| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Banalne pytanie..?

Jestem w posiadaniu zwykłych łusek 7.92 x 57 mm. Nie znalazłem jednak żadnej wzmianki o prowadzonych w okolicy walkach, a łuski producentów Deutsche Waffen und Munitionsfabrik A.G., Polte Werk Magdeburg, czy Königliche Munitionsfabrik Spandau -Berlin datowane są na 1915-1916 rok. Czy wskazuje to na jakieś pobojowisko z czasów I WŚ, czy możliwe jednak, że Niemcy korzystali z amunicji z tego okresu podczas II WŚ?
_________________
Pozdrawiam
Łukasz


Ostatnio zmieniony przez castaway08 dnia Wto 10 Lis, 2015 22:49, w całości zmieniany 1 raz

Sob 23 Maj, 2015 11:20

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brak wzmianek o prowadzonych walkach nie dyskwalifikuje terenu. O miejscowości koło mnie nie ma dosłownie nic, a kilka lat temu wychodziły takie rzeczy, że nie dowierzałem. Mało znaczące epizody i pojedyńcze potyczki mogły nie zostać zrelacjonowane. Czasem jedyne dowody skrywa ziemia i starsi ludzie Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Metz

Sob 23 Maj, 2015 14:15

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co kryje ziemia nigdy nie wiadomo. Koło małej miejscowości, w której kiedyś mieszkałem miałem takie samo znalezisko. Początkowo myślałem, że to WWII. Po miesiącu podczyściłem łuski i okazało się, że WWI. Zagadki nie rozwikłałem do dnia dzisiejszego, a było to kilka lat temu.
_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Sob 23 Maj, 2015 23:49

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale I Wojna na.. Pomorzu Zachodnim?!
_________________
Pozdrawiam
Łukasz


Ostatnio zmieniony przez castaway08 dnia Wto 10 Lis, 2015 22:50, w całości zmieniany 1 raz

Nie 24 Maj, 2015 10:28

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też jestem z P.Z. Mr. Green , a widziałem rzeczy od czasów rzymskich do terazniejszych. Dlatego szukanie w glebie jest takie fajne. Czasami fanty leżą na powierzchni i to tez jest zagadka (trzeba miec tylko wyczulone oko ), czasami sam sobie zadaje pytanie jak to możliwe Question tutaj Question eeee to nie możliwe Zdziwko . Dlatego kiedy mam tylko czas to wedruje z rutusikiem i całym ekwipunkiem, głównie po lasach, czasami po polach i ugorach.
_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Nie 24 Maj, 2015 15:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.