| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Faktycznie dostępny, właśnie do mnie dotarł.

Na początek wezmę sobie tajemniczo rozpoczynający się artykuł Leszka Erenfeichta.

Pią 04 Sie, 2006 18:04

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aż nieprawdopodobne. Z pewnym niedowierzaniem wszedlem do saloniku prasowego In Media w jednym z wrocławskich hipermarketów. Patrzę na półkę a tu jest! Po 50 dniach opóźnienia.

Pią 04 Sie, 2006 19:44

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Kraku też już jest. Już się zabieram do lektury Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 04 Sie, 2006 20:28

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmm u mnie skrzynce pewnie dopiero w poniedziałek wyląduje Rolling Eyes

Pią 04 Sie, 2006 22:16

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam! Maaaaaaaaaaaaaam! Mam. Dopadłem!
Ostatni egzemplarz w Empiku Exclamation Bardzo szczęśliwy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Laughing
Jacku! Widziałem! Zrobili z Ciebie Piotra Exclamation Mr. Green
To niewybaczalne! To oburzające! Jako Piotr protestuję! Laughing Laughing Laughing
Żeby tak Jacka na Piotra wymieniać... Razz

Pią 04 Sie, 2006 23:49

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już ostatni Zszokowany przecież dopiero co dowieźli. Chyba że w Warszawie tak idą Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 05 Sie, 2006 12:03

Powrót do góry
sapertorun
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid od poniedziałku to dopiero wysyłka moze ruszy Wink .W poniedziałek "Powrót smoka"

Sob 05 Sie, 2006 21:52

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A "powrót smoka" nie jest we wtorek Question Wydaje mi się, że 8-ego wraca Wink Wiem, że osoby, które nie pojechały na urlop zajmują się wysyłką różnych rzeczy to może IOH poszło do prenumeratorów Wink

Sob 05 Sie, 2006 21:59

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem dopiero w piątek 4.08.2006r w Centrum Handlowym ......... w Gdańsku Laughing w saloniku prasowym i mam już przeczytany od dechy do dechy!!! Szkoda tylko, że dopiero dotarł do Gdańska Evil or Very Mad
_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Nie 06 Sie, 2006 0:30

Powrót do góry
Wurm
Marynarz

Marynarz




Posty: 5
Skąd: Ciechanów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A w Ciechanowie nie ma, a powiedziano mi ze dostane w ksiegarni Crying or Very sad

Nie 06 Sie, 2006 11:15

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:

Jacku! Widziałem! Zrobili z Ciebie Piotra Exclamation Mr. Green

Cała "radocha" w tym, że ów Piotr istnieje w realu i z tego co wiem także porusza się w "militarno-historycznej" tematyce! Zniesmaczony
No, a ja muszę z tym żyć!
W każdym razie dzięki za wsparcie ... Wink

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 07 Sie, 2006 9:23

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Do mnie już dotarł. Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam.

Pon 07 Sie, 2006 17:34

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dotarł nawet do takiej mieścinki jak Puck Zszokowany. Super Bardzo szczęśliwy.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pon 07 Sie, 2006 18:20

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
wygląda na to, że nowy numer iOH jest już dostępny w całej Polsce. Ja po przeczytaniu kilku artykułów jestem bardzo zadowolony z tego numeru, ponieważ dla mnie jako miłośnika historii II wojny światowej jest dużo ciekawej lektury, to w dodatku pojawiły się artykuły traktujące o innych epizodach historii, równie ciekawych. Całość czyta się bardzo dobrze.

Dla osób lubiących tematykę II WŚ polecam: Współpraca AK z Wehrmachtem - Partyzanci z Puszczy Nalibockiej, 809. ormiański batalion Wehrmachtu "Zejtun", ORP WILK - Wspomnienia oficera oraz Tatarska epopeja w lasach kieleckich (szkoda, że artykuł krótki). Dla miłośników broni obligatoryjnie: FG42!!

Dla osób lubiących inne wydarzenia historyczne od II wojennych polecam: Niedoceniana bitwa - Heilsberg (bogactwo informacji, dużo mapek) oraz Słonie bojowe.

