Lip, 2006 16:27

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W moim odczuciu jest to sformułowanie określające poglądy skrajnie lewicowe


Dokładnie tak Piwo
Cytat:
Właśnie, na miarę swoich możliwości. Tu jest pies pogrzebany. Kapitalizm daje bowiem wszystkim ułudę nieograniczonych możliwości, która nie wytrzymuje konfrontacji z realiami i staje się w ten sposób źródłem frustracji.

A masz jakiś lepszy pomysł? wszystkich nie da się uszczęśliwić. Ludzie nie rodzą się równi. Syn bogacza zawsze będzie miał łatwiej niż 12 syn chłopa. Zdrowy zawsze będzie miał łatwiej niż kaleki. Nie oznacza to, że jacys ludzie są gorsi. Po prostu nie ma równego startu dla wszystkich, bo to nierealne. Komunizm chciał wszystko wyrównac po bolszewicku: do dołu. Bogatego uczynić takze biednym , zeby było sprawiedliwie. Nie biednego zrobić bogatym, ale bogatego biednym. Ot cała bolszewicka filozofia.
Co nie oznacza, że nie można sie wybić. Ciężką pracą, uczciwoscią i własnymi zdolnościami każdy może coś w życiu osiągnąć. To zależy w duzej mierze od nas samych. Wiadomo, ze nie wszystkim się uda, ale takie jest życie. Raju tu nigdy nie będzie. Dużo zależy też od tego, jak kto definiuje sukces. Dla jednego to dom na Majorce, a dla innego skończenie technikum.
Pozdrawiam!

Sro 19 Lip, 2006 17:32

Powrót do góry
Drix
Kapral

Kapral





Posty: 56
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich to mój pierwszy post mam nadzieje ze nie ostatni. Czytałem ostatnio troche na ten temat. Na Kubie wskazywany na przejecie pałeczki po Fidelu jest jego brat Raul. W KRLD sprawa jest troche zawiła Kim ma 3 synów. Z tego co pamietam wskazywany na nastepce Kima jest Kim il Chol. Jak to sie mowi pozyjemy zobaczymy.
_________________
To boldly go where no man has gone before

Pią 21 Lip, 2006 22:17

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coś Ci się chyba pokręciło. Kim Il Chol nie jest synem Kim Dzong Ila, a do tego jest od niego sporo starszy Wink Kim Dzong Il urodził się w 1942 r., Kim Il Chol natomiast w 1928 r., i o ile mi wiadomo, nie jest spokrewniony z północnokoreańskim przywódcą. jego ewentualne szanse na sukcesje mogły by wynikać najwyżej z jego pozycji w armii - jest on bowiem Ministrem Obrony KRLD i posiada stopień Wicemarszałka.
ps. kilka interesujących fotek:



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 26 Lip, 2006 18:01

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy jak długo Fidel pociągnie Twisted Evil Jak doniosły media przekazał władzę nad Kubą bratu Raulowi, a sam został poddany operacji, co tłumy w Małej Hawanie w Miami przyjęły owacją i zapewne wielką balangą. Zobaczymy co czeka tą piękną wyspę po śmierci Fidela Castro.
_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Pią 04 Sie, 2006 0:21

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chyba dojdzie na Kubie do rozruchów. USA ma juz przygotowane odpowiednie plany i wsparcie finansowe. Zmiana ustroju z dyktatury na demokrację jest prawdopodobna. Wszystko zależy od tego co myśli o tym wojsko.

Pią 04 Sie, 2006 11:17

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Upadek komunizmu na Kubie po śmierci Castro jest możliwy ale nie drogą pokojową. Myśle że może dojść do rozruchów. Jak by nie patrzeć Kubańczycy będą chcieć silnego następce Castro, który będzie potrafił przeciw wstawić sie niekiedy USA.
Co do KRLD tam sprawa jest gorsza. W silnej armii na pewno znajdzie sie jakiś generał który będzie chciał objąć sched po Ik Dzong ILu, nawet drogą rozruchów w kraju.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 04 Sie, 2006 13:57

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NA Kubie po śmierci Castra socjalizm może przetrwać tylko jak Raul będzie tak charyzmatyczny jak fidel (a i to krótkotrwałe rozwiązanie) a jak socjalizm padnie to wejdzie Usa i zrobi bu***l jak przed Fidelem

Czw 10 Sie, 2006 22:56

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Raul Castro nie ma charyzmy Fidela, a za spowodowanie śmierci charyzmatycznego generała Arnaldo Ochoa ( uznanego za zdrajcę i rozstrzelanego w 1989r ) pierwszy oficer armii stojący przy Raulu strzeli mu w łeb ( oczywiście po śmierci Fidela ) I na Kubie zapanuje może wreszcie demokracja i wolność Laughing Tego Kubańczykom trzeba życzyć.
_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Pią 11 Sie, 2006 11:25

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli trzeba zastąpić starych nowymi? To dobrze się składa, bo pamiętam, że przynajmniej dwóch użytkowników tego forum chciało zostać dyktatorami Wink
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 11 Sie, 2006 11:47

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko że ta demokracja będzie wprowadzana na pewno przy pomocy usa
które chce odebrać to co zabrała im rewolucja przed Castrem Usa traktowało kube praktycznie jak kolonie

Pią 11 Sie, 2006 12:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.