| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam55.
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stefan Prusiński

Witam serdecznie! Poszukuję informacji na temat Stefana Prusińskiego, mojego krewnego walczącego podczas II wojny światowej. Z rodzinnych wspomnień udało mi się ustalić, że Stefan miał coś wspólnego z saperami w Inowrocławiu a do wojska poszedł na wiosnę 1939 roku. Trochę danych:
Stefan Prusiński urodziny w Drzewcach w ówczesnej gminie Olszówka w 1909 roku, syn Stanisława (również żołnierza) oraz Józefy z domu Rydzkiewicz. CAW na temat Stefana nie posiada żadnych informacji, podobnie Archiwum Akt Nowych oraz PCK. Nie wiem już gdzie szukać, wiem jedynie, że Stefan nie dostał się do niewoli. Sprawa jest bardzo zagadkowa i ma wiele niewiadomych. Wiem, że informacje które podałem są bardzo mało pomocne i jest ich niewiele lecz nie posiadam nic więcej na jego temat. Dodam, że przez 2 lata poszukiwań nie natknąłem się chociaż na jedną wzmiankę o nim a przecież był żołnierzem, znam relacje świadka o tym jak wracał do domu w mundurze WP.
Czy jest ktoś w stanie pomóc w tej sprawie?
Pozdrawiam
Adam

Pią 07 Sie, 2015 6:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.