| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyżby się coś ruszyło .. ?

Witam !

Dawno tu nie zaglądałem, nasze szanowne prawo skutecznie mnie zniechęciło do uprawiania tego pięknego hobby w kraju. Obecnie zajmuję się tym w UK. Pojawiły się jednak jakieś wzmianki co do zmiany prawa, ale na tyle okrojone, że nic konkretnego nie mówią. Mam nadzieję, że ktoś z Was ma więcej informacji na ten temat.

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowa-ustawa-o-rzeczach-znalezionych,215,0,1835479.html

Kluczowy jest tu końcowy wpis :

"Zmiany dotyczą także skarbów. Od dziś ich wartość będzie dzielona po połowie między znalazcę i właściciela nieruchomości, na której je znaleziono.

Jeżeli jednak okaże się być zabytkiem, właścicielem stanie się Skarb Państwa ale znalazcy będzie należała się nagroda."

Wygląda pięknie ładnie, niczym w cywilizowanych krajach, ale czy to coś zmienia dla nas ? Czy mogę już się dogadać z właścicielem gruntów i poszukiwać czy w dalszym ciągu z założenia będę przestępcą z groźbą 8 lat na karku bo nie zgłosiłem do konserwatora zabytków, nie dostałem papierka itd. itd.

Proszę o informację i gorąco pozdrawiam !

Nie 21 Cze, 2015 16:24

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czas pokaże. Zapisy ustawy wydają się klarowne jednak zobaczymy jak to będzie w praktyce. Kontrowersyjne nadal pozostaje zdefiniowanie zabytku.
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pią 14 Sie, 2015 11:30

Powrót do góry
Paweł78
Porucznik

Porucznik




Posty: 641
Pochwał: 1
Skąd: Ostróda
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witajcie Panowie jak znajdziemy zabytek to Skarb Państwa stanie się jego właścicielem a my otrzymamy nagrodę pamiątkowy długopis Mr. Green śmiechu warte.
Pozdrawiam Paweł.

Pią 14 Sie, 2015 12:15

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł78 napisał:
Witajcie Panowie jak znajdziemy zabytek to Skarb Państwa stanie się jego właścicielem a my otrzymamy nagrodę pamiątkowy długopis Mr. Green śmiechu warte.
Pozdrawiam Paweł.


Ponadto obawiam się pytań typu gdzie znaleziono albo przy użyciu jakiego sprzętu co może nastręczyć tylko kłopotów Wink

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sob 15 Sie, 2015 10:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.