| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martinezzg
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 147
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsza w życiu wykrywka 8-)

Witam,

mam prytanie, zamierzam zakupić 1-wszy w życiu wykrywacz metali, interesują mnie w głównej mierze militaria z okresu II wojny światowej głównie niemieckie rzeczy. Na wykrywkę przeznaczyłem budżet w wysokości 1000 zł. Co byś cie mi polecili??

Z góry dziękuję
pozdr,
Marcin. Czołg2

Ps. Jak by ktoś miał jakąś ciekawą propozycję "konkretną" to proszę na priva Wink

Nie 14 Cze, 2015 22:07

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ace 150, ace 250

Nie 14 Cze, 2015 22:39

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cięzko chyba będzie o wykrywkę dobrą do militarki przy takim budżecie, ale zapraszam do dyskusji w tym temacie: http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=37063&highlight=
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Nie 14 Cze, 2015 23:24

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja z czystym sumieniem mogę polecic ACE 250. Jeśli to ma byc pierwszy w życiu wykrywacz to dobra opcja. Sprzęt typu włącz i szukaj. zasięgi nie są może powalające, ale najbardziej liczy się dobra miejscówka. Jeśli taka trafisz to kanarkiem wyciągniesz sporo fantów. Oczywiście sprzęt ten jest typowym drobnicowcem, ale z racji tego że częstoliwosc pracy wynosi 6 kHz z małym haczykiem to sprzęcik lubi też żelastwo. Do typowej militarki zaliczam rzeczy od żelaznych przez guziczki, łuski, klamerki, menażki itd. ACE 250 spokojnie sobie poradzi.
_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pon 15 Cze, 2015 0:18

Powrót do góry
om79
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1401
Skąd: Bendsburg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kolego to już lepiej kupić sobie używaną proximę niż bawić się w jakieś kanarki...

będziesz miał sprzęt w miarę uniwersalny a obsługa też jest prosta

pozdrawiam
J

Pon 15 Cze, 2015 6:02

Powrót do góry
Martinezzg
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 147
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hi.

Znalazłem coś takiego:

1 opcja: http://allegro.pl/wykrywacz-metali-rutus-proxima-i5451666129.html

2 opcja: http://olx.pl/oferta/wykrywacz-metali-rutus-optima-2-CID767-IDaosjP.html#287c08b734

3 opcja: http://olx.pl/oferta/wykrywacz-metali-c-scope-pilne-CID767-IDa4fKl.html#8ef09a12ca - ktoś wie co to za sprzęt??

4 jeszcze jedna proxima : http://olx.pl/oferta/wykrywacz-metali-rutus-proxima-CID767-IDarE8N.html#ec0fedab0b

Który, waszym zdaniem?

Pozdr.
Marcin. Czołg2

Pon 15 Cze, 2015 11:58

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsza proxima... Trochę podejrzany sprzedawca, ja takich unikam, ale to juz kwestia indywidualna. Lubie jak aukcja posiada oryginalne zdjęcie przedmiotu np.. Ten z trzeciej aukcji.. to nie mam pojęcia co to w ogóle jest. Nigdy o takich wykrywkach nie słyszałem. Jeśli zaś budżet jest nieco większy od wspomnianym wcześniej 1000 zł to myślę, ze warto pokusić się o Opitime 2. Poczekaj jednak na Deep Diggera ma większe doświadczenie z Rutusami Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 15 Cze, 2015 12:21

Powrót do góry
om79
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1401
Skąd: Bendsburg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kolega szuka do tysiąca zł więc o optimę będzie trudno co nie zmienia faktu, że z 3 rutusów (proxima,argo,optima) jakie miałem była dla mnie najlepsza...

w przedziale do tysiąca można by też szukać delty z cewką 11 DD - czasem można trafić

pozdrawiam
J

Pon 15 Cze, 2015 12:29

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiem, że szuka do 1000, ale podrzucił linka z oferta za 1500 Uśmiech Nie wiem, czy tylko poglądowo, czy juz z konkretnym zamiarem kupna Wink Ja może po moim Euro tez sie przesiądę na Rutusa, chyba za za ok 2000 trafie coś solidniejszego - byłbym wdzięczy za sugestie
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 15 Cze, 2015 12:36

Powrót do góry
om79
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1401
Skąd: Bendsburg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

akurat jeśli chodzi o solidność wykonania to rutusowi nie można nic złego zarzucić

cóż ja mogę sugerować...przerobiłem co prawda kilkanaście wykrywaczy ale każdy musi sam ocenić co mu najlepiej pasuje...