Zapewne pojawią się słowa krytyki, ale jak dla mnie gazeta na prawdę dobra ... jest coraz lepsza. Podoba mi się również ilość stron: 116. Tło pod artykułami jest jaśniejsze niż wcześniej i dzięki temu czyta się lepiej. Denerwują natomiast opóźnienia, ale dla takiej lektury warto było poczekać.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 07 Sie, 2006 20:29

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Opóźnienia są okrutne!!!! Żeby numer czerwcowo-lipcowy otrzymać w sierpniu?????? Ale tak jak Monsun napisał, zawartość wynagradza wszystkie niedogodności Twisted Evil
_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Pon 07 Sie, 2006 20:47

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zwyczajowa szczegółowa recenzja. Nie ma mojego ulubionego autora od kryształowych kul i różdżek więc będzie raczej pozytywnie. Twisted Evil
Jak zwykle numery są coraz lepsze, każdy kolejny bije poprzedni...
Jak zwykle też wciąż jeden z głównych zarzutów dotyczy osób nie mających odwagi pokazać swego nazwiska i kryjących się za inicjałami (Partyzanci - współpraca AK Wehrmaht).
Tekst o broni chyba tradycjnie najlepszy (FG 42), bardzo ciekawy epizod o Tatarach (aż by się chciało aby ktoś pogrzebał głębiej, ustalił nazwiska i losy, skontaktował się z rodzinami - zwłaszcza zabitego i pochowanego w lesie...).
Uwagę zwraca nazwisko jednego z autorów - Zbigniew Damski ma na swoim koncie kilkanaście ksiażek wojennomorskich, w tym wiele z serii żółtego tygryska. Obecność takiego autora w OH jest sporą nobilitacją.
Zaskoczył mnie dr. Gdański - nie spodziewałem się że w zakres Jego zaintersowań i badań wchodzi epoka napoleońska. Ciekawy tekst, choć do werwy Łysiaka i pasji Nieuważnego sporo brakuje. Tego drugiego nazwiska zabrakło także w bibliografii - co jednak jest usprawiedliwione oparciem tekstu o literaturę niemal wyłącznie obcojęzyczną. Dodać jeszcze trzeba obecność w artykule unikalnego, pierwszy raz publikowanego szkicu rejonu bitwy.
Pasję widać natomiast u autora traktatu o słoniach bojowych - brak tylko zapowiedzi kontynuacji w czasch współczesnych - jedna fotografia to za mało jak na 2000 lat po roku zerowym Wink
Muszę natomiast zganić autora dopominającego się swego imienia Wink Uważam że podanie lokalizacji obiektu o którym pisze że stan prawny jest nieuregulowany bądź niewiadomy, że słyszał o planach wdarcia się do środka i poddanie samej mysli takiego czynu w połączeniu z wyznaniem że wejście jest stosunkowo łatwo dostępne, powinno poskutkować przynajmniej moralną odpowiedzialnością autora w przypadku dewastacji obiektu. Ale sam text bardzo ciekawy, i warto byłoby zrobić kontynuację dla innych miejscowości i/lub epok.
Nie czytałem jeszcze kilku tekstów, kręcących się wokół skarbów i tajemnic.
Jak dla mnie jak zwykle za dużo "Hitlera i jego współników", choć coraz bardziej widoczne jest odejście redakcji od monotematycznych II-wojnowych numerów.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 07 Sie, 2006 21:24

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
@Ijon Tihy - nic dodać nic ująć Bardzo szczęśliwy Najbardziej byłem ciekaw Twojej opinii, ponieważ wiem, iż zawsze ganiłeś nadmiar tematyki II wojennej. Nawet już się zastanawiałem, co też "wyłapiesz". A tu niespodzianka Mr. Green

Pozdrawiam
Monsun

P.S. Obawiam się, iż konkurencja będzie teraz miała trochę bezsennych nocy, bo iOH bardzo szybko się uczy i prześciga konkurencję. I takie są moim zdaniem fakty. Tak trzymać!!

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 07 Sie, 2006 22:12

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Muszę natomiast zganić autora dopominającego się swego imienia Wink Uważam że podanie lokalizacji obiektu o którym pisze że stan prawny jest nieuregulowany bądź niewiadomy, że słyszał o planach wdarcia się do środka i poddanie samej mysli takiego czynu w połączeniu z wyznaniem że wejście jest stosunkowo łatwo dostępne, powinno poskutkować przynajmniej moralną odpowiedzialnością autora w przypadku dewastacji obiektu.


Prawdopodobnie autor napisał zbyt delikatnie, bo z tego co mi wiadomo Wink jest zdecydowanym przeciwnikiem "wdzierania się" w nielegalnym i siłowym stylu. Jeżeli dobrze pamiętam to dał on temu wyraz na początku artykułu (chyba, że Red. dokonała jakiegoś skrótu?).
A zwrot "zainteresować się" danym obiektem miał oznaczać zagospodarowanie go a nie dewastację! Na przyszłość widać trzeba bardziej dobitnie pisać, bo głodnemu to ... Wink
Dla uspokojenia opinii publicznej, od napisania tego tekstu upłynęło ponad pół roku i wiele się zmieniło. Ów "kontrowersyjny" obiekt stoi obecnie na terenie zamkniętym i prawdopodobieństwo "wdarcia się" zostało bardzo poważnie zredukowane.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Sro 09 Sie, 2006 10:33, w całości zmieniany 1 raz

