| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panzermaciek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czasopismo Signal

Witam
Zaciekawił mnie temat niemieckiego dwutygodnika Signal wydawanego w Europie dla krajów podbitych. Najbardziej interesuje mnie wersja polska. niewiele informacji jest o tym w sieci. Czasopismo wydawano w 1940 roku potem przerwano, wznowiono w '44 i 45. Zainteresowało mnie to ponieważ wszedłem w posiadanie nr 17 z '44r z wkładką o Powstaniu Warszawskim i nr 1 z '45. Najczęściej można spotkać przeważnie te dwa numery na różnych aukcjach. Pozostałych niestety już nie, ciekawe dlaczego? Pisze się że nr 1 z 45 r jest ostatnim ale widziałem nr 2 na zdjęciu. Ile jeszcze numerów wydano, który był ostatni? Kto jeszcze czytał w '45 roku te gazetę? Ruskie w styczniu stali już nad Wisłą , w lutym już dotarli do Odry. Ludzie - Polacy myśleli jak przeżyć niż kupować gazety niemieckie i sobie czytać. Zapewne służyły jako rozpałka w piecach i do podtarcia tyłka w sławojce. Pewnie dlatego tak mało się ich zachowało. Mimo wszystko stanowią ciekawa historie naszego kraju pod okupacja niemiecką.

Wto 03 Mar, 2015 11:07

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Strona w języku angielskim poświęcona magazynowi Signal :

http://www.signalmagazine.com/signal.htm

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Wto 03 Mar, 2015 19:23

Powrót do góry
spitfeuer
Kapral

Kapral




Posty: 51
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu zawartość tego numeru (Signal 17/44), gdyby ktoś był zainteresowany:

http://allearchiwum.pl/signal_nr_17_1944_powstanie_warszawskie_unikat-798711114.html

Pon 28 Lis, 2016 17:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.