jeśli szukasz drobnicy i nie potrzebujesz "telewizorka" to bardzo dobrym sprzętem dostępnym za ok. 2000 zł będzie używany tejon z dużą cewką DD lub goldmaxx power

jeśli chcesz coś uniwersalnego to w tej cenie nic lepszego od argo nie dostaniesz

musisz sam sobie odpowiedzieć w jakim kierunku poszukiwań chcesz iść, a później kupować, testować itd.
w końcu trafisz na idealny sprzęt dla siebie

ale pamiętaj, że sprzęt to tylko 10 % sukcesu Wink

powodzenia
J

Pon 15 Cze, 2015 20:24

Powrót do góry
Regis
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Pierwsza w życiu wykrywka 8-)

Martinezzg napisał:
Witam,
interesują mnie w głównej mierze militaria z okresu II wojny światowej głównie niemieckie rzeczy.


Więc zapomnij o Optimie która pracuje na 16kHz jak i o innych wysokoczęstotliwościowych detektorach bo są dedykowane na ekstremalną drobnicę.
Jeśli mowa o używkach to Proxima to dobre minimum.Lepiej nie kupuj Proximy v4(wtyk sondy przykręcany z tyłu wyświetlacza).
Następcą Proximy jest Argo który jest od swojej poprzedniczki znacznie głębszy,posiada trzy filtry gruntowe i kilka innych dodatkowych opcji ustawień.Według mnie najlepszą sondą do Argo jest DD29cm która jest bardzo głęboka na drobnicę jak i na duże przedmioty.Argo z tą sondą ma podobne zasięgi na niewielkich kolorach jak Minelab Explorer SE z DD10,5''. Lepiej nie kupować Argo w wersji v2)wtyk sondy przykręcany z tyłu wyświetlacza).

Tutaj Proxa v1 za 970zł http://allegro.pl/wykrywacz-metali-rutus-proxima-ver-3-1-detektor-i5453948318.html Jej zaletą jest pokazywana na wyświetlaczu rozpiętość fazy sygnały czego nie ma w innych wersjach Proxy i Argo.v1 jest to wersja z dużą puszką a jej waga z zasilaniem to 2kg ,więc jest cięższa od tych nowszych wersji z małą puszką.
Tutaj jest aukcja Argo v3 z CC24cm http://allegro.pl/rutus-argo-3-i5439174997.html Jeden dzień do końca a cena w tej chwili to 751zł.


Ostatnio zmieniony przez Regis dnia Wto 16 Cze, 2015 11:44, w całości zmieniany 1 raz

Wto 16 Cze, 2015 11:33

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja jestem początkujący w tym temacie, ale wytłumaczcie mi proszę, jakie znaczenie na wyszukiwaniu ma częstotliwość? Mówi się, że wykrywacz jest do drobnicy itp. Czyli jesli pracuje na czestotliwości np 8 kHz to co z militarką? Nie bedzie jej widział, będą fałszywe wskazania?
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 16 Cze, 2015 11:42

Powrót do góry
Regis
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

8kHz to jeszcze stosunkowo niska częstotliwość.Niska częstotliwość = większy zasięg na duże przedmioty,ale i na małe monety.Wysoka częstotliwość to lepsza detekcja złota,bardzo drobnego srebra i ogólnie mówiąc ekstremalnie małych przedmiotów z naciskiem na ekstremalnie.Zerknij tutaj http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=969 i zobacz jak wypadła wysokoczęstotliwościowa Optima z DD29cm względem Argo z DD29cm.W tym samym dziale zerknij jeszcze na Tekneticsa G2. W przypadku tych dwu testów nie sugeruj się dużymi zasięgami testowanych detektorów gdyż grunt w miejscu testów jest bardzo lekki i daje wszystkim detektorom bardzo wysokie zasięgi.Na co dzień w przeciętnym gruncie zasięg będzie znacznie mniejszy.
Poczytaj http://odkrywca.pl/czestotliwosc-czy-zasieg-,684570.html

Wto 16 Cze, 2015 12:01

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki, troche mi to rozjaśniło w głowie. Wspominałes o Optimie i jej 16 kHz, jednak dlaczego zatem kanarki, które pracują na czestotliwości 6-8 kHz nazywa sie tymi do drobnicy?
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 16 Cze, 2015 12:19

Powrót do góry
Regis
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bo jest bałagan w nazewnictwie. Kanarki pracujące na 6-8kHz są także na drobnicę tak jak i inne detektory pracujące na podobnych częstotliwościach.Mówiąc w takim przypadku drobnica ma się na myśli np.małe monety,ale nie bardzo,bardzo małe i nie ze złota.Z Garrettów dedykowanym na ekstremalną drobnicę jest AT PRO -15kHz i przy takiej częstotliwości detektor lepiej wynajduje drobne łańcuszki i bardzo drobne kolorki.