Wto 08 Sie, 2006 9:37

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ehhh a ja albo nie jestem już prenumeratorem, albo się zagapiłem, albo to ten sąsiad, ale gazety u mienja niet

Wto 08 Sie, 2006 16:50

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmm Grot wiesz też myślałem, że do mnie gazetka nie dojdzie Bardzo szczęśliwy Okazało się, że listonosz skrzynki pomylił i wsadził do skrzynki, która do nikogo nie należy Bardzo szczęśliwy No ale po rozwiązaniu siłowym skrzynka uległa i mam gazetkę Wink

Wto 08 Sie, 2006 19:37

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i stało się. Dostałem. Wczoraj wracam z pubu (nie dość że Legia przegrała to jeszcze piwo-uwaga!-po 17,5 zł, słownie siedemnaście złotych pięćdziesiąt groszy), koło 21.00, a na stole napoczęta, pachnąca farbą gazetka. Porwałem ją i siedzieliśmy razem sporo czasu (w różnych miejscach np. w wannie Uśmiech)
Pierwsze komentarze:
artykuł o współpracy AK z Niemcami dobry-wyważony, zawiera potrzebne dane takie jak liczebność, dowódcy itp, napisany z polotem.
artykuł ''niejakiego" WERTREWa o bunkrach w Wawie-bardzo popieram (bo jestem Warszawiakiem hehe Uśmiech), ale mam jedną uwagę-myślę że IOH nie czytają ludzie, którym zależy na ograbieniu tych pozostałości, raczej na ich zobaczeniu. Dlatego brakuje mapki.
Tatarzy w Kieleckim-cóż, artykuł krótki, ale ciężko było coś więcej napisać. Dlatego tylko w kategorii "Ciekawostki", ale nie mam zastrzeżeń (no, może niewielka ilość źródeł)
Na razie tyle komentarzy, reszta po przerwie, ale jest dobrze. Pilsner dla redakcji ! Piwo

Czw 10 Sie, 2006 9:00

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
...ale mam jedną uwagę-myślę że IOH nie czytają ludzie, którym zależy na ograbieniu tych pozostałości, raczej na ich zobaczeniu. Dlatego brakuje mapki.


Uwaga słuszna. Mapkę (mapki) rozpatrywałem, ale doszedłem do wniosku, że podanie wszystkiego na talerzu to żadna przyjemność. W końcu samo szukanie też może być i jest zapewne dla wielu zabawą i frajdą Wink. A wskazówki, które dałem w tekście wystarczą by trafić "w punkt". Dzięki Grocie za wsparcie w tej trudnej chwili! Uśmiech Wink

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pią 11 Sie, 2006 9:15

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytałem, czytałem - dr Gdański mnie zaskoczył, jaka fabuła wręcz super. Puszcza Nalibocka - rozswietliło mi tą sytuację swietny tekst. Najnowszy numer oceniam pozytywnie tak trzymac dalej.

Nie 13 Sie, 2006 20:21

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

i ja dorzucę parę słów. Artykuł o AK-WH świetny. Szkoda, że autor bał się ujawnić. Artykuł o 809 batalionie dwie uwagi: "...zdarzył się nieprzyjemny incydent ze strony propagandzistów sowieckich..."- ale autor nie rozwija myśli- jaki. On pewnie wie- ja nie Laughing
"... po wydarzeniach w 808 batalionie..."- i znów można się domyślać co autor miał na myśli.
i ostatnie- drugi artykuł J. Wilczura o Romach- za bardzo nie wiem po co był? Żeby chociaż o historii, a to sprawozdanie z konferencji. Reszta artykułów świetna i do niczego nie można się było przyczepić. Szczególnie się cieszę z artykułu L. Erenfeichta, który pisywał jeszcze do nieodżałowanej "Archeologii Wojskowej". Warto było czekać, ale może następnym razem trochę krócej Twisted Evil

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 16 Sie, 2006 21:12

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kupiłam właśnie kolejny numer IOH. Jak zwykle jestem zadowolona. Kolejny raz powiem, że jakość, zawartość i cena są po prostu rewelacyjne. Za takie pieniądze nie kupi się gazetki tego typu. No i jeszcze płytka. Po prostu rewelacja. Kupuję IOH od początku i jeszcze nigdy nie byłam niezadowolona. A do tego wszystkiego dzięki IOH poznałam masę fantastycznych ludzi. Nie można nie kupować IOH. Pozdrowionka dla wszystkich wiernych UśmiechUśmiechUśmiech Piwo Piwo Piwo
_________________
rozniczka

Sro 16 Sie, 2006 23:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.