| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bodzio
Szeregowy

Szeregowy





Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odbudowa RP

Czy myślicie,że możliwa Będzie odbudowa RP nie mam na myśli jakiejś super potęgi.Ale o doprowadzenie do stanu w którym drogi będą przejezdne ,kolej będzie jeździć ponad 100 na godzinę a lekarze nie będą strajkować.
Bo ja mam coraz większe wątpliwości.
Wiem że co niektórym absurdalne się wyda takie porównanie.
Weźmy II RP co ona osiągneła.
Po pierwsze po 120 latach zaborów połączyła ziemie w jeden system administracyjny walutowy itd.
Zwycięstwo w wojnie polsko-bolszewickiej oraz w powstaniach na zachodzie kraju.
Budowa niemal od zera Gdyni i COP.
A III RP no co może mi powiecie że wstąpienie do NATO i UE oraz dziurawe drogi to jakieś kolosalne sukcesy ?
Daj Boże żebym się we wszystkim co powiedziałem mylił.

_________________
Ku chwale III RP

Wto 30 Maj, 2006 20:09

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszce kilkanaście lat.
Jak tylko wykształcą się kapitalistyczne elity, wzbogacone w jedyny mozliwy dla tego systemu sposób - czyli wbrew lub na pograniczu prawa, dzięki przenikaniu świata polityki i finansów to sytuacja "unormalizuje się"...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 31 Maj, 2006 10:47

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Jeszce kilkanaście lat.
Jak tylko wykształcą się kapitalistyczne elity, wzbogacone w jedyny mozliwy dla tego systemu sposób - czyli wbrew lub na pograniczu prawa, dzięki przenikaniu świata polityki i finansów to sytuacja "unormalizuje się"...


Oby unormowanie sie sytuacji w kraju nie polegało na przejęciu całości władzy przez element przestępczy.
Co obecnie osiągneliśmy? Sprzedaliśmy najwartościowsze firmy za symboliczna złotówkę. Pozbyliśmy sie możliwości decydowania w wielu dziedzinach życia. Rząd przerzucił wiele obowiązków na samorządy lokalne, nie przekazując za tym odpowiednich pieniędzy. Gminy mają decydować o wszystkim, ale zbytnich możliwości nie mają. Służba zdrowia, oświata, itp. - to zadania własne gmin, a gdzie środki na ich realizację.
Wygodna sytuacja dla rządzących, to gminy są winne.

Sro 31 Maj, 2006 11:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.