Wto 16 Cze, 2015 12:31

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie za pomoc Piwo Widze, ze znasz sie na rzeczy, to mógłbyś jeszcze podpowiedzieć mi jedną rzecz? Mam tego Garretta 350, więc może niech już zostanie, jednak zastanawiam się jak zwiększyć jego osiągi. myślałem nad cewką DeTech 13, ale czytałem, ze nie jest to najlepszy pomysł.. Jest jakieś rozwiązanie, które nie wiąże się ze zmiana wykrywacza?
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 16 Cze, 2015 12:39

Powrót do góry
Regis
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety nie pomogę bo po prostu nie wiem Smutny

Wto 16 Cze, 2015 12:50

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan





Posty: 1181
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

castaway08 napisał:
Dzieki wielkie za pomoc Piwo Widze, ze znasz sie na rzeczy, to mógłbyś jeszcze podpowiedzieć mi jedną rzecz? Mam tego Garretta 350, więc może niech już zostanie, jednak zastanawiam się jak zwiększyć jego osiągi. myślałem nad cewką DeTech 13, ale czytałem, ze nie jest to najlepszy pomysł.. Jest jakieś rozwiązanie, które nie wiąże się ze zmiana wykrywacza?

Cześć
Cewka DeTecha to bardzo dobre rozwiazanie poprawia zasięg o 15-20%
Wszystkie swoje wykrywacze wyposażylem w takie cewki.

_________________
*Pozdrawiam Adam*

Pią 26 Cze, 2015 18:10

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

w takim razie może jeszcze trochę pohulam z podstawową, a póxniej przerzuce sie na detecha 13 albo w tej samej cenie uda się kupic Rutusa Argo
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 29 Cze, 2015 8:59

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan





Posty: 1181
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

castaway08 napisał:
w takim razie może jeszcze trochę pohulam z podstawową, a póxniej przerzuce sie na detecha 13 albo w tej samej cenie uda się kupic Rutusa Argo

Zaryzykuje stwierdzenie ze twój garett bedzie miał lepsze osiągi z cewka detecha niż nowy Rutus

_________________
*Pozdrawiam Adam*

Pon 29 Cze, 2015 9:13

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jesteś pierwszą osobą, która wyraza taka opinię. Wcześniej pytając co jest bardziej "opłacalne" Rutus Argo, czy Euroace + detech 13 wszyscy wskazywali na Rutusa - cena mniej więcej podobna w takim zestawieniu.
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 29 Cze, 2015 9:16

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan





Posty: 1181
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

castaway08 napisał:
To jesteś pierwszą osobą, która wyraza taka opinię. Wcześniej pytając co jest bardziej "opłacalne" Rutus Argo, czy Euroace + detech 13 wszyscy wskazywali na Rutusa - cena mniej więcej podobna w takim zestawieniu.

Miałem i mam kilka wykrywaczy i wszystkie miały cewki detecha.
Jeśli mi nie wierzysz to zapraszam wezmę Rutusa od kolegi i naprzyklad podstawowy wykrywacz fischera F2 z cewka detecha i zobaczysz różnice. Oczywiście nie mowię ze rutus to zła wykrywa ale cewka Detecha naprawdę bardzo dobrze działa. Podkreślam ze to jest moja opinia. Pamiętaj ze znajdzie sie tez dużo przeciwników mojej opini.
Jeśli jesteś z okolic Warszawy to możesz potwierdzić moje słowa w terenie.
Zapraszam

_________________
*Pozdrawiam Adam*

Pon 29 Cze, 2015 9:48

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie mam nic przeciwko Twojej opinii Uśmiech Jest mi nawet na rękę, bo do kanarka zdążyłem się juz przyzwyczaić i oswoić. Spotkałem sie jednak z opiniami, że detech dobrze działa z Ace 150/250, jednak w zestawieniu z Euro zaczyna się nieco "gubić". Niestety okolice Warszawy to nie moje okolice Wink
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 29 Cze, 2015 9:56

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan





Posty: 1181
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście może zdarzyć ze coś bedzie działo słabo ale myśle ze to skrajne przypadki.
Ja polecam jeśli chcesz zmienić wykrywacz Golden Mask 4 oczywiście z cewka detecha.
Kilka osób które przekonałem do tego wykrywaczy jest na tym forum i napewno powiedzą ci jak to hula.

_________________
*Pozdrawiam Adam*

Pon 29 Cze, 2015 10:07

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a wiesz moze czym jest spowodowana taka róznica w cenie miedzy standardową cewka do Euroace - ok 700 zł, a zwiekszającym osiągi Detechem - 500 zł?
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 29 Cze, 2015 10:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.